dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Status działki, problem z określeniem

    Mam problem z określeniem statusu działki. Ale od początku:

    Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży działki. Ogłoszenie pochodzi z Agencji Nieruchomości. Widnieje tam status budowlano-rolna. Znalazłem tą działkę i narazie na własną rękę próbuję się czegoś o niej dowiedzieć. Wg Starostwa działka leży już w obrębie wsi. Poszedłem więc do urzędu gminy. Pani powiedziała, że ma stare mapy na których widnieje że to jest działka rolna, ale te tereny przewidziane są pod budowę ponieważ nieopodal jest w planach obwodnica. Powiedziała też ,że można się budować tylko do 100m wgłąb polnej drogi przy której leży ta działka ( ze względów planowanej obwodnicy). Zmierzyła i to 100m zahacza kawałeczek o tą działkę. I ona nie wie czy będe mógł się tam budować. W starostwie powiedzieli mi też że są to grunty R czyli rolne. I teraz mam totalny mętlik - co powinienem sprawdzić jeszcze, gdzie, o co zapytać i kogo by dowiedzieć się więcej. Na pewno zadzwonię do agencji, ale właśnie - o co pytać, żeby mi nie wcisnęli działki na której nie będe mógł się wybudować?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na działkach rolnych mozna budować siedliska - wymagana jest minimalna pow. takiej działki i obowiazek posiadania wykształcenia lub doświadczenia rolniczego:
    http://muratordom.pl/prawo/formalnos...,132_3520.html

    Pani w urzędzie mogła mówić prawdę. To może być działka rolna z możliwością odrolnienia (nie każdą się da odrolnić) w MPZP.

    I to własnie MPZM trzeba byłoby zdobyć w urzędzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony