dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    groowing

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    6

    Question Wylewka tarasowa

    Witam szanownych Kolegów,
    mam taki oto kłopot, otóż przygotowano mi ładny szalunek pod taras na gruncie (obrzeże betonowe szczelne, utwardzone kruszywo a pod nim czysty piasek) przy okazji prac brukarskich na nowym osiedlu (Siechnice koło Wrocławia). Chciąłbym zrobić wylewkę pod gres. Całość ma wymiary 2 x 6 x 0,1 m. Potrzeba sporo zaprawy, której nie zamieszam w wiaderku. Okoliczna betoniarnia (ABET) chce za to straszne pieniadze (ok. 1100 zł z przywózką i laniem) a ekipa z betoniarką + materiał jeszcze więcej. Prosiłbym o radę czy mogę wyłożyć to folią oraz steropianem takim jak daje się pod posadzki np. 6 cm wtedy zostałaby mi mniejsza warstwa do wylania i mniejsze koszty. Jaka w tym wypadku byłaby minimalna warstwa wylewki - chodzi o ewentualny dobór grubości płyt steropianowych.


  2. #2

    Domyślnie

    No to szukaj innej ekipy. 1,2m3 betonu to na pewno nie 1100zł. Styropianu bym nie dawał - 10cm wylewki pod taras to w sam raz

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    groowing

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    6

    Domyślnie

    A jaki będzied koszt samej zaprawy zakładając, że wezmę gotową w workach ?

  4. #4

    Domyślnie

    Taki koszt betonu to normalna cena patrząc na metry sześcienne..betoniarnie doliczaja za niepełna gruszkę i dlatego takie koszty wychodzą. Jak nie masz znajomych w hurtowniach to poczekaj na gościa co będzie gres kładł..albo dogadaj się z ludźmi od kostki aby wymieszali w betoniarce mocny beton

  5. #5

    Domyślnie

    Gdybyś chciał zrobić to z gotowych mas (szacowane zużycie 18kg/m2/1cm) to wyjdzie to jeszcze drożej. Jeśli w tym roku to ma być pokryte płytkami to szedłbym raczej w cementy szybkosprawne + kruszywo płukane. Zwykłe betony muszą mieć co najmniej 1 miesiąc przed wyklejaniem okładzin szczelnych. Grubość samonośnego jastrychu zbrojonego siatką może wynosić mniej, ok. 5cm, ale nie przesadzałbym z tym schodzeniem z grubości kosztem styropianu. Na XPSie to tak, ale koszt będzie podobny jak betonu.

    A tak w ogóle, taras na gruncie pokryty płytkami to słabe rozwiązanie. Przemyśl czy nie lepiej drewno lub galanteria betonowa.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    groowing

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wiem, wiem, moze beton pekac ale jednak zdecyduje sia na gres, jaladniej to wyglada i jest najbardziej funkcjonalne. Znalazlem goscia od posadzek z mixokretem i moze mi to zrobic za 1100 zł juz z materiałem - czy to dobra cena ? Dla przypomnienia 12m2 (1,2m3 betonu). Czlowiek ów daje gwarancje, że nie popęka.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Odpuść sobie ten gres.
    Tam są po prostu wzorcowe warunki do ułożenia kostki brukowej... Naprawdę będzie najlepiej...

    Ten gres to tam się nie sprawdzi, naprawdę /czyli odlezie po jakimś czasie...

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    groowing

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    6

    Domyślnie

    Chyba jednak pojde za Wasza rada i uloze plyty chodnikowe. Za ulozenie wraz z podsypka i transportem materiału gosc chce 500 zł. Materiał drugie tyle wiec taniej niz wylewka + plytki ale efekt gorszy. Bruk ulega zabrudzeniu, trzeba go impregnowac a plytki mozna myc

  9. #9
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał groowing Zobacz post
    Bruk ulega zabrudzeniu, trzeba go impregnowac
    No to daj tam bruk klinkierowy. Tyle, że znowu wyjdzie nieco drożej.
    Będzie jednak ładniejszy od kostki betonowej i trwalszy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał groowing Zobacz post
    Witam szanownych Kolegów,
    mam taki oto kłopot, otóż przygotowano mi ładny szalunek pod taras na gruncie (obrzeże betonowe szczelne, utwardzone kruszywo a pod nim czysty piasek) przy okazji prac brukarskich na nowym osiedlu (Siechnice koło Wrocławia). Chciąłbym zrobić wylewkę pod gres. Całość ma wymiary 2 x 6 x 0,1 m. Potrzeba sporo zaprawy, której nie zamieszam w wiaderku. Okoliczna betoniarnia (ABET) chce za to straszne pieniadze (ok. 1100 zł z przywózką i laniem) a ekipa z betoniarką + materiał jeszcze więcej.
    1100 zł za 1,2m3 betonu?? Dzwoniłam w zeszłym tygodniu do betoniarni w Oławie i powiedzieli mi cenę 250 zł m3 plus pompa za 400 zł/h (netto). Transport gratis do Marcinkowic. Pytałam co prawda o większą ilość.
    Ale potem policzyłam sobie ile będzie mnie kosztowało zrobienie betonu samodzielnie i nie oszczędzając na materiałach (np. wybrałam dobry cement z Górażdże) i kupując je samodzielnie koszt był w ok. 180 zł/m3. A przy takie cenie dalsze pytania nie są chyba potrzebne

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Dobrze pisze kolega ,,dozrc" Jak dasz za małą warstwę betonu i bez siatek to ta wylewka będzie dla ciebie koszmarem będzie pękać więc nie oszczędzaj za bardzo na grubości .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony