dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 505 z 693
Pokaż wyniki od 10.081 do 10.100 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #10081
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojcieszek Zobacz post
    [ATTACH=CONFIG]213570
    Niestety i mnie ta "cholera" dopadła. Kilka deszczowych dni, dach nie skończony, i śnieżna wylazła na bale.
    W Casto kupiłam kiedyś renowator do drewna w płynie ( firma Primacol ) - baniaczki po 1 l.
    Potestuj na kawałku zszarzałego drewna i zdecyduj czy na pewno chcesz by tak rozjaśniło ... bo trzeba będzie po całości jechać ...
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  2. #10082
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Wydaje mi sie Aga, że usunięcie sinizny bedzie leżało w gesti Wykonwacy. W poniedziałek poruszę ten temat w trakcie naszej rozmowy.
    Umowa nic nie wspomina o siniznie, jako "naturalnej cesze drewna" więc będzie musiała zostać usunięta.

  3. #10083

    Domyślnie

    Pytanie czy sinizna to kwestia wyboru zlego drewna czy tez po prostu zlej pogody?

  4. #10084

    Domyślnie

    dobre drewno też sinieje .Można było zrąb plandeką przykryć . przewiesić przez ścianę przyłożyć od spodu deski trochę po skosie czterech chłopa pół godziny i zabezpieczone.

  5. #10085
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Miałem dom stawiany w październiku. Konstrukcję składano podczas intensywnie padającego deszczu. Lało prawie cały miesiąc, z małymi przerwami i w kilku miejscach pojawiła się sinizna, co mnie wtedy mocno zmartwiło, ale gdyby ją całą zebrać do kupy, to byłoby jej mniej niż na tej pierwszej belce, którą pokazał Wojcieszek. Istnieje obecnie sporo środków, którymi podczas składowania można skutecznie zabezpieczyć drewno przed sinieniem i grzybami , ale ( co dla mnie niezrozumiałe) firmy próbują na tym oszczędzać. Pamiętam, że na targach "Budma jacyś wykonawcy z Litwy próbowali werbować klientów oferując domy z bali za połowę ceny w porównaniu z polskimi. Dom pokazowy był siny jak trup w kostnicy. Chyba tylko desperaci zdecydowaliby sie podpisać umowę.
    Wojcieszek - na zdjęciu tej sinizny jest sporo, moim zdaniem jej ilość jest ponadstandardowa. O ile sinizna jest wadą głównie estetyczną, wszelkie grzyby w postaci czarnych kropek to większy problem.

  6. #10086

    Domyślnie

    Na zdjęciu u wojcieszka belka zsiniała jest odziomkiem a przy modrzewiu tam jest najwięcej żywicy i pewnie z tąd ta sinizna . Swoją drogą odziomek lub się kręcić i brzydko pękać.

  7. #10087
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dzięki Marmur7. Sinizne uznaję za problem Wykonawcy. Na odbiór techniczny i zakończenie współpracy na etapie stanu surowego, zamkniętego umówieni jesteśmy na koniec września. Uważam, że będzie to jednak tydzień później. Nie wyrobią się chłopaki...
    W poniedziałek poinformuję Wykonawcę o swoich obserwacjach, i tyle. Do odbioru, śinizna musi zostać usunięta.
    A że, jak dotąd, nasza współpraca układa się dobrze, jestem pełen optymizmu. Peany na temat Wykonawcy będę piał po zakończeniu budowy

    W końcu udało mi się wrzucić zdjęcia do mojego albumu:

    http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5504

    Postaram się też dodać te z poprzednich etapów, i aktualizować stan obecny.
    Bo ja już chyba Dziennika nie uzupełnię. Zabiera to mnóstwo czasu, a na brak pracy nie narzekam

    Na koniec złamię pewnie jakiś punkt REGULAMINU
    Tak sobie szperałem po YouTubie i trafiłem na film (uwaga będzie kryptoreklama) reklamowy przybytku naszego Kolegi:

    maciej74! Miałem łzy w oczach. Kapitalny klimat!
    https://www.youtube.com/watch?v=aIuU_afhN_M

  8. #10088

    Domyślnie

    No bojkowskie chaty Macieja są naprawdę godne uwagi. Tym bardziej, ze wiekszosc rzeczy w drewnie robi sam. Chętnie bym pojechał do Macieja na staż

  9. #10089
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Maciej - możesz zdradzić jak najprościej uzyskać efekt wybielenia desek, taki jak we wnętrzach tej piknej chatki z filmu ?

  10. #10090

    Domyślnie

    stażysta by się przydał do bicia gontów upały minęły trzeba w końcu wejść na dach .
    Marmur sposób jest prosty obiciówkę zrobić z jodły i niczym nie malować .Z czasem dostają patyny ale nie żółkną robi się kolorek lekko miodowy .

  11. #10091
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Domy drewniane kojarzą się z prostotą formy, tradycją. Choć nie zawsze...co myślicie o tradycyjnej ciesielce i rzemiośle ale sama bryła architektonicznie to nowoczesny, współczesny projekt?
    Poniżej zdjęcia









    pzdr
    Tu była reklama...

  12. #10092
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    wykusz właśnie jest tak obecny w większości obecnych projektów - wybór inwestora. drewno jest opalone ogniem jeszcze na etapie zacinania na placu u inwestora i po złożeniu malowane impregnatem na bazie smoły drzewnej.
    pzdr
    Tu była reklama...

  13. #10093
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANIEL SIS Zobacz post
    drewno jest opalone ogniem jeszcze na etapie zacinania na placu u inwestora i po złożeniu malowane impregnatem na bazie smoły drzewnej.
    pzdr
    Coś takiego może? http://www.noxudol.pl/smola-drzewna-impregnacja
    Chodzi mi o preparat "Imprex lekka smoła z drzewa sosonowego"
    Pozdrawiam
    Wojcieszek

  14. #10094
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Fajny kolor i detale wykonczeniowe konstrukcji. Podoba mi się, może z wyjatkiem drzwi, jak dla mnie nieco zbyt "bizantyjskich" w porównaniu do surowości całego budynku.

  15. #10095
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie do marmura

    Marmur,
    wydaje mi się, że różnica polega głównie na tym że na połaci dachowej masz na deski położoną papę- i to szczelnie, a
    na ściany szczytowe przecież nie daje się papy, tylko folie,
    i tak my mamy: od zewnątrz patrząc, warstwy:

    * deski i to tak na zakładki- więc już samo to daje wolne wentylowane troszkę powierzchnie,
    ** folia
    *** wełna
    **** folia srebrna...nie pamiętam która to (strotex 150)
    ***** no i GK,
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  16. #10096
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Między folią a wełną nie masz płyt OSB ?

  17. #10097

  18. #10098

    Domyślnie

    Gont maszynowy?
    To jest ten dach gdzie miales gont bitumiczny czy jakas nowa budowla?
    Ja jednak wybralem strzeche, a na dach budynku gospodarczego chyba wybiore dachowke recznie formowaną

  19. #10099
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    Na zdjęciu u wojcieszka belka zsiniała jest odziomkiem a przy modrzewiu tam jest najwięcej żywicy i pewnie z tąd ta sinizna . Swoją drogą odziomek lub się kręcić i brzydko pękać.
    To nie jest tak jak piszesz.

    1. To nie jest modrzew tylko sosna.

    2. Modrzew ma mały udział bielu i szczególnie przy elementach pozyskiwanych z odziomka biel jest praktycznie mało spotykany. Zawartość żywicy nie ma nic wspólnego z barwicami i w dodatku barwice atakują drewno bielu. Mały udział bielu to mała powierzchnia ewentualnego zasinienia lub ataku owadów.
    Ostatnio edytowane przez subfosylny ; 28-09-2013 o 12:51
    Tu była reklama....

  20. #10100

    Domyślnie

    1. możesz mieć rację wojcieszek podpowie
    2. chodzi o biel to oczywiste , przy odziomku szybciej złapie niż przy czubie

    Cytat Napisał Agral Zobacz post
    Gont maszynowy?
    To jest ten dach gdzie miales gont bitumiczny czy jakas nowa budowla?
    Ja jednak wybralem strzeche, a na dach budynku gospodarczego chyba wybiore dachowke recznie formowaną
    gont jest maszynowy ale sam robiłem , jest to nowa chata trzecia z kolei .Ta gdzie jest gont bitumiczny musi jeszcze poczekać , przyjdzie czas to i ją pokryję .
    Agral a ile teraz kosztuje strzecha z pokryciem ?

Strona 505 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony