dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 12
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 221
  1. #161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar xtr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał hal9 Zobacz post
    Potwierdź czy o to ci chodzi.
    Chcesz sterować alarmem z pilota jak wjeżdżasz do garażu.
    Dopóki alarm jest uzbrojony to roleta (cokolwiek by to było) ma odcięte zasilanie
    Wciskasz guzik pilota, (chcesz aby to nie powodowało rozbrojenia alarmu) wjeżdżasz do garażu, centralka ma ci dać czas na rozbrojenie z manipulatora
    Dopóki nie rozbroisz z manipulatora, roleta jest odcięta. Jak rozbroisz na roletę ma być z powrotem podawane napięcie
    Czy o to ci chodziło?
    Jeżeli o to, to dlaczego nie skonfigurujesz linii (na której wisi pilot) opóźnienia zamiast rozbrojenia?
    Prawie dokładnie o to chodzi, ale nie do końca. Szczegół tkwi w zasilaniu rolety. Postaram się to rozpisać w ten sposób:
    Alarm uzbrojony -> odcięcie zasilania od rolety.
    podjeżdżam pod dom i naciskam na przycisk -> blokują się czujki wyłącznie w garażu i równocześnie jest podawane zasilanie na roletę umożliwiając jej podniesienie.
    naciskam drugi przycisk -> podnoszę roletę i wjeżdżam do garażu-> mam dwie minuty na wbicie kodu-> przy przekroczeniu 2min włącza się alarm. Przy wejściu do salonu bez wbicia kodu aktywuje się alarm.
    Alarm w stanie spoczynku-> centrala rolety cały czas pod zasilaniem.

    Jeżeli ustawie przycisk jako opóźnienie to nie wiem jak ustawić wyjście sterujące aby podawało napięcie w ciągu 2minut na wejście i w czasie NIE czuwania systemu.

    http://images62.fotosik.pl/67/e774f73b44a9b119.jpg
    Na niebiesko zaznaczyłem obecną konfigurację a na czerwono tak jak być powinno.

  2. #162

    Domyślnie

    Wejście do którego jest podłączony przycisk pilota i wejścia czujek garażowych konfigurujesz pod opóźnienie - to wiesz. Zresztą pisałem wcześniej.

    Co do rolety, tak na gorąco:
    Załóżmy, że wejście od pilota to WEx.
    Ustawiasz WYy jako "14- Naruszenie wejścia", podajesz że wg WEx, czas aktywności 2min (na tyle miało być podawane napięcie na roletę).
    Następnie tworzysz sumę logiczną na WYz wg poniższego:
    WYz= (NOT wskaźnik_czuwania) OR WYy
    Z WYz sterujesz przekaźnikiem

    Szczegóły to chyba już rozpracujesz, ale jakby co to możesz pytać.

  3. #163

    Domyślnie

    Przy okazji - cały czas forum pokazuje mi posty 2 godziny wcześniej niż je napisałem - wiadomo jak to zmienić?

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar xtr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał hal9 Zobacz post
    Wejście do którego jest podłączony przycisk pilota i wejścia czujek garażowych konfigurujesz pod opóźnienie - to wiesz. Zresztą pisałem wcześniej.

    Co do rolety, tak na gorąco:
    Załóżmy, że wejście od pilota to WEx.
    Ustawiasz WYy jako "14- Naruszenie wejścia", podajesz że wg WEx, czas aktywności 2min (na tyle miało być podawane napięcie na roletę).
    Następnie tworzysz sumę logiczną na WYz wg poniższego:
    WYz= (NOT wskaźnik_czuwania) OR WYy
    Z WYz sterujesz przekaźnikiem

    Szczegóły to chyba już rozpracujesz, ale jakby co to możesz pytać.
    Dwie rzeczy....nie chciałbym ustawiać czujek w garażu na opóźnienie gdyż w razie draki złodziej będzie miał 2minuty dodatkowego czasu- ale to jest na razie problem na marginesie.

    Nie bardzo kumam jak mam ustawić: WYz= (NOT wskaźnik_czuwania) OR WYy

    Ustawiłem tak, ale to chyba nie jest to co być powinno?
    http://images62.fotosik.pl/77/ed642c05edd56b4c.jpg

  5. #165

    Domyślnie

    Definiujesz jakieś wyjście jako typ "wskaźnik czuwania" i odwracasz mu polaryzację
    Następnie WYz jako typ "suma logiczna wyjść" i jako argumenty podajesz podane powyżej wyjście oraz WYy

    Coś mi się wydaje, że twoje nietypowe wymagania biorą się z faktu, że centralkę umieściłeś w garażu.

  6. #166
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dwd89

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    64

    Domyślnie

    Autorze jak postępy z prac, czy system już działa ?

  7. #167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar xtr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dwd89 Zobacz post
    Autorze jak postępy z prac, czy system już działa ?
    Działa, musiałem to zrobić minimalnie inaczej, ale działa i osiągnąłem dokładnie to co chciałem. Jutro jak znajdę chwilę to wrzucę screeny.

  8. #168
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam,
    obecnie tez przymierzam sie do integry/sterowanie oswietleniem (integra+dodatki juz kupiona, czeka w kartonikach na chwile wolnego czasu)
    wiec rowniez podpytuje Xtr o jakies screeny - moze z 2-3 uwagi na co uwazac, lub co go zaskoczylo a czego nei bylo w instrukcjach.
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  9. #169

    Domyślnie

    Wszystko jest w instrukcji. Nie ma żadnych zagwozdek.

  10. #170

    Domyślnie

    Mnie zaskoczyła ilość miejsca jaka jest potrzebna na automatykę i bezpieczniki.
    W sumie mam ok 20 obwodów i 4 moduły INT-IORS kupiłem rozdzielnię 100 polową i miejsca jest na styk. Nie wziąłem pod uwagę wielkości zasilacza pod moduły Satela. Teraz kombinuje jak poprowadzić kable żeby się pomieścić.

  11. #171
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jakby nie bylo zadnych zadwozdek, to by nie bylo na tym forum, czy na elektro.. zadnych satelowych tematow
    wiec nadal podtrzymuje pytanie
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  12. #172
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał hal9 Zobacz post
    Wszystko jest w instrukcji. Nie ma żadnych zagwozdek.
    To Ci się dowcip udał
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #173

    Domyślnie

    E tam, nie jest tak źle.

    Po prostu trzeba starać się samodzielnie myśleć. Czasem trochę poeksperymentować - a wielu ludzi oczekuje poprowadzenia za rączkę.
    Oczywiście to nie jest uwaga pod twoim adresem.
    Ostatnio edytowane przez hal9 ; 09-11-2013 o 18:31

  14. #174
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał hal9 Zobacz post
    E tam, nie jest tak źle.

    Po prostu trzeba starać się samodzielnie myśleć. Czasem trochę poeksperymentować - a wielu ludzi oczekuje poprowadzenia za rączkę.
    Oczywiście to nie jest uwaga pod twoim adresem.
    Jako instalator z wieloletnim doświadczeniem (jakkolwiek to zabrzmiało ) uważam, że dobrze też nie jest...

    Montuję zaawansowane systemy z elementami automatyki domu i z moich obserwacji wynika, że firma goni z nowościami, ale zdecydowanie za mały nacisk kładzie na informację: uzupełnianie instrukcji, informowanie o aktualizacji oprogramowania, o wprowadzonych zmianach, udoskonaleniach (sprzętowych i programowych)
    Kiedyś Satel miał własne forum, ale chyba nie zniósł krytyki i ... forum skasowali
    Szkoda, bo z tej krytyki należało wyciągać wnioski, a nie kasować forum!!!

    Oczywiście masz rację, że trzeba samodzielnie myśleć i trochę eksperymentować, ale nie jest ok. jeśli Satel tworząc tak zaawansowane oprogramowanie do central, nie zadaje sobie trudu, aby stworzyć do tego kompletną instrukcję!
    Zdawkowo i wyrywkowo opisują w instrukcji opcje i funkcje.
    Czasem się zdarza, że nawet postępując zgodnie z instrukcją, coś nam nie działa, bo w oprogramowaniu był błąd, ale już został usunięty, tylko trzeba zaktualizować program centrali lub DloadX, ale o tym już nie informują!
    Jeśli po wielu różnych nieudanych próbach instalator dzwoni do działu technicznego Satela i zgłasza problem, to dopiero dowiaduje się, że niepotrzebnie stracił sporo czasu na próby, bo "wystarczy" zaktualizować soft i będzie działać (oczywiście nikt nie mówi, że w poprzednim sofcie był błąd). To takie dy.manie instalatorów i traktowanie jak króliki doświadczalne.
    Wypuszczają nowy soft - nie sprawdzony do końca i... testujcie instalatorzy. Jak instalatorzy wykryją błędy (często poświęcając na to nie mało czasu i cierpliwości - często montując i programując system u klienta, często osiągając apogeum wkur....) to Satel łaskawie usunie błędy i cichcem bez słowa wyjaśnienia wypuści następny soft, nie informując o usunięciu istotnych błędów.
    Inny przykład olewania instalatorów, to ewidentne - poważne wpadki Satela (typu błędne oprogramowanie w ekspanderach CA64E doprowadzające do sabotażu wejść i w następstwie wyłączania niby sabotowanych wejść!) Takie wpadki wymagały demontażu ekspanderów i wysłania do Satela w celu aktualizacji oprogramowania!. Instalatorzy musieli dy.mać gratis do klienta (często kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę...), podmieniać ekspandery na nowe - sprawne (kupione na własne pieniądze), a te wadliwe wysyłać do Satela do aktualizacji wadliwego oprogramowania. Oczywiście Satel uważał, że wszystko jest ok. że instalatorzy mają obowiązek ponosić koszt ich indolencji...
    Moim zdaniem taka postawa firmy Satel zdecydowanie deprymuje instalatorów.

    Mam wielu kolegów instalatorów i część z nich zdecydowanie stroni od Satela, bo postrzegają Satela jako system trudny i niestabilny...

    Wiadomo, że przy takiej ilości asortymentu i tak zaawansowanym oprogramowaniu mogą się pojawiać błędy, ale zupełnie nie rozumiem polityki firmy Satel i ukrywania błędów. Wiele firm aktualizuje swoje oprogramowanie i otwarcie pisze, jakie błędy usunięto i jakie nowości wprowadzono.
    W Satelu piszą tylko o nowościach, a o błędach milczą. Mnie osobiście to mega wku.....

    Pozdrawiam
    ZBYCH
    Ostatnio edytowane przez _ZBYCH_ ; 09-11-2013 o 21:22
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  15. #175

    Domyślnie

    Co do błędów w oprogramowaniu - i tak bywa. To chyba jest nawet typowe dla wielu producentów, gdy chce się wypuścić wersję jak najszybciej.
    Co do niejasnej instrukcji, to można to opanować przy odrobinie cierpliwości i poeksperymentowaniu. Pewnie Satel chce zarabiać na szkoleniach. Nie wiem bo uczyłem się samodzielnie. Widziałem gorsze dokumentacje do nietypowych produktów. Właściwie świstki papieru.
    Ktoś wcześniej pytał czy są jakieś zagwozdki. Pytanie było umieszczone w kontekście funkcjonalności będącej sumą elementarnych funkcji. Tu nie powinno być problemów. Gdyby takie problemy wystąpiły to oznaczałoby to nie tyle niesumienne testowanie jak brak jakiegokolwiek testowania

  16. #176
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pytanko, bo moj alarm bryka, integra z modulem t2 (planowane jeszcze radiowe zamiast gprs do ochronki)
    na dole mam 2 czujki dualne, czy ma sens wylaczyc zasilanie do nich w trakcie rozbrojenia systemu?
    (nawiazanie do postu Zbycha ze starego tematu - " w pomieszczeniach stałego pobytu ludzi, zasilanie tych czujek powinno być załączane dopiero po uzbrojeniu systemu (emisja mikrofal).")
    i jesli to aktualne, to jak nalepiej to zrealizowac na integrze?
    musze jutro/pojutrze skoczyc polaczyc lapa by zobaczyc, czy jest opcja uzycia OUT wysokopradowego zalaczanego po zazbrojeniu alarmu. raczej powinna byc ale nie majac centralki pod reka... Dlatego pytam magikow majacych centralke w glowie a moze maja inne rozwiazanie?

    inna sprawa, czy takie codzienne wlaczanie/wyl. wplywa jakos na zywot czujki, czy raczej pozostaje bezproblemowe?
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  17. #177
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kapat

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-680
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam Wszystkich

    Piszę pierwszy raz na tej części forum. Przestudiowałem ostatnie 9 stron tego postu i chciałbym po pytać was co mógłbym zrobić ze swoją Integrą 32.
    Na początek kilka informacji. Ma następujący zestaw:
    -INTEGRA 32
    -CA64E
    -Obudowa MPL 256
    -INT-KLCDS
    -Satel Cobalt - 8szt.
    -kontraktory - 11szt.

    Dom w stanie surowym niedługo będę musiał wyposażyć w okablowanie. Cel jest następujący:
    1. Wykorzystać powyższy zestaw jako system alarmowy - wiem jak zrealizować.
    2. Rozszerzyć powyższy zestaw do możliwości sterowania oświetleniem
    a) włączanie oświetlenia przed garażem i w garażu po wejściu lub wjechaniu samochodem,
    b) włączanie oświetlenia w wiatrołapie po wejściu do domu.

    Niewiele tego jest. Pytanie:
    Czy mając na centrali wyjścia wysoko-prądowe mogę do nich podłączyć łączniki od światła ?
    Jakimi przewodami?
    Jeżeli nie to domyślam się, że muszę dokupić IORS ?
    Czy mając taki zestaw z IORS zmieści się to do MPL 256 ?
    Na centrali jest port RJ11 mogę przez niego zarządzać centralą z pozycji komputera czy muszę podłączyć się przez port RS-232?

    Dziękuję za pomoc

    Krzysiek

  18. #178
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    henkasiek

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    A ja szukam i nie mogę znaleść czy do SATELA można podłączyć termostaty pokojowe. Jestem właśnie na etapie wyboru i nie wiem jakie kupić aby nie było problemu z komunikacją. Chciałbym aby z Satela móc zmienić temperaturę w poszczególnych pokojach - czy jest to w ogóle możliwe?

    KK

  19. #179
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    A czy ktoś z was próbował sterować taką automatyką przez internet - za pośrednictwem smartfona, tabletu czy laptopa? Tak jak to zostało opisane na poniższej infografice:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aplikacje-mobilne-schemat.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	243784

    źródło

  20. #180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał henkasiek Zobacz post
    Witam,

    A ja szukam i nie mogę znaleść czy do SATELA można podłączyć termostaty pokojowe. Jestem właśnie na etapie wyboru i nie wiem jakie kupić aby nie było problemu z komunikacją. Chciałbym aby z Satela móc zmienić temperaturę w poszczególnych pokojach - czy jest to w ogóle możliwe?

    KK
    Satel ma własne czujniki temperatury pokojowe.

Strona 9 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony