dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Tynki wewnętrzne czy zewnętrzne co zrobić pierwsze??? Pomoc do fachowców

    Witam serdecznie. Sytuacja wygląda następująco: mamy stan surowy zamknięty i robimy w środku instalacje hydrauliczną i elektryczną. Dostaliśmy propozycję aby za 2 tygodnie zrobić elewację zewnętrzną. Nie będziemy mieli jeszcze tynków wewnętrznych i zastanawiam się czy później będą mogły one spokojnie wyschnąć jeśli budynek będzie już ocieplony z zewnątrz.

    Proszę o pomoc i "łopatologiczne" wytłumaczenie czy lepiej najpierw kłaść tynk wew. czy zew. czy może kolejność jest bez znaczenia .

    Z góry dziękuje

  2. #2

    Domyślnie

    Zrób najpierw wnętrze, żeby to wyschło. Obecnie mamy wilgotną porę roku co i tak spowolni osuszanie.
    Lepiej, żeby ten mur oddychałcałą powierzchnią.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał anioleczek2112 Zobacz post
    Witam serdecznie. Sytuacja wygląda następująco: mamy stan surowy zamknięty i robimy w środku instalacje hydrauliczną i elektryczną. Dostaliśmy propozycję aby za 2 tygodnie zrobić elewację zewnętrzną. Nie będziemy mieli jeszcze tynków wewnętrznych i zastanawiam się czy później będą mogły one spokojnie wyschnąć jeśli budynek będzie już ocieplony z zewnątrz.

    Proszę o pomoc i "łopatologiczne" wytłumaczenie czy lepiej najpierw kłaść tynk wew. czy zew. czy może kolejność jest bez znaczenia .

    Z góry dziękuje
    ja uwazam ze lepiej zaczac od srodka - z elewacja zewn ja wstrzymuje sie do czasu az z grubsza oporzadze podworko aby jej nie uszkodzic.
    Pozatym ze wzgledow czysto finansowych lepiej robic cos co jest konieczne do dalszych robot a to co niekonieczne zostawiac na pozniekj

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    ja uwazam ze lepiej zaczac od srodka - z elewacja zewn ja wstrzymuje sie do czasu az z grubsza oporzadze podworko aby jej nie uszkodzic.
    Pozatym ze wzgledow czysto finansowych lepiej robic cos co jest konieczne do dalszych robot a to co niekonieczne zostawiac na pozniekj
    My chcemy na razie zrobić elewację tylko na szaro bez koloru. A jeden z panów którzy stawiali u na mury powiedział że jak nie ocielimy budynku z zewnątrz to przez całą zimę nic nie zrobimy. A zależy nam na tym żeby zimą móc działać z pracami w srodku..Jedyne czego się obawiam to wilgoć czy w takim wypadku tynki i wylewki będą wysychały tak jak należy?

  5. #5

    Domyślnie

    Tynki wewnętrzne na wiosnę, a zewnętrzne na jesień lub odwrotnie wewnętrzne na jesień a zewnętrzne na wiosnę i tego się trzymaj. Jeśli nie będziesz grzać w środku to czy ocieplony czy nie to i tak będzie zimno.

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli zaczynasz najpierw od środka. Piszę z telefonu i nie mogę edytować.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Czyli zaczynasz najpierw od środka. Piszę z telefonu i nie mogę edytować.
    Mamy już Stan surowy zamknięty i plan na chwile obecną był taki aby przed zimą:
    1) dokończyć instalacje
    2) zrobić ocieplenie zewnętrzne
    3) zrobić tynki wewnętrzne
    4) wylewki

    Zimą chcieliśmy zacząć grzać.
    Początkowy plan zakładał najpierw tynki wewnętrzne a potem ocieplenie ale terminy ekip się poprzesuwały :/

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Zupełnie bez znaczenia jest co zrobisz najpierw - od "oddychania" to jest wentylacja.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jachmiu

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-020
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja zaczynam od wnetrza jest to dla mnie lepsze rozwiazanie i chodzi o schnięcie i przede wszytskim o to ze chce jak najszybciej sie wprowadzic a na zwenątrz moze ekipa robić jak juz bede mieszkał aaa nie oszukujmy sie ogrzewanie przy tynkach tez jest wazne tym bardziej ze juz jest wilgotno i coraz zimniej ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony