dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 22
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 429
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Racja, to w ferworze "walki". Ale i tak nieźle.
    Racja, temat idzie na rekord

  2. #162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Racja, temat idzie na rekord
    To zobacz ten watek:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4P!!!/page1135
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Chodziło mi o tempo.
    Tam 9 stron mieliście po czterech miesiącach

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Chodziło mi o tempo.
    Tam 9 stron mieliście po czterech miesiącach
    To zobacz na tempo ostatnich 30 stron
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    To zobacz na tempo ostatnich 30 stron
    W sumie nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się ...

    Ten temat już się prawie skończył

  6. #166
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    I to jest pewnikiem odpowiedź na problem z komisją sejmową, chyba, że można było...

    @kobra64.
    Jeśli masz chwilę to może warto zapoznać się z materiałem z którego zaczerpnąłem tabelkę wcześniej prezentowaną
    http://www.energiaisrodowisko.pl/nis...kologiczny.pdf.
    No zajrzałem, ale doszedłem do miejsca, w którym podano w tabelce zużycie na ocieplony 160 m2 dom 5,6 tony ekogroszku na sezon na CO. Jak reszta obliczeń ma podobną wartość, to może i styknie tej lektury. W takim domu więcej niż miedzy 3 a 4 tony spalić się nie da, chyba że jakiegoś wyjątkowego syfu czy innego czecha.

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    ale o charakterystyczny smrodek spalin z komina.
    Fakt, dlatego nigdy więcej węgla.

  8. #168
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Same nierealne bzdety, chciejstwa pomieszane z głupotą, totalną indolencja i fanatyzmem!

    JAK ten, poprzednie czy następny rząd chce dbać O SKŁAD śmieci, które generujemy?
    -W żaden sposób!
    JAK oni (wyżej wymienieni) dbają o to, aby usuwanie śmieci dla mieszkańca było bezpłatne/tanie?
    -W żaden sposób!
    CO ma zrobić posiadacz paleniska w obronie swego portfela?

    Rząd, jak zawsze, chce naszego dobra...
    STARAJMY SIĘ UCHRONIĆ nasze dobra przed rządem!
    Inaczej nasze dzieci będą głodowały!

    Jeden z drugim, pierdolec pospolity, zapowiada DOTACJE i DOPŁATY z tego, czego nie ma - z kasy Państwa!
    Policzyli nawet - ile...
    Wyliczyli też - czemu (bo im kopa zasunie Unia kochana!)
    Tymczasem...
    KAŻDY przejaw samowystarczalności energetycznej był, jest i będzie TĘPIONY!
    Bo?
    Bo wywołuje NIEZALEŻNOŚĆ od kontroli, władzy i zarządzania przez tych, którzy o niej bredzą, ale do niej nie dopuszczą!

    Chińczycy są w czarnej rozpaczy...
    Zbudowali sobie fabryki, które tworzą fotowoltaikę w cenie KILKU eurocentów za Wat.
    Unia ZAKAZAŁA im sprzedaży u siebie JEŻELI KOSZT BĘDZIE NIŻSZY JAK 60 EUROCENTÓW ZA WAT!
    A co ja na to?
    KUPIŁBYM za tysiąc zł jakie 10kW mocy solarnej. Kupiłbym nawet więcej!
    Nawet kiepskiej jakości!
    Jak padnie - wydam następny tysiąc!
    Bo?
    Bo ten smród przy produkcji fotowoltaiki zostaje U NICH!
    U nas - samo pachnące świerkiem i sosną powietrze!
    ZERO ogrzewania węglowego, olejowego, gazowego...

    Wierzycie w duchy?
    Ja nie, to wiem, ze TAK nie będzie!

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 30-09-2013 o 22:20

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    No widzisz i jakiego sąsiada mieć lepiej: kablarza czy węglarza ? A swoją drogą jak z kominów idzie duży siwy albo czarny dym to tam węgiel się nie pali.
    Z mojego komina na ekogroszek snuje się ledwo widoczny mały dymek.
    Ja już pisałem ..
    Mieszkam na małym osiedlu. Wszystkie buduje jedna firma. W każdym domku piec na ekogroszek z podajnikiem (tego samego producenta). Idąc osiedlem czasami ma się wrażenie że nikt nie ma włączonego ogrzewania ....
    Jak wylatuje coś z komina to leniwy malutki biały (niemalże przeźroczysty) dymek ...
    Jakoś nie czuję dużego dyskomfortu idąc w zimę , baaaa nawet pierwszego sezonu codziennie w zimę otwierałem wszystkie okna na 10-15 min kilka razy dziennie i jakoś nie otrułem się

    Większy smród jest dla mnie jak ludzie "przepalają" drewnem. Niestety w większości drewno zapewne wilgotne/mokre i smrodu co nie miara ...
    Tyle że czuć że to zapach palonego drewna ...

    Obok jest nastepne osiedle innego dewelopera i też piece na ekogroch (inny producent) i też jakiegoś zadymienia nie ma mimo że jest tak kilkadziesiąt domów działka przy działce (małe działki kilkuset metrowe) ...

    Natomiast w mieście jak jestem na "starym osiedlu domków" to tam często lepiej założyć maskę przeciwgazową bo mozna zaliczyć zgon ...
    Zapewne ludzie palą wszystkim , tylko nie węglem , bo więcej takiego zapachu nie daje ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    CO ma zrobić posiadacz paleniska w obronie swego portfela?
    Teraz w nowej ustawie sie placi "ode lba", a nie od litra smieci, wiec sensu palic ich (teoretycznie) nie ma, chyba ze jako sposob pozyskania dodatkowych kWh
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  11. #171

    Domyślnie

    KvM, tak przez circa połowę dnia staram się przebywać trochę poza domem, ktoś, gdzieś pisał, że jeszcze kilkanaście lat temu można było gołym okiem policzyć ze 3tys. gwiazd, spróbuj teraz, nie jadąc gdzieś na całkowite zadupie, to zrealizować, chyba, że już całkowicie pochłonięty walką z węglem nie masz czasu na gapienie się w niebo. Aha, ja na ten moment całym sercem, mimo wszystkich niedogodności i zagrożeń jestem za paleniem węglem, to aktualnie mi najbardziej pasuje. Dlaczego akurat dla tej sprawy mam wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych, przecież na tysiące innych sposobów niszczymy siebie i środowisko, temat rzeka, Ty z jakieś nieznanego mi powodu wybrałeś węgiel, i co mam się zastawić żeby wesprzeć Twoją idę fix, przekonaj mnie do tego, ale nie stosuj argumentów, tabelek w stylu co gorsze, masło czy margaryna. Czynu, panie, trzeba czynu, konkrety.
    Chętnie się pozbędę tego mojego "śmieciucha", ale nie na swój koszt. Mam epizodzik ze opalaniem domu gazem, bardzo mi się podobało.
    Pozdrawiam

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja już pisałem ..
    Mieszkam na małym osiedlu. Wszystkie buduje jedna firma. W każdym domku piec na ekogroszek z podajnikiem (tego samego producenta). Idąc osiedlem czasami ma się wrażenie że nikt nie ma włączonego ogrzewania ....
    Jak wylatuje coś z komina to leniwy malutki biały (niemalże przeźroczysty) dymek ...
    Jakoś nie czuję dużego dyskomfortu idąc w zimę , baaaa nawet pierwszego sezonu codziennie w zimę otwierałem wszystkie okna na 10-15 min kilka razy dziennie i jakoś nie otrułem się

    Większy smród jest dla mnie jak ludzie "przepalają" drewnem. Niestety w większości drewno zapewne wilgotne/mokre i smrodu co nie miara ...
    Tyle że czuć że to zapach palonego drewna ...

    Obok jest nastepne osiedle innego dewelopera i też piece na ekogroch (inny producent) i też jakiegoś zadymienia nie ma mimo że jest tak kilkadziesiąt domów działka przy działce (małe działki kilkuset metrowe) ...

    Natomiast w mieście jak jestem na "starym osiedlu domków" to tam często lepiej założyć maskę przeciwgazową bo mozna zaliczyć zgon ...
    Zapewne ludzie palą wszystkim , tylko nie węglem , bo więcej takiego zapachu nie daje ...
    Nowoczesne kotły węglowe z automatyką juz nie przypominają tych śmierdziuchów z ubiegłego stulecia. Teraz są tam różne techniki palenia w palenisku, dobór nadmiaru powietrza itp. Dzięki temu podnosi się sprawność cieplna jak i spadek emisji zanieczyszczeń.

  13. #173
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Ciekawe czy jest jakieś opracowanie, które podaje kaloryczność śmieci...
    Dla wegla - policzono.
    Dla gazu - też...
    Ciekawe ile dają opony, butelki PET i stare kalosze, szmaty...
    (palą się ładnie!)

    Spalarnie śmieci nam Unia dofinansować ma... ostatnio to modne...
    Po co?
    SAMI sobie to umiemy spalić!
    CZEMU znowu ONI mają z tego NASZEGO ciepła korzystać?


    Adam M.

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Np wartosc opalowa stropianu. Pali sie swienie. Robotnicy budowlani ostatnio podpalili cala sterte scinkow z ocieplania domu. Efekty wizualne jak przy erupcji wulkanu.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  15. #175
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    To dziwny był jakiś...
    ITB podaje - samogasnący...

    Adam M.

  16. #176

    Domyślnie

    "Nie pytaj co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj czy może tego nie robić"

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tob Zobacz post
    KvM, tak przez circa połowę dnia staram się przebywać trochę poza domem, ktoś, gdzieś pisał, że jeszcze kilkanaście lat temu można było gołym okiem policzyć ze 3tys. gwiazd, spróbuj teraz, nie jadąc gdzieś na całkowite zadupie, to zrealizować, chyba, że już całkowicie pochłonięty walką z węglem nie masz czasu na gapienie się w niebo. Aha, ja na ten moment całym sercem, mimo wszystkich niedogodności i zagrożeń jestem za paleniem węglem, to aktualnie mi najbardziej pasuje. Dlaczego akurat dla tej sprawy mam wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych, przecież na tysiące innych sposobów niszczymy siebie i środowisko, temat rzeka, Ty z jakieś nieznanego mi powodu wybrałeś węgiel, i co mam się zastawić żeby wesprzeć Twoją idę fix, przekonaj mnie do tego, ale nie stosuj argumentów, tabelek w stylu co gorsze, masło czy margaryna. Czynu, panie, trzeba czynu, konkrety.
    Chętnie się pozbędę tego mojego "śmieciucha", ale nie na swój koszt. Mam epizodzik ze opalaniem domu gazem, bardzo mi się podobało.
    Pozdrawiam
    Zastanawiam sie czy dostrzegasz brak logiki w swojej wypowiedzi? Z jednej strony narzekasz, ze nie widać gwiazd, z drugiej chcesz opalać dom węglem z ktorego emisja te gwiazdy zasłania.
    Skoro juz tym węglem palisz bo nie stać Cie na nic innego to pal. Mi pozostaje tylko Ci współczuć. Ja na szczęście mam wybor bo szacunkowo będę potrzebował na ogrzanie domu ok 10 MWh, co daje w przypadku pelet ok 2000 zł rocznie, węglem byłoby taniej o jakiejś 800 zł. Zdecydowanie jestem gotów poświecić te 800 zł rocznie by nie truć siebie i innych. Docelowo mam zamiar obniżyć zapotrzebowanie na ciepło do 5-6MWh inwestując w docieplenia domu. Wtedy różnica spadnie do 400. Ale ja mam 120 m do ogrzania i ciepłą ścianę od północy (połówka bliźniaka ), a nie 300. Wybrałem moze nieco mniejszy komfort życia po to by nie truć innych. Tyle wystarczy zamiast tabelek?

  18. #178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał KvM Zobacz post
    Zastanawiam sie czy dostrzegasz brak logiki w swojej wypowiedzi? Z jednej strony narzekasz, ze nie widać gwiazd, z drugiej chcesz opalać dom węglem z ktorego emisja te gwiazdy zasłania.
    To nie tylko zanieczyszczenia, ale gowniane oswietlenie zewnetrzne. Przejedz sie chociazby do Czech, to zobaczysz roznice. Tam milosnicy astronomi zostali wysluchani i sa dzialania zgodne chociazby ze zdrowym rozsadkiem (po co oswietlac niebo - to kosztuje). Wystarczy tylko instalowac lampy ktore swieca w dol i maja dobrana odpowiednio moc zrodla swiatla. Proponuje zapoznac sie z haslem "light pollution".
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #179

    Domyślnie

    Witam,
    KvE, następnej razy nie będzie, ale zapewne, gdzieś , kiedyś trafisz na omówienie i tego problemu naszej cywilizacji i ktoś przystępniej Ci to wytłumaczy. Wbrew Twoim oczekiwaniom w aspekcie wpływu zadymienia na widoczność, w moim rejonie ma ono znaczenie dopiero gdy HK lub Łagisza odstawiają filtry.
    Pozdrawiam

  20. #180

    Domyślnie

    Mieszkam w miejscu gdzie bez problemu widzę drogę mleczna. Nie przeszkadza mi ani zaćmienie przez dym ani światło. Jednakże ten problem w miejscach gdzie występuje nie wpływa w sposób istotny na zdrowie ludzi. W przeciwieństwie do palenia węglem w piecu.

Strona 9 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony