dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 716 z 998
Pokaż wyniki od 14.301 do 14.320 z 19943
  1. #14301
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majzny

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-085
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    majzny
    Skąd podajesz to PW rurą?
    .
    Powietrze podaję jak kolega AVE5074 z boku kotła jest wejście rurą 1cal i wyprowadzona przez kocioł kolankami do palnika szamotowego , przepływ reguluję zaworem wkręconym na koniec rury . Proste i skuteczne .

    Jak wygaśnie to porobię parę fotek pieca to wrzucę.

    Jak ktoś ma pytania to proszę chętnie pomogę.

  2. #14302

    Domyślnie

    u mnie sie okazalo ze jednak mam orzech 1, no i ten flot, oba z KWK Marcel, nie wiem czy mieszac je czy nie, czy moze zrobic jakies takie brykiety z tego flotu i samym sprobowac palic, a pozniej znow samym weglem ??
    Ostatnio edytowane przez p14c3k ; 10-12-2013 o 21:18

  3. #14303

    Domyślnie

    Myjk,
    Mnie tą klapką PW przemieszcza fragment napędu tacki CD, a sygnał jest od napędu klapki PG, po prostu brak już było wyjścia na sterowniku stąd taka hybryda. Nie do końca w zgodzie ze sztuką palenia ale można to zmienić.
    Na zdjęciu trochę chyba widać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131210_221508.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	229535  

  4. #14304

    Domyślnie

    jeszcze pytanie odnosnie mocy, moj Viadrus hercules u26 ma 30kW, czy powinienem zmniejszyc pojemnosc szamotem ??
    nie spadnie znaczaco stalopalnosc??

    na dizen dzisiejszy udalo mi sie uzyskas spokojnie 24h, przy temp w domu 22, woda na piecu <60 a mairkownik na 55

  5. #14305

    Domyślnie

    Wygląda jak Laboratorium NASA A ludzie kombinują jak to zrobić a wystarczy w śmietniku pogrzebać.
    Logica 20-27kW DS (nadmuch ~100),common air zatkane, klapy dolne odsunięte, ST-81 zPID dmuchawa z C = 2 mikro farady zawór 4D, czujnik spalin wpięty za regulator ciągu, powód -> fałszywe temp. spalin. CWU 23kW ; Pompa CO 25-55 /~1,2 bieg , start 56 stopni. Próg wygaszania 56 stopni. Czas wyga. 7 min. Pochylony ruszt!! Klapka went. bez przerwy. CO zad. 80 (Spięty powrót z zasilaniem)

  6. #14306

    Domyślnie

    Witam,

    Dorobiłem sobie prowizoryczny daszek z blachy i wreszcie odgazowywanie węgla odbywa się się w miarę spokojnie. Choć jeszcze długa droga, do ideału przede mną. W każdym razie spalanie odbywa o wiele kulturalniej.

    Mam jedynie jeszcze jeden problem. Czy podczas dłuższego postoju kotła (PG - zamknięte), to normalne, że płomień czasem znika?

    Bo jest taka sytuacja (proszę sobie wyobrazić), że kocioł wychodzi z postoju, rusza machina, PG się otwiera i zaczyna się odgazowywanie, gaz nie napotyka płomienia, więc dym się kumuluję i gdy wreszcie "zaiskrzy", to.. co w tedy? Chyba wybuchnie? Albo fuknie. Tak macie? Czy płomień jednak musi być podtrzymywany, non stop?
    Ostatnio edytowane przez BorzY ; 11-12-2013 o 09:52 Powód: błąd na błendzie ;)

  7. #14307
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczka662

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał BorzY Zobacz post
    Witam,

    Dorobiłem sobie prowizoryczny raszek z blachy i wreszcie odgazowywanie węgla odbywa się się w miarę spokojnie. Choć jeszcze długa droga, do ideału przede mną. W każdym razie spalanie odbywa o wiele kulturalniej.

    Mam jedynie jeszcze jeden problem. Czy podczas dłuższego postoju kotła (PG - zamknięte), to normalne, że płomień czasem znika?

    Bo jest taka sytuacja (proszę sobie wyobrazić), że kocioł wychodzi z postoju, rusza machina, PG się otwiera i zaczyna się odgazowywanie, gaz nie napotyka płomienia, więc dym się kumuluję i gdy wreszcie "zaiskrzy", to.. co w tedy? Chyba wybuchnie? Albo fuknie. Tak macie? Czy płomień jednak musi być podtrzymywany, non stop?
    zapytaj kolegę ,,Myjka ,, on słyszałem palnikiem podtrzymuje ogień, a jak mu fuka , to łomem leje w piec ze dwa razy , tylko wcześniej odpina miarkownik , by mu się nierozkalibrował, twierdzi ze fukanie na jakiś czas ustepuje,

  8. #14308

    Domyślnie

    Cytat Napisał paczka662 Zobacz post
    zapytaj kolegę ,,Myjka ,, on słyszałem palnikiem podtrzymuje ogień, a jak mu fuka , to łomem leje w piec ze dwa razy , tylko wcześniej odpina miarkownik , by mu się nierozkalibrował, twierdzi ze fukanie na jakiś czas ustepuje,
    po cholere sie ciagle wcinasz skoro nie masz nic konstruktynego do powiedzenia, kolega BorzY sie o cos pyta, i jak nie jestes w stanie mu pomoc to nie pisz nic, i lepicj idz do kotlowni sprawdzic czy wsztko okej, tam polecz sowje kompleksy..

    a fukasz to chyba najbardziej TY, i moze jakby tobie tym lomem pare razy przywalic to tez na jakis czas byc ustapil..

    prosze wybaczyc za OT, ale dobrze podsumawalisce wczesniej paczke, dodatkowo jest tu od Nov 2013, napisal 17 postow i duma go rozpier... zebys chlopie zawodowym palaczem jeszcze nie zostal..

  9. #14309

    Domyślnie

    No dobra, ale odpowie mi ktoś z kolegów?

  10. #14310

    Domyślnie

    Cytat Napisał BorzY Zobacz post
    Witam,

    Dorobiłem sobie prowizoryczny raszek z blachy i wreszcie odgazowywanie węgla odbywa się się w miarę spokojnie. Choć jeszcze długa droga, do ideału przede mną. W każdym razie spalanie odbywa o wiele kulturalniej.

    Mam jedynie jeszcze jeden problem. Czy podczas dłuższego postoju kotła (PG - zamknięte), to normalne, że płomień czasem znika?

    Bo jest taka sytuacja (proszę sobie wyobrazić), że kocioł wychodzi z postoju, rusza machina, PG się otwiera i zaczyna się odgazowywanie, gaz nie napotyka płomienia, więc dym się kumuluję i gdy wreszcie "zaiskrzy", to.. co w tedy? Chyba wybuchnie? Albo fuknie. Tak macie? Czy płomień jednak musi być podtrzymywany, non stop?
    sam czekam na odpowiedz na Twoje pytanie..

    z tego co ja zaobserwowałem, najpierw odgazowuje po rozpaleniu, zostawiam PW otwarte na parę godzin, (nad PD os samego poczatku steruje miarkownik) wtedy pali się ładnie złotym plomieniem,, następnie przy przejściu do koksowania ogień się zmniejsza, PG przymyka, wiec jak jestem w domu to po tych kluku godzinach od rozpalenie zamykam PW, i dalej się prawie zarzy, jednak widać male niebieskie płomyki, wydaje mi się ze nie mozna pozwolić na calkowite wygaszenie,, czasami moze to wygladac jak przygasle ale to poniewaz czesc z gory tworzy taka ciemna warstwe,, po otworzeniu gornych drzwiczek po chwili plomien sie pojawia, a nie tylko dym..

    nie wiem nie jestem ekspertem, pale tak od kliku dni, ale wydaje mi sie ze obecny efekt jest taki jak ma być, nie ma nigdzie wilgoci, smoły, tylko biało-szary nalot ktory znika pod wplywem dmuchniecia,, w pocztakowym procesie widac takli bialawy dym z komina, pozniej juz praktycznie nic, od czasu do czasu pisaci delikatnego szarobialego baczka,,to wszytsko chyba wskazyje ze spalanie jest ok??

    sproboje zminejszyc szamotem pojemnosc kotala, i zobaczymy ile wyjdzie wtedy stalopalnoc na mniejszym dawce paliwa..
    Ostatnio edytowane przez p14c3k ; 10-12-2013 o 23:27

  11. #14311

    Domyślnie

    Cytat Napisał p14c3k Zobacz post
    jeszcze pytanie odnosnie mocy, moj Viadrus hercules u26 ma 30kW, czy powinienem zmniejszyc pojemnosc szamotem ??
    nie spadnie znaczaco stalopalnosc??

    na dizen dzisiejszy udalo mi sie uzyskas spokojnie 24h, przy temp w domu 22, woda na piecu <60 a mairkownik na 55
    Jeżeli masz w domu 22 stopnie to raczej temperatura do "życia".Szamot to nie taki miód bo podniesie Ci temp. palenia.Mam camino zaszamotowany bo po dociepleniu był mocno przewymiarowany.Spala w szamocie super ale musisz strasznie delikatnie z ustawieniami powietrza bo trochę więcej powietrza i jarzy okrutnie.Aby utrzymać 22stopnie musiałbym palić na piecu lekko ponad 40 stopni.Zastanawiam się czy jeszcze nie zmniejszyć powierzchni paleniska.U Ciebie jest temp w domu 22 więc według mnie nic bym nie kombinował.
    Na jakiej ilości węgla osiągasz tą stałopalność?
    Jak powierzchnia do oghrzania i jak docieplony?
    Ile węgla wychodzi do ogrzania na godzinę?

  12. #14312

    Domyślnie

    Cytat Napisał paczka662 Zobacz post
    zapytaj kolegę ,,Myjka ,, on słyszałem palnikiem podtrzymuje ogień, a jak mu fuka , to łomem leje w piec ze dwa razy , tylko wcześniej odpina miarkownik , by mu się nierozkalibrował, twierdzi ze fukanie na jakiś czas ustepuje,
    A kolega to popiół z pieca spożywa na śniadanie, że taki upierdliwy w stosunku do kolegów?Nie rozumiem postępowania kolegi, problem emocjonalny może występuje?Proponuję wiadro zimnej wody, włożyć do niego głowę i będzie herbata za free.Bez urazy proszę.
    Życzę bardziej zdrowego podejścia do życia.
    P.s.
    Jeżeli kolega nadal ma zamiar pisać głupie posty, proponuję hodowlę gołębi dla rozluźnienia gumy w majtach.

  13. #14313

    Domyślnie

    Panowie, mam jedno pytanie:
    Po etapie wypalenia gazów, jak następuje koksowanie to "wyrównujecie" żar czy też nic nie ruszacie
    Z góry dzięki!
    Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu...

  14. #14314
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał BorzY Zobacz post
    Witam,

    Dorobiłem sobie prowizoryczny raszek z blachy i wreszcie odgazowywanie węgla odbywa się się w miarę spokojnie. Choć jeszcze długa droga, do ideału przede mną. W każdym razie spalanie odbywa o wiele kulturalniej.

    Mam jedynie jeszcze jeden problem. Czy podczas dłuższego postoju kotła (PG - zamknięte), to normalne, że płomień czasem znika?

    Bo jest taka sytuacja (proszę sobie wyobrazić), że kocioł wychodzi z postoju, rusza machina, PG się otwiera i zaczyna się odgazowywanie, gaz nie napotyka płomienia, więc dym się kumuluję i gdy wreszcie "zaiskrzy", to.. co w tedy? Chyba wybuchnie? Albo fuknie. Tak macie? Czy płomień jednak musi być podtrzymywany, non stop?
    Wyjaśnij pojęcie raszek i gdzie to zamontowałeś
    Przy całkowitym i szczelnym zamknięciu klapki to oczywiste, brak tlenu do podtrzymywania płomieni.
    Zostaw na 1mm i zaobserwuj czy za bardzo nie podbija temp.
    Spróbuj jeszcze przerobić PW tzn. skierować nad zasyp tak jak wcześniej zasugerowałem.
    Palić ,obserwować i wyciągać wnioski to najlepsza droga do sukcesu.

  15. #14315

    Domyślnie

    WItam!
    Niestety ale nie mam dobrych wiadomości, po wymurowaniu szamotem mojego "smoka" wedle rady Cysio (fotka poniżej)
    spadła sprawność pieca, to znaczy temp. cały czas nie przekraczała 52C i 30kg węgla spaliłem w przeciągu 10 godz. (fakt ,że węgiel do dupy ) paliłem na tak zwane drzwiczki
    bez miarkownika i dmuchawy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moderator3.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	229559
    Sam nie wiem co o tym myśleć, czy rozwalić szamot i palić jak dawniej? czy może spróbować przerobić na DS?
    poniżej fotki przed przerobieniem szamotem, może Ktoś po kusi się i doradzi mi jak to przerobić,
    z góry dziękuję.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2379.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	229560
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2379.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	229561
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2387.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	229562Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2391.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	229563

  16. #14316
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał TedeuszB Zobacz post
    Panowie, mam jedno pytanie:
    Po etapie wypalenia gazów, jak następuje koksowanie to "wyrównujecie" żar czy też nic nie ruszacie
    Z góry dzięki!

    Nie spotkałem się z taką praktyką i zaleceniami od innych palaczy.
    Moim zdaniem ingerencja w zasyp jest niepotrzebna i może doprowadzić do zwiększenia gęstości zasypu i spalanie koksu będzie jeszcze bardziej utrudnione(więcej niedopałów)

  17. #14317

    Domyślnie

    ...i jeszcze widok z góry
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec5.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	229564
    i widok zasypu od środkowych drzwiczek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie3.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	229565
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2383.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	229566
    Ostatnio edytowane przez Kris18 ; 11-12-2013 o 08:36

  18. #14318
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wushu77

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Starogard Gdański
    Posty
    102

    Domyślnie

    do grabpa58.

    podejrzewam, że ten raszek to daszek z blachy nad KPW.

    Z tym wyrównywaniem to masz chyba rację. Dotychczas wyrównywałem koksujący węgiel, bo wyglądał jak nadmuchany, duże przestrzenie powietrza itp.. I z tego chyba wynika fakt, że zostaje mi sporo niedopalonych kawałków węgla. Zaprzestanę tej praktyki i podzielę się uwagami

    pozdrawiam

  19. #14319
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał stone21 Zobacz post
    Przekrój palnika to 7x30cm i chyba go zmniejszę o trochę jeszcze może ale to jak loteria trochę myślę że nie powinna ona być mniejsze od czopucha. Mam kocioł 20-27 ale z moich obserwacji wynika że 10-15kW by wystarczył na 200m ocieplone paląc bez przerwy. Ale palę raz drewnem raz węglem zależy od temperatury na zewnątrz i w dodatkowo z przerwami bo nikogo nie ma w domu przez jakieś 9 godzin dzień dodatkowo spanie noc 7 godzin co daje około 16 godzin.
    Wyjątkiem są dni wolne.
    Ruszt to jakieś 34 szeroki na 15-25 aktywne podczas spalania.Załącznik 229507
    No wydaje się że ta moc jest za duża co do DS i twojego domku, Mam podobny metraż domu i też ocieplony, u mnie przekrój palnika (w najwęższym miejscu) to 12x3cm a i tak większość czasu kocioł pracuje na minimalnej szczelinie PG a nawet w podtrzymaniu a powierzchnia rusztu to jakieś 20x23cm nie wiem ile to może produkować mocy i sam jestem ciekaw jaką minimalną moc można by uzyskać przy paleniu węglem...
    -ten pochyły ruszt to twój wynalazek? może jakaś fotka? jak rozwiązałeś odpopielanie?
    pozdrawiam

  20. #14320
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    [QUOTE=wushu77;6263334]do grabpa58.

    podejrzewam, że ten raszek to daszek z blachy nad KPW.

    Z tym wyrównywaniem to masz chyba rację. Dotychczas wyrównywałem koksujący węgiel, bo wyglądał jak nadmuchany, duże przestrzenie powietrza itp.. I z tego chyba wynika fakt, że zostaje mi sporo niedopalonych kawałków węgla. Zaprzestanę tej praktyki i podzielę się uwagami


    Dzięki,trochę mi pojaśniało
    Wiadomo koks potrzebuje do spalania więcej powietrza ale nie za dużo i nie za mało bo gaśnie,tu trzeba precyzyjnie dawkować.
    Każdy musi się tego nauczyć przy swoim kociołku. Pozdrawiam.

Strona 716 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony