dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie Jak radzicie sobie z niska emisja w domu z WM ?

    Witam,
    dotychczas mieszkalem w miescie na 15 pietrze i nigdy nie dostrzegalem problemu smogu w okresie grzewczym - po prostu nie istnial.
    Teraz po nabyciu dzialki w malej miejscowosci uderzyl mnie widok i smrod smogu niskiej emisji z okolicznych domow. Jestem w trakcie projektowania domu energooszczednego/pasywnego z wentylacja mechaniczna i zastanawia mnie jak rozwiazaliscie problem filtrowania powietrza na czerpni i czy to cos pomaga? jakie macie spostrzezenia?
    Nie chcialbym sie udusic dymem od sasiada w swoim szczelnym domu

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brunoxp Zobacz post
    Witam,
    dotychczas mieszkalem w miescie na 15 pietrze i nigdy nie dostrzegalem problemu smogu w okresie grzewczym - po prostu nie istnial.
    Teraz po nabyciu dzialki w malej miejscowosci uderzyl mnie widok i smrod smogu niskiej emisji z okolicznych domow. Jestem w trakcie projektowania domu energooszczednego/pasywnego z wentylacja mechaniczna i zastanawia mnie jak rozwiazaliscie problem filtrowania powietrza na czerpni i czy to cos pomaga? jakie macie spostrzezenia?
    Nie chcialbym sie udusic dymem od sasiada w swoim szczelnym domu
    oprócz tego, że na czerpni są filtry to w środku mamy jeszcze zamontowany duży filtr węglowy ( niestety nie jest to zbyt tanie rozwiązanie) ale u mnie oprócz dymu z kominów jest także zapach nieczystości wylewanych do pobliskiego rowu przez cukiernię... Zobaczymy czy w lecie będzie konieczność użycia filtra- jeśli nie to będziemy go wyciągać ze skrzynki w której jest umieszczony i mam nadzieje tym samym przedłużymy jego żywotność (wkłady trzeba wymieniać co jakiś czas)

  3. #3

    Domyślnie

    Filtr w reku nawet sobie radzi z wiekszoscia zapachow z zewnatrz, obecnie kiedy juz sezon grzewczy ruszyl, wyjscie z domu wieczorem to mocne uderzenie aromatow bedacych efektem palenia smieci "nocnych", w domu czasem czuc troche ale wiekszosc dni wcale. Filtry mam standardowe. Dzisiaj sobie nie wyobrazam miec w Krakowie nawiew poiwetrza do domu bez jakiegokolwiek filtrowania...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie chcialbym sie udusic dymem od sasiada w swoim szczelnym domu
    a tym co węglem palą ... a niech wam zakażą !
    nic innego tylko smród z waszych czereśniackich kominów wypływa.
    Czemu z tej swojej głupoty nie pijecie własnych szczyn ! a wkurzam się bo jeden z drugim czereśniak opluwa wszystko co mogło by przyczynić się do czystego powietrza. Tak jak kolega zakłada budowę domu co na pewno na śmierdzącym piecu nie będzie chodził.
    A na deser palenie plastików w takich piecach.
    Znam to zjawisko smogu, mgła czasem to niewinna igraszka ! kiedy nachodzi zima taka jak styczeń/luty 2012 ... to śnieg zaczyna kolor zmieniać od tych czereśniackich palenisk ! życzę wam z całego serca aby wprowadzili zakaz palenia tym smrodliwym węglem.
    Bo widać paliwo to nie jest dla was ! da się go spalać czysto ... ale następna banda czereśniaków od instalacji przywali kocioł o wiele zadurzy!

    Czemu mnie to tak mierzi ? ponieważ ciskacie się jak gnidy ! jak pchły skaczecie że więcej jak 10cm izolacji się nie daje !
    Tworzycie mity od kosztach budowy budynków pasywnych ! nie mając nawet zerowego pojęcia co to takiego !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony