dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arletta_rafal

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-102
    Posty
    3

    Domyślnie Ławy fundamentowe w wodzie na czas zimy

    Na początku października ekipa budowlana rozpoczęła budowę naszego domu. Zalane zostały jedynie ławy betonem B25. Okazało się, że tak musi zostać na zimę i dopiero na wiosnę możemy kontynuować prace. Problem w związku z którym piszę dotyczy tego, że wylane ławy są obecnie w metrowej głębokości wodzie. A z czasem tej wody prawdopodobnie jeszcze przybędzie. Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131017_172306.jpg
Wyświetleń:	810
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	227136

    Obecnie tej wody jest o ok 30-40 cm więcej niż na zdjęciu.

    Proszę o Wasze opinie na temat sytuacji obecnej i pozostawienia na zimę takiego stanu:
    1. Czy przezimowanie ław w metrowej głębokości wodzie, która będzie zamarzać i odmarzać wielokrotnie w trakcie nie zaszkodzi ławom?
    2. Czy nie zaszkodzi to ziemi pod ławą, czy nie rozmięknie i czy budynek później nie będzie osiadał?

    Stan taki jak na zdjęciu trwa już od 1,5 miesiąca. Najwcześniej pod koniec lutego zaczniemy budowę, jeśli pogoda pozwoli.
    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi i wszelkie opinie w temacie.

  2. #2

    Domyślnie

    Masakra. Jak masz gline w tym wykopie to współczuje - pewnie juz wchłoneła po tym 1,5 miesiąca wode i uplastyczniła się. Osobiscie bał bym sie teraz na tym dom stawiać. Nie ma nic gorszego niż glina która wchłoneła wode.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    hmm czegoś takiego nie widziałem w zimie ...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A ja widziałem...
    U znajomego. Tyle że głębiej było
    Nawet żartował, że nie zamarznie i nie wysadzi... by musiało zamarznąć metr wody.
    I popatrz, wiosną obciągnęło, chałupę dokończył. 5 lat, stoi, nic nie pękło. Chyba się już nie obali.
    To tak z obserwacji... ja tam się nie znam....

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    tak sobie myślę a jakby zasypać to piachem? i tam musisz dać tam piach to sobie przez zimę w tą glinę wsiąknie i się sam ubije.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał akumulator Zobacz post
    tak sobie myślę a jakby zasypać to piachem? i tam musisz dać tam piach to sobie przez zimę w tą glinę wsiąknie i się sam ubije.
    Na zewnątrz ław dać glinę w wykopów, a do po wypompowaniu wody środka piach, piach na glinie nie zagęści się sam nie ma szans, dopiero skoczkiem lub płytą jak wyschnie i wtedy częściami odkopać i warstwami ubijać, ,jeżeli nic nie zrobisz i zostanie jak jest to tylko czasem nie wypopowywój tej wody bo dopiero się porobi,rozmięknie glina pod ławami .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony