dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 1265 z 1569
Pokaż wyniki od 25.281 do 25.300 z 31362
  1. #25281
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LPA

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    LPA
    Kod pocztowy
    21-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Oknostyl to firma z pod lubelskiej Jabłonnej
    Nie wiem jakoś jak do tej pory za mną najbardziej przemawiają te na profilu Shueco między innym podoba mi się zgrzew nitkowy na nich no i maja fajny kolor w palecie standardowej nie spotykany u innych producentów ale z drugiej strony liczę się z tym że VIDOK to raczej znany i uznany producent no i raczej lipy nie robią

  2. #25282
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Jeżeli to ma być konstrukcja jednoskrzydłowa i w kolorze, to niezależnie od Twojego wyboru, okna jeszcze nie ma, a już go nie ma . To jest chore!
    A mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

  3. #25283
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    A co tu rozwijać? Jeśli okno ma być jednoskrzydłowe i w kolorze, to wymiar jest za duży dla proponowanych rozwiązań konstrukcyjnych.
    PRO QUALITY

  4. #25284
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Dla Ciebie to oczywista sprawa, dla mnie nie, bo nie znam się na oknach. Dlatego poproszę o dalsze rozwinięcie swoich wypowiedzi. Dlaczego wymiar jest za duży do rozwiązań konstrukcyjnych?

  5. #25285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    ..Dlaczego wymiar jest za duży do rozwiązań konstrukcyjnych?
    Jeśli w mieście dozwolona jest jazda z prędkością 50 na godzinę, to 60 jest złamaniem przepisów. Tak to trzeba rozumieć.

    Mam na sumieniu nie jedną taką "półtorówkę" w jednym skrzydle z gwarancją producenta, ale za każdym razem robię to pod "przymusem" klienta mimo iż uważam, że okno dwuskrzydłowe będzie lepsze i dłużej pożyje.
    Takie okno jest zwykle na granicy możliwości wykonania lub je przekracza (jak jest w tym przypadku - nie wiem - widać Test ma dostęp do odpowiedniej tabeli i widzę jak ją czytać)
    \

  6. #25286
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fox503

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-701
    Posty
    132

    Domyślnie

    Witam,

    Zebrałem kilka ofert na 10 okien w tym jedne drzwi przesuwne HS, dzięki promocji zimowej uzyskałem następujące ceny:
    Vetrex v90+ U=0,5 Master therm oraz HS Veka slide - 17200 zł
    Hekaplast Schuco Si82, U=0,5 Sunenergy+ oraz HS Thermoslide Si82 - 18700 zł

    Podana cena za okna bez montażu, współczynnik Uw praktycznie identyczny (przy większych oknach na korzyść V90+ o wartość 0,05)z
    Moje pytanie czy V90+ jest lepszym wyborem nad Si82 , zestaw standardowy w obudwu zestawach jest porównywalny - wszystkie skrzydła UR z 4 zaczepami, różnicą są klamki Schuco basic a Roto Swing oraz gwarancja Vetrex 7lat, Hekaplast Schuco 5 lat.

  7. #25287
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli w mieście dozwolona jest jazda z prędkością 50 na godzinę, to 60 jest złamaniem przepisów. Tak to trzeba rozumieć.

    Mam na sumieniu nie jedną taką "półtorówkę" w jednym skrzydle z gwarancją producenta, ale za każdym razem robię to pod "przymusem" klienta mimo iż uważam, że okno dwuskrzydłowe będzie lepsze i dłużej pożyje.
    Takie okno jest zwykle na granicy możliwości wykonania lub je przekracza (jak jest w tym przypadku - nie wiem - widać Test ma dostęp do odpowiedniej tabeli i widzę jak ją czytać)
    \
    Witaj, teraz rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie.

  8. #25288

    Domyślnie

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    Witam,

    Zebrałem kilka ofert na 10 okien w tym jedne drzwi przesuwne HS, dzięki promocji zimowej uzyskałem następujące ceny:
    Vetrex v90+ U=0,5 Master therm oraz HS Veka slide - 17200 zł
    Hekaplast Schuco Si82, U=0,5 Sunenergy+ oraz HS Thermoslide Si82 - 18700 zł

    Podana cena za okna bez montażu, współczynnik Uw praktycznie identyczny (przy większych oknach na korzyść V90+ o wartość 0,05)z
    Moje pytanie czy V90+ jest lepszym wyborem nad Si82 , zestaw standardowy w obudwu zestawach jest porównywalny - wszystkie skrzydła UR z 4 zaczepami, różnicą są klamki Schuco basic a Roto Swing oraz gwarancja Vetrex 7lat, Hekaplast Schuco 5 lat.
    Popytaj jeszcze o montaż i referencje firm montujących. Co do okien to ja osobiście wyżej cenię okna Hekaplast.
    Nowy system HS-a Schucco przewyższa technicznie system oferowany przez Vetrex.

  9. #25289
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    Witam,

    Zebrałem kilka ofert na 10 okien w tym jedne drzwi przesuwne HS, dzięki promocji zimowej uzyskałem następujące ceny:
    Vetrex v90+ U=0,5 Master therm oraz HS Veka slide - 17200 zł
    Hekaplast Schuco Si82, U=0,5 Sunenergy+ oraz HS Thermoslide Si82 - 18700 zł

    Podana cena za okna bez montażu, współczynnik Uw praktycznie identyczny (przy większych oknach na korzyść V90+ o wartość 0,05)z
    Moje pytanie czy V90+ jest lepszym wyborem nad Si82 , zestaw standardowy w obudwu zestawach jest porównywalny - wszystkie skrzydła UR z 4 zaczepami, różnicą są klamki Schuco basic a Roto Swing oraz gwarancja Vetrex 7lat, Hekaplast Schuco 5 lat.
    hekaplast również ma 7lat gwarancji .
    różnica w okuciach bo vetrex ma roto a hekaplast wink-hausa

  10. #25290
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Na to Twoje pytanie odpowiedziałem wcześniej że 40% to standard a przy wszelkich promocjach typu zimowego (zamawiamy wcześniej, odbieramy później) wymagane jest zwykle 100%. Właśnie wczytałem się w temat i mam inny przykład - Jezierski do promocji zimowej w momencie zamówienia oczekuje tylko 40% zaliczki.
    u mnie biorą 30%

  11. #25291

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    hekaplast również ma 7lat gwarancji .
    Od kiedy wydłużyli gwarancję?

  12. #25292
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Wymierz dokładnie swoje otwory w budynku i sprecyzuj swoje oczekiwania.
    Zrób sobie z tego załącznik i wyślij do wyceny wg profili-ułatwi to porównywanie parametrów i wycen.
    Proś o okna netto i oddzielnie montaż netto.
    Może w ten sposób zorientujesz się, że okna są tanie, ale usługa cygańska.
    Usługa zawsze jest 8%, jeśli mieścisz się do 300mkw.

    PS. Ponadto zaznaczaj, że to ma być montaż wg warunków gwarancji PRODUCENTA!!! z transportem i jednakową między ofertami metodą montażu, czyli oferta np 1/kotwy+pianka;
    2/ taśmy z obu stron+pianka na przygotowanych przez Ciebie otworach wg ich zaleceń;
    3/ montaż na dyble+taśma rozprężna.
    Pozdrawiam
    Cytat Napisał LPA Zobacz post
    Oknostyl to firma z pod lubelskiej Jabłonnej
    Nie wiem jakoś jak do tej pory za mną najbardziej przemawiają te na profilu Shueco między innym podoba mi się zgrzew nitkowy na nich no i maja fajny kolor w palecie standardowej nie spotykany u innych producentów ale z drugiej strony liczę się z tym że VIDOK to raczej znany i uznany producent no i raczej lipy nie robią
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 24-11-2013 o 09:46

  13. #25293
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Z tymi gwarancjami to ostrożnie Panowie - wiecie dobrze, że 7 lat gwarancji jest tylko na wybrane produkty, na pozostałe 5 lat a na niektóre - i tutaj są jak dla mnie istotne różnice są tylko 2 lata. Dlaczego tak jest ? a dlatego, że firmy doskonale wiedzą z jakim oknem może być problem a z jakim nie
    i dlatego najkrótsze gwarancje są na "suwanki", nie wspomnę o dodatkach jak rolety, samozamykacze i inne - może najprościej poczytać warunki gwarancji poszczególnych producentów.

    Pozdrawiam

  14. #25294
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    Dlaczego wymiar jest za duży do rozwiązań konstrukcyjnych?
    To może na początek Wymiarowanie i ograniczenia wielkości okien pvc
    PRO QUALITY

  15. #25295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Popytaj jeszcze o montaż i referencje firm montujących. Co do okien to ja osobiście wyżej cenię okna Hekaplast.
    Nowy system HS-a Schucco przewyższa technicznie system oferowany przez Vetrex.
    Też uważam, że w tym układzie decydująca będzie praca ekipy montażowej.
    Co do okien - ja bardziej cenie V (bo H nie znam organoleptycznie)
    I jeszcze zacepy - wydaje mi się ze Winkhaus ma owszem - 4 zaczepy na skrzydło, a Roto NT stosowane przez Vetrex - dwa. Chyba że są domawianie.
    Ale nie uważam tego za rzecz istotną w oknie. W ogóle straciłem uznanie dla zaczepów antywyważeniowych. Złodziejom one specjalnie nie przeszkadzają.

  16. #25296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    ...PS. Ponadto zaznaczaj, że to ma być montaż wg warunków gwarancji PRODUCENTA!!! ....Pozdrawiam
    Gdybym dostał takie zapytanie to pewnie bym się tylko uśmiechnął, bo to znam ze trafił się wymagający Klient - czyli nie ma się czego bać Człowiek niepewny siebie może się przestraszy ... a dobry handlowiec nawet nie mrugnie okiem, bo on przeciez jest najlepszy i o czym tu w ogole mowimy.
    Takie same zastrzezenie warto byłoby dopisać w umowie przy zamowieniu.

  17. #25297
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Dzięki, przeczytałem. Dużo mi to dało.
    Mam jeszcze pytanie: wg projektu domu, potrzebuję dwóch sztuk okien o wymiarach, które podałem (1500x1450). Jedno z nich miałoby być w kuchni, drugie w salonie. Wstępnie z żoną zdecydowaliśmy, że to okno w salonie nie musi być otwierane, bo będziemy mieli jeszcze duże okno tarasowe, trzyskrzydłowe. Jeśli chodzi o kuchnię, to wystarczyłoby nam okno uchylne - czy w takim przypadku, wymiar okna również jest za duży?
    Ostatnio edytowane przez painless ; 24-11-2013 o 14:41

  18. #25298
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    Jeśli chodzi o kuchnię, to wystarczyłoby nam okno uchylne - czy w takim przypadku, wymiar okna również jest za duży?
    Jeżeli zostanie okute "klasycznie", to klamka wypadnie ci na wysokości 2,2 m nad posadzką, szczelność będzie raczej iluzoryczna, a ewentualne mycie po zwolnieniu skrzydła to jakiś horror., chyba, że od zewnątrz, ale wtedy nie dojdziesz do części progowej ościeżnicy. W sumie pomysł jak pomysł, Twoja kuchnia. A może okno przesuwne? Co prawda inny to poziom kosztów, szczelność też nie jakaś tęga, ale wygodne i miejsca nie zajmuje, co w kuchni ma znaczenie, szczególnie jak pod oknem ma być miejsce do pracy.
    PRO QUALITY

  19. #25299

    Domyślnie

    kurde, ja mam wycenione 5 okien RU o wymiarze jakoś 1450 x 1430 mm od MS, wszystkie w kolorze obustronnym z pakietem 3-szybowym i nikt nic na temat wytrzymałości nie wspominał. raczej będą otwierane tylko do mycia, ale i tak mnie teraz zaniepokoiliście.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #25300

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Z tymi gwarancjami to ostrożnie Panowie - wiecie dobrze, że 7 lat gwarancji jest tylko na wybrane produkty, na pozostałe 5 lat a na niektóre - i tutaj są jak dla mnie istotne różnice są tylko 2 lata. Dlaczego tak jest ? a dlatego, że firmy doskonale wiedzą z jakim oknem może być problem a z jakim nie
    i dlatego najkrótsze gwarancje są na "suwanki", nie wspomnę o dodatkach jak rolety, samozamykacze i inne - może najprościej poczytać warunki gwarancji poszczególnych producentów.

    Pozdrawiam
    Siedem lat, pięć lat i tak za długo. Branża okienna jest chora i dużo w niej patologi. Producenci ścigali się w długości udzielanej gwarancji świadomie zdając sobie sprawę że i tak 90% roszczeń klienta załatwia firma sprzedająca gotowy produkt. Zgodzę się że gwarancja może być kilkuletnia na wady produktu wynikające z użytych materiałów, np rozhermetyzowanie pakietów szybowych, odbarwienia czy wady okleiny profila, itp. Niestety regułą jest że klient oczekuje również w ramach gwarancji regulacje okien co jest ich naturalną specyfiką patrząc że normą są już ciężkie skrzydła z trzema szybami, ciemne kolory i duże gabaryty. Jeśli gwarancja ma być wydłużona to tylko pod warunkiem przeprowadzania obowiązkowych PŁATNYCH przeglądów okresowych, tak jak ma to miejsce w branży motoryzacyjnej. Na wybrane modele Kia jest 7 lat gwarancji, tylko pod warunkiem że co 10-15 tyś km zostawisz w serwisie 1tyś złotych na bieżącą eksploatację. A jak się coś zepsuje to na to oczywiście i tak nie ma gwarancji

Strona 1265 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony