dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 499 z 562
Pokaż wyniki od 9.961 do 9.980 z 11231
  1. #9961
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Po konsultacji z novusem dostałem przykłady strumieni kilku kamer i podgląd działa nawet fajnie. Problem to skalowanie obrazu strumień musi mieć koło 800x 600 inaczej jest wyświetlany albo powiększony albo jeden obraz koło drugiego.Pozatym ta karta sd mogłaby byc pod jakąs klapką dostępna bez otwierania obudowy albo programowac klawiaturę po sieci.

  2. #9962
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Po konsultacji z novusem dostałem przykłady strumieni kilku kamer i podgląd działa nawet fajnie. Problem to skalowanie obrazu strumień musi mieć koło 800x 600 inaczej jest wyświetlany albo powiększony albo jeden obraz koło drugiego.Pozatym ta karta sd mogłaby byc pod jakąs klapką dostępna bez otwierania obudowy albo programowac klawiaturę po sieci.
    Ja z Novusa dostałem info, że strumień jest dostępny pod adresem: http://192.168.1.200/cgi-bin/jpg/image.cgi
    ale nie udało mi się połączyć z kamerą (NVIP-TDN2401D/IR).
    Kamery BCS (Dahua) w ogóle nie udostępniają strumienia

    A Ty jaką kamerkę testowałeś i jaki podałeś adres strumienia?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #9963
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Ja mam pytanko : Czy wogole jest sens kupowac tego typu sprzet, przez osobe ktora kojarzy troche elektronike i programowanie ?
    Czy lepiej kupic dowolny panel za rzad wielkosci 500-700 zl i zrobic sobie samemu na linuksie/androidzie/windowsie to co ma ten gotowiec Satela (i jeszcze wiecej) ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  4. #9964

    Domyślnie

    Zaplanowałem sterowanie roletami przy pomocy modułów INIT-IORS. Mam rolety podwójne każda z indywidualnym napędem. Na początku miało być, że rolety będą sterowane jednocześnie (silniki połączone równolegle). Ale przyszło mi do głowy że można sterować z modułów INIT-IORS oraz standardowych włączników roletowych w taki sposób, że moduły INIT-IORS tylko zamykają i otwierają rolety parami a sterować przyciskiem można każdą roletę z osobna. Co prawda wymaga to dodania dwóch przekaźników ale powinno działać. Pewnie ameryki nie odkryłem. Legenda:
    W1, W2 - przełączniki roletowe
    P1, P2 - przekaźniki 230VAC
    M1, M2 - silniki rolet
    Jeśli popełniłem błąd lub da się prościej proszę o info.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sterowanie-roletami.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	233808
    Ostatnio edytowane przez emilch ; 07-01-2014 o 19:38

  5. #9965
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Ja z Novusa dostałem info, że strumień jest dostępny pod adresem: http://192.168.1.200/cgi-bin/jpg/image.cgi
    ale nie udało mi się połączyć z kamerą (NVIP-TDN2401D/IR).
    Kamery BCS (Dahua) w ogóle nie udostępniają strumienia

    A Ty jaką kamerkę testowałeś i jaki podałeś adres strumienia?
    ja mam dwie narazie sprawdzone:
    TDN4410V
    http://10.10.10.10/GetData.cgi?video=1


    2DN5001C
    http://10.10.10.10:8008
    http://10.10.10.10/cgi-bin/jpg/image.cgi?

    W tej piewszej da się tylko strumień nr 1 wrzucić a to bez sensu poniewaz aby ładnie wyglądało na klawiaturze to musi byc 800x600 pierwszy a z nowu
    alnet tez zapisuje ten piewszy .Ale trzeba testowac dalej.

  6. #9966
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Przecież jak już podłaczysz rolety do Int-Iorsa to możesz zaprogramowac logikę i sterowac jednym klaiwszem jako jedna roleta a innym jako grupowa tylko musisz mieć więcej wyjśc w INT-Iors

  7. #9967
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Panowie, podajecie przykłady tych strumieni ale z prywatnych adresów IP. Jak rozumiem, żeby sobie je obejrzeć, potrzebny jest jakiś VPN?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #9968
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Panowie, podajecie przykłady tych strumieni ale z prywatnych adresów IP. Jak rozumiem, żeby sobie je obejrzeć, potrzebny jest jakiś VPN?
    Prywatne kamerki, to i prywatne adresy IP

    Przecież tu chodzi o lokalny podgląd z kamer IP w manipulatorach dotykowych INT-TSI.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #9969
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    ja mam dwie narazie sprawdzone:
    TDN4410V
    http://10.10.10.10/GetData.cgi?video=1


    2DN5001C
    http://10.10.10.10:8008
    http://10.10.10.10/cgi-bin/jpg/image.cgi?

    W tej piewszej da się tylko strumień nr 1 wrzucić a to bez sensu poniewaz aby ładnie wyglądało na klawiaturze to musi byc 800x600 pierwszy a z nowu
    alnet tez zapisuje ten piewszy .Ale trzeba testowac dalej.
    Dzięki

    Testować, to powinien Satel, a nie instalatorzy...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #9970

    Domyślnie

    Jarek: to się podłącza (konfiguruje) do wyświetlenia na panelu Satela, podpiętym raczej do lokalnej sieci, a nie Internetu, więc adresy lokalne są całkiem dobre. A że nikt ze świata ich nie podejrzy, to raczej tylko zaleta...

  11. #9971
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    @ravbc, _zbych_ - panowie, sens używania adresacji prywatnej jest dla mnie oczywisty Nieoczywiste jest dla mnie to, że podajecie sobie te adresy tutaj, na forum jako przykłady obrazu z takiej kamery. Chodzi (jak się teraz domyślam) o sam sposób podania źródła obrazu?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #9972

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Przecież jak już podłaczysz rolety do Int-Iorsa to możesz zaprogramowac logikę i sterowac jednym klaiwszem jako jedna roleta a innym jako grupowa tylko musisz mieć więcej wyjśc w INT-Iors
    Nie mam już wolnych wyjść w module INT-IORS.

  13. #9973
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    @ravbc, _zbych_ - panowie, sens używania adresacji prywatnej jest dla mnie oczywisty Nieoczywiste jest dla mnie to, że podajecie sobie te adresy tutaj, na forum jako przykłady obrazu z takiej kamery. Chodzi (jak się teraz domyślam) o sam sposób podania źródła obrazu?
    Bo tu nie chodzi o adres Ip który w tych strumieniach jest przykładowy tylko o samą składnie linku który w prawie każdej kamerze jest inny

  14. #9974
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Dzięki

    Testować, to powinien Satel, a nie instalatorzy...
    To fakt ale myślałemże to będzie prościej działało a tu jeśli na obiekcie jest kamera do której strumienia nie znam to nic nie zrobię a mało który klijent będzie w tym celu kamerę podglądał , zastanawiam się czy nie dałoby się tego jakośc wyciągnąć (strumienia) juz z jakiegoś rejstratora bo ten sposób to lekka porażka , pozatym poszukam jeszcze jakiegoś webserwera ta aby móc wyświetlić obraz np z wybranej kamery analogowej.

  15. #9975
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Tylko tak sobie gdybam, podłaczenie przez satela ma tą zaletę że nie da się jednocześnie załączyć otwierania i zamykania , co będzie w przypadku kiedy np satel będzie roletę jeszcze podnosił a ty wymusisz ręcznie zamykanie zapomoca przekażników.Dużo ci brakuje tych wyjść,? jaką masz centralę może zastosuj moduł ca64OC i podłacz przekażniki relpola pod niego albo może masz jeszcze kilka wyjśc w centrali/innym module wyjść?

  16. #9976

    Domyślnie

    Przekaźniki są tak podłączone, że w momencie włączenia modułu satela odłączane jest napięcie z przekaźników.
    W ten sposób można rozbudować system na dowolną ilość rolet dokładając przekaźniki.
    Mam 4 rolety brakuje więc 6 wyjść. Jeśli dodam kolejny moduł może mi braknąć wyjść wirtualnych potrzebnych do obsługi scenariuszy. W sumie mam 4 moduły wejściowe i 4 moduły wej/wyj do tego pilot.
    Mam Integre 128WRL
    Ostatnio edytowane przez emilch ; 08-01-2014 o 19:07

  17. #9977
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał emilch Zobacz post
    Przekaźniki są tak podłączone, że w momencie włączenia modułu satela odłączane jest napięcie z przekaźników.
    W ten sposób można rozbudować system na dowolną ilość rolet dokładając przekaźniki.
    Mam 4 rolety brakuje więc 6 wyjść. Jeśli dodam kolejny moduł może mi braknąć wyjść wirtualnych potrzebnych do obsługi scenariuszy. W sumie mam 4 moduły wejściowe i 4 moduły wej/wyj do tego pilot.
    Mam Integre 128WRL
    Jeśli masz 4 rolety to powinny ci wejśc na jeden moduł int-Iors on ma 8 wyjść.

  18. #9978
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bolek1986

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    68
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć,
    miałbym prośbę o weryfikację rozmieszczneia alarmu w domu. Okablowanie chcę zrobić sam

    Mam nadzieję że wszystko zrobiłem czytelnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm 2.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	234019Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	234020

    Z tego co tutaj piszecie to mam zamiar korzystać z takich zasad:
    * zasilenie centralki na oddzielnym obwodzie 220
    * każdy obwód na oddzielnym kablu YTDY
    * 6 - 0,5 do czujek i kontraktonów
    * 8 - 0,5 do alarmu na zewnątrz plus do silnika bramy automatycznej (aby wyłączać czujkę w garażu przy wjeździe autem na ok. 30 sek.)
    * 8 - 0,5 do manipulatorów
    * 8 - 0,5 do pieca

    Dodatkowo planuję czujnik dymu i zalania - jak rozumiem na oddzielnym obwodzie 6 - 0,5.

    Ten etap powiedzmy, że rozumiem - zweryfikujcie jak coś nie tak.

    Nie do końca wiem jak rozwiązać to z sterowaniem rolet?? Tzn przy roletach chce mieć indywidualne sterowanie plus sterowanie grupowe i nie wiem jaki najlepszy sposób wybrać...

    Nie wiem czy to najlepszy sposób ale spróbuje opisać to co zrozumiałem z obrazka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm centr 1.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	234051

    Czyli sterowanie indywidualne każdej rolety z osobna za pomocą samych przełączników. Wprowadzając sterowanie grupą rolet stosuje sterownik/przekaźnik bez różnicy jakiej firmy:
    * R1S/G - aluprof
    * ST100GR - elmes
    * STR-1 - f&F
    * SRP-02 - zamel
    pełniącego funkcję sterownika grupowego.Podłączam go powiedzmy w puszce od włącznika indywidualnego - do niego wchodzą 2 kable od włącznika, 2 od rolety, 2 pomiędzy sterownikami i dwa z grupowego - dobrze rozumiem? (po to jest 8 wejść)

    dodatkowo jesli chcę to podłączyć pod alarm to zamiast tego co jest na obra/zku pod nazwą zegar - ciągnę to do centralki alarmowej? Tak to się robi w przypadku alarmu

    Jak wykonać to na tym etapie najprościej aby później mieć jakiś wachlarz możliwości ?

    Jeśli ktoś jest w stanie pomóc proszę o podpowiedź
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm centr.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	234022  
    Ostatnio edytowane przez bolek1986 ; 09-01-2014 o 13:24

  19. #9979
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek1986 Zobacz post
    Cześć,
    miałbym prośbę o weryfikację rozmieszczneia alarmu w domu. Okablowanie chcę zrobić sam

    Mam nadzieję że wszystko zrobiłem czytelnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm 2.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	234019Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	234020

    Z tego co tutaj piszecie to mam zamiar korzystać z takich zasad:
    * zasilenie centralki na oddzielnym obwodzie 220
    * każdy obwód na oddzielnym kablu YTDY
    * 6 - 0,5 do czujek i kontraktonów
    * 8 - 0,5 do alarmu na zewnątrz plus do silnika bramy automatycznej (aby wyłączać czujkę w garażu przy wjeździe autem na ok. 30 sek.)
    * 8 - 0,5 do manipulatorów
    * 8 - 0,5 do pieca

    Dodatkowo planuję czujnik dymu i zalania - jak rozumiem na oddzielnym obwodzie 6 - 0,5.

    Ten etap powiedzmy, że rozumiem - zweryfikujcie jak coś nie tak.

    Nie do końca wiem jak rozwiązać to z sterowaniem rolet?? Tzn przy roletach chce mieć indywidualne sterowanie plus sterowanie grupowe i nie wiem jaki najlepszy sposób wybrać...

    Nie wiem czy to najlepszy sposób ale spróbuje opisać to co zrozumiałem z obrazka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alarm centr 1.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	234051

    Czyli sterowanie indywidualne każdej rolety z osobna za pomocą samych przełączników. Wprowadzając sterowanie grupą rolet stosuje sterownik/przekaźnik bez różnicy jakiej firmy:
    * R1S/G - aluprof
    * ST100GR - elmes
    * STR-1 - f&F
    * SRP-02 - zamel
    pełniącego funkcję sterownika grupowego.Podłączam go powiedzmy w puszce od włącznika indywidualnego - do niego wchodzą 2 kable od włącznika, 2 od rolety, 2 pomiędzy sterownikami i dwa z grupowego - dobrze rozumiem? (po to jest 8 wejść)

    dodatkowo jesli chcę to podłączyć pod alarm to zamiast tego co jest na obra/zku pod nazwą zegar - ciągnę to do centralki alarmowej? Tak to się robi w przypadku alarmu

    Jak wykonać to na tym etapie najprościej aby później mieć jakiś wachlarz możliwości ?

    Jeśli ktoś jest w stanie pomóc proszę o podpowiedź
    Dużo masz tych rolet? Jeśłi planujesz sterowanie z alarmu to chyba najprościej jest puścić 4x1,5 do każdej rolety z rozdzielni ,do rozdzielni równiez przewód sterujący , może być nawet 6x0,5 (z właczników) .Tam instalujesz Int-Iors (jeśli będzie centrala integra satela a potem czy chcesz zamykać pojedyńczą roletę czy grupę decydujesz programując centralę.Już nie wspomnę że masz furtkę w postaci sterowania zdlanego Internet/Gsm .Kabelki ok tylko dlaczego nie przewidujesz kontraktronów w oknach?

  20. #9980
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bolek1986

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    68
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Dużo masz tych rolet? Jeśłi planujesz sterowanie z alarmu to chyba najprościej jest puścić 4x1,5 do każdej rolety z rozdzielni ,do rozdzielni równiez przewód sterujący , może być nawet 6x0,5 (z właczników) .Tam instalujesz Int-Iors (jeśli będzie centrala integra satela a potem czy chcesz zamykać pojedyńczą roletę czy grupę decydujesz programując centralę.Już nie wspomnę że masz furtkę w postaci sterowania zdlanego Internet/Gsm .Kabelki ok tylko dlaczego nie przewidujesz kontraktronów w oknach?
    Dzięki za zainteresowanie

    Czyli rozumiem, że najlepiej dla późniejszych "wynalazków" do każdej rolety z rozdzielni prowadzić oddzielny obwód, plus kabel pod włącznik od rolety i od tego włącznika kabel YTDY 6*0,5 do centrali alarmowej gdzie mam ekspander Int-Iors? (centrala alarmowa jest w pomieszczeniu u góry a rozdzielnia 220V w garażu). Wtedy wszystko programuje przez alarm i steruje z manipulatorów plus przez włączniki indywidualne przy roletach?

    Wtedy stosuje jeszcze dopuszkowe sterowniki np. STR-1?

    A co do kontraktonów - kilku "znajomych" gdzie oglądaliśmy budowy nie miało tego i chyba stąd to przeświadczenie... Idąc ich tokiem rozumowania który przyjąłem to dlatego rezygnuje bo czujki mniej więcej w tym samym czasie zadziałają na powiedzmy uchył okna.... Wprowadzili mnie w błąd?

    Planuje kontraktony w drzwiach wejściowych, kotłowni i garażu...
    Ostatnio edytowane przez bolek1986 ; 10-01-2014 o 23:13

Strona 499 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony