dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wertykulator ze starej kosiarki ręcznej.

    Witam czy ktoś już coś takiego robił. Mam starszawą kosiarkę niemiecką. Nie to jest najważniejsze ale to że jest w całości metalowa łącznie z kołami i zębatkami. Myślę że noże można odciąć, następnie pociąć na kawałki i przewiercić w środku w miejscu na wał. Dospawać do wału, zaostrzyć z kawałków rurek zrobić dystanse między nożami. Trzeba by jeszcze dociążyć toto dorobić jakąś półkę z kawałka blachy i położyć w to miejsce może ze dwa trzy granity. Będzie to działało czy dać sobie spokój. Dodam że przełożenie całkiem duże.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Wertykulator ręcznie napędzany??? Spalinowe do ogródka ledwo dają radę. To żart?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    E no Perm wszystko zależy od ziemi. Nie wiem jaką Ty masz ale jak spalinową nie daje rady to jak u Ciebie rośliny rosną? Asfalt masz? Chodzi o nacięcie gleby na głębokość góra 10 mm. Przy odpowiednim obciążeniu, ostrych nożach i przepuszczalnym gruncie powinno dać radę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    E no Perm wszystko zależy od ziemi. Nie wiem jaką Ty masz ale jak spalinową nie daje rady to jak u Ciebie rośliny rosną? Asfalt masz? Chodzi o nacięcie gleby na głębokość góra 10 mm. Przy odpowiednim obciążeniu, ostrych nożach i przepuszczalnym gruncie powinno dać radę.
    Nie wydaje mi się by to zadziałało. W ręcznej kosiarce jest przekładnia która przyśpiesza ruch noża. Inaczej nie ścinałaby trawy. Oznacza to niestety że do zatrzymania wałka trzeba bardzo małej siły. Nacięcie gleby na 10 mm ma sens? Po co to robić? Jak będziesz robił w piasku to może pojedzie ale byle kamyczek, gałązka, kępa trawy i stoisz. Moim zdaniem szkoda czasu i roboty z przerabianiem.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony