dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Biokominek w mieszkaniu

    Witam,

    bardzo proszę o opinie użytkowników Biokominków w zwykłych mieszkaniach, salon np. 20 m2, czy są jakieś negatywne aspekty? jakieś problemy?
    wykańczam właśnie mieszkanie i zamarzyłam o takim cudzie..
    polecacie? odradzacie?

    z góry dziękuję za wszelkie informacje

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Przepalić raz na miesiąc jak teściowa przyjedzie, czymu ni?! Opowiastki o tym, że bezwonne i nieszkodliwe raczej miedzy bajki włóż. Paliwo się spala, zużywa tlen, produkuje spaliny, tylko niewidoczne.

    Wiem, wiem...na tym forum jest fanklub toksyn...Jak nie widać, można się delektować!

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za opinię, mi też się wydaje że jakoś niemożliwe - coś się pali i zupełnie nic nie wydziela, mam 3 letniego dzieciaka i nie chciałabym go podtruwać, nawet jeżeli niewiele i nieszkodliwe itd tylko po to żeby fajny klimat był czasami..

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AMI***

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Dzielnica
    ul. Wojska Polskiego 158
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Przepalić raz na miesiąc jak teściowa przyjedzie, czymu ni?! Opowiastki o tym, że bezwonne i nieszkodliwe raczej miedzy bajki włóż. Paliwo się spala, zużywa tlen, produkuje spaliny, tylko niewidoczne.

    Wiem, wiem...na tym forum jest fanklub toksyn...Jak nie widać, można się delektować!
    Niewiedza jest groźna Zanim zacznie się pisać bzdury, warto najpierw czegoś się dowiedzieć, jeśli nie pamięta się lekcji chemii.

    Nie "coś się pali i toksyn nie wydziela", tylko konkretnie pali się biopaliwo - pochodzące z produktów roślinnych (np. ziemniaki czy kukurydza). A jeszcze bardziej konkretnie, to palą się opary tegoż biopaliwa, a nie sam płyn. Jest to alkohol etylowy - musi być przechowywany szczelnie zamknięty - w przeciwnym wypadku po prostu się ulatnia (wietrzeje). Jak najbardziej ekologicznie i czysto Efektem spalania oparów bioetanolu jest ciepło, para wodna oraz dwutlenek węgla (nie mylić z tlenkiem węgla czyli czadem). Dwutlenek węgla wydalamy wszyscy w procesie oddychania. Jak zaprosi się 10 osób na imprezę, a np. 3 z nich dodatkowo palą w pomieszczeniu papierosy i odpalimy sobie ładne świece - ręczę, że tlenu będzie jeszcze mniej, a atmosfera dużo bardziej ciężka

    Tak więc można jak najbardziej używać biokominka w mieszkaniu, w którym mamy wentylację grawitacyjną - czyli w sposób normalny użytkować mieszkanie (np. czasem wietrzyć).

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Twitterski

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Silesia Opoliensis
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jakby ktoś był zainteresowany to mam do sprzedania, firma Planika Fire, w tym stylu i kolorze: http://bi.gazeta.pl/im/85/24/c7/z130...-122-x-107.jpg

  6. #6

    Domyślnie

    Jako źródło ciepła to słabo, chyba że dobrze izolowany budynek i niewielkie pomieszczenie Klimacik robi, jeżeli ktoś lubi, a szkodliwe nie jest bo o tym mówi chemia - to tylko spalający się etanol pochodzenia roślinnego. Wrażliwe nosy mówią o zapachach... Po przetestowaniu kilku paliw zostałem przy tym, które kupuję na Allegro - u tego samego sprzedawcy już drugi sezon. Jest z atestem, poniżej 40zł za baniak i uważam że zapach jest niewyczuwalny, miałem kilka zł tańsze paliwo (zarówno z oferty tego samego człowieka jak i od innych sprzedawców) i czuć było o wiele bardziej.

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamK_1975 Zobacz post
    J............................. i uważam że zapach jest niewyczuwalny, miałem kilka zł tańsze paliwo (zarówno z oferty tego samego człowieka jak i od innych sprzedawców) i czuć było o wiele bardziej.
    Kierowca który jeździ na LPG spalin z gazy także po pewnym czasie nie wyczuwa ...... dla pozostałych takie auto śmierdzi na odległość.

    Skoro " czuć było o wiele bardziej " .... to jakim cudem na początku tego samego zdania " zapach jest niewyczuwalny "..........

    Czujesz niewyczuwalne ?
    Darek B

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał AMI*** Zobacz post
    Niewiedza jest groźna

    . Jak najbardziej ekologicznie i czysto

    Efektem spalania .............. para wodna oraz dwutlenek węgla

    - ręczę, że tlenu będzie jeszcze mniej, a atmosfera dużo bardziej ciężka

    .
    Ekologicznie ..czysto ... TLENU ...JESZCZE MNIEJ ...

    Jaka jest bezpieczna granica stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi ?
    Darek B

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    A moim zdaniem to taka lampa naftowa czy też świeczka ,tyle że na alkohol.
    raczej tylko do ozdoby i tyle bo o szkodliwości spalania alkoholu to raczej dyskutować nie trzeba, to tak jak by dyskutować na temat szkodliwości kuchenek gazowych w domu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Ekologicznie ..czysto ... TLENU ...JESZCZE MNIEJ ...

    Jaka jest bezpieczna granica stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi ?
    Tak się zastanawiam, co Ty bidoku zrobisz, jak Romotop biokominki zacznie robić?!

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jak ktoś ma kuchenkę gazową, to można się udusić od tej ilości m3 gazu spalanego w domu ...
    Dobrze że są jeszcze kominki na prąd ... ale prąd może kopnąć z kolei ... wtedy człowiek szybciej umiera ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #12
    Banned
    TomaszKow85

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Biokominek, tak jak każdy produkt, trzeba kupować odpowiedniej jakości. Bardzo ważne też jest sprawdzone biopaliwo, które nie wydziela żadnego zapachu ani nie kopci. Używam biokominka już od ponad dwóch lat i za każdym razem jestem zadowolony. W chłodne zimowe wieczory daje przyjemne ciepło. Latem mogę go zapalonego przetoczyć na taras. Niesamowity widok.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	65000 Biokominek Roll Fire.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	330760

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomaszKow85 Zobacz post
    Biokominek, tak jak każdy produkt, trzeba kupować odpowiedniej jakości. Bardzo ważne też jest sprawdzone biopaliwo, które nie wydziela żadnego zapachu ani nie kopci. Używam biokominka już od ponad dwóch lat i za każdym razem jestem zadowolony. W chłodne zimowe wieczory daje przyjemne ciepło. Latem mogę go zapalonego przetoczyć na taras. Niesamowity widok.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	65000 Biokominek Roll Fire.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	330760
    Ty to dużą chałupę musisz mieć, w niej już z 5 rożnych piecyków wolnostojących stoi a teraz jeszcze biokominki....
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Kierowca który jeździ na LPG spalin z gazy także po pewnym czasie nie wyczuwa ...... dla pozostałych takie auto śmierdzi na odległość.

    Skoro " czuć było o wiele bardziej " .... to jakim cudem na początku tego samego zdania " zapach jest niewyczuwalny "..........

    Czujesz niewyczuwalne ?
    wypowiedział się znawca instalacji LPG ...

  15. #15

    Domyślnie

    Ale tak poważnie. Czy biokominkiem można dogrzać 20 m. pokój gdzie temperatura maksymalna jest ustawiona na 19C?
    Ogród - moja miłość

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ciekawą technologię mają produkty firmy Planika. To całkowicie zautomatyzowane paleniska, w których spala się nie sam bioetanol , tylko gaz (opary) wydzielane z podgrzewanego zbiornika. Sterowanie rozpalaniem, regulacją płomienia i wygaszaniem na pilota, komputerem, zdalnie (np GSM). Systemy zabezpieczeń przed poparzeniem i pożarem. Np brak możliwości dolewania paliwa bezpośrednio do paleniska, blokada na wypadek próby dolewania do rozgrzanego urządzenia....

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Najbardziej ekologiczne będzie wytworzenie własnego bioetanolu. Cukier,drożdże,woda i jazda. I jeszcze można wtedy osobiście testować paliwo.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam. Dziękuję za przesłanie biokominków z kratek. Ten z obudową z postarzanych kafelek super. Na górę do sypialni na liście do zrobienia.
    Pozdrawiam.
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  19. #19

    Domyślnie

    Chyba bym się nie odważył samodzielnie zrobić biopaliwo. Jednak jak się nie ma o czymś pojęcia to lepiej dać sobie spokój. Taki gotowy etanol dobrej jakości z atestem i BEZWONNY można kupić już za 6 zł/l. Regularnie zakupuje taki w jednym z internetowych sklepów ogrodniczych i wszystko jest ok. Nikt się nie potruł, jak to niektórzy na forum piszą. Jedynym zaleceniem jest tylko regularne wietrzenie pomieszczenie, ale to powinni robić nawet Ci co nie mają kominka, choćby nawet dla lepszego samopoczucia.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonmonika Zobacz post
    Biokominki to fajna sprawa ponieważ można użyć go w dowolnym pomieszczeniu, nie potrzebuje instalacji kominowej.
    Zobacz ja wygląda na ścianie

    Załącznik 399025
    Super!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony