dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 771 z 998
Pokaż wyniki od 15.401 do 15.420 z 19943
  1. #15401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    GS

    Cytat Napisał roccobarocco Zobacz post
    MYJK: Może jak byłeś na nartach, dom Ci się wychłodził i teraz więcej spalasz, bo musisz uzupełnić "akumulator" ciepła?
    Niewykluczone, że tak właśnie jest. :|

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem Twojego toku rozumowania.Mam rozumiec ze masz za dobry wegiel i dlatego przysypia?
    Tak. W wyniku tego piec (i instalacja) szybko i mocno się rozgrzewa. Miarkownik przymyka PG i palenisko bardzo szybko usypia. A tym szybciej uśnie im delikatniej (wolniej) doprowadzam do temp. zadanej. Węgiel potrafi mi usnąć nawet podczas ciągłego (acz niedużego oczywiście) podawania PG.

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Dlatego nie szukam innego.Nie probowales mieszac go z mialem weglowym albo np dodawac do niego troche popiolu?
    Próbowałem, ale wtedy było jeszcze gorzej.

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Troche tez ten daszek w Twoim kotle mnie drazni .Ale widocznie jak go wstawiles to uznales ze z nim jest lepiej
    Mnie też drażni, bo jest upierdliwy. Ale naprawdę robi swoją robotę. Po pierwsze genialnie ułatwia wymieszanie gazów z powietrzem z KPW, po drugie skupia mieszankę w "palniku", a że ów "daszek" jest z szamotu, panują tam idealne warunki do dopalania.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #15402
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin1378

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Węgiel potrafi mi usnąć nawet podczas ciągłego (acz niedużego oczywiście) podawania PG.
    Węgiel usypia bo dostaje za mało powietrza aby się palić, następuje tutaj kiszenie węgla kocioł dymi. Jeżeli zwiększyłbyś ilość PG to nastąpiłby zapłon, ale wówczas temp na kotle wzrosłaby. Myślę że miarkownik elektroniczny mógłby się tutaj sprawdzić, ponieważ po osiągnięciu zadanej temp zamknąłby szczelnie klapkę PG, a tak miarkownik mechaniczny pozostawia bardzo małą szczelinę i węgiel przysypia.

  3. #15403
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    miarkownik mechaniczny można ustawić tak, żeby całkiem domknął klapkę, przynajmniej u mnie tak jest.

  4. #15404

    Domyślnie

    Jeśli moc wytwarzana przez kocioł przewyższa moc oddawaną przez instalację to tak będzie. Jeśli miarkownik płynnie hamuje kocioł (zmniejszając PG) moc kotła w koncu zrówna się z mocą oddawaną do pomieszczeń, bojlera etc. i klapa nie domknie się, ale nie oznacza to, ze będzie się spalać czysto i efektywnie. Miarkownik nie reguluje procesu spalania, reguluje temperaturę wody CO.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6323201

  5. #15405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin1378 Zobacz post
    Jeżeli zwiększyłbyś ilość PG to nastąpiłby zapłon, ale wówczas temp na kotle wzrosłaby.
    Gdy otwieram klapkę nawet ręcznie na maks. to mimo wszystko nie następuje zapłon. Dopiero jak rozgrzebię palenisko. Czasem i to nie pomaga i trzeba posiłkować się drewienkiem.

  6. #15406

    Domyślnie

    Pytanie jest, jak długo to się tak dusi, zanim zamieni się w destylator? Ordy pisał, że 10 minut zamkniętej klapy PG i dym gotowy. Czy to prawda?

  7. #15407
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    U mnie po osiągnięciu temp. klapka się zamyka a dymu z komina brak, więc nie wiem jak to jest dokładnie.

    Dziś chciałem kupić węgiel typu 31.2 lub 32.1, bo ten obecny zaczyna mi się kończyć i wyobraźcie sobie, że okoliczni sprzedawcy nie mają pojęcia co to jest. Mówią, panie u nas to kostka albo orzech bardzo dobra, 27MJ. Jaki typ 32.1 ? ja nie wiem o co panu chodzi, przecież mówię, że orzech albo kostka i tak w kółko
    Pozostaje mi tylko brać po woreczku i testować, który najlepszy

  8. #15408
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacuru

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Jest to mój pierwszy post na forum muratora. Dzięki temu że mój stary kocioł C.O wyziewa właśnie ducha zacząłem szukać informacji w sieci jaki kocioł nabyć. Na szczęście trafiłem na stronę http://czysteogrzewanie.pl/ gdzie jest mocno propagowane czyste spalanie węgla. Pomijając fakt że do tej pory szuflowałem wungiel i na ogrzanie nieocieplonego domu o pow. ok. 100m2 szło 4,5 - 5 ton węgla. Przy jednoczesnym marznięciu przez pół dnia.

    Myślałem na zakupem kotła DS, ale im bardziej zagłębiam się w lekturę tym bardziej skłaniam się na kocioł GS
    Mam jeszcze parę pytań odnośnie GS

    1. Czy po zakupie nowego kotła ( szczelnego, z miarownikiem ciągu ) osiągnę wyższą temperaturę niż 50oC , teraz jak rozpalę stary kocioł ( strasznie nieszczelny ) nie jestem w stanie jej przekroczyć.

    2. Czy do ogrzania domu, nieocieplonego o powierzchni 100 m2 ( mierzone po podłogach ) lepiej zastosować kocioł GS czy DS ?

    3. Jaka moc kotła, fachura w sklepie stwierdził że 10-11 kW styknie. Docelowo dom będzie ocieplony, oraz zamontowany bojler na ciepłą wodę. Ocieplenie i bojler zawitają w domu co najmniej za 2 lata ale jeśli zawitają to razem, więc zapotrzebowanie kW na bojler zrównoważy się z mniejszym zapotrzebowanie ciepła na dom ze względu na ocieplenie.

    Proszę o porady i pomoc
    Pozdrawiam

  9. #15409
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dadi321

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Posty
    102

    Domyślnie

    Witaj mam podobny metraż jak twój, dom też nieocieplony, kociołek GS noname 17kW, spalanie powyżej zera ok 18kg/doba przy mrozach ok 30, nie mam problemów z osiągnięciem dowolnej zadanej temperatury ale instalacja nowa plus CWU 100litrów, oczywiście domy są różne i nie da się znleźć dwóch jednakowych ale myślę że 10KW będziesz miał nieco za mały, u mnie stałopalność to 24 godz bez mrozów , podczas mrozów 14-16godz

  10. #15410

    Domyślnie

    @Jacuru jeśli nie chcesz kupować kotła z podajnikiem , to ja raczej na Twoim miejscu kupiłbym kociołek z dolnego spalania. Kocioł górnego spalania jest jednak upierdliwy jeśli chodzi o robienie nowego zasypu.W linku który podałeś masz ładnie opisany ranking kotłów. Poczytaj go i przy tym metrażu nieocieplonego domu co masz wystarczy kociołek 10kW(CO)+3kW(CW). Czyli do 15kW maksymalnie,zwłaszcza jak chcesz ocieplać domek. Ja na Twoim miejscu kupiłbym tanio jakąś używkę dolniaka na ten czas zanim ocieplisz, a potem pomyślał o sposobie ogrzewania. Przy dobrze ocieplonym domku jaki masz, możesz potem nie pchać się w kocioł na paliwo stałe. Jak kupisz za duży kociołek , to żeby nie kisić opału musiałbyś inwestować w bufor.

  11. #15411
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacuru

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    5

    Domyślnie

    Stało palność na poziomie 16 godzin to jak dla mnie rewelacja Dotychczas szuflowałem wungiel co parę godzin Wydaje mi się że 17 kW to chyba będzie dużo. Ale z powodu braku pewności radzę się właśnie tutaj.

    Jeśli kocioł GS to jakiej firmy ?

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    @przy tym metrażu nieocieplonego domu co masz wystarczy kociołek 10kW(CO)+3kW(CW). Czyli do 15kW maksymalnie,zwłaszcza jak chcesz ocieplać domek. Ja na Twoim miejscu kupiłbym tanio jakąś używkę dolniaka na ten czas zanim ocieplisz, a potem pomyślał o sposobie ogrzewania
    Tak, piszesz że wystarczy kociołek 10 kW na nie ocieplony dom, kiedy ocieplę jego zapotrzebowanie się pewnie trochę mniejszy, i wtedy dołożę CW aby wyrównać zapotrzebowanie. Używanego kotła nie chcę, bo ten który stoi dziś w kotłowni też był używany i po paru latach kapie w nim woda. Co do zmiany ogrzewania hmmm.. jakoś nie jestem przekonany do ogrzewania gazowego. Cykliczne rozpalanie pieca również nie jest dla mnie problemem.


    PS. Rozpaliłem około godziny 17:00 mojego śmieciucha metodą czystego spalania. Jest godzina 20:10 woda w układzie ma 80 st. C a w piecu dalej cały wsad Nawet jeszcze nie zaczął koksować.
    Ostatnio edytowane przez Jacuru ; 31-01-2014 o 19:19

  12. #15412

    Domyślnie

    @Jacuru z tą zmianą ogrzewania może być szybciej niż myślisz. Jest straszna nagonka na palenie węglem i jego pochodnymi. Kraków już podjął uchwały. Prezydent Rybnika też już mówił o możliwości zakazu palenia mułami, flotami. Na razie o węglu nie wspomniał.

  13. #15413
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gizyd

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Kod pocztowy
    88-231
    Posty
    49

    Domyślnie

    [QUOTE=Tom1000k;6342123]Ja z powodzeniem stosuję to tanie rozwiązanie i jestem zadowolony.
    Witam. Dziś zrobiłem sobie RCK dla ubogich według Twojego pomysłu. Działa rewelacyjnie niwelując destrukcyjne wzrosty ciągu w kominie. Bardzo Ci dziękuję Tom1000k za udostępnienie pomysłu. Pozdrawiam.
    łagoda

  14. #15414

    Domyślnie

    --> scrabie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    U mnie po osiągnięciu temp. klapka się zamyka a dymu z komina brak, więc nie wiem jak to jest dokładnie.
    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Klapka została zamknięta szczelnie ( oczywiście nie 100% szczelności jest pare miejsc z minimalnym prześwitem) i teraz piec od prawie 4 godzin, powoli schodzi z temperaturą.
    To szczelnie, czy nie? A jeszcze jedno pytanie: czy masz pompę obiegową?

  15. #15415

    Domyślnie

    Dobrze że istnieje coś takiego jak korozja niskotemperaturowa przynajmniej ludzie mają co kilka lat nowy ładny kociołek
    Logica 20-27kW DS (nadmuch ~100),common air zatkane, klapy dolne odsunięte, ST-81 zPID dmuchawa z C = 2 mikro farady zawór 4D, czujnik spalin wpięty za regulator ciągu, powód -> fałszywe temp. spalin. CWU 23kW ; Pompa CO 25-55 /~1,2 bieg , start 56 stopni. Próg wygaszania 56 stopni. Czas wyga. 7 min. Pochylony ruszt!! Klapka went. bez przerwy. CO zad. 80 (Spięty powrót z zasilaniem)

  16. #15416
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał stone21 Zobacz post
    Dobrze że istnieje coś takiego jak korozja niskotemperaturowa przynajmniej ludzie mają co kilka lat nowy ładny kociołek
    A u mnie nie ma ten sam kocioł ponad 30lat. Temperatura CO 38 stopni w mrozy trochę więcej. Palę (znowu) na ruszcie w cienkiej warstwie. (własny podajnik) węgiel + zrębki 1/1 ogromnie przewymiarowany kocioł GS

  17. #15417
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacuru

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy kocioł Defro 10 kW wystarczy ? Czy Defro to dobry pomysł.
    Czytając opinie w sieci oraz ranking kotłów na http://czysteogrzewanie.pl/ sądzę że mógłby być to trafny wybór.
    Nie ma tam dopływu powietrza wtórnego, może jakieś inne propozycje ?

    Proszę o porady

  18. #15418
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    --> scrabie





    To szczelnie, czy nie? A jeszcze jedno pytanie: czy masz pompę obiegową?
    Chodziło mi o to że 100 % szczelności nie u uzyskasz, ale u mnie to jest mniej niż milimetr prześwitu na odległości centymetra i tak w trzech miejscach kocioł trzyma temperaturę po zamknięciu, nie przegrzewa, więc jest ok. Pompę mam.
    Muszę jeszcze zainwestować w RCK, bo ostatnio u mnie bardzo wietrznie i raz tak mi w komin wiało, że zgotowała się woda w układzie.
    Wkurza mnie to że idzie mi 12 kg węgla na 12 godzin. Będę testować inny opał to się zobaczy.

  19. #15419
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roccobarocco

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-544
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Dziś chciałem kupić węgiel typu 31.2 lub 32.1, (...) i wyobraźcie sobie, że okoliczni sprzedawcy nie mają pojęcia co to jest.
    Może żeby nie stresować handlarzy warto spytać, z której kopalni mają węgiel, a potem sprawdzić go tutaj:

    http://www.khw.pl/?d=108

    albo tutaj:

    http://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/of...ynek_pozostaly

  20. #15420
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał roccobarocco Zobacz post
    Może żeby nie stresować handlarzy warto spytać, z której kopalni mają węgiel, a potem sprawdzić go tutaj:

    http://www.khw.pl/?d=108

    albo tutaj:

    http://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/of...ynek_pozostaly
    Zapytam dzięki wielkie za pomoc

Strona 771 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony