dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 129
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To nie jest koryto to jest rynna gzymsowa. Trudno mi powiedzieć z jakiego jest materiału i jak jest łączona. A co będzie jak rynna zostanie przelana? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #102
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie: jak musi być równa konstrukcja dachu i czy deskowanie może być wykorzystane po szalunku stropu i czy tolerancja 2-3mm w grubościach desek?

    pozdrawiam Tomasz
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Konstrukcja dachu czyli więźba powinna być starannie i dokładnie wykonana. W budownictwie nie ma możliwości ani też takiej potrzeby aby więźbę wykonać z milimetrową dokładnością. Takie deski jak najbardziej się nadają należy tylko je w miarę możliwości oczyścić z resztek zaprawy czy betonu oraz usunąć korę i gwoździe. Dobrze byłoby je zaimpregnować. Natomiast nie będą się nadawały deski zbutwiałe i zaatakowane przez szkodniki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dusiaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    home is where your heart is
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam,

    po wielu perturbacjach i kilku zmianach dotyczących dachu - stanęło na bud macie prime click -
    na dachu mamy osb, membranę fel'x Icopala -bo szykowaliśmy dach pod gont bitumiczny - ale tak nas nastraszyli wszyscy ze nietrwałe ittp

    co fachowo położyć pod rąbek? łaty i kontrłaty - jaki wymiar i rozstaw?

    pozdrawiam,
    Aga

  5. #105
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Pełne deskowanie (ew. ażurowo) i specjalna mata. Łaty i kontry pomijamy. Dach płaski jest bardzo podatny na zawilgocenia. Płyty osb dobrze jest przykręcać wkrętami a nie gwoździami, bo lubią wychodzić na wierzch jak drewno się rozsycha. Blacha na rąbki pracuje (nagrzewa się i studzi) więc może się przetrzeć o wystające łebki. Ostatnia rzecz to dobry wykonawca, bo rąbek to nie blachodachówka. Wystarczy popatrzeć na okap i od razu widać czy ktoś ma pojęcie o blasze na rąbek czy nie.

  6. #106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dusiaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    home is where your heart is
    Posty
    124

    Domyślnie

    witam,
    czy nasza membrana może zostać czy jest nie odpowiednia?
    pozdrawiam,
    Aga

    p.s.
    nasz wykonawca kazał zamówić łaty i kontrłaty..........

  7. #107
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaczek Zobacz post
    p.s.
    nasz wykonawca kazał zamówić łaty i kontrłaty..........
    No to miejmy nadzieję że wie co robi. To są blachy o grubości 0,5 mm. Niby mają lekkie przetłoczenie, ale jest ono minimalne, co wg mnie blachy jakoś bardzo nie usztywnia. Z tymi łatami chodzi o to, żeby nie odgniotły z czasem blachy (na blasze zalega śnieg itd). Zapewne te kontry i łaty są dlatego, że membrana już na dachu jest i dekarz chce ją wykorzystać. Kilkoro forumowiczów skarżyło się, że blacha im faluje i kładli ją właśnie na łatach. Takie moje zdanie.

  8. #108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dusiaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    home is where your heart is
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał bracki88 Zobacz post
    No to miejmy nadzieję że wie co robi.
    nie wiem jakie Wy macie zdanie ale wydaje mi się ze temat trzeba przynajmniej liznąć :/

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    generalx

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    32

    Domyślnie

    Wracam do tematu po póltora rocznej przerwie. Jest dokładnie tak jak przewidział mój prawnik: Sam Pan Prezes firmy Plannia nakłaniał nas najpierw żebyśmy wkręcili sobie więcej wkrętów-oficjalna ocena techniczna(ale na własną odpowiedzialność bo tracimy wówczas gwarancję) a potem nakłaniał nas żeby jednak podpisać "inicjatywę handlową"(zamiast zgłaszania sprawy do sądu) w której oni deklarują się "coś" z tym zrobić. Oczywiście słowo "reklamacja" nigdzie nie padło. Minął okres gwarancji .... i zgodnie z nazwą firmy zostaliśmy OLANNI. Jedyny wniosek z tej całej historii- to następnym razem kupię sobie blachę trapezową- nawet goły ocynk- i będę co pięć lat biegał po dachu z pędzlem. wolę to niż kolejny raz być wyd..... przez kolejną korporację. Jak ktoś chce to mogę na prywatne maile przesłać więcej ciekawostek z takiej dyskusji żeby się pośmiać, bo boję się że jak napiszę to na forum to zostanę jeszcze oskarżony o oczernianie wizerunku firmy i jej pracowników.

  10. #110

    Domyślnie

    Na poczatku napiszę....handluję...plannja rownież....
    To jest forum a nie sąd i mowa pod przysięgą...ja bym pisał co mam do danej marki. I choć ja mam o tej firmie bardzo dobre zdanie, pewnie dlatego że jeszcze mi sie nic podobnego nie trafiło. Ludzie zagladają tu po to aby zasięgąc opini, nie tylko o produkcie ale też o producencie. Mimo iż sprzedaję produkty kilku producentow zawsze staram sie obiektywnie przedstawic blachy każdego z nich.
    Ostatnio edytowane przez photos ; 11-03-2014 o 17:54
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  11. #111
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emiles

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Czytając wpisy w pełni potwierdzam stwierdzenia generalx odnośnie zachowania paneli. U mnie są panele pruszyńskiego. Drobne falowanie jestem w stanie zaakceptować, jednak wibracje na wietrze doprowadzają mnie do nerwicy z obawy przed tym żeby cała blacha nie pofrunęła do innej miejscowości. Według mnie grubość wełny od spodu może wyciszy wnętrze jednak stojąc na zewnątrz widzę jak panele "podskakują". Mam nadzieję, że wkręty pod rąbkiem nie zostaną wyrwane. W przypływie gotówki na pewno wymienię te "piękne" panele na chociażby wspomnianą trapezówkę. Póki co mam pytanie w kwestii farmerów. Czy w ogóle można ich użyć poprzez wkręcenie przez środek panela na jego długości tj. ok. 6m powiedzmy w ilości 5 sztuk. Czy nie spowoduje to "przeciekania" i większego falowania blachy.

  12. #112

    Domyślnie

    Ponieważ jestem po ułożeniu pokrycia dachowego z paneli łączonych na rąbek stojący. Napisze czego się dowiedziałem od 5 wykonawców któzy byli brani pod uwagę w końcowym castingu na mojego wykonawcę.
    1. Panel panelowi nie równy a cena idzie za jakością. 1 wykonawca powoził mnie nawet po swoich budowach i pokazał jaka różnica jest w ułożeniu różnych paneli przez tego samego wykonawcę.
    2. Bardzo ważne są równe powierzchnie na połaciach dachu już na etapie więźby dachowej.
    3. Pod rąbek w panelach nie trzeba robić pełnego deskowania. U mnie wyglądało to tak: Gęste łacenie grubszymi latami plus dobra folia (u mnie Dorken maxx plus, balach Ruukki Classic z przetłoczeniami wzmacniającymi)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01678.jpg
Wyświetleń:	1030
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	248944Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01691.jpg
Wyświetleń:	1305
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	248945

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Mało profesjonalne wykonanie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Mało profesjonalne wykonanie. Pozdrawiam.
    Mało profesjonalna opinia..
    Ale jak mawiał klasyk

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak sam pisałeś zrobiłeś casting to chyba wiedziałeś kogo wybierasz czyli masz pojęcie. Jak masz wykonany kosz? Źle rozmierzona połać, brak symetrii ale skoro Tobie to nie przeszkadza to OK. A tak na marginesie to chciałeś być dowcipny? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 17-03-2014 o 19:26
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #116

    Domyślnie

    Po twoich profesjonalnych opiniach widać że jesteś typowym fachofffcem dachowcem co pozjadał wszystkie rozumy a krytyka to twoje drugie imię. Lubiłem takich na mojej budowie. Było ich paru. Przyjdzie taki, pogada, pocmoka, ponarzeka na innych, na projekt, na architekta że on by zrobił inaczej, że jak to bez symetrii itd. w końcu sam jest ideał i szybko idzie... bez kolejnego zlecenia. Bida w kieszeni, jest czas to posiedzi na muratorze objechać konkurencje. Może tu coś mu wpadnie

    Andrzeju nie krytykuj tylko doradzaj, będziesz lepiej spał i na coś się przydasz

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak widać nie wiele rozumiesz z tego co piszę ale nie musisz. Nie wiele też się dowiedziałeś od swoich potencjalnych wykonawców. Masz dach więc żadne rady Ci nie potrzebne. A tak na marginesie ja w castingach nie uczestniczę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #118

    Domyślnie

    Ty wiesz najlepiej o tym co ja wiem i czego sie dowiedziałem?? Mam dach i jestem z niego bardzo zadowolony, nie żałuje wydanych $. To chyba najlepsza nagroda dla wykonawcy. Polecę go każdemu. Piszę na co uważać dla tych co dachu nie mają. A uważać trzeba na takich jak Ty co widać słychać i czuć. Dobry wykonawca to 70% sukcesu. Dach jest równiutki i prosty, a do łatwych nie należał (ma 17 płaszczyzn i bardzo mały kąt). Nie faluje, nic nie puka i nie telepie na wietrze. Wiem tyle ile było mi potrzebne, nie zajmuje sie dekarstwem zawodowo wiec nie ma takiej potrzeby. To co wiem również to że mój dekarz właśnie kryje kolejny dach i nie ma nawet czasu żeby siedzieć i sie wymądrzać na forach. Ty może i wiedzę masz większą niż ja ale sposób w jaki to okazujesz na łamach forum jasno pokazuje jaki fachoffiec z Ciebie.

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To Twój dach i twoja sprawa. Najważniejsze , że jesteś zadowolony bo o to chodzi. Natomiast jak nie masz pojęcia o dachu to nie pisz o poprawnym wykonaniu wklejając zdjęcia z błędami wykonawczymi. Tak jak pisałem wcześniej Tobie nie doradzam i nie doradziłbym nawet gdybyś o to prosił. Natomiast piszę o błędach aby na takie wykonanie zwrócili uwagę, ci którzy jeszcze dachów nie mają. Pozwól również abym dowolnie dysponował swoim czasem bo Tobie nic do tego. I jeszcze mała prośba miarkuj się z oceną mojej wiedzy bo jak sam piszesz nie masz do tego żadnych uprawnień ani kwalifikacji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #120

    Domyślnie

    Profesjonalnie na podstawie zdjęcia (obiektywem szerokokątnym) zauważyłeś brak symetrii??? Jak to zmierzyłeś? Uświadom nieoświeconych? Wpadnij z miarką a potem tu sam ładnie wszystko odszczekasz, ok? Poza wiedzą której nie potrafisz tu przekazać potrzeba tu takich osób (jak ja) którzy będą ostrzegać przed takimi jak Ty.

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony