dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 387 z 407
Pokaż wyniki od 7.721 do 7.740 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #7721

    Domyślnie

    Z tego co wiem , to w tym roku pierwszy raz trzeba jeszcze zdążyć. A plastyfikatory nie wchodzą w odliczenie!
    Ps Ja też czekam jeszcze na materiały Więc też w ostatniej chciwli będę zanosiła wniosek.
    Zjeżdzają mi powoli płytki , drzwi , panele itp.

  2. #7722
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał born2july Zobacz post
    Witam
    Mam prośbę. Chciałbym się jeszcze załapać na zwrot VATu. Będę składał to po raz pierwszy. Działke mam od 2 lat, ale od wrześnie dopiero posiadam pozwolenie na budowe. W przyszłym roku się nie łapie bo mam za duży metraż.
    Otóż czy żeby rozliczyć się w ciągu 5 lat za materiały zakupione do 31.12.13 to czy musze już rozliczyć się w tym roku pierwszy raz, za materiały które już posiadam? Mam zrobione fundamenty- bloczki, stal, beton, cement, dysperbit, plastyfikator itp. Materiał na sciany, stal do stropu, dachówke, rynny, kominy, okna na poddasz chce kupic do 31.12.13 i rozliczyć się w ciągu 5 lat
    wniosek musisz złozyć do 31.12.2013, f-ry musza miec date do 31.12.2013 i byc zaplacone - jesli nie chcesz ich odliczać w 1 wniosku to weź na przelew i wtedy je rozliczysz w kolejnym wniosku

  3. #7723
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniqa1982 Zobacz post
    Ps Ja też czekam jeszcze na materiały Więc też w ostatniej chciwli będę zanosiła wniosek.
    Zjeżdzają mi powoli płytki , drzwi , panele itp.
    Ty rozliczasz f-ry a nie materiał - ten moze dojechać kiedy chce, ważne aby był zapłacony

  4. #7724

    Domyślnie

    Ktoś wcześniej dwa razy pytał o pompę ciepła - bez odpowiedzi. Okazuje się że MOŻNA - http://interpretacje-podatkowe.org/w...15-836-12-4-ws

  5. #7725

    Smile

    ZMIANY OD 01.01.2014r.

    Po 31 grudnia 2013 r. prawo ubiegania się o zwrot części wydatków na zasadach określonych w uchylanej ustawie zostało przyznane wyłącznie z tytułu zakupów dokonanych i udokumentowanych fakturą VAT do 31 grudnia 2013 r. Wnioski o zwrot tych wydatków mogą być składane do końca 2018 r. w zależności kiedy były wystawione faktury.
    Gdy faktury VAT wystawione były w okresie:
    - od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 31 grudnia 2005 r. - wnioski można składać nie później niż do dnia 31 grudnia 2014 r.;
    - od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2007 r. - wnioski można składać nie później niż do dnia 31 grudnia 2015 r.;
    - od dnia 1 stycznia 2008 r. do dnia 31 grudnia 2009 r. - wnioski można składać nie później niż do dnia 31 grudnia 2016 r.;
    - od dnia 1 stycznia 2010 r. do dnia 31 grudnia 2011 r. - wnioski można składać nie później niż do dnia 31 grudnia 2017 r.;
    - od dnia 1 stycznia 2012 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. - wnioski można składać nie później niż do dnia 31 grudnia 2018 r.
    UWAGA! W przypadku, gdy wniosek dotyczący inwestycji rozliczanej według zasad obowiązujących do dnia 31 grudnia 2013 r. składany jest po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2013 r., obliczone limity kwoty zwrotu dotyczą okresów liczonych od dnia złożenia tego wniosku do dnia 31 grudnia 2018 r.

    TYLKO FAKTURY WYSTAWIONE DO KOŃCA 2013 ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    A tak dla ułatwienia http://nowe2011.cba.pl/lista/lista.pdf
    Ostatnio edytowane przez VAT ; 13-12-2013 o 10:18

  6. #7726
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    może ktoś przetłumaczyć z polskiego na ludzki ten fragment:

    "UWAGA! W przypadku, gdy wniosek dotyczący inwestycji rozliczanej według zasad obowiązujących do dnia 31 grudnia 2013 r. składany jest po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2013 r., obliczone limity kwoty zwrotu dotyczą okresów liczonych od dnia złożenia tego wniosku do dnia 31 grudnia 2018 r."
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  7. #7727

    Domyślnie

    Czyli faktury do 31.12.2013r., wniosek złożony po 01.01.2014r.!, a limity z kwartału w którym będzie składany wniosek.

    I dla ułatwienia http://nowe2011.cba.pl/lista/lista.pdf
    Ostatnio edytowane przez VAT ; 13-12-2013 o 10:19

  8. #7728
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak to jest z lampami? konkretnie chodzi oczywiście o oprawy świetlne sufitowe. Pytam sie bo znajoma twierdzo, że czytała artykuł ze nie można ich odliczyć.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #7729
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    jak to jest z lampami? konkretnie chodzi oczywiście o oprawy świetlne sufitowe. Pytam sie bo znajoma twierdzo, że czytała artykuł ze nie można ich odliczyć.
    http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/591BE96A1A

  10. #7730
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A po ludzku ?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #7731
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    A po ludzku ?
    ja to rozumiem tak :

    Umieszczenie opraw oświetleniowych w obwieszczeniu MTiB nie oznacza, że zakup każdej oprawy oświetleniowej upoważnia do zwrotu podatku od towarów i usług, a jedynie tych opraw, które są umiejscawiane na trwałe.

    czyli te elementy instalacji elektrycznej nie mogą być dowolnie przenoszone z miejsca na miejsce w mieszkaniu, lecz każda zmiana ich położenia łączy się z koniecznością dokonania istotnych nakładów i robót polegających między innymi na rozkuwaniu i ponownym montowaniu w tychże ścianach elementów instalacji....

  12. #7732

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    Ty rozliczasz f-ry a nie materiał - ten moze dojechać kiedy chce, ważne aby był zapłacony
    No tak o to mi chodziło a źle napisałam. haha

  13. #7733

    Domyślnie

    Cytat Napisał VAT Zobacz post
    Link nie działa

  14. #7734

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie...

    Kupiłem na siebie (nie jestem właścicielem, ani najemcą...żadnych praw) 1. oprawy halogenowe, 2. kable 2x1,5, 3. 3 x2,5, 4. obudowe rozdzielni, 5. wyłączniki nadprądowe,6. ramka do gniazdek (pięciokrotna), 7. wkłady do tej ramki, 8. złączki wago, 9. gniazda do żarówek gu10.

    Sprawa jest taka, że na fakturach mam wpisany adres zameldowania (u rodziców). Jednak kupiłem te rzeczy do domu babci, bo się tam wprowadzamy. Chcemy napisać umowę użyczenia domu w zamian za np. opłacanie rachunków i dbanie o dom. Czy będę mógł to wszystko sobie odliczyć (tzn poza WAGO bo to napewno odpada)?

    Rzecz jasna chcemy ją napisać z datą wsteczną, np. 1 listopada, żeby faktury się zgadzały.

  15. #7735
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Czy kamień dekoracyjny można odliczyć?

  16. #7736
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dimax

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Czy za dekoracyjne szkło hartowane między szafkami w kuchni (ułożone zamiast płytek) można dostać zwrot VAT?

    I chciałbym się upewnić - od 2013r. wykańczam mieszkanie, mam poniżej 35 lat, czy dobrze myślę że zgodnie z nowymi przepisami będę mógł odliczyć VAT tylko za faktury wystawione do 31.12.2013r? Za materiał który kupię od 1 stycznia 2014 już nie odlicze VATu tak?

  17. #7737

    Domyślnie

    Witam !

    Takie pytanie odnośnie limitu oraz kwoty (%) zwrotu. Buduję obecnie dom (razem z żona), mam faktury VAT do odliczenia. W 2005r po remoncie mieszkania (jestem sam właścicielem) odliczałem vat i korzystałem z ulgi remontowej. czy to ma jakieś zastosowanie w obecnym rozliczeniu ?
    Jak rozumiem przepis odnosi się do tych samych poniesionych wydatków, czyli jakbym ubiegał się teraz o zwrot vatu za stare faktury z remontu ? Dobrze kombinuje ?

  18. #7738
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    wniosek musisz złozyć do 31.12.2013, f-ry musza miec date do 31.12.2013 i byc zaplacone - jesli nie chcesz ich odliczać w 1 wniosku to weź na przelew i wtedy je rozliczysz w kolejnym wniosku
    a skad taka informacja?
    Ustawa informuje że termin rozliczenia dokumentów - tj. faktur za zakupy do 31 grudnia 2013r - można rozliczyć do końca roku 2018- nawet jeśli nie łapiesz się już z tymi warunkami - czyli wieku, metrażu itp. ponieważ praw nabytych nie zabierają, lecz jak to ładnie nazwali - wygaszają

    dzwoniłem do swojego US - tam mi powiedzieli że nie ma problemu
    mogę złożyć wniosek kiedy chcę, np. w lecie 2014, ale dokumenty jakie mogę brać pod uwagę nie mogą być późniejsze niz 31 grudnia 2013
    i nie jest dla nich ważne czy to mój pierwszy czy 20 wniosek o zwrot
    i to jest dla mnie zrozumiałe

    nie ma zapisu w ustawie, przynajmniej ja nie widzę, nie ze nie mogę wystąpić po 1 stycznia 2014 z dokumentami tegorocznymi

    jak taki pewny jesteś wskaż mi proszę podstawę prawną...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  19. #7739

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Nie ma w ustawie żadnego zapisu o tym, że pierwszy wniosek musi być złożony do końca tego roku. Jest tylko podany harmonogram, w jakim okresie trzeba rozliczyć faktury za konkretne lata i to jest jedyne ograniczenie, na które trzeba uważać mając jeszcze nierozliczone faktury za jakieś stare lata.
    A prawda jest taka, że te plotki o konieczności złożenia wniosku do końca roku bo inaczej przepadnie, to rozpuszczają głównie biura rachunkowe i różni księgowi żeby sobie nałapać nieświadomych niczego klientów i wyciągnąć od nich kasę bo się ludzie wystraszą, że im przepadnie, a że mało czasu to sami nie zdąża bo to dużo roboty przy tym itd...

  20. #7740
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    a skad taka informacja?
    Ustawa informuje że termin rozliczenia dokumentów - tj. faktur za zakupy do 31 grudnia 2013r - można rozliczyć do końca roku 2018- nawet jeśli nie łapiesz się już z tymi warunkami - czyli wieku, metrażu itp. ponieważ praw nabytych nie zabierają, lecz jak to ładnie nazwali - wygaszają

    dzwoniłem do swojego US - tam mi powiedzieli że nie ma problemu
    mogę złożyć wniosek kiedy chcę, np. w lecie 2014, ale dokumenty jakie mogę brać pod uwagę nie mogą być późniejsze niz 31 grudnia 2013
    i nie jest dla nich ważne czy to mój pierwszy czy 20 wniosek o zwrot
    i to jest dla mnie zrozumiałe

    nie ma zapisu w ustawie, przynajmniej ja nie widzę, nie ze nie mogę wystąpić po 1 stycznia 2014 z dokumentami tegorocznymi

    jak taki pewny jesteś wskaż mi proszę podstawę prawną...
    ja taką informację otrzymałem ze swojego US - tradycyjnie co urząd to inna interpretacja

Strona 387 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony