dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 647 z 998
Pokaż wyniki od 12.921 do 12.940 z 19943
  1. #12921
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiehu86

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1

    Domyślnie

    Panowie poradźcie, mam w kotłowni piec tzw. górno-dolny firmy Sławex, od zeszłego sezonu walczę z nim aby spalać czysto, ale jest problem. Zaślepiłem już tak jak trzeba pierwszą przegrodę, podorabiałem klapki w drzwiczkach z KPW ale cholera nie chce palić i gdy zacznie nagrzewać się węgiel w najniższej części poprostu się dusi, jak otworzę górne drzwiczki dym wali przez, uzyskana temp. powolutku zaczyna spadać. Otwieranie dolnej klapki nie zwiększa mocy,nic ciągnie. Jedynie uruchomienie wentylatora ratuje sytuacje. Gdy cały zasyp przejdzie już w żar wtedy można odstawić dmuchawę. Dodam, że kotłownia jest w budynku gospodarczym poza domem przerobiona 2 lata temu, komin wysoki na jakieś 6 m, przekrój 25X25 i stoi między dwoma wyższymi dachami. Czy problem wynika ze zbyt niskiego komina? Z paleniem brudnym od dołu za to nie ma problemu.

  2. #12922

    Domyślnie

    wiehu86
    Jestem osobą, która nie lubi pisać tekstów, że to już było- wystarczy poszukać. Ale...
    i gdy zacznie nagrzewać się węgiel w najniższej części poprostu się dusi, jak otworzę górne drzwiczki dym wali przez, uzyskana temp. powolutku zaczyna spadać.
    Poszukaj o przysypianiu kotła w górnym paleniu.
    Skoro masz wentylator- on też ciągnie "lewe" powietrze.
    Nie wiadomo jak przerobiłeś ten kocioł- pochwal się
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  3. #12923

    Domyślnie

    animuss
    Tak się zastanawiam, że przy takiej ilości wiedzy na tym forum- warto w ogóle gadać o śmieciuchach ?
    Tylko kocioł DS lub z zasobnikiem.
    Kupując kocioł tzw śmieciuch, z automatu zostajemy członkami tego forum.
    Założyciel wątku chciał raczej pomóc tym, co ten "szajs" mają a nie zachęcać do kupna i przeróbek.

    Ale jak to ja, mogę się mylić.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  4. #12924

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    animuss
    Tak się zastanawiam, że przy takiej ilości wiedzy na tym forum- warto w ogóle gadać o śmieciuchach ?
    Tylko kocioł DS lub z zasobnikiem.
    Kupując kocioł tzw śmieciuch, z automatu zostajemy członkami tego forum.
    Założyciel wątku chciał raczej pomóc tym, co ten "szajs" mają a nie zachęcać do kupna i przeróbek.

    Ale jak to ja, mogę się mylić.
    Wcale nie kupować kotła ." Węgiel to śmierć"

  5. #12925
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    animuss
    Tak się zastanawiam, że przy takiej ilości wiedzy na tym forum- warto w ogóle gadać o śmieciuchach ?
    Tylko kocioł DS lub z zasobnikiem.
    Kupując kocioł tzw śmieciuch, z automatu zostajemy członkami tego forum.
    Założyciel wątku chciał raczej pomóc tym, co ten "szajs" mają a nie zachęcać do kupna i przeróbek.

    Ale jak to ja, mogę się mylić.
    Największym zboczeniem było by mieć pieniądze na bezobsługowe urządzenie wytwarzające energiię i kupić śmieciucha żeby móc pisać tu na forum .
    Jak będą pieniądze albo dotacje to nikt nie będzie paprał się węglem.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 29-09-2013 o 20:14
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #12926
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    " Węgiel to śmierć"
    No co ty ! My kupujemy tylko ciepło za pieniądze , ilość węgla na ziemi jest stała. Istnieje proces powodujący utrzymanie równej ilości węgla w różnych częściach ziemi. Ścieżki jakimi "wędruje" węgiel tworzą obieg węgla w przyrodzie. Np. rośliny pochłaniają dwutlenek węgla z powietrza i używają go do produkcji biomasy w procesie fotosyntezy lub cyklu Calvina.Część biomasy produkowanej przez rośliny zostaje zjedzona przez zwierzęta, podczas gdy część węgla jest wydychana w postaci dwutlenku węgla.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #12927
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vecto

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-235
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    13 kW mógł by być jakbyś palił wyłącznie jakimś wysokoenergetycznym węglem orzechem zimą .Śmieciuch to przeżytek jak kupisz z większą komorą zasypu ,żeby nie latać ciągle ,to moc masz już za dużą przewymiarowany, jak kupisz odpowiedni to latasz podkładać.
    Z podkładaniem nie ma problemu. Pierwsze dwa sezony pewnie będę palił drewnianymi ścinkami, dopiero później węgiel trafi do kotłowni.
    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    animuss
    Tak się zastanawiam, że przy takiej ilości wiedzy na tym forum- warto w ogóle gadać o śmieciuchach ?
    Tylko kocioł DS lub z zasobnikiem.
    Kupując kocioł tzw śmieciuch, z automatu zostajemy członkami tego forum.
    Założyciel wątku chciał raczej pomóc tym, co ten "szajs" mają a nie zachęcać do kupna i przeróbek.

    Ale jak to ja, mogę się mylić.
    Kocioł DS dzisiaj oglądałem i do mnie nie pasuje. Za wąsko i będzie ciężko wyczyścić przez te boczne małe klapki.
    Kocioł z zasobnikiem, ciekawe urządzenie, ale cena nieciekawa.
    Więc co ja mogę wybrać? Wybór pada na śmieciucha GS.
    Szczególnie istotne są wymiary i czyszczenie od przodu.

  8. #12928
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał vecto Zobacz post
    Z podkładaniem nie ma problemu. Pierwsze dwa sezony pewnie będę palił drewnianymi ścinkami, dopiero później węgiel trafi do kotłowni.

    Kocioł DS dzisiaj oglądałem i do mnie nie pasuje. Za wąsko i będzie ciężko wyczyścić przez te boczne małe klapki.
    Kocioł z zasobnikiem, ciekawe urządzenie, ale cena nieciekawa.
    Więc co ja mogę wybrać? Wybór pada na śmieciucha GS.
    Szczególnie istotne są wymiary i czyszczenie od przodu.
    Nikt nie wydaje 3 kafli na najgorszą opcję.
    Tu
    http://allegro.pl/kociol-rakoczy-pop...564532375.html
    tu :
    http://tablica.pl/oferta/piec-kociol...6307b;promoted
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 29-09-2013 o 21:20
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #12929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Kto powiedział że płaczę?
    Tak wynika z Twojego poprzedniego posta. Nie ma wielkiej straty, wbrew temu co skwitowałeś, w zmniejszeniu dotacji, bo i tak dotacje faworyzowały banki zamiast samych użytkowników. Bardzo mało było programów bezpośrednich. Ja dla przykładu kredytów nie brałem, nie biorę i brać nie zamierzam. Najpierw zbieram gotówkę. Tym bardziej takie dotacje dla mnie (i wielu innych) są o kant dupy potłuc.


    Tymczasem w temacie -- podpowiedzcie czy to normalne, że przy zapaleniu od góry zostaje więcej popiołu niż po zapaleniu od dołu? Niby spalanie jest lepsze i nie leci to wszystko w komin, ale nie spodziewałem się, że będzie tego aż tyle.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 30-09-2013 o 07:40
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #12930

    Domyślnie

    @Myjk źle zrozumiałeś mój post. Chodziło w nim o to , że wielce chcą pokazać jak dbają o ekologię i jest nagonka na węgiel. Takimi dofinansowaniami i ich zmniejszaniem ludzi do tego nie zachęcają. Zobacz jaka nagonka na węgiel, jak już piszą że "węgiel to śmierć" Poczytaj więcej postów danego użytkownika na forum, zanim go zaczniesz krytykować. Przecież jasno określiłem ze ktoś już zakazami próbuje zrobić komuś biznes, bo nie wierzę w bezzwrotne dofinansowanie i jeszcze bez udziału banków.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 30-09-2013 o 08:06

  11. #12931
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Vecto zamiast poptera DS (brak PW i bardzo wysoki palnik) obejrzyj SEKO II N. Jak do drewna i póżniej węgla to najlepiej bez dmuchawy i sterownika a zamiast tego sterownik i elektoniczny miarkownik od boleckiego (http://allegro.pl/mci-elektroniczny-...557634373.html). Śmieciuch z dużą komorą to najgorsza opcja jaką możesz wybrać dla drewna po budowie.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  12. #12932
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Przecież jasno określiłem ze ktoś już zakazami próbuje zrobić komuś biznes, bo nie wierzę w bezzwrotne dofinansowanie i jeszcze bez udziału banków.
    OK, teraz (ale dopiero teraz) już jest jasność. Przyznaję się do faulu i przepraszam.

    Inna sprawa, że ja nie mam nic przeciwko eliminacji węgla z osiedli mieszkalnych (nawet jeśli można go palić względnie czysto), tylko niech to będzie zrobione z głową.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #12933

    Domyślnie

    @Myjk no to zrozumieliśmy się. Dlatego denerwuje mnie takie fanatyczne podejście pewnych osób na forum jeśli chodzi o palenie węglem. Oczywiście że każdy chce oddychać czystym powietrzem. Tylko po tylu latach zaniedbań , teraz chcą wprowadzać nagle zakazy i komuś szykować biznes kosztem ludzi.Powinien być jakiś długo planowy system dofinansowań, tak żeby państwo to mogło udźwignąć, a nie na hurra dofinansowania nabijające kapsę bankom i wzbogacające pewne firmy. Jak to w naszym kraju nie jest rzadkością.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 30-09-2013 o 08:38

  14. #12934
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Vecto zamiast poptera DS (brak PW i bardzo wysoki palnik)
    Wysoki palnik z możliwością obłożenia go szamotem ,a kierownicę można dorobić .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #12935
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Wysoki palnik z możliwością obłożenia go szamotem ,a kierownicę można dorobić .
    kierownicę w DS? Łatwiej obłożyć palnik szamotem to ok, ale musi też obniżyć palnik bo jak tego nie zrobi to będzie się palić duża część załadunku co w DS wiąże się ze stratami a gdy nawet obniży palnik to pojawi się problem dymienia i trudności przy rozpalaniu bo drzwiczki rusztu pionowego będą wyżej i wszystko zanim cug nie załapie będzie walić dymem na zewnątrz a nie w komin. Znam to z autopsji. Nie mówię że SEKO jest ideałem(bo nie jest) ale porównywałem oba kotły i zdecydowanie seko jeżeli już rozważamy tanie DS-y wypada lepiej.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  16. #12936
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    vecto Zobacz jeszcze KSGW Zgoda Wieprz z dolnym spalaniem .11kW w zupełności wystarczy , tylko proszę bez dmuchawy. To bardzo porządna konstrukcja z ruchomym rusztem żeliwnym skierowanym[pochylonym ]w stronę palnika. Bardzo ważna rzecz ,posiada dopływ powietrza wtórnego. Brakuje tylko szamotu w palniku ale to można samemu zrobić bez problemu. Wejdż na stonę CZYSTE OGRZEWANIE i tam są opisywane różne kotły , ich wady i zalety. Bardzo pomocna strona dla przyszłych i obecnych użytkowników. Życzę dobrego wyboru Cena 11kW z ruchomym rusztem to 2550pln. [nie kupuj Poptera ma bardzo ubogi wymiennik ,a te zawirowywacze to listek żeby przykryć nędzę]
    Ostatnio edytowane przez grabpa58 ; 30-09-2013 o 14:50

  17. #12937
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    KSGW Zgoda Wieprz ma jedną wadę - szczelina odpowietrzająca komorę zasypową - łatwa do usunięcia wystarczy zatkać.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  18. #12938
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    cysiokysio w tym temacie pełna zgoda,doszły mnie słuchy, że producent chyba oszalał robiąc taką protezę. Ponoć prawdą jest również , że kolejną protezą wtórnego powietrza podpiera się producent kotłów Seko II N, mianowicie powietrze to podawane jest kilkoma otworami przez skośną blachę z popielnika, oddzielnego otworu do podawania powietrza,który był z tyłu pieca niestety nie ma

  19. #12939
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    kierownicę w DS? Łatwiej obłożyć palnik szamotem to ok, ale musi też obniżyć palnik bo jak tego nie zrobi to będzie się palić duża część załadunkuj.
    Kierownicę ? dopływ powietrza wtórnego .
    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    . [nie kupuj Poptera ma bardzo ubogi wymiennik ,a te zawirowywacze to listek żeby przykryć nędzę]
    ubogi ? SPRAWNOSĆ CIEPLNĄ - do 82 %
    http://www.tebar.pl/oferta.php?produkt_id=87
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 30-09-2013 o 20:54
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #12940
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    ubogi ? SPRAWNOSĆ CIEPLNĄ - do 82 %
    http://www.tebar.pl/oferta.php?produkt_id=87[/QUOTE]

    Dwie poziome półki to nic nadzwyczajnego,szczelina między komorą spalania a wyczystką [będzie się palił cały zasyp ale to można naprawić] .Natomiast brak powietrza wtórnego dyskwalifikuje ten kocioł jako DS. Wspomniane 82% sprawności ,no cóż każdy producent tak deklaruje, a rzeczywistość w wielu przypadkach jest inna. W tym kotle bardzo duża część ciepła pójdzie w komin a na dodatek z dmuchawą to koszmar i nie będzie ekonomicznie ani czysto ale to tylko moja opinia. pozdrawiam Cię animuss
    Ostatnio edytowane przez grabpa58 ; 30-09-2013 o 21:40

Strona 647 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony