dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pzk25

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    11

    Domyślnie Nowa wylewka betonowa na starej

    Witam serdecznie . W mieszkaniu (przedpokoj) na parterze , chciałbym połozyc kafelki gresowe.Wym. pomieszczenia to: 4,7m x 1,7m. Na stare podłoze chce wylac wylewke betonowa. Podłoże oczysciłem ze starego kleju do parkietu, porządnie odkurzyłem, zagruntowałem głebokopenetrującym , nastepnie betonkontakt. Przy ścianach pianke dylatacyjna, oraz położyłem matalowa siatke zbrojącą. Bede wylewał miejscami najmniej 35mm, najwiecej 45 mm.Chce użyc wylewki betonowej z "rolas". Po wylaniu chce przykryc wszystko folią i co jakis czas spryskiwac woda. Kafelki chce kleić po ok. 3tyg.
    Prosze o podpowiedzi , czy wszystko robie ok? Czy ta marka wylewki jest ok?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pzk25 ; 02-11-2013 o 19:06

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pzk25

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    P.S.
    Po jakim czasie mozna chodzic po wylewce?

  3. #3

    Domyślnie

    Producent podaje użytkowanie wylewki po 48 h , w praktyce najprawdopodobniej po kilku godzinach rozłożyć można np styropian i przejść . Zbrojenie i betonkontakt trochę na "wyrost" .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jak wygląda ta stara wylewka? Nie jest spękana?
    Betonkontakt zbędny, zbrojenie, jeśli wylewka nie jest popękana, też

    Dodajesz do wysokości podłogi kilka centymetrów, dlaczego? Wcześniej tam było coś, co dawało taką grubość? Co to było? Bo jeśli jakieś warstwy izolacyjne, to warto by ich jednak nie likwidować...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pzk25

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    W starym podłożu naliczyłem 4 pekniecia, wiec chyba nie jest najgorzej. wczesniej był położony parkiet , a na nim jeszcze płyta wiorowa.Zadnej warstwy izolacyjnej. chce sie zrownac z reszta pomieszczeń wylewką , w drzwiach pomontować progi. kiedy bede kleił kafelki to mi zakryje tego progu na ok. 15mm. od strony przedpokoju. Wstepnie chciałem wylac na rowno z dołęm płyty wiorowej z reszty pomieszczeń , ale tu juz raczej musiałbym użyc samopoziomu, ale koszt jak obliczyłem zwiekszyłby sie o ok 250zł. a na beton znowu byłoby to za mało , bo w niektorych miejsach podlałbym tylko ok. 20mm , nawet mniej, poniewaz płyta ma 18mm. Jesli te zbrojenie mozna użyć to ja chcetnie użyje pod warunkiem , ze nie zaszkodzi.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Czy te pęknięcia pracują? Są wyraźnie rozdzielone, wykruszone na brzegach? Czy to takie sobie tylko rysy?

    Poprzednio tam była płyta wiórowa na parkiecie??? Chyba pod nim?
    Co prawda nie piszesz, gdzie to mieszkanie (blok, czy mały budynek), ale w blokach wielkopłytowych płyty paździerzowe były układane jako warstwa ocieplenia i wygłuszenia. Mieszkanie masz na parterze, więc wygłuszenie Ci nie potrzebne, ale nie wiem, czy nie zacznie ci zimą ciągnąć zimnem od podłogi.

    Jeśli zdecydowanie chcesz tam robić tylko wylewkę, to oczywiście zbrojenie możesz dać, na pewno nie zaszkodzi, a nad tymi pęknięciami nawet jest to wskazane.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pzk25

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    No wiec dokłądnie sie temu przyjrzałem i są dwa pekniecia w narozniku , ktore pracuja jak osobny element. Reszta to takie rysy. To jest budynek 3pietrowy z cegły ok. 1960r. Płyta z wierzchu, jej celem miałobyć przykrycie starego parkietu. Nie nadawał sie juz do cyklinowania , czy jakos tak . no jesli chodzi o zimno to faktycznie , nawet w reszcie pomieszczeń , gdzie pozostała ta warstwa z parkietu i płyty od podłogi jest zimno . Zbaczajac z tematu , to myslisz moze , ze warto byłoby ocieplic strop w piwnicy styropianem , czy moze wełna? nie wiem jak w praktyce to wyglada tzn. jak duzo takie ocieplenie moze dac?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Da na pewno dużo i jeśli możesz to zrobić - zrób. Styropian, czy wełna - wszystko jedno, styropian będzie chyba prostszy w użyciu i tańszy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pzk25

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    heh. na ta chwile teściowa sie troche wykosztuje na remont mieszkania, ale bede sie starał , zeby na drugi rok te ocieplenie wykonać. Co do wylewki to materiał zamowiłem. Przyjedzie we wtorek. i we wtorek bede wylewał . Napisz jeszcze w wolnej chwili , czy taka pielegnacja jak spryskanie woda , moze nawet przykrycie całej podłogi folia, bedzie ok?
    Pozdrawiam

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Koszt takiego ocieplenia (wykonanego samodzielnie) nie będzie wielki. Styropian 10cm to koszt jakichś kilkunastu złotych za m2, do tego klej do styro, siatka... w 20-25zł za m2 spokojnie się zmieścisz.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał pzk25 Zobacz post
    oraz położyłem matalowa siatke zbrojącą.
    Jeśli już zbroisz to wylewka powinna oblać zbrojenie - położone i zalane średnio funkcjonuje... Zdystansować od podłoża.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,
    piszesz ze po 3 tygodniach chcesz klasc kafelki. czy to aby nie za wczesnie? Ja przymierzam sie do remontu lazienki, pasuje jednak zrobic hydroizolacje, nie wiem czy to tak sie nazywa dokladnie, ale chce skuc stare plytki i to co jest pod nimi, dac folie, twardszy styropian, znowu folia i wylewka. Trzeba dac te minimum 5cm, wyczytalem ze wylewka schnie bardzo dlugo, teraz w dodaku jest jesien, wiec troche to przystopowalo moje zapedy, i nie wiem co robic, czy wczesniej klasc plytki - chocby po trzech tygodniach (na wyschniety tynk moge wczesniej na sciany) czy ryzykowac odbarwienie fugi albo i odparzenie plytek. JEszcze mi do tego chodzi podlogowka po glowie, ze to bardzo fajna rzecz, niestety nie mialem okazji sie z nia spotkac. Z drugiej strony zastanawiam sie jak tego typu remonty robia fachowcy, przeciez nikt latem czy zima nie czeka miesiac na wyschniecie wylewki, szczegolnie jak klient ma jedna lazienke na przyklad.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony