dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 625
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 12494
  1. #10021
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    U mnie to był chyba syndrom wicia gniazda.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  2. #10022
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    U mnie to był chyba syndrom wicia gniazda.
    coś w tym jest. Człowieka tak się wciaga w budowę, że zaczynają się pojawiać symptomy pracoholizmu. Szkoda czasu na odpoczynek. Wicie gniazdka jest najważniejsze
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  3. #10023

    Domyślnie

    No i proszę, ''uderz w stół,a nożyce się odezwą'', o to właśnie mi chodziło,żebyście się przypomnieli,tylko bez takiego napinania się,uszczypliwości i obrażania innych za poglądy - te zrzędy,zgredziki,palenie na stosie - bardzo to małostkowe.
    Do bowess,Zielonego Ogrodu,Kwitko,dodałabym jeszcze Tomasza Antkowiaka i mistrza, samorobów Netbeta,artix1 może i ty podzieliłbyś się informacją w tym wątku ile kosztowała budowa twojego domu.Często tak bywa,że tanio znaczy drogo,są to pojęcia względne i każdy może mieć różną definicję tego,co jest dla niego tanie a co drogie,a poza tym dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę,a dobrą jakością przez całe życie.

  4. #10024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    W pełni popieram powyższy post namiry !

    Proszę Was - wyżej przywołanych ,o przypominanie
    co jakiś czas , Waszych osiągnięć !

    Bardzo , ale to bardzo jest to pomocne dla nas
    przyszłych budujących swoje gniazda!

  5. #10025

    Domyślnie

    kurczee, podczytuję regularnie ale się powstrzymywałam teraz nie wytrzymałam: zaczęłaś namiro grzecznie i miło to na koniec musiałaś dowalić?
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  6. #10026

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeSnipper Zobacz post
    Z8, Z41, Z191 - te na pierwszy rzut oka by były OK. Kwestia dachu - czy musi byc czerospad?
    Projekty bardzo ładne, bardzo dobrze mi znane tylko brak sensownego rozwiązania co do kotłowni....z41 kotłownia na środku co wogóle nie wchodzi w grę, z191 niby kotłownia jest ale w wejściu od frontu a tego też chciałbym uniknąć.
    Co do dachu nie musi.
    Mam pytanko czy robiąc proj. indywidualny i np sugerująć się takim projektem http://z500.pl/projekt/485/Z64_PLUS,...iekszonej.html
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z64.JPG
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	239382 zamieniając pomiszczenia łazienki z kotłownią będę naruszał jakieś prawa autorskie. Budynek będzie oczywiście powiększony proporcjonalnie aby uzyskać ok. 110 m2. Czy to wogóle tak się robi czy ma to sens?
    Ostatnio edytowane przez gabione ; 01-02-2014 o 12:29

  7. #10027
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Gabione- to co w środku możesz prawie dowolnie zmieniać- dom ma być dla Ciebie, nie projektanta. W projekcie jest opisane, zmiana których elementów wymaga zgody twórcy. Inne to zmiany tzw. nieistotne. To czy chcesz kotłownię w innym miejscu niż w projekcie to Twój wybór- pozostaje dopasowanie instalacji.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  8. #10028
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    Do bowess,Zielonego Ogrodu,Kwitko,dodałabym jeszcze Tomasza Antkowiaka i mistrza, samorobów Netbeta,artix1 może i ty podzieliłbyś się informacją w tym wątku ile kosztowała budowa twojego domu.Często tak bywa,że tanio znaczy drogo,są to pojęcia względne i każdy może mieć różną definicję tego,co jest dla niego tanie a co drogie,a poza tym dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę,a dobrą jakością przez całe życie.
    Pofatyguj się do dzienników budowy, nie czekaj, aż ktoś Tobie wszystko poda na talerzu. Kilka postów wyżej Bowess podaje koszty budowy swojego domu, reszta też to zrobiła wcześniej. Trzeba czytać ze zrozumieniem i co najważniejsze czytać. Nawiazujesz do dobrej jakości. Masz jakis układ z wiewiórem, tajny pakt czy raczej pokrewieństwo dusz? O jakość naszych domów sie nie martw. Są wykonane z dobrych materiałów i z dokładnoscią wykonania, której nie osiagną przeciętni super fachowcy, którym sie wydaje i wszystko wiedzą, bo postawili już wiele domów i wszystkie jeszcze stoją. Tanio nie oznacza źle i niebezpiecznie, bo takie dyrdymały też tutaj się pojawiają. Ponieważ nie masz czasu ani ochoty zagłębić się w temat, koszt mojego domu do tej pory 210tys. Już mieszkam, jeszcze trochę zostało do zrobienia, największe wydatki już za mną. Ogrzewam na razie prądem, moc całkowita grzejników i mat grzejnych 2,8KW, w domu 21'C. Zbudowałem bardzo ciepły (bezpieczny nawet) dom za małą kasę, którym będę się cieszył przez całe życie.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  9. #10029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabione Zobacz post
    Mam pytanko czy robiąc proj. indywidualny i np sugerująć się takim projektem http://z500.pl/projekt/485/Z64_PLUS,projekt-z64-w-wersji-powiekszonej.html
    zamieniając pomiszczenia łazienki z kotłownią będę naruszał jakieś prawa autorskie. Budynek będzie oczywiście powiększony proporcjonalnie aby uzyskać ok. 110 m2. Czy to wogóle tak się robi czy ma to sens?
    Nie będziesz naruszął praw. Chyba że zakupisz projekt i architekt po wprowadzeniu kilku zmian podpisze go swoim nazwiskiem. Wtedy będzie kradzież. Ale jeżeli patrzysz na ogólnodostępny rzut i taki układ ci się podoba i go sobie użyjesz a przy tym twój architekt opracuje elewację, stronę techniczną i jeszcze moze projekt wykonawczy, to będzie to jego projekt. Autorski. Bo układów pokoi to podobnych jest pełno, ba w sumie to jest kilka opcji i one się wszędzie powtarzają, tylko tu stoi kanapa po prawej a tam po lewej
    Pomiętaj, żeby przy indywiualnym projekcie zadbać o wykonawczy czyli ile stali, jakie pręty i gdzie itd, bo inaczej to ci wykonawca spitoli po swojemu...

    A ten rzut, co podałeś, bardzo fajny.

  10. #10030

    Domyślnie

    artix1,pofatygowałam sie do twojego dziennika budowy i na stronie 9 podajesz dotychczasowy koszt budowy 210 tys. dodając do tego 25 tys. za kuchnię z osprzętem,mat.do łazienki,reku,panele,farby,tynki zew. i 15 tys.na garaż+taras,nie komentuję twoich cen ani wyborów,ale sam piszesz,że pewnie wyjdzie drożej,jak zwykle,
    jest wątek domów za 250 tys. - jak znalazł dla twojej budowy
    do głowy nawet mi nie przyszło martwić się o jakość twojego domu,ciesz się swoim domem,a ja cieszę się swoim,bo na tym to wszystko polega,zeby dobrze każdemu z nas się mieszkało..........i kto to jest wiewiór???????

  11. #10031

    Domyślnie

    Cytat Napisał amarulla Zobacz post
    kurczee, podczytuję regularnie ale się powstrzymywałam teraz nie wytrzymałam: zaczęłaś namiro grzecznie i miło to na koniec musiałaś dowalić?
    amarullo,przecież ja jestem grzeczna,nikomu nie ubliżam w przeciwieństwie do tych,co nie potrafią jednego postu napisać bez obrażania innych,może przestań się już powstrzymywać i pisz,wyrażaj swoje opinie,po to jest to forum

  12. #10032
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    do głowy nawet mi nie przyszło martwić się o jakość twojego domu,ciesz się swoim domem,a ja cieszę się swoim,bo na tym to wszystko polega,zeby dobrze każdemu z nas się mieszkało..........i kto to jest wiewiór???????
    No nareszcie, trochę wysiłku i już wszystko wiesz. W 250tys. zamknę temat budowy domu. Popłynąłem trochę z kosztami ale nie żałuję. Chciałem mieć garaż i 50tys poszłooo...(ściany zew. i podłoga w garażu 20cm styro, sufit będzie 25cm) plus napedy do bram, dobry system alarmowy itd. W koszt wliczone jest takze ogrodzenie i brama. Za "luksusy" niestety trzeba trochę zapłacić. Chciałem sie zmieścić w magicznej kwocie ale nie za wszelką cenę i nie rezygnujac z niektórych moich fanaberii i potrzeb. Dzięki za "zaproszenie" do wątku domów za 250tys. ale cały czas czuje sie niskobudżetowcem i mi tutaj dobrze . Co do jakości, odniosłem się tylko do Twojego wcześniejszego postu (cyt." dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę,a dobrą jakością przez całe życie") i tak jakoś mi się wydawało, zmierzasz do tego, że tanio może znaczyć źle lub niskiej jakości. Zdarza się i tak, kupując dziadostwo w 3, 4 gatunku lub kierując się tylko i wyłącznie ceną można wpakować się na minę. Zakupy trzeba robić z głową i świadomie, podobnie ma się sprawa budowy domu. Bez problemu można sobie sprawić koszmar budowlany za dużą kasę. Wiewiór ? . Kolega(wiewiórka w avatarze), który jest skrajnym pesymistą i zgredzikiem forumowym. Jak zaczniesz śledzić cały wątek, a nie tylko wpadać na chwilkę, żeby zamieszać w kociołku to będziesz wiedziała o kogo chodzi. Może pochwalisz się swoimi osiągnięciami, cena, metraż, jakieś ciekawe rozwiązania? Jak wszyscy, to wszyscy
    Ostatnio edytowane przez artix1 ; 01-02-2014 o 19:51
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  13. #10033
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    No właśnie mam wrażenie że te forumowe "zrzędy i zgredziki " nie przyjmują do wiadomości faktów, bo nie chcą Bo w końcu udowodnione jest już że DA SIĘ WYBUDOWAĆ DOM ZA TE PIENIĄDZE.
    Napisałem trzy punkty.
    Odpowiedz słuchaczom.................kuźwa to takie trudne!!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #10034
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    .No nareszcie, trochę wysiłku i już wszystko wiesz. W 250tys. zamknę temat budowy domu. Popłynąłem trochę z kosztami ale nie żałuję. Chciałem mieć garaż i 50tys poszłooo...(ściany zew. i podłoga w garażu 20cm styro, sufit będzie 25cm) plus napedy do bram, dobry system alarmowy itd.......
    To po juhasa bym się udzielała po próżnicy.
    Wy to już nawet nie czytacie, ślepo piszecie bzdurkę.Mnie to ręce opadają z Waszych wpisów.
    KOBYŁAMI WAM TRZEBA PISAĆ 200 TYŚ PLN.
    Nic więcej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 200 tyś zł...........
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-02-2014 o 20:55

  15. #10035
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Artek
    .Jeśli komuś zależy,żeby mieszkać w prawdziwym domu to nie wybuduje takiego domu w cenie do 200tys.zł,jeśli komuś nie zależy na tym w czym mieszka to taką kupę wybuduje do 200tys.zł.........
    Czy ja piszę o czymś innym.Ty nazwałeś ją "kupą" ja natomiast domem bezpiecznym.
    Ale w tym wszystkim zastanawia mnie fakt ,że nie ma życiowych przykładów.Nie chcę się z nikim kłócić by władzy nie karmić.Wyżej prosiłem o proste podsumowanie trzy punkty ,które wyjaśniły by bardzo.Jak widzisz nikt jak na razie skorzystać i przedstawić się z innej strony nie ma zamiaru.Wiesz dlaczego bo budują nie marzeniami tylko by coś skleić do "kupy".Dlaczego za tak jasną odpowiedź nie nazwą Cię trollem?Nie obrażają?Nie piszą o tym co jest najważniejsze.O domu bezpiecznym w którym jego serce jest też związane silnie z marzeniami.

    pozdrowię Cie bo mnie bardzo zaskoczyłeś i to bardzo mile.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 02-02-2014 o 07:42

  16. #10036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    dziwne, jak ja żyję przez 6 lat bez płyty i pompy ciepła No, dachówkę mam choć ceramiczną, może to trzyma mój dom powyżej kupy....

    Ech, przypomina mi to moją koleżanką, która z bidy wielkiej wydała się bogato za mąż. Przy pierwszym spotkaniu, obracając na palcu kluczyki od merca, stwierdziła "jak ktoś może żyć bez zmywarki?"
    To powiedzenie weszło do naszych koleżeńskich powiedzeń i domyślacie się chyba, co ono oznacza

  17. #10037
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    dziwne, jak ja żyję przez 6 lat bez płyty i pompy ciepła No, dachówkę mam choć ceramiczną, może to trzyma mój dom powyżej kupy....

    Ech, przypomina mi to moją koleżanką, która z bidy wielkiej wydała się bogato za mąż. Przy pierwszym spotkaniu, obracając na palcu kluczyki od merca, stwierdziła "jak ktoś może żyć bez zmywarki?"
    To powiedzenie weszło do naszych koleżeńskich powiedzeń i domyślacie się chyba, co ono oznacza
    Może się rozwiń.Nie każdy kumaty tak jak Ty.
    dziwne, jak ja żyję przez 6 lat bez płyty i pompy ciepła
    Pytasz Sam siebie???Żyjesz czy wegetujesz???, bo to drugie to szersze pojęcie i chyba nie w tym topiku.Tak np.masz dwa WC???Bez nich trudno podzielić rodziną topę.To tylko przykład ale jak daleko idący z ideą tego wątku.Mam dwa i jest mi w tym wymiarze wyśmienicie.Chodzi Ci o jaką płytę:
    1.Gazowa płyta grzejna
    2.
    Elektryczna płyta grzejna
    3.
    Ceramiczne płyty grzejne
    4.
    Płyty indukcyjne.
    Ten przykład z merolem trochę głupkowaty.Masz inne???

  18. #10038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    NS, może skup się a jak już zrozumiesz, to nie zaśmiecaj wątku.
    pozdrawiam

  19. #10039
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    NS, może skup się a jak już zrozumiesz, to nie zaśmiecaj wątku.
    pozdrawiam
    To Ty zaśmiecasz go i nic nie rozumiesz.Poczytaj się a zrozumiesz o czym chcę napisać.To Ty się skup.Czytasz tylko moje ,to zlituj sie i poczytaj siebie i innych.oprócz np. mnie.

  20. #10040
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Gdybym nie zapodał okien energooszczędnych,gdybym nie instalował pompy ciepła,gdybym nie instalował rekuperatora,gdybym miał izolacje takie jak w projekcie,gdybym na dachu miał blachodachówkę zamiast ceramicznej,gdybym nie budował na płycie,gdybym nie budował z firmą to miałbym spokojnie dom-kupę za ok. 200tys.zł.
    Jeśli ktoś chce mieć kupę zamiast domu to wybuduje spokojnie do 200tys.zł...
    Prawdziwego domu ale nie kupy,nie wybuduje się w koszcie do 200tys.zł.
    Jeśli komuś zależy,żeby mieszkać w prawdziwym domu to nie wybuduje takiego domu w cenie do 200tys.zł,jeśli komuś nie zależy na tym w czym mieszka to taką kupę wybuduje do 200tys.zł.
    Tak Arturo olśniłeś NS, że nie doczytał o jaką płytę chodzi. A dom-kupa...hmmm, wolę swoją kupkę niż wegetację na kupie w bloku.Ale kto bogatemu zabroni mieć droższy dom... ze zwrotem xx kasy z kopalni, który równoważy "trochę" budżet.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

Strona 502 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony