dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 711 z 998
Pokaż wyniki od 14.201 do 14.220 z 19943
  1. #14201
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    -->p143ck
    Na początek małe spr. chodzi o MCI Boleckiego.
    Działa dobrze mechaniczny nie zmieniaj nie warto.
    PW pozostaw uchylona na 2-3mm i obserwuj,pomaga przy dopalaniu gazów w 1 fazie palenia.
    Przypomnij ile sypiesz węgla na 22h czasu spalania i ile ogrzewasz metrów?
    Żebyśmy się dobrze zrozumieli odnośnie rusztu pionowego.
    Należy zrobić tak,żeby po zamknięciu drzwiczek nawet nie wielka ilość PG podawana do popielnika pod zasyp nie przedostawała się nawet najmniejszą szczeliną na przód zasypu inną drogą.

  2. #14202
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Do Andre70

    Nie jestem zadowolony ze swoich wyników.
    Byłeś dla mnie bardzo łaskawy w ocenie i policzyłeś od mniejszej wartości widełek( jak wiało i było -5 to 30kg na bank)
    Druga sprawa, od 2 lat mam kocił z podajnikiem,grzeje cały czas CO i CWU na 4 dorosłe osoby.
    Zapotrzebowanie cieplne budynku z połowy lat 80-tych rządzi się swoimi parametrami i praw fizyki nie zmienimy.
    Mam tylko wymienione okna 13 lat temu(drewniane z Sokółki 1,1K) i na strychu na stropie 5cm styropianu pod szlichtą.
    Dach- goła blacha nie docieplony.
    Ale znam przypadki,że kotły z podajnikiem zeżrą więcej niż zwykłe zasypowe.
    Z tymi kotłami jest tylko więcej wygody jeśli chodzi o obsługę i tyle.
    Mogą być udręką jeśli się nie potrafi samemu dobrze wyregulować i ustawić czasu podawania paliwa,przerwy w podawaniu i siły nadmuchu.
    Tak nie wiele a takie trudne. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez grabpa58 ; 09-12-2013 o 09:05

  3. #14203

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Do Andre70

    Nie jestem zadowolony ze swoich wyników.
    Mam tylko wymienione okna 13 lat temu(drewniane z Sokółki 1,1K) i na strychu na stropie 5cm styropianu pod szlichtą.
    Dach- goła blacha nie docieplony.
    .
    5cm to stanowczo za mało.Ja dałem 2x5cm twardego styro, dodatkowo jeszcze jest tak ze 3cm granulatu styropianego użytego do wyrównania kleiny.Na strychu czeka jeszcze wełna 12cm do docieplenia dachu.
    Obowiązkowo powinieneś docieplić dach bo na stropie za mało ocieplenia masz i nadal pompa.

  4. #14204

    Domyślnie

    Masz 5cm styropianu powiedzmy o wsp. 0,038 więc opór cieplny wynosi 1,31.Opór cieplny jest odwrotnością wsp przenikania ciepła czyli 1/1,31=0,76Wm2K.
    Jak mam 10cm styro +granulat więc u mnie opór cieplny wynosi(przyjmując 11cm styropianu) 0,11/0,038=2,89 więc wsp przenikania ciepła 1/2,89=0,34Wm2K
    czyli dwukrotnie niższy.
    Do tego licząc jeszcze opory stropu, folii i wylewki wyjdzie u mnie poniżej 0,3.

  5. #14205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ronuch

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Posty
    76

    Domyślnie

    kol p14c3k!
    ja pale w viadrusie u 26 tyle ze ja mam 31 kw. Ruszt pionowy musisz mieć zaślepiony (ja na razie zatykam wełna mineralna taka sztywna, wyciąłem taki kształt troszkę większy niż dziura i tym zatykam) dodatkowo musisz mieć idealnie szczelny piec (górne i dolne drzwiczki)

  6. #14206
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jozi Zobacz post
    5cm to stanowczo za mało.Ja dałem 2x5cm twardego styro, dodatkowo jeszcze jest tak ze 3cm granulatu styropianego użytego do wyrównania kleiny.Na strychu czeka jeszcze wełna 12cm do docieplenia dachu.
    Obowiązkowo powinieneś docieplić dach bo na stropie za mało ocieplenia masz i nadal pompa.

    Jestem świadomy wszystkich niedociągnięć i zaniedbań w tym temacie.
    Wybudowałem drugi domek 65m2 parter i w przyszłości można będzie zrobić piękne poddasze o pow. ponad 40m2.
    Do czasu przeprowadzki minie co najmniej 3lata. Wiadomo wykończeniówka rujnuje finansowo. A o kredycie nie chcę słyszeć.
    Wyposażenie kompletne domku od nowa.
    Mam już 55 lat i czas pomyśleć o sobie.
    Nie mogę wszystkiego zrobić za następców ( powieszą czapkę i ubranie na wieszaku i powiedzą mieszkam)
    W ten sposób zrobię im krzywdę. Muszą poczuć odpowiedzialność i wykazać się troską i inicjatywą,żeby było lepiej i taniej.
    Gdyby nie 2 budowa, dom w którym mieszkam wyglądałby zupełnie inaczej, a tak jest jak jest,są inne ważniejsze dla mnie cele,które mam nadzieję osiągnąć.
    W przyszłym roku położę jeszcze na strych wełnę.
    Strop na starszym domu to Ferta ,taki z pustką pow.+styropian+folia i 4cm wylewki.
    Ostatnio edytowane przez grabpa58 ; 09-12-2013 o 10:14

  7. #14207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Motce* Zobacz post
    Witam ponownie.
    Po weekendowych próbach ze spalaniem zauważyłem takie zjawiska:
    1 doba - załadowane 20kg o 17 do rozgrzanej instalacji i pali się ładnie 20godzin, pompka wyłączona ale kaloryfery w domu nie równo grzeją, jeden chłodny, drugi gorący - wynik stałopalności OK ale w domu nie ciekawie bo różne temperatury.
    2 doba - załadowałem 20kg około 15 do instalacji prawie tak samo rozgrzanej ale paliło się tylko 15h z pompką włączoną na 1 bieg ale kaloryfery wszystkie jednakowe.
    Teraz pytanie - czy montaż zaworu 3d lub 4d coś pomoże? Pompka wychładza za bardzo piec.
    Pompka nie wychladza ci kotla,albo napisze inaczej wychladza ci kociol ale to chyba bardzo dobrze bo na tym polega palenie w kotle zeby cieplo z kotla dostarczyc do pomieszczen mieszkalnych.Pozakrecaj grzejniki to bedziesz mial stalopalnosc z 40 h ale w domu juz bedzie baaardzo nie ciekawie Co do zaworow to sie nie wypowiem bo nie mam ich u siebie,ale jestem zwolennikiem prostej niz zbytnio rozbudowanej instalacji bo wtedy latwiej zdiagnozowac przyczyne np.duzego spalania

  8. #14208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre70 Zobacz post
    Więc wynik kol. [I]paczka 662[/I] wcale nie jest taki rewelacyjny jak mu się wydaje.
    A wynik kol.grabpa58 jest jeszcze lepszy od mojego: 27 kg,24 godz, 150 m2 co daje 0,0075 kg na godzinę na m2.
    Wniosek ? Warto dyskutować i wprowadzać zmiany w naszych kotłach, a nie zwracać uwagi na uszczypliwości.
    Oczywiście, że nie jest tak jak mu się wydaje, skoro imputuje mi na siłę 8h stałopalności. Może gdyby jeszcze czytał ze zrozumieniem oprócz bełkotania jedynej słusznej teorii, by to zauważył. Ja mam wartość podobną do Twojej (0,008kg/m2) przy -5sC na zewnątrz i 22 sC w domu. Stałopalność mam niską (choć akurat wystarczającą w cyklu dobowym) tylko dlatego, że mam duży sort węgla i więcej jak 22kg (a obecnie z "dopalaczem" nad zasypem mocno na siłę wciskam 20kg) nie wrzucę. Przecież komora w SWK 21kW jest ogromna i powinna pomieścić 30-35kg paliwa.

    Tymczasem mam pewien problem do rozwiązania mianowicie w piątek i sobotę po zamontowaniu "dopalacza" nad zasypem za radą ordego, paliło się idealnie czysto. Wczoraj rozpaliłem i się kopciło z komina. Mam dwa podejrzenia co do takiego stanu. W poprzednich przypadkach narzucałem zasyp świeżego węgla (ok. 18kg) resztę dopełniałem niespalonym koksem z poprzedniego palenia (paliło się czysto). Wczoraj niespalony koks (z lenistwa, blee) zostawiłem na spodzie i przysypałem świeżym węglem. Zanotowałem kopcenie z komina (naturalnie nie jest to kapeć taki jak przy paleniu od dołu, dym jest przezroczysty -- ale jednak jest, a chcę żeby nie leciało z komina NIC -- i zrobię to choćbym miał do pieca zamontować worek pszenicy, o kole od roweru nie wspomnę). Jest jeszcze jedna różnica w stosunku do poprzednich dni. Wiatr orkanowy. Był bardzo duży wiatr gdy paliło się czysto. Czy to oznacza, że mam słaby ciąg (przekrój mały?) komina i dlatego teraz paliło się brudno, czy też do czystego spalania poprzednio przyczynił się koks narzucony na wierzch który po rozgrzaniu od rozpałki idealnie spełniał rolę dopalacza co, przy jednoczesnym zamontowaniu dodatkowo dopalacza szamotowego, skutkowało idealnie czystym paleniem?

    W związku z tym w ramach testów dzisiaj mam w planie ożywić strażaka.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  9. #14209

    Domyślnie

    dzieki bardzo koledzy za rady, narazie ruszt pionopwy zostawilem jak jest, i zaladowalem samym weglem (bez flotu),, zobaczymy,,
    czytalem tez ze jak ktos to zaslepial t mial problem z dopaleniem w tym miejscu paliwa, i pozniej wiercil w tej zaslepce dziury..

    Dokladnie nie wiem ile paliwa laduje, dzisiaj samego wegla weszlo 16 lopatek, jak bede mial czas to zwaze

  10. #14210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Motce*

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Pompka nie wychladza ci kotla,albo napisze inaczej wychladza ci kociol ale to chyba bardzo dobrze bo na tym polega palenie w kotle zeby cieplo z kotla dostarczyc do pomieszczen mieszkalnych.Pozakrecaj grzejniki to bedziesz mial stalopalnosc z 40 h ale w domu juz bedzie baaardzo nie ciekawie Co do zaworow to sie nie wypowiem bo nie mam ich u siebie,ale jestem zwolennikiem prostej niz zbytnio rozbudowanej instalacji bo wtedy latwiej zdiagnozowac przyczyne np.duzego spalania
    Masz rację oczywiście tylko chodzi mi o to czy np zastosowanie zaworu 3d żeby zmniejszyć "siłę" działania pompki i zawrócić część gorącej wody do kotła coś pomoże czy racze nie.

  11. #14211

    Domyślnie

    Myjk te wiatry potrafią skopać ustawianie pieca w cud.U mnie jak duło musiałem PG skręcić bo ponad 60 stopni było na piecu.Stałopalność spada a czystość się poprawia bo jest wyższa temperatura.Widzę u siebie, że szamot to nie jest cudowne lekarstwo na spalanie, ale jedyne czym mogę obecnie zmniejszyć moc.Po dociepleniu i tak wypadałoby jeszcze komorę zmniejszyć w stosunku do zapotrzebowania na ciepło.Pewnie masz podobnie, za duża moc w stosunku do zapotrzebowania, dlatego trzeba piec ograniczać więc i lekko dymi.Mój komin ma ok 9m i zwężony na końcu po obciętej rurze 130mm czyli nie jest bogato a spokojnie daje radę, muszę przy rozpalaniu klapkę lekko uchylać bo dostaje ostrego przyśpieszenia.

  12. #14212
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    Jak macie ustawiony zawór 3D ? Ja mam 50% na powrót. Zastanawiam się czy nie zmniejszyć trochę na powrót wtedy większe ciepło pójdzie na dom Pompka na 2 bieg.

  13. #14213

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeluzg Zobacz post
    Jak macie ustawiony zawór 3D ? Ja mam 50% na powrót. Zastanawiam się czy nie zmniejszyć trochę na powrót wtedy większe ciepło pójdzie na dom Pompka na 2 bieg.
    Ja nie mam tego problemu bo techniki brak ale nad 3d się zastanawiam bo w lecie zwykłym zaworem odcinam zbiornik CWU.

  14. #14214
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał Motce* Zobacz post
    Masz rację oczywiście tylko chodzi mi o to czy np zastosowanie zaworu 3d żeby zmniejszyć "siłę" działania pompki i zawrócić część gorącej wody do kotła coś pomoże czy racze nie.
    Nie wiem gdzie masz bojler umieszczony,bo powrót z niego zamontowany blisko kotła fajnie dogrzewa powrót.
    Zawór 3 drogowy np.2" kosztuje ok.400PLN.
    Zamontowałem taki przed wymianą kotła,który się sprawdza w okresach przejściowych(jesień,wiosna).
    Kilka dni temu napisałeś, że 20 kg zasyp palił się 9h,a teraz 15 więc jest dużo lepiej(1,3kg/h).
    Zapotrzebowanie budynku na ciepło może byc takie i nic już nie zmienisz.

  15. #14215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    no tak na powrocie powinno być około 5 stopni mniej niż na piecu. I w sumie tak jest. fachowiec powiedział żebym ustawił na połowę i tak ustawiłem.

  16. #14216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Motce* Zobacz post
    Masz rację oczywiście tylko chodzi mi o to czy np zastosowanie zaworu 3d żeby zmniejszyć "siłę" działania pompki i zawrócić część gorącej wody do kotła coś pomoże czy racze nie.
    Wedlug mnie tak na chlopski rozum to w twoim przypadku nie bedzie to dobre.Masz przewymiarowany kociol i jeszcze jak bedziesz podawal na powrot tylko co nagrzana wode to jeszcze bardziej spoteguje te przewymiarowanie,kociol czesciej bedzie "bezrobotny" czyli wieksze kiszenie paliwa.Ale wypowiadam sie czysto teoretycznie,nigdy nie mialem do czynienia z takimi zaworami bo instalacja to tylko kociol,rury i grawitacja.

  17. #14217
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andre70

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeluzg Zobacz post
    .... Zastanawiam się czy nie zmniejszyć trochę na powrót wtedy większe ciepło pójdzie na dom Pompka na 2 bieg.
    A czy na l biegu nie wystarczy ? Woda wolniej krąży => łatwiej się nagrzewa. Za chłodno => trzeba podnieść temp zadaną. Plusy wyższej temp to lepsze warunki spalania.

  18. #14218
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeluzg Zobacz post
    Jak macie ustawiony zawór 3D ? Ja mam 50% na powrót. Zastanawiam się czy nie zmniejszyć trochę na powrót wtedy większe ciepło pójdzie na dom Pompka na 2 bieg.

    Ja mam tak samo ustawione i jest dobrze.
    Na grzejniki przy tej pogodzie 45*
    Zależy jak lubisz ciepło w domu mnie wystarcza 22*, a w sypialni 20(lepiej śpię)

  19. #14219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    Ja lubię ciepło. +20 to dla mnie zimno. Pompkę ustawię na 1 bieg. Nie ma sensu chyba na 2 bieg wrzucać. Jak będzie za zimno to podniosę temp. Zawór 3D zostawie tak jak jest na 50% powrót. Nie ma co kombinować.

  20. #14220
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    - ->Wushu77


    Wygląda na to ,że masz słabszy opał niż zapewnia sprzedawca,oni zawsze mają wszystko najlepsze przed zakupem.
    Konieczny termometr spalin, w czasie normalnej pracy powinno być 100*.
    Sprawdz czy nie ma syfu i sadzy w tej zetce za kotłem, sprawdz czy komin jest suchy,czy jest wyczyszczony.
    Miejsce gdzie gromadzi się woda jest na równi z dołem otworu wylotu spalin, czy poniżej(producent trochę przegiął z tym przegięciem półki wymiennika

Strona 711 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony