dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 649 z 763
Pokaż wyniki od 12.961 do 12.980 z 15251
  1. #12961

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Mam nadzieję że już nieługo będę mogła korzystać z waszych rad w sprawie wykańczania łazienki.
    A teraz mam pytanie do agatah bardzo mi sie podoba Twoja łazienka, jest prosta i ponadczasowa ( to samo z kuchnia) chciałabym się dowiedzieć jakiej firmy masz miskę ustępową, wanne i umywalkę bo bardzo mi się podobają

  2. #12962

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Z lustrem w ramie dobry pomysł, muszę poszukać czegoś co będzie pasowało do reszty.

    A w kwestii prysznica chodziło mi o samo użytkowanie, czy woda nie wylew się poza prysznic, czy połączenie szyby z podłoga jest szczelne?

    I jeszcze grzejnik, myslałam, żeby umieścić koło lustra ale już w strefie prysznica i pytanie czy biały czy chrom, bo taka będzie armatura.

    Jesli będzie biały to po prostu nie będzie się rzucał w oczy, jeśli dam chrom np. taki jak w załączeniu, może być elementem ozdobnym tylko nie chce przesadzić

    Załącznik 240142

    Ja będę mieć grafitowy grzejnik Retto:



    na tle takich płytek Max Home Ceramic:



    Nie chciałam, aby grzejnik rzucał się w oczy.

  3. #12963
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Cytat Napisał zjadammisie Zobacz post
    Witam wszystkich
    Mam nadzieję że już nieługo będę mogła korzystać z waszych rad w sprawie wykańczania łazienki.
    A teraz mam pytanie do agatah bardzo mi sie podoba Twoja łazienka, jest prosta i ponadczasowa ( to samo z kuchnia) chciałabym się dowiedzieć jakiej firmy masz miskę ustępową, wanne i umywalkę bo bardzo mi się podobają

    Sedes Roca Gap
    Wanna Cersanit Intro
    Umywalka Cersanit Caspia Square

    Mimo, że wszystko blisko siebie to nie widać ew. różnic w odcieniach

  4. #12964

    Domyślnie

    Cytat Napisał sim144 Zobacz post
    Nie chciałam, aby grzejnik rzucał się w oczy.
    Ja miałam dylemat, ale skoro tak mówicie, to szukam białego grzejnika, który kształtem będzie się komponował z resztą.

  5. #12965

    Domyślnie

    Aga2183, Tak w ogóle to mam identyczny układ i rozmieszczenie rzeczy w łazience jak Ty. Nawet okno w tym samym miejscu. Kiedy zaczynasz? Bo ja jutro o 7 rano, aaaaaaaaaa

  6. #12966

    Domyślnie

    Cytat Napisał sim144 Zobacz post
    Aga2183, Tak w ogóle to mam identyczny układ i rozmieszczenie rzeczy w łazience jak Ty. Nawet okno w tym samym miejscu. Kiedy zaczynasz? Bo ja jutro o 7 rano, aaaaaaaaaa
    Zazdroszczę, też chciałabym jutro zaczynać ale u nas dopiero tynki w planach, ale z racji tego, że nie mogę się już doczekać dalszych etapów, a mam troszkę luźniejszy okres w życiu (macierzyński) zajmuje się projektami głównych elementów domu, żeby później tylko wykonać

    W takim razie liczę na zdjęcia z realizacji.

  7. #12967

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Zazdroszczę, też chciałabym jutro zaczynać ale u nas dopiero tynki w planach, ale z racji tego, że nie mogę się już doczekać dalszych etapów, a mam troszkę luźniejszy okres w życiu (macierzyński) zajmuje się projektami głównych elementów domu, żeby później tylko wykonać

    W takim razie liczę na zdjęcia z realizacji.
    Zdjęcia będą, jak łazienka będzie gotowa . Ja, w miejscu gdzie Ty masz szklaną ściankę przysznicową, będę mieć normalną ściankę, która ma zapewniać intymność osobie, która bierze prysznic, a np. ktoś musi pilnie do toalety. Drzwi prysznicowe mają być pomiędzy tą ścianką a tą, na której jest okno. Choć zastanawiam się, czy będzie się chlapać z deszczownicy, jakby tych drzwi nie było, jak myślisz? Brodzik będzie ten:

  8. #12968
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sim144 Zobacz post
    Też na początku chciałam odpływ liniowy, ale kilka osób doradziło mi, żeby w bloku go nie robić, więc wybrałam najpłytszy brodzik jaki się dało.
    pomyslałas tez o syfonie do niego
    masz tyle miejsca - zerknij ile taki syfon go potrzebuje

  9. #12969

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    pomyslałas tez o syfonie do niego
    masz tyle miejsca - zerknij ile taki syfon go potrzebuje
    Syfonu nie mam , bo nie wiedzieliśmy jaki kupić i myślę, że pan fachowiec nam powie. Mogę mieć problem?

  10. #12970

    Domyślnie

    Przepraszam, chyba nie do końca się orientuję, w opisie pisze, że w komplecie jest syfon.

  11. #12971
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Jeśli to Sanplast, to w komplecie jest syfon.

  12. #12972

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniaS79 Zobacz post
    Jeśli to Sanplast, to w komplecie jest syfon.
    Tak, to Sanplast, brodzik B-M/SPACE.

  13. #12973

    Domyślnie

    Trochę miejsca trzeba mieć pod posadzką na ten syfon jeżeli ma on być równo z kaflami lub na kaflach. Mamy taki brodzik i w styro musieliśmy zostawić "dziurę" na niego.
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  14. #12974
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Cytat Napisał sim144 Zobacz post
    Też na początku chciałam odpływ liniowy, ale kilka osób doradziło mi, żeby w bloku go nie robić, więc wybrałam najpłytszy brodzik jaki się dało.
    A dlaczego?

  15. #12975

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post

    Sedes Roca Gap
    Wanna Cersanit Intro
    Umywalka Cersanit Caspia Square

    Mimo, że wszystko blisko siebie to nie widać ew. różnic w odcieniach
    Dziekuje bardzo. Ten sedes widzialam ostatnio w jakims sklepie. Bardzo mi sie podoba
    I nawet byl na promocji. Ale wachalam sie bo umywalka do kompletu jest nie bardzo w moim guscie. Ale tak jak piszesz roznicy kolorow nie widac, wiec moze sie na niego zdecyduje.

    Pyt do wszystkich. Co myslicie o zwyklym sedesie kompakcie? (Nie geberit) myslLam zeby wstawic taki w lazience dole.

  16. #12976
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post
    A dlaczego?
    wszystko zalezy jaki budynek. Chciałam taki u mamy ( blok z lat 50 w centrum miasta)żeby nie miała problemów z wchodzeniem. Jednakże przy kuciu pod inne rurki okazało sie że pod warstwą wylewki ( już nie pamietam ile ale niezbyt dużo 10-15 cm ) jest przestrzeń na około pół metra, przy jakimkolwiek problemie/niestarannej izolacji mogło by być małe zalanie. Była taka przestrzeń ze śmiałam sie ze można by tam kogoś zamurowac i było by jeszcze sporo miejsca Został zwykły brodzik Podsumowując w bloku tak. pytanie tylko jaka jest wylewka i czy sie da tak zrobić

  17. #12977
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Ale jeśli da się zrobić brodzik zlicowany z podłogą, to i odpływ liniowy powinno się dać
    Podejrzewam, że to jakieś przekonanie, że "się nie robi"

    Starsze budownictwo to inna sprawa.
    Ale w nowym budynku, gdzie na etapie wylewek można zostawić miejsce pod prysznicem bez wylewki. Raczej nie powinno być problemów

  18. #12978
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post
    Ale jeśli da się zrobić brodzik zlicowany z podłogą, to i odpływ liniowy powinno się dać
    Podejrzewam, że to jakieś przekonanie, że "się nie robi"

    Starsze budownictwo to inna sprawa.
    Ale w nowym budynku, gdzie na etapie wylewek można zostawić miejsce pod prysznicem bez wylewki. Raczej nie powinno być problemów
    w nowym oczywiście dużo łatwiej bo można zaplanowac to. Myślę, ze to przekonanie wynika z tego ze przy odrobinie nieuwagi wykonawcy czy zle zrobionej robocie dużo łatwiej zalac sąsaida niż przy brodziku, we własnym domu najwyżej ucierpi nasz salon czy kuchnia na dole

  19. #12979

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Potrzebuję porady w kwestii szafki podumywalkowej. W łazience ma być szara podłoga połysk i białe płytki matowe. Jaki kolor powinna mieć szafka podumywalkowa, szary, biały a może czarny? Czy szafka powinna być w połysku czy macie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płytki.jpg
Wyświetleń:	815
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	240575

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	6,0 KB
ID:	240577
    Ostatnio edytowane przez _olka_ ; 03-02-2014 o 22:18

  20. #12980

    Domyślnie

    wszystko zależy, od efektu, który chcesz uzyskać. każda z wersji zrobi inne wrażenie.

    szara szafka w połysku będzie fajnie nawiązywać do podłogi. trochę to wymusza kolorystykę pozostałych dodatków, ale to wcale nie musi być wada. decydując się na taką opcję - zadbałabym o to, aby odcienie szarości były jak najbardziej zbliżone.

    biała szafka stopi się ze ścianą (mat czy poler - nie wiem, czy mat jest praktyczny ze względu na utrzymanie czystości, połysk jednak ukrywa te najdrobniejsze "kurzki". dla efektu to już nie ma większego znaczenia). ta opcja mi się podoba najbardziej, ale od razu mówię, że wyobrażam sobie albo interesującą umywalkę na tej szafce, albo jakąś bardzo ładną wlewkę umywalkową. taki total-white eksponuje dodatki - czyli muszą go uzupełniać porządne, eleganckie dodatki.

    czarna szafka też nie musi źle wyglądać (choć mi się ta opcja najmniej podoba), ale na to bym się zdecydowała tylko, gdy pozostałe pomieszczenia w domu są czarno-biało-szare.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


Strona 649 z 763

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony