dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 292 z 479
Pokaż wyniki od 5.821 do 5.840 z 9569
  1. #5821
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Niureczka , ja bym dodała jednak bidet obok wc.
    Wspominałaś coś o bidettcie, ale to jest sprzęt do małych łazienek, gdzie nie ma miejsca na bidet. W bidecie poza funkcją podmywania się, można nawet umyć nogi (może też małemu dziecku służyć za umywalkę), nad wc z bidettą wyłącznie funkcja podmywania.

    Stelaż wc wbudowany w ścianę.
    Wanna nieco odsunięta od ścian - przy umywalce ścianka z gips-kartonu mieszcząca wnękę od strony wanny.
    Drabinka naprzeciw okna. Nie martw się suszącymi się na niej ręcznikami, przecież to nie będą stare podarte szmaty, tylko ładne użytkowe ręczniki
    Ta łazienka ma być dla Ciebie i Twojej rodziny a nie do katalogu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niureczka_łazienka1.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	218546 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niureczka_łazienka2.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	218547 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niureczka_łazienka3.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	218548
    I z cała jasną podłogą:
    Wersja I
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niureczka_łazienka1a.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	21,6 KB
ID:	218549
    Wersja II
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niureczka_łazienka4.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	218561

    Płytki te, które wcześniej wybrałaś (Margot Domino): jasna podstawowa, ciemna podstawowa oraz dekor (gwiazdeczki?)
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 14-10-2013 o 22:20
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #5822
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    dziękuję. jak pokażę mojemu staremu, że ktoś określił moje wnętrzarskie preferencje mianem "logicznych" i "poukładanych" to chyba stwierdzi, że świat się skończył
    No to pozdrowienia dla Starego
    Ale, żeby nie było tak słodko, to powiem Ci ,że... masz też rację z tym utrzymaniem czystości a zwłaszcza przy płytkach rektyfikowanych i odpowiednich fugach, czyszczenie jest znacznie łatwiejsze niż tradycyjnego brodzika. Nie ma też problemów z uszczelniającym silikonem, który nie należy do wyjątkowo trwałych.
    Natomiast odpływ liniowy można obecnie zrobić niemal na 100% wszędzie, bo oprócz posadzkowych odpływów liniowych krytych i otwartych, ludzkość wymyśliła także liniowe odpływy ścienne, które da się instalować nawet w budynkach szkieletowych na piętrze.

  3. #5823
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    z bidetem i z ta ciemna podloga wyglada swietnie!!

  4. #5824

    Domyślnie

    A może coś takiego:
    1)

    2)

    3)

    4)


    Te paski koło lustra to wąski dekor w paski, Wanna obłożona albo dekorem w paski albo ciemnymi płytkami. Nie dawałam bidetu bo jeszcze nie zdecydowaliśmy na 100% czy będzie. Tylko gdyby miał być to wersja nr 1 wchodzi w grę bo inaczej to się nie zmieści.

  5. #5825

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Niureczka co do płytek to nie pomogę bo sama mam z tym problem,ale jeśli chodzi o układ to twój mi się nie podoba.Gdyby to była moja łazienka to zrobiłabym tak:

    Wanna pod skosem,prostokątna,owalna ok 180cm,dwie umywalki na ścianie od wejścia i koło nich grzejnik,na trzeciej wc i bidet.Łazienkę masz sporą i możesz sobie pozwolić na większa wannę czy duża umywalkę jedną czy dwie.
    kinka
    nie bardzo podoba mi się, że wchodząc do łazienki pierwsze to rzuci się drabinka a potem wc + bidet. No i M nie będzie zadowolony bo to wiąże się ze zmianą odpływów- i nie wiem czy da się je zmienić

  6. #5826

    Domyślnie

    Cytat Napisał annNS2 Zobacz post
    niureczka
    ja tam widze umywalke na wprost drzwi, szafka z dluuugim blatem (180cm) i szuflada (60cm mniej wiecej taka jak w inspiracji), nad umywalka lustro 80x120cm
    pod skosem zabudowana wanna, grzejnik pomiedzy wanna a szafka umywalkowa
    z plytek wybralabym tylko te jasne i te w paseczki lub gwiazdki. nic wiecej.
    w plytkach w paseczki/gwiazdki zrobilabym wanne i sciana z umywalka na szerokosc lustra...
    to tak na szybko (przepraszam za wykonanie;P)
    annNS2 nie bardzo widzi mi się ta umywalka i blat. Gdzie ja będę trzymać jakieś kosmetyki, zapas papieru, itp. No i pewnie blat byłby wiecznie pochlapany, kurcze sama nie wiem

  7. #5827

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Niureczka , ja bym dodała jednak bidet obok wc.
    Wspominałaś coś o bidettcie, ale to jest sprzęt do małych łazienek, gdzie nie ma miejsca na bidet. W bidecie poza funkcją podmywania się, można nawet umyć nogi (może też małemu dziecku służyć za umywalkę), nad wc z bidettą wyłącznie funkcja podmywania.

    Stelaż wc wbudowany w ścianę.
    Wanna nieco odsunięta od ścian - przy umywalce ścianka z gips-kartonu mieszcząca wnękę od strony wanny.
    Drabinka naprzeciw okna. Nie martw się suszącymi się na niej ręcznikami, przecież to nie będą stare podarte szmaty, tylko ładne użytkowe ręczniki
    Ta łazienka ma być dla Ciebie i Twojej rodziny a nie do katalogu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niureczka_łazienka1.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	218546 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niureczka_łazienka2.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	218547 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niureczka_łazienka3.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	218548
    I z cała jasną podłogą:
    Wersja I
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niureczka_łazienka1a.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	21,6 KB
ID:	218549
    Wersja II
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niureczka_łazienka4.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	218561

    Płytki te, które wcześniej wybrałaś (Margot Domino): jasna podstawowa, ciemna podstawowa oraz dekor (gwiazdeczki?)
    moniss podoba mi się ta ciemna podłoga tylko czy nie podzieli ona wnętrza? Rozumiem, żę szafka miałaby być na całą szerokość czyli ok. 1,10-1,20, fajnie bo można w niej dużo pomieścić. Umywalka musiałaby być nadblatowa, nie da się jakoś meblowej tam wsadzić? Nie miałam nadblatowej i może moje wyobrażenie, że chclapie się na blat jest mylne? Zastanawiam się czy można też dać grzejnik pod skosem, a koło umywalki zrobić tylko wieszak na mały ręcznik?
    Co do płytek to czy po stronie wc i bidetu one są do połowy, dobrze widze? A ściana koło umywalki jest cała w płytkach? Wanna też jest obudowana dekorem? Podoba mi się pociągnięty dekor dalej na ścianę za lustrem, tylko potrzebuję dość wysokiego lustra ze względu na dużą różnicę wzrostu moją i M, czy nie będzie przesady jak będą tam trzy rzędy dekoru? Nie wiem jeszcze czy gwiazdeczki będą lepsze czy paski, obydwa bardzio mi się podobają (szkoda, ze nie da się wsadzić obu). Paski są bardziej delikatne a gwiazdki bardziej widoczne. To jeszcze do przemyślenia.
    Generalnie podoba mi się Sami też myśleliśmy o takiej ściance koło wanny.

  8. #5828
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    w swojej lazience mam i umywalke nablatowa (kolo twins 60cm) i blat, pod blatem dwie szuflady ktore mieszcza wiekszosc kosmetykow, suszarke ect. (dodatkwo mam wiszaca szafke, ale to jest moja jedyna lazienka) przy tak glebokiej umywalce blat prawie nigdy nie jest pochlapany (przy dwojce malych dzieci). poza tym jak juz sie zachlapie to wole przetrzec blat nic cala podloge
    lustro mam na wysokosci 120cm o wymiarach 120x90cm (na pełne 3 płytki) i przy wzroscie mojego meza (200cm) w zupelnosci wystarcza.
    przy ukladzie jaki proponuje moniss szafke na zapasy mozesz ew. umiescic pod skosem za toaleta.
    ps. do lazienki da sie wsadzic wszystkie mozliwe dekory wzory i kolory, ale juz jedna taka lazienke masz

  9. #5829
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    megi02

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Katowice
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał annNS2 Zobacz post
    w swojej lazience mam i umywalke nablatowa (kolo twins 60cm) i blat, pod blatem dwie szuflady ktore mieszcza wiekszosc kosmetykow, suszarke ect. (dodatkwo mam wiszaca szafke, ale to jest moja jedyna lazienka)
    Ann mam pytanie odnośnie Twojej umywalki twins bo ja ją też mam kupioną do dolnej łazienki i powiedz mi jak Ci sie sprawdza no i najważniejsze czy w łazience nie widać tego że nie jest idealnie biała? bo jak ją rozpakowałam to zauważyłam że to jest ceramika z gatunku tych bardziej żółtych niż białych ;/

  10. #5830
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    moja pasuje do pozostalych sprzetow i nie uwazam zeby byla zolta poza tym sprzety sa od siebie oddalone i w sztucznym swietle nie zauwaza sie zadnej roznicy

  11. #5831

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niureczka Zobacz post
    kinka
    nie bardzo podoba mi się, że wchodząc do łazienki pierwsze to rzuci się drabinka a potem wc + bidet. No i M nie będzie zadowolony bo to wiąże się ze zmianą odpływów- i nie wiem czy da się je zmienić
    W pełni się z tym zgadzam. Kibelek, choćby najpiękniejszy, zdecydowanie nie powinien być numerem jeden w łazience. O wiele lepiej prezentuje się ładna szafka z umywalką. Owszem, czasem trzeba coś poprzestawiać, ale nie wtedy gdy łazienka jest tak duża a swoboda aranżacji niemal nieograniczona. Przenoszenie wc na drugą stronę w ogóle może być problemem, bo trzeba pruć wylewkę, zachować odpowiedni spadek rury a w najgorszym przypadku zastosować pompę. Bez sensu.

    Propozycja moniss wydaje się do tej pory najlepsza - na wprost wejścia umywalka i lustro, wanna w wygodnym miejscu a wc i bidet zapewniające pełną dyskrecję. Gdybym miał coś tu zmodyfikować, pewnie zrezygnowałbym z muru oddzielającego wannę od umywalki i zastąpił go szklaną przegrodą, żeby zyskać na miejscu. Rant wanny wystarczy, żeby zmieścić potrzebne kosmetyki, a trochę gorzej wygląda to w okolicy umywalki. Tam zdecydowanie brakuje miejsca do przechowywania, więc skróciłbym blat i umieścił obok niego wiszący słupek.

    Odnośnie Twoich wizualizacji z postu #5870: nie wciskaj wanny pod skos, jeśli nie planujesz prysznica w łazience. Wyobrażasz sobie swojego faceta zwiniętego w kucki i opłukującego się słuchawką prysznicową, tylko dlatego, że nie może się wyprostować?

  12. #5832

    Domyślnie

    Przy okazji pozwolę sobie ponowić moje pytanie: czy ktoś z Was posiada nad wanną deszczownicę, prysznic i wylewkę? Potrzebuję inspiracji jak rozwiązać problem sterowania tymi elementami? Szału dostaję, bo nie mogę znaleźć nic ładnego, z kwadratowymi rozetami. Może ktoś pochwali się jakimś zdjęciem?

  13. #5833

    Domyślnie

    Zgadzam się co do wanny, lepiej ułożyć ją wzdłuż dłuższej ściany. Wc i bidet też fajnie są ulokowane Zastanawia mnie kwestia umywalki i grzejnika. Faktycznie będzie lepiej jak umywalka będzie na wprost wejścia a nie na tej ścianie po lewej + szafka słupek stojący/wiszący ? Nie trzeba wtedy budować żadnej ścianki ani dawać szkła koło wanny żeby oddzielić wannę i umywalkę.
    A grzejnik nie będzie lepiej wyglądał pod skosem? I z wanny będzie blisko sięgać.

  14. #5834
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    niureczka tutaj lazienka forumowej kolezanki (niestety nie pamietam ktorej ) z podobnym ukladem jak twoja, tylko chyba ciut wieksza i z prysznicem wanna pod skosem, po bokach zabudowane szafy/schowki, wc, bidet i nablatowa umywalka na bocznej scianie...
    na watku z lazienkami mowisz ze nie dla ciebie betonowe lazienki i ze lubisz cieple i praktyczne wnetrza - czy ta jest wg ciebie zimna i malo praktyczna? moja lazienka jest w identycznej kolorystyce i nie latam ciagle ze scierka
    ty u siebie masz jedna lazienke w 'przytulnych' brazach i zieleniach a druga planujesz jasna z biala podloga...tam to dopiero sie nabiegasz ze scierka ale na pewno bedzie ladna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00287.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	218674   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00273.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	218675  

  15. #5835

    Domyślnie

    annNS2 muszę przyznać, że ta łazienka jest bardzo ładna i "ciepła".Zdaje sobie sprawę, że z białą podłogą będziej więcej zachodu niż z taką pociapaną jak mam na dole, ale cóż zrobić jak mi się teraz takie łazienki podobają Zresztą nie tylko łazienki w tej kolorystyce.
    Układ faktycznie podobny jak mój tylko lustrzane odbicie. Dlatego też cały czas się zastanawiam czy lepiej umywalkę dać na wprost drzwi czy po lewej stronie zaraz przy wejściu. A gdzie w tej łazience jest drabinka? Jakoś nie widzę

  16. #5836

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post

    ja mam hansgrohe raindance.
    mój jest okrąglutki, ale kwadratowe chyba też były
    A jak masz to wszystko zamontowane, jakie mieszacze, przełączniki? Masz jakieś foto dla przykładu?


    Cytat Napisał Niureczka Zobacz post
    Zdaje sobie sprawę, że z białą podłogą będziej więcej zachodu niż z taką pociapaną jak mam na dole, ale cóż zrobić jak mi się teraz takie łazienki podobają
    Biała podłoga fajnie wygląda w katalogu, ale w łazience to chyba nie jest najlepszy pomysł. Ja mam teraz w kolorze jasnego kremu z równie jasnymi fugami, które wyglądają po prostu przeokropnie. Raz na jakiś czas biorę szczotkę, płyn do fug i szoruję przez 2 godziny aż zedrę paluchy do krwi. I wtedy znowu przez tydzień wygląda ładnie.

  17. #5837

    Domyślnie

    znalazłam kartę produktu i moje cudo nazywa się: Komplet prysznicowy Raindance 240 do wanny ramię prysznicowe 460 mm, DN15 (nr 27147000)
    i wygląda tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i-hansgrohe-raindance-240-27147000.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	218727

    (mieszacze do estetyczne gałki - lewa uruchamia deszczownię, prawa to regulacja tempreatury z blokadą)

    (jeśli chcesz zdjęcie po zainstalowaniu albo jakiegoś szczegółu daj znać - w pw niestety nie mogę wkleić zdjęcia z dysku)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  18. #5838
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sniper Zobacz post
    Przy okazji pozwolę sobie ponowić moje pytanie: czy ktoś z Was posiada nad wanną deszczownicę, prysznic i wylewkę? Potrzebuję inspiracji jak rozwiązać problem sterowania tymi elementami? Szału dostaję, bo nie mogę znaleźć nic ładnego, z kwadratowymi rozetami. Może ktoś pochwali się jakimś zdjęciem?
    Hansa ma kwadratowe.

  19. #5839
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niureczka Zobacz post
    annNS2 muszę przyznać, że ta łazienka jest bardzo ładna i "ciepła".Zdaje sobie sprawę, że z białą podłogą będziej więcej zachodu niż z taką pociapaną jak mam na dole, ale cóż zrobić jak mi się teraz takie łazienki podobają Zresztą nie tylko łazienki w tej kolorystyce.
    Układ faktycznie podobny jak mój tylko lustrzane odbicie. Dlatego też cały czas się zastanawiam czy lepiej umywalkę dać na wprost drzwi czy po lewej stronie zaraz przy wejściu. A gdzie w tej łazience jest drabinka? Jakoś nie widzę
    drabinki nie ma bo zapewne jest ogrzewanie podlogowe
    nie umieszczałabym umywalki z lustrem na przeciwko okna - bedziesz sobie zaslaniac naturalne swiatlo
    moze poustawiaj sobie sprzety (jesli juz kupione) albo kartony w tej niewykonczonej lazience i wyprobuj wszelkie mozliwe ustawienia

  20. #5840
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Deysi

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    183

    Domyślnie

    Witam,
    Własnie jestem przed wizytą elektryka i musze wiedziec połozenia sprzetów w łazience. łazienke mam dosc duża 260 cm szer i 380 cm długosci w ksztalcie prostokąta. Po przejrzeniu setek postów dalej nie wiem jak ma to wygladac. Wiem,ze po lewej stronie od wejscia chcialabym wc obok jakis murek oddzielający wc i wanne. Na wprost wejscia jest okno. Po prawej stronie mogłaby byc umwylka i w kacie prysznic. Przydałyby sie jakies mebelki. Ale nie wiem jak to sensownie romiescic. Moze ktos pomoze

Strona 292 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony