dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1201 z 2205
Pokaż wyniki od 24.001 do 24.020 z 44087
  1. #24001
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Dla mnie "termosik" to nieco bardziej "rygorystyczne" podejscie do tematu docieplenia niz 10cm styro na scianach. To raczej cala gama dzialan i kosztow majacych na celu spowodowac, ze dany dom bedzie zuzywal na cele CO tylko nieduzo wiecej energii elektrycznej niz taki sam "durszlak" tylko z pompa ciepla.
    Tak,tak,do aktualnego durszlaka wolałbym PC, ale sponsora strategicznego brak a i warunki gruntowe niekorzystne na pompę.

  2. #24002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    A w stopce 150 m2.

    Pamiętasz kto zarzucał waflosowi, że nieprecyzyjnie podał planowane zużycie?

    Chyba jednak jesteś pragnienie...
    podasz swoje, czy obserwujesz trzeci sezon zza krzaka?

    przecież i tak na priv krąży info, ile wykotłowałes w pierwszym, a ile w drugim sezonie
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 18-11-2013 o 22:48
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  3. #24003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    Grzeje 200m2, kubatura domu 900m3.
    średnia wysokość to 4.5m
    mały kościół albo piwnica o wysokości 1m i poddasze o wys. 1,5m

    w sumie TB pisał, ze Poco Cito to głównie do obiektów zabytkowych
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  4. #24004

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    średnia wysokość to 4.5m
    mały kościół albo piwnica o wysokości 1m i poddasze o wys. 1,5m

    w sumie TB pisał, ze Poco Cito to głównie do obiektów zabytkowych
    Wystarczy sporej wielkości otwarty salon z antresolą i już mamy połowę z kubatury.
    I już mieszkamy !

  5. #24005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    Stopke mam sprzed 2 lat, a poddasze uruchomilem rok temu
    Plus zaczalem dogrzewac piwnice.. Tak naprawde to ze 250m2 grzeje ale piwnicy nie wliczam bo tam symbolicznie energii idzie
    Rozrzut od 150 do 250 m2 - drobnostka. Ale koszt dzienny to podajesz z dokładnością do jednego grosza...

    Hipka grzeje z COP=1, a Ty z jakim teraz? 4? Pomnóż, podziel i wyjdzie Ci dom gorszy niż Hipki. Więc dziś też jesteś pragnienie...

    Hipka (żytko), u mnie na CO: 1. sezon 3.700 kWh, 2. sezon 4.000 kWh, ten od początku 570 kWh po 0,29 zł/kWh. Ogrzewane (bez żadnych zmian od zamieszkania) 110 m2.

  6. #24006
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post

    Hipka (żytko), u mnie na CO: 1. sezon 3.700 kWh, 2. sezon 4.000 kWh, ten od początku 570 kWh po 0,29 zł/kWh. Ogrzewane (bez żadnych zmian od zamieszkania) 110 m2.
    no nareszcie. Niech boog Ci w kWh wynagrodzi;

    żytko pyta o całkowitą ilość kWh na dom na rok? ósemka z przodu podchodząca pod dziewiątkę?

    p.s. to dobre źródło na priv miałam
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  7. #24007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    żytko pyta o całkowitą ilość kWh na dom na rok? ósemka z przodu podchodząca pod dziewiątkę?
    No niestety pudło. Poczekaj następny rok, to odpowiem.

    Ale u Ciebie widać efekt termomodernizacji. Jak można docieplić murłatę w wykończonym domu? Coś jeszcze udoskonalałeś/łaś termicznie? (Pytam poważnie.)

  8. #24008
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Dzien dobry

    Listopad calkowite zuzycie pradu. 23st lazienka 25st

    Droga 187kwh x 0.44=82.28pln
    Tania 679kwh x0.20= 135.80pln
    Netto,bez stałych opłat.
    Jak podajesz w PLN to podawaj obowiązujące koszty brutto bo sam siebie oszukujesz.

    Przy okazji 866kWh za 18 dni to niezły wynik i to przy pompie ciepła do cwu z 0,75kWh na dobę.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-11-2013 o 08:19

  9. #24009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    średnia wysokość to 4.5m
    mały kościół albo piwnica o wysokości 1m i poddasze o wys. 1,5m

    Nie nie, to nie tak Dom ma 350m2 i 900m3 kubatury (ale masz racje - poddasze jest niskie - 2,3 i praktycznie same skosy Ale grzeje tylko 200m2. Niemniej - pozostala czesc nie jest w zaden sposob odizolowana wiec naturalnie tez tam sie nagrzewa (tym bardziej ze wentyluje mechanicznie calosc).

    Mam b. duze piwnice (140m2) - z ktorych grzeje ok 50m2 ale tego nie wliczam do tych 200-tu Grzeje parter bez garazu (~110m2) i poddasze ~85m2.

    Dom z poddaszem użytkowym i garażem, dach czterospadowy, duże piwnice (wariacja "Miłej Chwili M11a" z Muratora). Ogrzewana powierzchnia ok. 200m2 (cały dom ok. 350m2) - 100% podłogówka, dach 30cm wełny 0,035, ściany 20cm styro 0,04, ~32m2 okien dwuszybowych, ~10m2 (8 sztuk) okien dachowych dwuszybowych. PC Ecopol-system 8,6kW, DZ 550mb PE32 liniowy w średnio wilgotnej glinie. Zapotrzebowanie domu według OZC: 7,6kW. Wentylacja mechaniczna (Brink Renovent HR 400 Large).

  10. #24010

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Rozrzut od 150 do 250 m2 - drobnostka. Ale koszt dzienny to podajesz z dokładnością do jednego grosza...
    Tak dokladnie to grzeje 195m2 + 50m2 piwnic (ale tego nie ma sensu podawac - tam wystarczy telewizor odpalic i juz sie robi cieplej Piwnice mam w calosci pod ziemia, 0 okien, 15cm styro na scianach wiec nie ma tam za bardzo duzej ucieczki ciepla i jest juz "naturalnie" cieplo

    A zuzycie to podaje ze strony - liczy go licznik z wyjsciem impulsowym -> PLC -> komputer - dlatego takie dokladne

    Dom z poddaszem użytkowym i garażem, dach czterospadowy, duże piwnice (wariacja "Miłej Chwili M11a" z Muratora). Ogrzewana powierzchnia ok. 200m2 (cały dom ok. 350m2) - 100% podłogówka, dach 30cm wełny 0,035, ściany 20cm styro 0,04, ~32m2 okien dwuszybowych, ~10m2 (8 sztuk) okien dachowych dwuszybowych. PC Ecopol-system 8,6kW, DZ 550mb PE32 liniowy w średnio wilgotnej glinie. Zapotrzebowanie domu według OZC: 7,6kW. Wentylacja mechaniczna (Brink Renovent HR 400 Large).

  11. #24011

    Domyślnie

    Czy możecie napisać ile mniej-więcej, aktualnie na dobę wam łyka kWh ogrzewanie? przy ilu m2 i jakiej temp. w domu?

  12. #24012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    No niestety pudło. Poczekaj następny rok, to odpowiem.

    Ale u Ciebie widać efekt termomodernizacji. Jak można docieplić murłatę w wykończonym domu? Coś jeszcze udoskonalałeś/łaś termicznie? (Pytam poważnie.)
    od zewnątrz ściąga się cała podbitkę i poprawia się ciągłość izolacji: ściana - skosy

    efekty widać na liczniku zwłaszcza podczas wietrznej pogody

    u Ciebie: 4kkWh CO + 1kkWh CWU + 10kWh dziennie na życie, czyli 3.6kkWh = 8,6kkWh / rok

    tak to ja widzę, plus minus 1kkWh stąd pytanie, czy to 8 czy 9 z przodu...
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 19-11-2013 o 12:32
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  13. #24013
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Czy możecie napisać ile mniej-więcej, aktualnie na dobę wam łyka kWh ogrzewanie? przy ilu m2 i jakiej temp. w domu?
    .... nie chwalę się narazie
    temperatura 22,5st.C.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-11-2013 o 12:38

  14. #24014

    Domyślnie

    ok dzięki, a ktoś z kabelkami?

  15. #24015

    Domyślnie

    ok, u mnie po położeniu paneli w salonie i kuchni (w pokojach na razie beton) i odpaleniu ogrzewania prawie wszędzie oprócz łazienki średnio 29 kWh za ostatni tydzień. 70 m2.

    Z tym, że walczę z ustawieniem temperatury bo pod 23 C podchodzi ciągle. Wczoraj zdjąłem 0,5 stopnia z każdego sterownika i dziś pewnie jeszcze 0,5 zdejmę..

    no i cokół ciągle nieocieplony, a dziura na strych zastawiona styropianem od 5-15 cm

  16. #24016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    u Ciebie: 4kkWh CO + 1kkWh CWU + 10kWh dziennie na życie, czyli 3.6kkWh = 8,6kkWh / rok
    Nie. Na CWU więcej, na życie mniej.
    Oszczędzę czasu, bo rendery pewnie czekają - koszt roczny na wszystko 3.070 zł. Do której grupy wskakuję: od razu 'amisze' czy jeszcze 'doopy nie urywa'?

    Mam 110 m2, w listopadzie średnio na CO dziennie 18 kWh.

  17. #24017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Nie. Na CWU więcej, na życie mniej.
    Oszczędzę czasu, bo rendery pewnie czekają - koszt roczny na wszystko 3.070 zł. Do której grupy wskakuję: od razu 'amisze' czy jeszcze 'doopy nie urywa'?

    Mam 110 m2, w listopadzie średnio na CO dziennie 18 kWh.
    zdecydowanie Amisze

    4kkWh grzewania w 100% w taniej daje 1200pln

    3070 - 1200 = 1870pln na życie & mycie

    1870pln : 12 miesięcy = 156pln/miesiąc

    156pln/30 dni = 5pln dziennie

    pytanie o liczebność rodziny pominę, bo będzie nie na miejscu...

    tutaj mam coś pod Ciebie szyte:

    http://www.wykop.pl/link/1721988/5-s...5-zl-dziennie/

    p.s. rendery w domu - teraz praca
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  18. #24018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    zdecydowanie Amisze
    Ale oni ponoć nie mają zmywarek...

  19. #24019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Ale oni ponoć nie mają zmywarek...
    mają, ale nie używają

    kury w niej nocują
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  20. #24020

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Oszczędzę czasu, bo rendery pewnie czekają - koszt roczny na wszystko 3.070 zł. Do której grupy wskakuję: od razu 'amisze' czy jeszcze 'doopy nie urywa'?
    Mi wychodzi 5200 pln / prad / rok (na wszystko - lacznie z gotowaniem na prazie). CO+CWU = 2200 pln, wiec na cele bytowe idzie 3k pln, tj. 250 pln / mc. W tym oswietlenie ~30 pln, rekuperator ~15 pln, gotowanie ok. 80 pln, zmywarka i pralka ok. 15 pln, komputery (3 non stop) ok. 50 pln, zostaje 60 pln.. Lodowka, czajnik, 2 x tv, mniej wiecej wszystko sie zgadza Nie jestem w stanie zejsc juz nizej z tym

    Dom z poddaszem użytkowym i garażem, dach czterospadowy, duże piwnice (wariacja "Miłej Chwili M11a" z Muratora). Ogrzewana powierzchnia ok. 200m2 (cały dom ok. 350m2) - 100% podłogówka, dach 30cm wełny 0,035, ściany 20cm styro 0,04, ~32m2 okien dwuszybowych, ~10m2 (8 sztuk) okien dachowych dwuszybowych. PC Ecopol-system 8,6kW, DZ 550mb PE32 liniowy w średnio wilgotnej glinie. Zapotrzebowanie domu według OZC: 7,6kW. Wentylacja mechaniczna (Brink Renovent HR 400 Large).

Strona 1201 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony