dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 219 z 336
Pokaż wyniki od 4.361 do 4.380 z 6701
  1. #4361

    Domyślnie

    Fachowcy niestety nie wiedzą (lub udają). Wg przepisów chyba 110 cm. Mi fachowiec chciał zrobić 90 cm, a na mój komentarz, że przy małych dzieciach to za nisko, stwierdziła, że je trzeba pilnować Co prawda chciał wyrównać z murkiem, no ale bezpieczeństwo chyba ważniejsze

  2. #4362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał izakow Zobacz post
    Fachowcy niestety nie wiedzą (lub udają). Wg przepisów chyba 110 cm. Mi fachowiec chciał zrobić 90 cm, a na mój komentarz, że przy małych dzieciach to za nisko, stwierdziła, że je trzeba pilnować Co prawda chciał wyrównać z murkiem, no ale bezpieczeństwo chyba ważniejsze
    110 cm jest dla obiektów użyteczności publicznej, dla domów prywatnych nie mniej niż 90 cm. Tak więc 90 cm jest zgodne z zasadami. Ale jak chcesz oczywiście można zrobić wyższą. Natomiast powyżej 100 cm w domach raczej się nie robi.
    A rada co do dzieci to dobra rada, nie wiem skąd wiara, że te wszystkie bramki, wyższe balustrady itp uchronią je przed wypadkami. 1,5 roczne dziecko potrafi podsunąć sobie krzesełko pod balustradę i na 1,1 m i przez nią przejść/wypaść. Ja mam w domu schody, balustrada na 90cm, żadnych bramek, dziecko 2,5 roku dynamit i nigdy z nich nie spadło.
    Ostatnio edytowane przez Per*hod ; 18-02-2014 o 13:15

  3. #4363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał bettka Zobacz post
    Pestka, no niestety, prześledziłam 20 ostatnich stron (chociaż śledzę ten wątek na bieżąco...), masz może w swoim przepastnym archiwum zdjęcia pokazujące "zgrabne" połączenie drewnianych stopni z panelami??
    Artuditu już Ci pokazał. Jak widzisz to możliwe.

    PS.: też nie mogę znaleźć tych postów. Dyskusja była o zaczepianiu stopą o wystający próg i możliwości spadnięcia
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #4364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Per*hod Zobacz post
    110 cm jest dla obiektów użyteczności publicznej, dla domów prywatnych nie mniej niż 90 cm. Tak więc 90 cm jest zgodne z zasadami. Ale jak chcesz oczywiście można zrobić wyższą. Natomiast powyżej 100 cm w domach raczej się nie robi.
    A rada co do dzieci to dobra rada, nie wiem skąd wiara, że te wszystkie bramki, wyższe balustrady itp uchronią je przed wypadkami. 1,5 roczne dziecko potrafi podsunąć sobie krzesełko pod balustradę i na 1,1 m i przez nią przejść/wypaść. Ja mam w domu schody, balustrada na 90cm, żadnych bramek, dziecko 2,5 roku dynamit i nigdy z nich nie spadło.
    Co do dzieci, to nie da się tak czegoś zrobić, żeby „łobuzów” nie trzeba pilnować. Pamiętam co sama wyczyniałam , może nie jako 1,5 roczny maluch, ale mam kilka blizn pamiątkowych.
    Raczkująca córeczka moich przyjaciół weszła po żeberkowym kaloryferze na parapet okienny na wysokości 130 cm. Niech mi ktoś powie jak to zrobiła ?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #4365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Dyskusja była o zaczepianiu stopą o wystający próg i możliwości spadnięcia
    Ja tam u teściowej i to bez progu na d....u w dodatku trzeźwy ze schodów zjechałem. Teściowa niestety odszkodowania nie wypłaciła a przez tydzień siedzieć nie mogłem i spałem tylko na brzuchu. Do dzisiaj się zastanawiam czy to przypadkiem nie była jakaś celowa robota.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #4366
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    To był zły urok,jak to u teściowych bywa

  7. #4367
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ja tam u teściowej i to bez progu na d....u w dodatku trzeźwy ze schodów zjechałem. Teściowa niestety odszkodowania nie wypłaciła a przez tydzień siedzieć nie mogłem i spałem tylko na brzuchu. Do dzisiaj się zastanawiam czy to przypadkiem nie była jakaś celowa robota.
    Ty się lepiej zastanów czym tak podpadłeś Teściowej

  8. #4368

    Domyślnie

    Czyli balustrada na piętrze tam gdzie niema już schodów też może być na 90cm ? A czy jest sens zrobić na górze 100 pociągnąć to do stojanki czyli jakieś 5 stopni a w drugim ciągu dać 90 cm? Właśnie w domu jest maluszek z stąd te obawy .

  9. #4369
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Myślę że 95-100cm będzie ok
    90 na podłodze to trochę za mało
    Tylko zachodzę w głowę co to jest "stojanka"

  10. #4370

    Domyślnie

    Hi hi , a to się tak nie nazywa ? Miałam na myśli ten podest na półpiętrze.

  11. #4371
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał LasekD Zobacz post
    90 na podłodze to trochę za mało
    Zależy kto będzie się jej trzymał, a dokładnie ile ten ktoś mierzy sobie wzrostu

  12. #4372

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Julka, na razie kilka inspiracji tylko, ale może coś ciekawego z mojego kombinowania wyjdzie. Tak jak pisałam spróbuję połączyć w jedną kompozycję schody i kominek.
    Wyszperałam nieco ażurowych schodów, które mogą być podpowiedzią w wyborze wyglądu stopni. Wiszący podest to osobny problem do rozwiązania

    Załącznik 241371
    Załącznik 241372
    Załącznik 241373
    Załącznik 241374
    Załącznik 241375
    Witam ponownie po dluzszej przerwie, dziecię mi sie mocno rozchorowalo a ze male bo 6 miesiecy to prawdziwa bonanza w domu.
    Pesteczko bardzo dziekuje za pomysly, podpatruje, patrze czytam forum i juz wiem czego chce tylko do kupy musze to poskladac, chcialabym schody w takim kolorze jak ponizej tylko z balustrada szklana prosze o podpowiedz jaki to kolor, i jak dobrac podloge czy to deski czy plytki? I czy na tych moich kreconych to dobrze bedzie? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	243663

  13. #4373

    Domyślnie

    poradzcie mi prosze co zrobic ze schodami betonowymi (niezbyt równe są na razie) zeby zostaly betonowe. chcę je czyms wyrownac i potem najchetniej pomalowalabym czyms zeby jak najbardziej przypominaly beton

  14. #4374

    Domyślnie

    Pewnie, że dziecko trzeba pilnować (i to w każdym wieku - to 10 letnie bardziej niż to 4 letnie ). Ale jak się przymierzyłam do 90 cm, to było dla mnie za nisko (mimo, że mam 164). Wybór należy do użytkownika schodów

  15. #4375
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Z tym wzrostem to było pół żartem pół serio , a tak poważnie to jak dla mnie te 90 też trochę nisko, górną krawędź poręczy z reguły planuje w granicach 95 cm oczywiście biorąc pod uwagę poziomą część balustrady

  16. #4376

    Domyślnie

    Jesteśmy już po pomiarze. Decyzja zapadła na górze 100 reszta 90. Chociaż panowie sugerowali dół 95 . M am nadzieje że będzie ok.

  17. #4377
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał adibu Zobacz post
    Jesteśmy już po pomiarze. Decyzja zapadła na górze 100 reszta 90. Chociaż panowie sugerowali dół 95 . M am nadzieje że będzie ok.
    Z ciekawości zmierzyłem u siebie Góra 102cm, reszta 95cm i jest OK już czwarty sezon. Dzieci 9l i 2l. Pozdrawiam
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  18. #4378

    Domyślnie

    Jak okaże się za nisko te 90 to dorobimy do tego szkła drewnianą poręcz.

  19. #4379
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a da sie tak potem zrobić

  20. #4380

    Domyślnie

    Tak mi powiedział stolarz . Myślę jednak że nie będzie takiej potrzeby.

Strona 219 z 336

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony