dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Fundament płytowy pytanie o jego grubość !

    Witam czy ktoś mi odpowie na nurtujące mnie pytanie

    Czy zalanie płyty fundamentowej 20cm warstwą betonu B25 W8 wystarczy?

    Wykop = 1.2m stary piach (jakiś sypki czarnoziem) wymieniłem na pospółkę
    Płyta wykonana w stylu "Legalett"

    Naczytałem się rożnych opinii na ten temat i ludzie piszą że zalać można nawet 15cm a są i tez tacy co piszą że powinna ona wynosić minimum 25/30cm jak to się tak naprawdę ma ...


    U mnie to i tak już musztarda po obiedzie zalano mi płytę 20cm warstwą betonu B25 W8 i zaczynam się niepotrzebnie a może potrzebnie stresować i zadawać pytanie czy to w ogóle wystarczy

    Dom = parter + poddasze użytkowe 141m2 parter około 100m2
    Ostatnio edytowane przez creavgda ; 06-10-2013 o 19:16

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał creavgda Zobacz post
    Witam czy ktoś mi odpowie na nurtujące mnie pytanie

    czy zalanie płyty fundamentowej 20cm warstwą betonu B25 W8 wystarczy?

    Dodam że wykop zrobiłem na 1.2m i stary piach (jakiś sypki czarnoziem) wymieniłem na pospółkę która wiadomo została zagęszczona
    Płyta wykonana została na podobnych warunkach jakie stosuje "Legalett"

    Naczytałem się rożnych opinii na ten temat i jedni piszą że zalewają nawet warstwą 15cm drudzy zaś piszą że powinna ona wynosić minimum 25/30cm jak to się tak naprawdę ma ...


    U mnie to i tak już musztarda po obiedzie gdyż zalano mi płytę 20cm warstwą betonu B25 W8 i zaczynam się niepotrzebnie stresować i zadawać pytanie czy to wystarczy

    Dom parter + poddasze użytkowe 141m2 parter około 100m2
    A jak jest w projekcie?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    Ława 1.4m dom budowany z Ytong'a 24cm + docieplenie 15cm

    strop Teriva
    Ostatnio edytowane przez creavgda ; 06-10-2013 o 19:38

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Chcesz powiedzieć, ze nie masz projektu płyty?
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    bez obliczen statycznych ciężko powiedzieć, ale tak na oko powiedziałbym ze ok. Bardziej istotne jest raczej grunt i zbrojenia. Styropian tez liczy się jako grunt, co masz pod plyta?

  6. #6

    Domyślnie

    Grunt na całym obwodzie płyty jak i poza nim został kompletnie wymieniony na pospółkę oczywiście zagęszczony wykop 1.4m
    http://imageshack.us/f/594/xbh1.jpg/
    Zbrojenie pręt 18stka + siatki zbrojeniowe oto zdjęcie uzbrojonej płyty przed jej zalaniem
    http://imageshack.us/f/841/4n3z.jpg/
    http://imageshack.us/f/138/xfaa.jpg/

    Mogę spać spokojnie?

    w/g Mnie uzbrojenie wydawało się być wystarczające dodatkowo Kiero pozwolił sobie coś poodkładać... ale jednak nie daje mi to spokoju ...
    Ostatnio edytowane przez creavgda ; 06-10-2013 o 20:24

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Wnioskuję, ze nie masz projektu a płytę zrobiłeś ot tak - na Twoim miejscu nie usnął bym przez następne kilka lat plując sobie w brodę - dlaczego nie zrobiłem projektu płyty za około 1200 zł.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  8. #8

    Domyślnie

    Uświadamiano mnie że projekt owej płyty jest i tak mocno przewymiarowany do mojej konstrukcji został wyciągnięty z budowy domu parterowego o powierzchni 184m2 ...

    w/g Kilku kierowników z którymi miałem okazję rozmawiać to
    lepsza płyta fundamentowa nawet chudziej wylana a niżeli ławy

    Ja jestem właśnie z tych co wchodzą na to forum zaczynają czytać, wertować informacje i po kilku godzinach chwytają się za głowę myśląc jeden mądrzejszy od drugiego ECH :/ ...
    Ostatnio edytowane przez creavgda ; 06-10-2013 o 21:17

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał creavgda Zobacz post
    Uświadamiano mnie że projekt owej płyty jest i tak mocno przewymiarowany do mojej konstrukcji został wyciągnięty z budowy domu parterowego o powierzchni 184m2 ...

    w/g Kilku kierowników z którymi miałem okazję rozmawiać to
    lepsza płyta fundamentowa nawet chudziej wylana a niżeli ławy

    Ja jestem właśnie z tych co wchodzą na to forum zaczynają czytać, wertować informacje i po kilku godzinach chwytają się za głowę myśląc jeden mądrzejszy od drugiego ECH :/ ...
    Wg tego co widze nie jest tak zle. Dom parterowy? Podbudowa sumiennie i warstwowo zageszczona? To nie ma co się martwic. Co masz pod plyta jako izolacje? Rostaw rur grzewczych trochę duzy, ale jakos takos będzie ok, stali masz raczej za dużo niż za mało (Owszem, bez statyki domu pewnosci nie mam, ale skoro mówisz ze dom parterowy, to przypuszczam ze nie ma za niekorzystne zebranie sil i obciazen punktowych...)

  10. #10

    Domyślnie

    rozstaw rur za duży rozumiem że masz na myśli to że zachowane są za duże odległości miedzy sobą? (w sensie powinno być węziej)

    chmm też się nad tym zastanawiałem jak mi to projektowano wyszło łącznie ok. 650mb rury na parter 100m2 słyszałem o szkołach 100mb na 10m2 stąd też miałem chwilę zawahania

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcbr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Witam. Jakiej średnicy są te rury? i jaki rozstaw?

  12. #12

    Domyślnie

    RURA PE-RT/AL/PE-HD ŚREDNICA 16x2

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mcbr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    OK

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony