dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Problem z drzwiami aluminiowymi zewnętrznymi

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

    Problem dotyczy drzwi zewnętrznych wejściowych firmy Mazowiecka Fabryka Okien i Drzwi na profilu PONZIO. Dokładnie chodzi o to iż drzwi są krzywe. Różnica w szerokości drzwi na górze oraz dole wynosi 5 mm przez co szpara między drzwiami a futryną na górze jest większa a na dole mniejsza oraz przy zamkniętych drzwiach w rogu drzwi widać iż jest szczelina(przebija światło). Serwis od początku próbował dane nierówności wyregulować jednak podczas 3 wizyt nie udało im się tego dokonać. Podczas tych 3 wizyt serwisanci nawet nie wpadli na pomysł zmierzenia drzwi(albo nie chcieli) ponieważ o różnicy w szerokości poinformowałem ich dopiero ja po dokładnym wymierzeniu.
    Podczas ostatniej wizyty (4) serwisanci zmierzyli drzwi i faktycznie przyznali iż są nierówne. Zaproponowali mi iż drzwi zabiorą do fabryki i tam je wyprostują, cała sprawa naprawy ma potrwać 3 godziny przez ten czas dom pozostanie bez drzwi wejściowych. Wstępnie przystałem na takie rozwiązanie sprawy. Jednak po zastanowieniu zacząłem obawiać się czy to dobry pomysł. Bardzo proszę o pomoc jak dany problem rozwiązać. Czy w takim przypadku nie powinienem żądać wymiany drzwi na nowe?

    pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    myślę, że powinieneś się zgodzić na propozycję. Sądzę, że chcą Ci właśnie zrobić nowe skrzydło bo raczej nie rozciągną aluminium.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3

    Domyślnie

    raczej nowego skrzydła nie zrobią - ale to nie ma znaczenia co zrobią - ważne że naprawią by było dobrze i tak naprawdę możesz sobie żądać - a co masz w gwarancji napisane?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja się raczej martwię że będą chcieli tą różnicę zeszlifować, bo raczej innej opcji nie ma. Tak jak Charlie napisał aluminium nie rozciągną.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    raczej nowego skrzydła nie zrobią - ale to nie ma znaczenia co zrobią - ważne że naprawią by było dobrze i tak naprawdę możesz sobie żądać - a co masz w gwarancji napisane?
    Właśnie tu jest problem ponieważ jeszcze nie dostałem karty gwarancyjnej od dewelopera.

  6. #6

    Domyślnie

    Oooo to masz drzwi w domu od developera? Hmmm.... współczuję

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jak zeszlifują - aluminium ? 5 mm zdejmą ? To nie drewno

    Poza tym nawet gdyby można było coś takiego zrobić to bezsensu - szpara byłaby na całej długości drzwi.

    Machnął się pilarz i tyle. Wymienią kształtownik, skręcą i już.

    Konstrukcje aluminiowe jak tylko nie są zagniatane to w takich przypadkach można naprawić odcinkowo bez problemu.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #8

    Domyślnie

    sorki Charlie, jak ty jeszcze mało wiesz o Aluminium, mimo iż nim handlujesz

  9. #9

    Domyślnie

    Mam nadzieje, że sprawa zakończy się pozytywnie. Tak jak napisał :

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Wymienią kształtownik, skręcą i już.

    Konstrukcje aluminiowe jak tylko nie są zagniatane to w takich przypadkach można naprawić odcinkowo bez problemu.
    ,

    Albo dostanę nowe drzwi. Zdecydowanie wolałbym to drugie rozwiązanie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.140

    Domyślnie

    E tam.Wolisz nowe spodnie czy jednak dobrze poprawić krawiecko te które masz i już znasz?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał wariatos Zobacz post
    Mam nadzieje, że sprawa zakończy się pozytywnie. Tak jak napisał :

    ,

    Albo dostanę nowe drzwi. Zdecydowanie wolałbym to drugie rozwiązanie
    Ty to sobie możesz - decyzje zawsze podejmuje producent.
    A jak masz z tym problem to idź do Sądu. Może za 1,5 roku dostaniesz wyrok.

    P.S Klient nasz Pan ale kasa tylko nasza.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #12

    Domyślnie

    drzwi skręcane powinny być też klejone więc może być problem z ich rozmontowaniem ale fakt prawdopodobnie zrobią nowe skrzydło i po kłopocie. a że chcą je zabrać na montownie to dobrze, bo przynajmniej dobrze pozakładają zawiasy zamki itd.

  13. #13

    Domyślnie

    Jak dla mnie to ten towar jest niezgodny z umową (oczywiście jeśli posiadasz kartę gwarancyjną).
    To tak jakby kupić TV o przekątnej 42" a mieć w zasadzie 41". Jest podstawa do wymiany na nowe drzwi lub naprawę elementu, bo różnica jest dość duża. Nikt tak na prawdę łaski Ci nie robi, bo od tego są karty gwarancyjne i reklamacje. O reszcie sposobów naprawy lub wymiany będzie decydował producent.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Jak dla mnie to ten towar jest niezgodny z umową (oczywiście jeśli posiadasz kartę gwarancyjną).
    To tak jakby kupić TV o przekątnej 42" a mieć w zasadzie 41". Jest podstawa do wymiany na nowe drzwi lub naprawę elementu, bo różnica jest dość duża. Nikt tak na prawdę łaski Ci nie robi, bo od tego są karty gwarancyjne i reklamacje. O reszcie sposobów naprawy lub wymiany będzie decydował producent.
    i tu jest chyba koniec jakichkolwiek dywagacji. Czy zgodny czy niezgodny to już nie ma znaczenia, naprawić trzeba a jak to już wiadomo, i nie MUSI to być wymiana na nowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony