dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Banned
    marek_t.

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    łodź
    Kod pocztowy
    94-130
    Posty
    2

    Domyślnie Fundamenty - klej do styroduru

    Poszukuję dobrego kleju do styroduru . Co polecacie ? Czy ktoś może używał produktu o nazwie
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 12-12-2015 o 12:42 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cefas
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    fundament czy piwnica?

    Do fundamentu jest dwu składnikowy na bazie ropy coś jak lepik asfaltowy z domieszką białego proszku dla twardości w bańkach najmniejsza chyba 10l, największa około 30-40l. Nie pamiętam nazwy. Musiałbym na budowie puszki poszukać jutro.

    Jeżeli piwnica to nie wiem czy nie dało by się zrobić na piance pur do klejenia styropianu, dużo lepsza przyczepność moim zdaniem i tylko później styk płyt uszczelnić wyżej wymienionym dwuskładnikowym "lepikiem".

    Jeszcze może ktoś kto próbował rozwiązania z pianką pur się wypowie.


    Generalnie jestem za pianką pur odkąd robiłem ocieplenie domu na niej.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Testowo przykleiłem dziś kawałek XPS Basf do bocznej ściany płyty fundamentowej, pokrytej warstwą dysperbitu, używając pianki Tytan EOS i trzyma doskonale.
    Jest też dedykowana pianka Tytan EOS do XPS, ale nawet ta do zwykłego styro jesy OK.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cefas
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dzisiaj byłem na budowie gdzie całe ocieplenie piwnicy było przyklejone na piance PUR, potwierdzam że nadaje się również do piwnic i fundamentów

    czas realizacji o wiele krótszy

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz wszyscy kleją na piankę bo jest szybciej. Trzyma się bardzo dobrze nawet fundamentów izolowanych matami bitumicznymi, które z wierzchu mają wykończenie folią. Jak ktoś robi na prawdę dobrą izolację bitumiczną (nie jakiś tam dysperbit) to większość mas bitumicznych (np. Pecimor 2K) ma w papierach możliwość klejenia nim płyt XPS.

  6. #6

    Domyślnie

    Spokojnie przy tym rozwiązaniu może być stosowany klej Tytan EOS. Ma on świetną przyczepność niemalże do każdego materiału (pustak, cegła, masa bitumiczna, drewno, pvc, metal). Również stosowany jest przy fundamentach. Klej wiąże bardzo szybko, dzięki czemu bardzo można realizować kolejne prace. Np. Kołkowanie można rozpocząć już dwie godziny od przyklejenia płyt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony