dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 369
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 7363
  1. #601
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Magda Jaret zamówiłaś? Czy Jaret Plus?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  2. #602
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Piast to nie Tauron tylko KW SA. Tauron to Sobieski albo Janina.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  3. #603
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    kto ci taki piec dobrał?!?
    OZC się kłania
    ehhhhh, a ktoś się obrażał, jak pisałem o dobieraniu 25kw na pałe....(bodajże Tosia)
    Prawdopodobnie jak wybór systemu grzewczego był świadomy to tak samo świadomie była dobrana moc kotła

  4. #604

    Domyślnie

    A jest ktoś na forum kto robi ozc (może być odpłatnie )? Ściąganąłem program i rozpocząłem wpisywanie pokoju ale bardzo mi to mozolnie idzie. Znaczy mam lenia i chętnie zlecę wpisanie mojego domu do ozc. nie chce ktoś zarobić ?

  5. #605
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    Arturo jakbym miała takie niskie i małe jak Ty to na pewno bym grzała farelką
    Nie o to chodzi ale pokazuje to,że inwestorzy mający,chcący mieć węgiel w nowych domach nie mają pojęcia,że węgiel nie dość,że jest nie ekologiczny to i nieekonomiczny.
    Przecież Ty w takim kotle zamiast posiadać max.8kW będziesz miała drastyczna sprawność i z tony ekogroszku 400zł wyrzucisz kominem a przy okazji za chwilę komin będzie do wymiany bo będziesz dusila kocioł.

    W nowych domach obciążenie rzadko przekracza 8kW a że nie ma takich kotłów pracujących z pełną sprawnością każdy użytkownik ekogroszka będzie miał podobnie.

  6. #606

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    oczywiście te 8kw to dla -20C
    kocioł się dusi, spala więcej, dodatkowo pracuje na niskich parametrach, co skraca jego żywotność
    I drastycznie zwiększa ilość szkodliwych substancji uwalnianych przez komin...

  7. #607
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    oczywiście te 8kw to dla -20C
    kocioł się dusi, spala więcej, dodatkowo pracuje na niskich parametrach, co skraca jego żywotność
    Dokładnie tak,przy -20st.C bardzo duży dom będzie miał max. 8kW.
    Że zacytuję siebie:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie,dlatego też jestem za wprowadzeniem zakazu palenia węglem,w nowych domach od razu,w starych za jakiś czas.
    Może skłoni to inwestorów do myślenia bo większość buduje domy na pałę,byleby dach nad głową był.

    W Polsce panuje ciemnogród wśród nowych inwestorów jeśli chodzi o systemy grzewcze oraz technologie budowy.

  8. #608

    Domyślnie

    Spaliny powodują raka płuc i inne schorzenia. Na mózg maja wpływ ograniczony.

  9. #609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Że zacytuję siebie:
    Niestety sama prawda. Nawet to forum, które jest elita budujących pełne jest ludzi którzy budują kompletnie bezmyślnie i bronią do upadłego swoich decyzji choćby były one totalnie głupie, nieekonomiczne i szkodliwe. Za argument służy wyłącznie chamskie szkalowanie oponenta, niewybredne sugestie, wyzwiska i zamulanie tematu wątkami niemerytorycznymi.

  10. #610
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    bo jak ktoś się nie interesuje tematem CO, to praktycznie nie ma żadnych szans w "starciu" z instalatorem - debilem. Jak taki gość powie, że lepiej dać 25kw, bo cena podobna a na pewno będzie ciepło, to ludzie to łykają, niestety.....
    Dlatego też instalatorom,sprzedawcom kotłów bardzo nie na rękę wprowadzenie zakazu grzania węglem,szczególnie tym forumowym gdzie większość to inwestorzy budujący nowe domy.
    Nie mając odpowiednich kotłów,nie robią wyliczeń i sprzedają co się pod rękę napatoczy a jak zobaczą,że inwestor bardziej zielony to dawaj mu 25kW

  11. #611

    Domyślnie

    A tak przy okazji - są kotły gazowe z zamkniętą komora spalania w okolicach 10 kW?

  12. #612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlatego też instalatorom,sprzedawcom kotłów bardzo nie na rękę wprowadzenie zakazu grzania węglem,szczególnie tym forumowym gdzie większość to inwestorzy budujący nowe domy.
    Nie mając odpowiednich kotłów,nie robią wyliczeń i sprzedają co się pod rękę napatoczy a jak zobaczą,że inwestor bardziej zielony to dawaj mu 25kW

    Tak, tak.... a swistak siedzi i zawija..... tak dla przypomnienia....

    Napisał mpiekny1 Zobacz post
    A teraz kilka faktów z uczciwości Arturo72:
    1. Kiedy powstała spółka Artur72 chciał działać na forum jako zadowolony klient i naganiać klientów.
    Nie zgodziłem się na to bo uważałem to za chamstwo i osobiście stworzyłem mu konto ArturWi;
    2. Artur był wielokrotnie na budowach klientów z którymi prowadził korespondencje na forum nie przyznając się że on to Arturo72 na forum:
    np. rewo66 a chyba nawet i Twaro;

  13. #613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    KvM możesz mi odpowiedzieć na 2 pytania?
    Na takie pytanie mogę odpowiedzieć jeśli znam treść tych 2 pytań.

  14. #614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    ok KvM bo ogólnie wierzę w ludzi itd...
    1.czy Ty na żywo też się tak zachowujesz jak na forum? ( nie pytaj "ale jak")
    Nie pytam "ale jak". Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiem o jaki aspekt Ci chodzi. Ale jeśli pytanie brzmi - czy na żywo w dyskusji staram się dojść de sedna sprawy, drążę temat "do upadłego " jeśli są wątpliwości to odpowiedz brzmi - tak
    2. Ile masz lat?[/QUOTE]

    Grubo ponad 30

  15. #615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Śmiej się
    To pisał szwagier właściciela produkującego kotły na ekogroszek a im jak wspomniałem nie na rękę,żeby uświadamiać inwestorów,że zostali zrobieni w trąbę
    hehe nie przejmuj się byłem już szwagrem ,sprzedawcą, właścicielem firmy produkującej kotły itd.... jestem takim sumieniem na forum, ale..... co niektórzy na FM nie mają sumienia mam kilku takich ''ulubionych'' gości Arturek się włąsnie do nich zalicza... dla odmiany mam też pewnego producenta kotłów na oku ))

  16. #616

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    może i tak, ale napisał prawdę
    pamiętam te czasy i było dokładnie tak jak było zacytowane
    koniec i kropka
    Masz rację starzy userzy znają Arturka... ja sobie skopiowałem ten cytat i jak widze sa osoby co nie wiedza z kim rozmawiają po prostu im go przedstawiam

  17. #617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A Muratora czytasz ?


    To moja budowa
    Kiedyś pamietam w Muratorze był taki cykl.. "największe buble na budowach'' czy jakoś tak.. co Artur załapałeś sie??

  18. #618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    Arturo dla mnie to Ty masz rację nie z Faktu - ale z "faktów i mitów"
    (była taka gazeta)
    Nawet chyba jeszcze jest

  19. #619
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    A wiesz Arturo że to zastanawiające. Pisałeś gdzieś tam - przemyślałem moją budowę tysiące razy jeszcze przed jej rozpoczęciem. Pięknie. Tylko tak mi się zdaje, że te Twoje przemyślenia to jednak ograniczyły się do kwestii absolutnie drugorzędnych. No bo wybacz, ale dobór ocieplenia czy wentylacji w przypadku takiej jak Twoja chałupinki to są kwestie - max. ten tysiąc mniej czy więcej rocznie za ogrzewanie. A najważniejsze w tym wszystkim gdzieś Ci uciekło. Znaczy - wybór miejsca w którym chcesz spędzić resztę życia. Bo wiesz - ja tam na tych fotkach owszem widzę Twoje prace przy fundamencie. I już stojące domy tych sąsiadów, co to Cię tak wkurzają paląc węgiel. Nie wiedziałeś, że będzie Ci to przeszkadzać zanim rozpocząłeś budowę? Przecież jesteś - jak pisałeś - wrogiem węgla w każdej postaci. I musiałeś wybrać takie miejsce na budowę domu? Liczyłeś że jak się pobudujesz to cud jakiś się stanie? Chyba coś z tym Twoim myśleniem jednak jest nie tak...
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  20. #620
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    britain238

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    czy ktoś może mi powiedzieć jakie są koszty ogrzewania prądem(dom będzie ocieplony 15cm 0,031),pow.200m

Strona 31 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony