dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 447 z 613
Pokaż wyniki od 8.921 do 8.940 z 12250
  1. #8921
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Zrezygnowałabym ze słupka tego żółtego, dzięki temu zwiększyła by się powierzchnia blatu. Od lodówki do zmywarki ok potem dałabym 60cm szafkę następnie szafka z płytą i na końcu szafka 45cm. Zyskasz w ten sposób sporo blatu w jednym kawałku, lepiej będzie też wyglądał okap po środku ściany niż zaraz przy oknie.

  2. #8922

    Domyślnie

    Cytat Napisał becker3 Zobacz post
    Dziękuję za nowe pomysły, pusta ściana z okapem pośrodku wygląda dużo lepiej i podoba mi się ta zabudowa aż pod sufit, ale czy korzystanie z takich wysokich szafek będzie wygodne? Żona upiera się jednak przy jakimś dłuższym kawałku blatu roboczego, nawet kosztem ilości miejsca wokół kuchenki.

    Pod oknem nie ma kaloryfera, więc spokojnie można też wrzucić pod ścianę coś wysuwanego.
    No, na upartą żonę nie ma sposobów Pewnie, że fajnie mieć długi i prosty blat roboczy ale może i taki z zakrętem się sprawdzi... Jeśli jednak zostaniecie przy Waszej wersji to chociaż zróbcie okap wbudowany w szafki. No i Duś ma rację z tym sięganiem do zlewu ponad otwartą zmywarką ale na to nie mam rady...
    Do dolnego rzędu górnych szafek bez problemu można sięgnąć, do najniższej półki tych szafek w górnym rzędzie raczej też. Wyżej jest miejsce na rzadko używane rzeczy, zresztą naprawdę nie musicie robić zabudowy pod sam sufit - możecie powiesić jeden rząd szafek o wysokości 70 albo 90cm. Po prostu wydwało mi się że tak będzie ładniej przy tym zabudowanym bojlerze.

  3. #8923

    Domyślnie

    Witajcie,
    w tym tygodniu zamawiamy szafki kuchenne, ale ciągle mam wątpliwości czy czegoś jeszcze nie zmienić :/ Układ sprzętów kuchennych jest ok, ale rzuca mi się w oczy to, że drugi rząd szafek wiszących (kolor biały) nie jest względem siebie symetryczny, wiem, że ich szerokość powinno się dopasować względem szafek dolnych, ale czy na pewno? Druga sprawa to odległość pomiędzy okapem a płytą indukcyjną (55,7 cm) - czy to nie za mało? Doradźcie coś proszę, bo już brakuje mi sił do tego remontu

    Szerokość szafek (od lewej) - 60, 42.5, 42.5, 45, 60, 80, 60.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_lesna_3.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	250644Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_lesna_2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	250645

  4. #8924
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Wiem że nie o to pytałaś ale zamieniłabym miejscami piekarnik lodówką a płytę dała dalej od zlewu, tzn między zlewem a płytą dałabym szafkę 80cm a między płytą a słupkiem 45cm. Jeżeli chodzi o górne szafki to moim zdaniem ustawienie symetrycznie do dolnych jest jak najbardziej ok.

  5. #8925

    Domyślnie

    Myślę, że okap może wisieć 55cm nad płytą indukcyjną ale proponuję przeczytać zalecenia producenta w instrukcji obsługi dla wybranego modelu.
    Moja propozycja rozmieszczenia frontów - w górnych szafkach wszystkie szerokość 45, w dolnych 45 i 90cm, przykładowo jak na mojej wizualce. Zlew nawet lepiej byłoby umieścić na szafce tuż przy lodówce - byłoby więcej blatu roboczego w jednym kawałku między nim a płytą.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	34,0 KB
ID:	250693

  6. #8926

    Domyślnie

    Cytat Napisał manitou Zobacz post
    Witam

    prosiłbym o opinie i ewentualne sugestie dotyczące zmiany rozmieszczenia elementów kuchni.
    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks1A.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	250704 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks1B.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	250705 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks1C.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	57,2 KB
ID:	250706 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks1D.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	250707
    Po lewej wysoka zabudowa - słupek z piekarnikiem, lodówka i nad szafką narożną 90x90cm postawiona na blacie głęboka szafka - otwarta albo z żaluzjowymi lub normalnymi drzwiczkami. Pod oknem szafka 90cm pod zlew i zmywarka 45cm, dalej szuflady 45+80(z płytą)+45cm.

  7. #8927

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANKAg Zobacz post
    witam

    powiedzcie mi prosze w jakim programie projektujecie te kuchnie ...
    Sprawdź te:

    http://www.ikea.com/ms/pl_PL/rooms_i...hplanners.html - odnośnik planer kuchni

    http://alno.us/ - ja używałem tego

    http://www.ecru.pl/ - tego nie znam

  8. #8928

    Domyślnie nowa kuchnia

    Moja kuchnia, nowa odsłona ... ciekawa jestem Waszych opinii
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia nowa_1.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	250738  

  9. #8929
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Na plus kolor ścian i blatu oraz szafki do sufitu na całej ścianie. W pierwszej wersji bardziej podobały mi się fronty. Jakoś tak lżej było moim zdaniem, co nie oznacza że teraz jest brzydko, wręcz przeciwnie. Zostawiłabym chyba jeszcze tą kuchenkę dalej od zlewu.

  10. #8930
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marsela Zobacz post
    Moja kuchnia, nowa odsłona ... ciekawa jestem Waszych opinii

    Twoja kuchnia wygląda prawie tak samo jak od Justyny P...

  11. #8931

    Domyślnie

    a jak można podejrzeć jej kuchnię??? bardzo jestem ciekawa?

  12. #8932
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Nie jestem pewna ale chyba o tę kuchnię chodziło
    projekt
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=Justyna
    realizacja
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6212825
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 25-03-2014 o 21:47

  13. #8933
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANKAg
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał egon2000 Zobacz post
    sprawdź te:

    http://www.ikea.com/ms/pl_pl/rooms_i...hplanners.html - odnośnik planer kuchni

    http://alno.us/ - ja używałem tego

    http://www.ecru.pl/ - tego nie znam

    ogromnie dziekuje zobaczymy co wyskrobie

  14. #8934

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    @marsela

    mi się bardzo podoba, choć nie przepadam za takim układem kolorystycznym. chyba jednak wolę układy bardziej "nudne" tj. dół w jednym, a góra w drugim kolorze (ew. blat w trzecim)
    rozważ przesunięcie płyty o jedną szafkę w lewo (albo choć pół, ale to wymusi przesunięcie linii frontów) - zyskasz bardzo duży blat roboczy w najwygodniejszym i najczęściej używanym miejscu
    nie podoba mi się szafka z roleta na projekcie, ale moja niechęć do takiego "frontu" jest już wszem i wobec znana.
    nie wiem, czy bardzo mi przeszkadza (czy tylko trochę) sposób wykończenia czarnym szkłem (?) ściany z oknem. gryzie mi się to trochę.
    Witaj, właściwie to mamy podobne przemyślenia tzn przesunę chyba płytę bardziej na środek, zamieniłam już roletę na szafkę (wyburzyłam trochę sciankę żeby mi się w zabudowie wysokiej zmieściła 60cm ) i też mnie razi te szkło na linii okno-sciana.

  15. #8935

    Domyślnie

    kuchnia z grafitowym blatem czy czarnym? Jak myślicie ? mam szary gres i grafitowe okna. Fronty z orzecha zrobić błyszczące czy matowe? Co myślicie ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia nowa_1a.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	250933   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia nowa_2a.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	250934   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia nowa_1.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	250935  

  16. #8936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Nie jestem pewna ale chyba o tę kuchnię chodziło
    projekt
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=Justyna
    realizacja
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6212825
    Doriko dziekuje za podpowiedz Faktycznie układ jest bardzo podobny - myślałam ze będą takie same meble

  17. #8937

    Domyślnie

    Blat zdecydowanie czarny. Fronty z orzecha błyszczące

  18. #8938

    Domyślnie

    Tylko czarny.

  19. #8939

    Domyślnie

    Cześć dziewczyny,
    przychodze ponownie z prośba o pomoc w kuchni.
    Po spotkaniu z kilkoma firmami od mebli, po licznych problemach z montazem i pieca gazowego i rurek itd rysuje sie obraz praktycznie taki jak w pierwszej mojej wersji czyli lodówka na wejściu ( ale ja moge obudować z boku- powstanie tunel ale nie ma innej opcji), obok zmywarka( hydraulika) 60cm ( na forum większość opini jest za wiekszą zmywarką dlatego 60cm )potem zaraz zlew i co potem?czy cos jeszcze wejdzie? jaka szafke narozną zastosować czy 90x90? nie podoba mi sie rozwiązanie drzwiczki łamane- w końcu osiadaja i sa krzywo, jakie sa inne rozwiązania dla narożników ?jak juz przejdziemy na druga sciane chciałabym blat minium 80cm czyli w praktyce wyszlo by 80cm + ok60cm ( z szafki w kacie) potem plyta i na koncu szafka. Szafka gorna ta przy spiżarce bedzie miec szerokosci 50cm bo jest tam piec.wszystkie wysokie na 90cm. problem polega na tym ze kazdy kto przychodzi do tej kuchni proponuje cos innego/ i ze innych opcji nie ma i każda taka wizyta odbywa się albo kosztem blatu albo kompletnie beznadziejnym rozkładem szafek lub rozłżeniem rąk i ciezkim sapaniem co tu zrobić! czy moja kuchnia jest az tak trudna do zaaranżowania? bo moze tak jest?chciałam miec choć jedna szafke z 3 szufladami jedna wąska dwie duze ale szersze niz 60cm a sie okazuje że nie można dać bo jest narożnik i jesli nie chce takich drzwiczek łamanych to jest jaki magic corner ale on potrzebuje 50cm drzwiczki i wtedy juz nie ma jak zrobic szerszej polki-szuflad. i jak tylko mam jakąś wizję to sie okazuje że sie nie da. i już naprawdę nie wiem jak mam tą kuchnie zrobić.. Proszę o porade , rozpiske szafek w cm co jak moze byc postawione + propozycja na narożnik tak żeby wykorzystać miejsce w rogu
    dziekuje Alicja
    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    26alalala:
    3) Twoja pierwotna wersja ze zmianami proponowanymi przez moniss. Jeśli ją wybierzesz to starałabym się nie stawiać lodówki zaraz przy drzwiach. Na wizualce szafka ze zlewem 60 i obok 40cm ale może lepiej jeszcze węższe wstawić obie albo tylko jedną.
    Załącznik 248907
    Ostatnio edytowane przez 26alalala ; 27-03-2014 o 14:11

  20. #8940
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    @marsela
    czarny czarny! a reszta w połysku (przy takim układzie kolorystycznym pomieszanie matu i połysku się raczej nie uda)

    nie wiem, czy masz już wybrany sprzęt czy też nie i pewnie musiałabyś zasięgnąć języka czy to wygodne, ale podrzucam do przemyślenia - co ty na to, aby umieścić mikro obok piekarnika, właśnie ponad blatem? (widziałam kawiarki w takim miejscu i to wyglądało fajnie) na twojej wizce ona jest zaplanowana okropnie wysoko (blat ok 90 cm, standardowy piekarnik 60 cm, co oznacza, że dolna krawędź zaczyna się jakieś 1.50 cm od podłogi. ja mam 1.80 i na tej wysokości pewnie mam ramiona, co oznacza, że po gorący talerz bym sięgała, nie mogąc do niego zajrzeć bez wspinania się na palce. ja to ja, ale dziecko by sobie taką zupę na głowę wylało jak nic...

    ja tez mam na takiej wysokosci (tylko 'zwyczaja' mikrofalowke) a jestem nizsza o cale 9cm! wg mnie to wlasnie bezpieczna wysokosc - male dzieci nie maja do mikro dostepu!! a starsze tez czasami ponosi fantazja i sa wstanie wepchac do mikro rzeczy ktore nie powinny sie tam znalesc (np cale jajko, folie aluminowa ect...)
    co do kolorow to uwazam ze takie rozmieszczenie materialow na dluzsza mete moglo by mnie draznic no moze jakby wysoka zabudowa byla w orzechu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_s0.zmniejszacz.pl_DSC08461_zmniejszacz-pl_962633.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	251026
    choc zdecydowanie wolalabym 'klasyczne' polaczenie - drewno (w macie) na gornych szafkach, reszta (łącznie z wysoka zabudowa) biala
    orzech w macie wyglada naturalnie, lekko...pieknie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16049-Orzech_mozaika_bialy_koralowiec_na_scianach_apartamentu.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	251027

Strona 447 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony