dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 121
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 2403
  1. #1821
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    ,,Skończ bełkot, zacznij w końcu coś argumentować."

    Dosyć że gbur ,to i wazeliniarz.

    ps. A uczelnia to ile płaci za glazurę od m2,bo coś wspominałeś o fuchach na uczelni.
    Spadam na dzisiaj z tego wątku bo w bagienko go przerobisz.

  2. #1822
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Kszhu zafiksował się na nieograniczony mostek do gruntu. Nie wiem czemu bo pomysły ma fajne.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #1823

    Domyślnie

    ej panowie, od kilku stron czytam i staram sie zajarzyc o co chodzi. czy moze ktos w 3 zdaniach napisac o co chodzi?
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  4. #1824
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Chodzi o to że jedni twierdzą iż suchy piach pod domem spełnia funkcję izolatora, na co dowodem jest jego wyższa temperatura niż gruntu obok domu ,a drudzy że wprost przeciwnie,że należy izolować 30cm i więcej bo grunt jest tylko nienasyconym odbiornikiem ciepła.
    O to mniej więcej chodzi

  5. #1825
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ty tak twierdzisz. Ja uważam że jest to jedna z wielu możliwości ograniczenia zużycia energii.

  6. #1826

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Chodzi o to że jedni twierdzą iż suchy piach pod domem spełnia funkcję izolatora, na co dowodem jest jego wyższa temperatura niż gruntu obok domu ,a drudzy że wprost przeciwnie,że należy izolować 30cm i więcej bo grunt jest tylko nienasyconym odbiornikiem ciepła.
    O to mniej więcej chodzi
    Dzieki Nydar za wyjasnienie. Niech kazdy robi tak jak chce. Moje zdanie jest takie ze sam piach jest lepszym izolatorem niz wilgotna ziemia wiec lepiej dac piach niz zostawic rodzimy grunt.
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  7. #1827
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nigdy nie twierdziłem ,że U=0,1 to zło. Twierdzę jedynie,że można to osiągnąć nie tylko 30+ cm styropianu,ale taniej przy pomocy piachu pod budynkiem .Kwestia przyjęcia do świadomości ,że jak suchy to izoluje.Przy moich nędznych 18cm mam straty 1,069Wh/m2. Nie osiągalne dla twoich 30cm.

  8. #1828
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Błąd. To ty masz podobne straty przez posadzkę co Krzysiek ,mimo,że ty masz 30cm styropianu a on 10cm. Nie chwaląc się mam mniej od was

  9. #1829
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Jakie dane,taki wynik .

  10. #1830

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Wilgotną ziemię usuwasz nie dlatego, że jest kiepskim izolatorem a dlatego, że to będzie osiadać. Rodzimy grunt jest stabilny ale zazwyczaj jest go za mało i trzeba dosypywać, zagęszczać itd. - wydawać pieniądze. Idealną jest działka, na której wystarczy usunąć niewiele wierzchniej warstwy i na tym już budować posadzkę.
    Krzychu to czy usuwasz rodzimy grunt i ile go usuwasz to juz pokazuja badania geologiczne. U mnie bylo 1m wysadzinowej mady wislanej, cos ala glina i trzeba bylo to usunac, po metrze byl juz dalej piasek. Wiec wymienilem grunt i zasypalismy piaskiem zageszczajac go odpowiednio co 20cm. Tak tez plyte fundamentowa mam na 1.2m zageszczonego piasku, dopiero na plycie mam 12cm EPS i jest git. Sam piasek owszem jest tez izolatorem (jesli jest suchy). Na innym watku wysmiano mnie ze nie dalem xps pod plyte tylko roznica w cenie byla taka ze ta bedzie sie amortyzowac przez blisko 50 lat, a wiec zycia mi nie starczy
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  11. #1831
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Skoro suchy piasek wystarczy to zamiast styropianu 18 cm dajcie na 1,5 m głębokości suchego piachu pod płytą fundamentową na powierzchni aż do szerokości wokół niej też 1,5 m ... tak?

    A wracając- jak pisałem tu potrzeba danych projektowych, potem konkretów, a nie samych domysłów.
    A, że grunt dostaje ciepło z dachu (sic!) to domysły ze dom ma z tego tytułu oszczędności pewnie są słuszne, tylko nie wiemy jak bardzo.
    Więc racji w tym przypadku nie ma NIKT wg mnie.

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 09-02-2014 o 23:13
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #1832
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie do końca . Chodzi o to,że grunt pod chudziakiem o ile suchy należy traktować jako izolator a nie przewodnik. Skoro przy izolacji 18cm EPS ,pod chudziakiem jest 15,5oC , to oznacza,że grunt daje opór przepływowi energii cieplnej. Gdyby stopni było tyle co poza obrysem fundamentu,to by oznaczało,że jest przewodnikiem i doskonale rozprasza ciepło przekazywane przez styropian ,w ilości adekwatnej do lambdy ,grubości styropianu i gradientu.
    Zmniejszenie strat przez posadzkę nie polega na zwiększeniu grubości izolacji a na wysuszeniu gruntu pod nią. Suchy grunt jest izolacją o lambdzie min.0,4W/mk ,fakt że nie doskonałą ale nadrabiającą grubością. No i darmową, bo już raz zapłaconą w cenie m2 działki

  13. #1833
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Nydar, co izolatorem i przewodnikiem i co od czego zależy to ja wiem .
    Napisz co chcesz udowodnić? Bo w swoim rozwiązaniu podajesz swoje tezy i na tym w zasadzie zaprzestajesz - to zdecydowanie wg mńie za mało.
    ja nie zamierzam prowadzić teoretycznej dyskusji bo jak widzę, ona do niczego nie doprowadzi.
    nie mogę potwierdzić Twoich wszystkich domysłów, z wyjątkiem jednego - ze coś daje skumulowanie ciepła z dachu w gruncie pod domem w Twoim wykonaniu. Tyle, ze to za mało na jakiekolwiek wnioski, a tym bardziej na ocenę w miarę wiarygodna poziomu energooszczednosci danego budynku.
    jak napisałeś wyżej - to tylko Twoje szacowania na Twoje potrzeby i nie potrzebujesz więcej - i ja to rozumiem, ok.
    z chęcią poczytam co i jak sie u Ciebie bedzie działo.

    pozdrawiam
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  14. #1834
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Coś daje ale to nie to samo co rezygnacja z dobrej izolacji posadzki. Zwłaszcza bez sztucznego podgrzewania gruntu pod posadzką energią z zewnątrz (przyjmijmy, że darmową).
    Dlatego napisałem, ze jeśli ktoś chce, niech zamiast 18 cm styro da 1,5 m warstwy pospolki jako izolacje .
    A ja wybiorę styro.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  15. #1835
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja osobiście myślałem o darmowym proszku pigeona którego u siebie zużyłem już 3 tiry, i do izolacji obwodowej nadaje się wybornie, ale jakby pogdybać głębiej to w porównaniu do drogiej płyty fundamentowej z 30cm XPS ekstra zbrojeniem + wymianą podłoża i szkłem piankowym to co by nie liczyć wszystko wyjdzie taniej
    Ja również lada chwila przyjmuję tira proszku od pigeona. Jak robiłeś izolację obwodową ? Pewnie sypałeś przy bezwietrznej pogodzie i kryłeś jakąś geowłókniną ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #1836
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Nie do końca . Chodzi o to,że grunt pod chudziakiem o ile suchy należy traktować jako izolator a nie przewodnik. Skoro przy izolacji 18cm EPS ,pod chudziakiem jest 15,5oC , to oznacza,że grunt daje opór przepływowi energii cieplnej. Gdyby stopni było tyle co poza obrysem fundamentu,to by oznaczało,że jest przewodnikiem i doskonale rozprasza ciepło przekazywane przez styropian ,w ilości adekwatnej do lambdy ,grubości styropianu i gradientu.
    Zmniejszenie strat przez posadzkę nie polega na zwiększeniu grubości izolacji a na wysuszeniu gruntu pod nią. Suchy grunt jest izolacją o lambdzie min.0,4W/mk ,fakt że nie doskonałą ale nadrabiającą grubością.
    Mylisz się. Jeżeli podaż ciepła przez styropian o L=0,03 daje 15,5*C pod chudziakiem, a odbiornik czyli grunt o L=0,4 o pojemności nieograniczonej tą temperaturę podtrzymuje, tzn. że podaż ciepła jest dużo większa od popytu gruntu. Jasne jest, że grubość styropianu pod chudziakiem należy zwiększyć do np. 30 cm. Wówczas temperatura pod chudziakiem spadnie np. do 7*C bo podaż będzie mniejsza. Straty będą dalej, ale 2x mniejsze. Tak będzie się działo zawsze do osiągnięcia temperatury gruntu zewnętrznego. Z tego wynika, że ocieplać należy wszędzie i jak najgrubiej w miarę swoich możliwości tj. fundamenty i płytę zgodnie z sugestią TB.

  17. #1837
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Mylisz się. Jeżeli podaż ciepła przez styropian o L=0,03 daje 15,5*C pod chudziakiem, a odbiornik czyli grunt o L=0,4 o pojemności nieograniczonej tą temperaturę podtrzymuje, tzn. że podaż ciepła jest dużo większa od popytu gruntu. Jasne jest, że grubość styropianu pod chudziakiem należy zwiększyć do np. 30 cm. Wówczas temperatura pod chudziakiem spadnie np. do 7*C bo podaż będzie mniejsza. Straty będą dalej, ale 2x mniejsze. Tak będzie się działo zawsze do osiągnięcia temperatury gruntu zewnętrznego. Z tego wynika, że ocieplać należy wszędzie i jak najgrubiej w miarę swoich możliwości tj. fundamenty i płytę zgodnie z sugestią TB.
    Z całym szacunkiem ale kolega jest w błędzie .Odpowiednio dla lambdy 0,035 np i wg gradientu jakie podał Krzysiek BB(4oC), ja (5,5oC), kszchu(12oC) i twoja propozycja chć mim zdaniem powinno być 12 a nie 14oC. Temp.posadzki 21oC W przypadku Krzyśka BB 23oC.

    styropian 10cm , R= 3,07 ,strata do gruntu 0,326 x (23-19) = 1,304W/m2
    styropian 18cm, R= 5,35 ,strata do gruntu 0,187x (21-15,5)= 1,028W/m2
    styropian 30cm , R= 8,78, strata do gruntu 0,114 x (21-9) = 1,368W/m2
    styropian 40cm , R= 11,64,strata do gruntu 0,086x (21- 7 ) = 1, 204W/m2 ,choć bliższy prawdzie będzie gradient 12oC, a więc 1,032W/m2
    Chyba,że ja źle liczę. W takim razie proszę sprostować.

  18. #1838
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Z całym szacunkiem ale kolega jest w błędzie .Odpowiednio dla lambdy 0,035 np i wg gradientu jakie podał Krzysiek BB(4oC), ja (5,5oC), kszchu(12oC) i twoja propozycja chć mim zdaniem powinno być 12 a nie 14oC. Temp.posadzki 21oC W przypadku Krzyśka BB 23oC.

    styropian 10cm , R= 3,07 ,strata do gruntu 0,326 x (23-19) = 1,304W/m2
    styropian 18cm, R= 5,35 ,strata do gruntu 0,187x (21-15,5)= 1,028W/m2
    styropian 30cm , R= 8,78, strata do gruntu 0,114 x (21-9) = 1,368W/m2
    styropian 40cm , R= 11,64,strata do gruntu 0,086x (21- 7 ) = 1, 204W/m2 ,choć bliższy prawdzie będzie gradient 12oC, a więc 1,032W/m2
    Chyba,że ja źle liczę. W takim razie proszę sprostować.
    Nie możesz liczyć do gruntu już podgrzanego pod chudziakiem bo to jest temperatura już ustabilizowana. To ciepło ucieka do takiej głębokości ponad którą już następuje przyrost ciepła od wnętrza ziemi. To może być nawet na 2-3 m a może i wiecej. Na tej głębokości musisz znaleźć bazę temperaturową. Z jednej strony masz podaż ciepła przez styropian o L=0,03 a z drugiej popyt ciepła przez grunt o L=0,4. ponieważ popyt ciepła jest ponad 13x większy to liczysz tylko podaż ciepła, bo tym jesteś w stanie sterować przez jakość i ilość ocieplenia. Przez styropian 30cm będziesz miał przepływ ciepła 3x mniejszy niż przez 10cm. Nawet przy grubości 40cm będą straty do gruntu. Wszystko trzeba wyważyć. Ja jestem za 30cm bo to daje U=0,1 do gruntu i namiastkę pasywności budynku. To samo jest ze ścianami. 30cm i okna w warstwie ocieplenia, co daje równe parapety wewnątrz i zewnątrz.

  19. #1839
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ja pierdziele. Oni to na serio.

  20. #1840
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    O nie kolego,, chłopski rozumek " tobie jest przypisany .Niby prosta zależność a dla ciebie nie do pojęcia.Większa różnica temp.pod i nad izolacją to straty większe. Próbujesz ludziom z mózgu robić za te kilka nędznych srebrników , a przy okazji z siebie dziwoląga .
    Argumenty jakieś kolego kszhu ,argumenty a nie ciągłe ple,ple ple. Rozumiem,że grunt wg. ciebie x 6 ale to nijak się nie potwierdza . Cyfry jakby zaprzeczają.
    Złośliwe jakieś czy co?

Strona 92 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony