dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 190
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 3794
  1. #1661
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał definicjusz Zobacz post
    ... czy masz jakieś uwagi lub widzisz luki w naszym projekcie?
    Nie jestem inżynierem a jedynie technikiem o specjalności samochodowej i to dawno temu, a te piece to tylko hobby. Stemple w lesie owszem też przerabiałem, z racji wykształcenia leśnego ale obecnie to też już przeszłość. Nie wszystkie Wasze rysunki śledziłem z uwagą(wybaczcie) wiec podaj który lub wklej jeszcze raz, a wtedy spróbuję się z tym zmierzyć.

  2. #1662
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łyk&

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam.
    Dzięki Dikij.Petia zmniejszyłem gardziel (dysza)palnika – tymczasowo dla prób jest ok. 10x10cm. Po bokach wymieniłem cegły z 3cm na 6cm -zjeżdżalnia opału pozostała. Palnik pięknie pracje. Na dole zjeżdżalni powierzchnia rusztu wodnego do spalania wynosi 12x16cm, a od strony drzwiczek zbiera się popiół i spokojnie się go usuwa.
    Ale to jeszcze nie to – szło trochę dużo opału. W minioną niedzielę przyglądałem się dyszy palnika jak jest z powietrzem i – eureka! W poniedziałek szóstki z kotła szlifierka w rękę i jazda. Wyciołem kanały przekrój ok. 1cm i doprowadziłem z popielnika powietrze przed dyszę palnika na wys.ok. 8 cm od rusztu wodnego. I ogień bo mroźno. Długo dochodził do temperatury 50 stopni ok. 45min. WIELKA poprawa. Ok. 25% mniej idzie opału,ale przed niedzielą było ciepło. Od poniedziałku kocioł nie wygaszony, tylko usuwany popiół. Suchość w komorze. Dymku brak lub bardzo niewidoczny. I mogę powiedzieć, że mam doprowadzone powietrze w czterech miejscach: nad komorą zasypową (chociaż trochę za mało), pod rusztem, za dyszą i teraz przed dyszą. Jak trzeba dołożyć opału to przy palniku wrzucam parę drewienek żeby zaczoł gadać i potem węgiel. Ale ja jeszcze na tym nie kończę. Teraz czekają mnie regulacje powietrzem(może się uda ustawić tak że miarkownik nie będzie potrzebny?!) Jednak trzeba czytać te fora, wyciągać wnioski , modernizować, próbować. Jaarecki to samo zrobił i teraz się śmieje całą gębą. Definicjusz jak się spotykamy to ciągle namawia mnie na tego Wezyra. Ale to czasu mało lub się nie chce. Fotki majstrowie będą tylko muszę się nauczyć wklejać. A dziś w nocy -21 i już się nie martwię. Na dzisiaj dość. Pozdrawiam.

  3. #1663

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    T,,,, Dwutlenek węgla nie jest jedynym zmartwieniem w tych spalinach i najczęściej osiąga się zjawisko gdzie zbija się dwutlenek węgla do minimum a wtedy wzrastają azotyny i inne "świństwa"przy których CO2 to witamina ,,,,
    Bogusław_58 w Twojej wypowiedzi zaszła mała pomyłka. Pomyliłeś CO z CO2.

    Spalanie jest najbardziej efektywne, gdy uzyskujemy największą zawartość CO2 w spalinach.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  4. #1664

    Domyślnie

    @Boguslaw, no to ja Ci przyznaję doktorat honoris causa, jestem pozytywnie zdumiony Twoimi wypowiedziami. Ja w temacie kotłów zmyślam na poczekaniu i posługuję się " kobiecą intuicją". Ciągle też szukam potwierdzenia swoich hipotez. Temat pieców ceramicznych, to właśnie moje pobożne życzenie, ale nie na teraz.
    Ostatnie zdjęcia i rysunek @jaareckiego z palnikiem @ Petii, to wersja naszego kotła, który jest dość odmienny w porównaniu do dotychczas istniejacych na rynku. Tak się nam wydaje. Widzisz coś co należy jeszcze w takiej konstrukcji popełnić?
    @Andrzej_M , miło Pana czytać.

  5. #1665
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Bogusław_58 w Twojej wypowiedzi zaszła mała pomyłka. Pomyliłeś CO z CO2.

    Spalanie jest najbardziej efektywne, gdy uzyskujemy największą zawartość CO2 w spalinach.
    Napisałem mało precyzyjnie.
    Chodziło mi nie o zawartość % CO2 w spalinach, ale wielkość emisji np z 1kg.

  6. #1666

    Domyślnie DS

    Witam,
    Ja znowu trochę pytanie z innej beczki

    Jeśli chodzi czyste spalanie węgla to już to osiągnąłem, z komina wydostaje się mało widoczna mgiełka.
    Wczoraj wrzuciłem na żar kilka polan dębu do kominka, po czym poszedłem dosypałem węgla do kotła,
    zerknąłem na kominy i z kominka wydostawał się siwo biały dym a z komina do którego podłączony jest kocioł węglowy tylko mgiełka także pod tym względem sukces

    Chciałem Was zapytać o techniki palenia w kotłach DS, wiem, wiem jest to indywidualnie do każdego kotła ale zapytać nie zaszkodzi.

    Przy obecnych mrozach (-20*C) idzie mi o koło 60-70kg/24h, temp. w domu 21-22*C, ale wieczorami dogrzewam się kominkiem wtedy temp.
    w domu jeszcze wzrasta o 1-2*C (moja żona jest b.ciepłolubna )
    dodam ,że mój dom jest z początku lat 70-tych, grube mury+ 5cm styropianu , okna 12-lat plastiki, do ogrzania 300m2+500L zbiornik z wodą.
    Sam już się gubię czy przy obecnych mrozach jest to "normalne" zużycie węgla czy dużo za dużo?
    Proszę o Wasze opinie i rady.

    p.s Dziś zrobiłem eksperyment o 9.00 i zasypałem 80% kotła węglem, o koło 35kg.
    w tej chwili (12.40) zajął mi się cały zasyp i są strasznie gorące drzwiczki zasypowe, co
    może być przyczyną zajęcia przez ogień całego zasypu?
    Ostatnio edytowane przez Kris18 ; 24-01-2014 o 11:43

  7. #1667

    Domyślnie DS

    Cytat Napisał definicjusz Zobacz post
    @ Kris, niektórzy forumowicze posiadają w stopce KALKULATOR za pomocą którego znajdziesz odpowiedź ile powinieneś spalić. To, że zapala się w DS cały zasyp wynika ze sposobu podawania powietrza pod sklepienie komory zasypu. Dzięki temu unikasz smoły. Chcesz palić w warstwie? Będzie smoła. Ty wybierasz. Inne parametry; jak zużycie paliwa, czas palenia, temperatury powinny być bez zmian.
    Dzięki za odp.

    Kalkulator już znalazłem, według wskazań kalkulatora , którego zapodał jacbelfe zużycie węgla mam powiedzmy w normie.
    Co do zajmowania się całego zasypu to już problem rozwiązałem, wystarczyło uszczelnić przednią cześć rusztu, gdzie "szło" za dużo PG, i po sprawie ale za to mam więcej sadzy w komorze zasypowej
    jeszcze raz dzięki!

    W kalkulatorze tym jest napisane :
    "Należy pamiętać, że palenie z niską temperaturą powoduje spalanie z niską sprawnością dochodzącą do 20-30 % !"

    jak to rozumieć? czym większa temp. na kotle tym większe zużycie opału, na kotle ustawiam 46-48*C, jak zwiększę do powiedzmy 55*C to spale jakieś 30% opału więcej?
    pozdr. Krzysztof
    Ostatnio edytowane przez Kris18 ; 24-01-2014 o 18:06

  8. #1668

    Domyślnie

    witam przerzucam sie z moim problemem z podobnego wątku, bo tam mnie olalii
    Mam nadzieję , ze tutaj mi pomożecie .Zeby nie było zaczełam czytac przy 40-tej stronie wysiadłam..
    kocioł na paliwo stałe tyle ,że nei wiem czy dolengo czy gornego spalania. jest to piec "no name" ( robiony przez mojego super hiper hydraulika- jako , ze kontkat z nim znikomy, musze sama rozwiklac tę zagadkę : )
    Moc 18Kw. Jest to kociol taki prosty jak cała instalacja (zrobiłam nawet zdjęcie jesli ,ktos z WAs zechiałby mi pomoc :0 ), konstrukcje pieca przedsawiam na rys te moje zaznaczone na czerwono to pokazuje , gdzie idzie płomien. Czy mozecie stwierdzic jakiego spalania jest ten kocioł?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kociol.JPG
Wyświetleń:	795
Rozmiar:	30,0 KB
ID:	237245
    Mam juz dosyc podkladania co 3 h i ciągłego smrodu z komina.!! jeszcze nie mieszkamy w domku, ale juz wszytsko wykonczone i trzeba palic. Co z tego , ze rozpale rano ( i tak latam co 3 h podkladam) ,a temp w domu bardooo powoli si epodnosi- komfortu siedzenia w koszulce nie ma!! nie wyobrażam sobie jak wróce z pracy i rozpale to w ogóle w kozuchach bedziemy chodzic !!
    Kocioł posiada miarkownik ciagu - dzisja ustawiłam go na 60 stopni i jak po 2 h przyszłam do kotłowni to na piecu było 50 stopni i dolna klapka tylko troche sie owtorzyła. pewnie źle ustawiłam !
    w piecu pale weglem oraz drzewem

    jak palic , zeby nie podkladac co 2 h ??
    całe te palenia to jedna wielka moja udreka !!!

    Piszą , ze palenie od góry to taka przyjemnośc, zero dymu i długo sie pali.

    Podpowiedzcie jak palic od dołu , zeby uzyskac podobny rezultat?
    czy zamykac klapkę na czopuchy czy cały czas ma byc otwarta, a powietrze sterowac przez miarkownik ?
    czy wpływ na osiagi ma tez fakt, iz podłogówka i grzejniki są na jednej pompce? pompka ma pracowac na 1 czy lepiej 2 biegu.?

    dziękuję, za wszelakie rady
    załączam kilka zdjęc :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ruszt.JPG
Wyświetleń:	925
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	237248
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ruszt2.JPG
Wyświetleń:	769
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	237253Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przez drzwiczki.JPG
Wyświetleń:	807
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	237254Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwiczki.JPG
Wyświetleń:	896
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	237255

  9. #1669

    Domyślnie

    Popieram w całej rozciągłości wypowiedź @ jaareckiego, jednak sam pamiętam moje nieporadne początki z internetem i rozumiem rozterki koleżanki z obsługą kotła bez instrukcji. Skracając " drogę przez mękę" naszej koleżanki ( przecież sama nie będzie wprowadzać zmian) to powinna Ona znaleźć hydraulika, by ten od razu zrobił wszystko to co opisał, sfotografował i narysował @jaarecki na stronie 86. Rozumiem, że namawiamy Panią na przystosowanie kotła i palenie metodą dolego spalania. Nie mam jasnego obrazu co do budowy-konstrukcji kotła, który Pani posiada. Ilu znam palaczy którzy tak postąpili, wszyscy są bardzo zadowoleni. Ten sposób jest najłatwieszy i w przeróbkach i w użytkowaniu.
    Drewno wymaga profesjonalnego, drogiego kotła a i tak spala się w relatywnie krótkim czasie. Na noc proszę zasypywać tylko węgiel a drewno, pod warunkim że twarde ( liściaste) w szczapach, w klockach na górę.
    Ostatnio edytowane przez definicjusz ; 25-01-2014 o 07:42

  10. #1670

    Domyślnie

    jaarecki - wiem wiem, chciałam iśc na łatwiznę- dobra bede czyatc dalej, bo rozumiem ze w skrócie nie da sie odpowiedziec ? oh męzczyxni

    definicjusz;
    [/B] - dzieki!!

  11. #1671
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Kombinujecie Definicjusz poprawnie.
    Niestety schody są w szczegółach i tu można się wyłożyć, bo gotowy piec nie jest z "plasteliny", którą w parę chwil można przeformować. W spalaniu dolnym trzeba uzyskać wstępne podgrzanie, palenie które nie wytrąci żużlu(bo zapcha) i dopalenie gazów. Jednak palenie nie może się przenieść na zbyt dużą powierzchnię, bo wtedy powstanie zbyt duża ilość ciepła na raz, co trzeba będzie przerwać odcięciem powietrza, a to położy sprawność na łopatki, przynajmniej na jakiś czas. Potrzebna więc komora załadunkowa, w której palić się będzie tylko tyle co trzeba, lub podajnik. No i tu jest te dla Was wyzwanie. A jak nie, to na podstawie prób trzeba wymyślić jak zrobić nowy poprawnie.

  12. #1672
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Ten Twój piec Złotajola to górnego spalania. On właśnie tak ma, że spali wsad w 3-4 godziny, chyba że się jest facetem ze smykałką techniczną i hobby grzebania w piecu pod kątem jak to spalić lepiej. W Twojej sytuacji radziłbym się zastanowić nad podłączeniem do pieca zbiornika wody o pojemności ok 1000 l. Wtedy grzejesz piecem zbiornik przez te 3-4 godziny a następne 20 godzin lub więcej masz spokój, bo pompka będzie pobierać z tego zbiornika ciepłą wodę do podłogówki i kaloryferów. Twój piec jest dobry właśnie do takiego rozwiązania. Jeśli zbiornik Ci nie odpowiada, to masz dwa wyjścia: kupić piec za większa kasę, w którym jedno podłożenie na dobę zapewni ciepło dla domu lub czytać te nasze nudne wypociny na temat spalania i grzebać się w tym brudnym piecu.

  13. #1673

    Domyślnie

    @Bogusław, to co piszesz jest nie do podważenia. Potwierdzam, wszystko co robimy, to poprawianie dość typowych kotłów, które fabrycznie są niepełnosprawne. Z tego faktu wynikają dla nas spore trudności; brak miejsca na profile, ograniczenia przekrojów tychże profili, ... cały czas walka z konstrukcją. Na drodze osobistych doświadczeń doszedłem do tego co @Heso, żadnych sterowników; nawet miarkownik przy mrozach to za dużo. Na oko to obsługa i spalanie wygląda (?)wzorowo, ale to można ustalić tylko na stanowisku badawczym. Jest jeden minus o bliżej nie ustalonych konsekwencjach. Cały wsad się żarzy choć nie powoduje wariowania temperatury w kotle. Mam C.O. grawitacyjne, nawet na grzejnikach nie posiadam zaworów a tylko samym kotłem reguluję temperaturę w mieszkaniu. Nawet utrzymywanie na kotle temperatury 40*C co równa się "kiszenie", nie powoduje smoły ani innych kondensatów. Ceramiczny wezyr wzmaga korzystne z naszego doświadczenia podawanie gorącego powietrza nad zasyp. Może istnieją takie proprcje ilości i miejsc podawania gorącego powietrza, które pozwolą , przy zachowaniu dotychczasowych plusów, na spalanie w warstwie.... To dopiero przed nami.

  14. #1674
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Jednak palenie nie może się przenieść na zbyt dużą powierzchnię, bo wtedy powstanie zbyt duża ilość ciepła na raz, co trzeba będzie przerwać odcięciem powietrza, a to położy sprawność na łopatki, przynajmniej na jakiś czas. Potrzebna więc komora załadunkowa, w której palić się będzie tylko tyle co trzeba, lub podajnik. No i tu jest te dla Was wyzwanie. A jak nie, to na podstawie prób trzeba wymyślić jak zrobić nowy poprawnie.
    Mam u siebie tak zrobione.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	seko.jpg
Wyświetleń:	2166
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	237325
    Ruszt 12x19 wysokość 34
    palnik
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palnik21.jpg
Wyświetleń:	1596
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	237326Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palnik1.jpg
Wyświetleń:	1358
Rozmiar:	5,5 KB
ID:	237327
    Działa jak piec z podajnikiem.
    Teraz mi idzie 3 wiadra (25kg) słabego węgla na dobę(-12-16), w domu 22°, mocy starcza, jeszcze jest zapas.
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 15-03-2014 o 21:27
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  15. #1675

    Domyślnie DS

    Dikij.Petia
    Zainteresuj się czymś takim
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...nia-hef/page-2
    może w przyszłym tygodniu uda mi się to zrobić

    p.s ja nadal walczę z wiatrakami
    najpierw 2 tygodnie ustawiałem palnik
    teraz uczę się palić (chyba najtrudniejsze) temp. na kotle zwiększyłem z 46*C do 55*C, przestałem kisić towaru, miarkownik nie domyka
    klapki na o koło 10mm, czyli non stop się pali, efekt taki ,że sporo mniej sadzy w komorze załadunkowej a stało palność wcale się nie zmniejszyła!
    Co trzy godziny dokładam dużą łopatę węgla (7kg) na razie jest ok.
    Muszę odpowiednio ustawić komorę załadunkową bo większa ilość węgla potrafi się zawiesić.

  16. #1676
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Dikij-Petia
    Naczytałem się trochę po forach o ogrzewaniu chcąc przerobić swój kociołek na DS - jedynie u Ciebie można dostać pełny przepis na kocioł DS łącznie z wymiarami rusztu i palnika oraz zwymiarowane przekroje - szkoda że tak późno to znalazłem bym się mniej mordował..... na pewno wykorzystam na przyszły sezon i jak można będę się radził na PW...
    teraz jak dosypię węgla to przez chwilę biały dym - czyżby faktycznie nie spalone węglowodory? u mnie teraz w nocy było -25C i silny wiatr więc na dobę z 4 zasypy po 10-13kg orzecha I a przy palniku piekło.
    Chciałbym sobie zrobić klapkę skróconego obiegu tylko obawiam się nieszczelności-śmierdzę jak wędzony boczek a wszak teraz wędzenie ma być zakazane...
    pozdrawiam operatorów DS

  17. #1677
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris18 Zobacz post
    Dikij.Petia
    Zainteresuj się czymś takim
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...nia-hef/page-2
    może w przyszłym tygodniu uda mi się to zrobić
    U mnie to nie działa, bo konstrukcja jest do niczego, ruszt ruchomy usuwa 10% popiołu, trzeba pracować pogrzebaczem.
    Muszę odpowiednio ustawić komorę załadunkową bo większa ilość węgla potrafi się zawiesić.
    U siebie ustawiłem szamot pod skosem( nachyl 2,5cm po bokach i 1,5 cm poprzeczne cegły przy wysokości 23) i węgiel koksujący 34.2 przestał się zawieszać.
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 02-12-2014 o 15:07
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  18. #1678
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVE5074 Zobacz post
    Dikij-Petia
    Naczytałem się trochę po forach o ogrzewaniu chcąc przerobić swój kociołek na DS - jedynie u Ciebie można dostać pełny przepis na kocioł DS łącznie z wymiarami rusztu i palnika oraz zwymiarowane przekroje - szkoda że tak późno to znalazłem bym się mniej mordował..... na pewno wykorzystam na przyszły sezon i jak można będę się radził na PW...
    Jasne, jak będę wiedział, to podpowiem. Mi też ciekawo, jak to będzie działać u innych.
    Chciałbym sobie zrobić klapkę skróconego obiegu tylko obawiam się nieszczelności-śmierdzę jak wędzony boczek a wszak teraz wędzenie ma być zakazane...
    Spróbuj wsadzić do żaru jakieś drewienko, żeby płomień przeszedł przez palnik- to bardzo wzmocni cug, może zmniejszyć dymienie. Ja tak robię.
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  19. #1679
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    marnajola
    Jak tu już weszłaś, to są tu ludzi o wiele bardziej doświadczone ode mnie, na pewno coś dobrego ci doradzą, Już nie będę się wtrącał. Pozdrawiam.
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  20. #1680
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dikij.Petia Zobacz post
    Mam u siebie tak zrobione.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	seko.jpg
Wyświetleń:	2166
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	237325
    Ruszt 12x19 wysokość 34
    palnik
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palnik21.jpg
Wyświetleń:	1596
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	237326Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palnik1.jpg
Wyświetleń:	1358
Rozmiar:	5,5 KB
ID:	237327
    Działa jak piec z podajnikiem, jedyny problem, to popiół, trzeba raz na 8-10 godzin porządnie odpopielić. Taki węgiel.
    Teraz mi idzie 3 wiadra 10l słabego węgla na dobę(-12-16), w domu 22°, mocy starcza, jeszcze jest zapas.

    popatrz uważnie, to mocno przewymiarowany DS.

    P.S.Trochę zmartwiła mnie za niska temperatura spalin, to teraz trzymam na piecu 70-80, spaliny mam 70-90, ale zniknęła mi cała smoła z komory zasypowej
    Dobrze wykombinowałeś z tym zasypem, a jedyna wada, że jest mniejsza pojemność komory zasypowej.
    Tak , przegrzmociłem z oceną pieca Jolki. To ani górniak ani dolniak z tym ze można palić w nim od góry lub od dołu.

Strona 84 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony