dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 21
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 410
  1. #221
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Forum czegoś uczy.Pokory.Lepiej nie wdawać się z Wami w przepychanki słowne bo nie ma to sensu tak mi to powiedziano.Ja Wam nie wierzę a Wy olewacie mnie.Lepiej się poddać i nie ulegać prowokacjom i dać Was do ignorowanych i nie czytać.Lżej na duszy.

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    No i to jest odpowiedź. Najłatwiejsza.
    FM ma ten "feler", że widać historię. Z 8 lat również.
    Uczymy się całe życie, a pokora to cenna cecha charakteru.

  3. #223
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Chwila bez ignorancji i małe wytłumaczenie.Nie rozumiesz co chciałem przekazać.Ale skoro to lubisz i to widać nie ucz się pokory tylko wklejaj moją historie sprzed 8 lat.Miłej zabawy.Staram się nie wdawać w takie gadki dla gadki a ty zaczynasz mi w tym coraz bardziej przeszkadzać.............do ignorowanych.

  4. #224
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Chwila bez ignorancji i małe wytłumaczenie.Nie rozumiesz co chciałem przekazać.
    Nie rozumiem co chciałeś przekazać. Wytłumacz proszę.

  5. #225

    Domyślnie

    Witam, wlasnie jestem na etapie ukladania styropianiu w domu i garazu. po ulozeniu styro w garazu zastanawiam sie teraz jak oddzielic wylewke w garazu od progu aby nie powstawal mostek na styku progu z garazem. Mam w garazu 10cm styro na podlodze i na to pojdzie wylewka anhydrytowa 7cm. garaz bedzie ogrzewany. w tym momencie styro konczy sie ok. 5 cm przed progiem garazu. Mam pomysl taki zeby dac pomiedzy wylewke a prog styrodur o grubosci 5cm na wysokosc wylewki, z drugiej strony dojechalbym kostka brukowa do tego styroduru. moze byc takie rozwiazanie, czy inaczej kombinowac? z gory dzieki wielkie za sugestie.

  6. #226

    Domyślnie

    Wejdź na wątek o bramach garażowych Hormanna. Jest tam aktualna dyskusja na ten temat.
    I już mieszkamy !

  7. #227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja miałem okazję wypróbować odwodnienie liniowe w garażu bo nie doczyściłem płytek po fudze i teraz trzeba było ostro sie wziąść z teściem do roboty i to z dość mocnym Kercherem. Jakbym nie miał odwodnienia to na bank to takim zabiegu woda w piwnicy
    Kercher chodził 2 godziny. Płytki doczyszczone. W piwnicy pod garażem sucho. Woda odprowadzona do rynny a te wyprowadzone za dom na ogród.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140510_193715.jpg
Wyświetleń:	1399
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	259342
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    A jakiej firmy i jaką wysokość masz tego odwodnienia przez garaż?
    Pozdrawiam


    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Ja miałem okazję wypróbować odwodnienie liniowe w garażu bo nie doczyściłem płytek po fudze i teraz trzeba było ostro sie wziąść z teściem do roboty i to z dość mocnym Kercherem. Jakbym nie miał odwodnienia to na bank to takim zabiegu woda w piwnicy
    Kercher chodził 2 godziny. Płytki doczyszczone. W piwnicy pod garażem sucho. Woda odprowadzona do rynny a te wyprowadzone za dom na ogród.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140510_193715.jpg
Wyświetleń:	1399
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	259342
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ok 6cm wysokości. producent maxpol, wylewka normalna z miksokreta i wyłożone płytkami. spadek ok 2cm na strone, garaż jak widac dwupozycyjny.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Dzięki.
    Jak myślisz, czy sprawdziłoby się lastrico zamiast płytek na wylewce z miksokreta z dodatkiem przeciwwodnym? Jak w nim zamontować ten odpływ /garaż 1-stanowiskowy/?

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    ok 6cm wysokości. producent maxpol, wylewka normalna z miksokreta i wyłożone płytkami. spadek ok 2cm na strone, garaż jak widac dwupozycyjny.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carpenter78 Zobacz post
    Odpływ liniowy, taki jaki znalazłem lokalnie w hurtowniach (firmy nie pamiętam).
    Niski (?...8 cm), z polimerobetonu i kratki ocynkowej.

    Początkowo chciałem dać dwa odpływy równoległe do kierunku jazdy,parkowania auta tak aby cały syf z kół od razu spływał do rynienek.
    Zrezygnowałem z tego ze względów technicznych raczej trudności, ponieważ odpływy oddzielały by wylewkę i mogły by powodować jej pęknięcie pod ciężarem samochodu.
    Dlatego chcąc zachować jednolitą płytę wylewki zastosowałem odpływ liniowy tuż przed bramą garażową, przy okazji postarałem się o zmniejszenie mostka w bramie.

    Tutaj najpierw 6 cm twardego styro



    i styrodur na styku bramy




    przygotowane miejsce na odpływ ułożony na zaprawie



    na styrodur pójdzie jeszcze wyprofilowany kawałek blachy




    Odpływ odprowadzony mam na zew. i będzie prowadzony w ziemi na tył działki z odpowiednim spadkiem, nie wydaje mi się że będzie problem z zamarzaniem.

    Bez odpływu przed bramą woda z topniejącego śniegu dopłynie do uszczelki i przy mrozie zamarznie blokując jej otwarcie. Wiem to z doświadczenia i zawsze przed otwarciem bramy musiałem ją kopnąć dołem aby puścił lód.

    A na wylewkę myślę użyć tego http://www.noxan.pl/posadzki/podloga-epoksydowa-powloka.html

    Pozdrawiam!
    Ja zrobiłem tak:
    Wyrównanie styropianem do wysokości progu

    całośc przykryta 3cm styrodurem łącznie z pionowa dylatacją
    W środek zbrojenie


    całośc zalana betonem B20



    tak wygląda po zrobieniu wszystkiego.


    Odwodnienie: Na środku kratka ściekowa do kanalizacji.
    Na całości styropian 15cm i na wylewka betonowa ok 11cm + zbrojenie. Gotowa posadzka garażowa 38cm poniżej poziomu "0".
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 03-11-2014 o 20:02


  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Wesoło tu macie, niby nicspecjalnego, zwykły temat o garażu, ale do drinka jak znalazł.

    Co do garażu w bryle domu - jak najbardziej tak.

    Mam na płycie fundamentowej i w niej już znalazły się rury kanalizacyjne, po dwóch stronach auta trójkątne skośne odpływy do kratek, rura do betonowej studzienki studzienki z "niezbyt" szczelnym dnem obok garażu. Garaż bez ogrzewania, ocieplony z każdej strony 20cm styro. 10 też by starczyło, ale tak już poszło z rozpędu. W największe mrozy i wiatr w bramę mam +5. Zazwyczaj 8-10 zimą, ale to nie zasługa gruntu bo tam też styro, tylko domu i pralni przy garażu.

    Czasem opłukuję delikatnie auto z wiadra jak np. jest duży mróz i nie mam nic lepszego do roboty, a nie chce mi się jechać 300m na myjnię.

    Cały syf z progów ładnie mi ścieka po skosach do kratek, czasem trzeba zmyć z tyłu i z przodu na boki, dalej samo idzie.

    Karcherem w garażu? Chciałbym zobaczyć ten garaż po umyciu auta.


    Odpływ liniowy przed garażem średnio mi się podoba. Trzeba wymiatać syf z garażu na zewnątrz, myć, jak się zamiata to się kurzy itp. Nie zrobiłbym tak, odpływ powinien być w garażu moim zdaniem.

    Obok garażu mam też wiatę, ale każdemu kto chce tak zrobić radzę połączyć jakimś przejściem dom z takim pomieszczeniem, ja jeszcze nie mam ale widzę że to konieczne - muszą być drzwi z domu (u mnie z garażu). Poza tym otwarta wiata nie ma sensu. Tylko latem, ale zimą to nic nie daje - warto dorobić wrota i ściany.
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  13. #233

    Domyślnie

    Miszkam w szeregowcu od 26 lat, moi rodzice od 29. Mamy garaż w bryle budynku, w piwnicy. Nie ma żadnego grzyba mimo, że garaż nie jest ogrzewany.
    Ostatnio edytowane przez Vivelee ; 18-01-2015 o 21:10

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    potrzebuje szybkiej rady. garaż ma ok 6m dł czyli spadek. będzie z 6 cm. jeżeli wstawie bramę 2, 2m to będę miał do dyspozycji ok 12 cm czyli na początku posadzka będzie miała 12 cm grubosci . garaz ma być niżej niż reszta domu, a przy bramie 6 cm. czy tak wystarczy? tylko w tedy posadzka będzie poniżej izolacji poziomej co wystaje spod ścian, nie będzie to przeszkadzać?od chudziak do izolacji mam 12 cm.
    jeżeli bym wziął bramę ok 2. 15 cm to wyjdzie może na. równo z izolacja ale tyle betonu lać ?

  15. #235

    Domyślnie

    Możesz wykonać spadek do środka, a tam instalować korytko liniowe/kratki. 1cm/m spadku wg mnie jest zupełnie wystarczający, poza tym nie musisz przecież robić go na całości. Od bramy spadek do garażu do najbliższej kratki i reszta to długość samochodu. Nawet jeśli jeździsz 5-metrowym to już masz metr mniej niż długość garażu.
    I już mieszkamy !

  16. #236
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Prawdopodobnie nie będzie u mnie żadnego odpływu dlatego będzie spadek w stronę bramy.
    To , że będzie posadzka poniżej izolacji poziomej nie przeszkadza ( chciałem aby garaż był niżej niż reszta domu )

    Jeżeli dam bramę tą 2.2m to będę miał do dyspozycji 12cm od chudziaka, wystarczy ? tylko jak to się robi wtedy , bo jak na początku garażu dam te ok 12cm wylewki to tak czy siak przy bramie mi wyjdzie ok 6-8cm , a co z przestrzenią miedzy bramą a posadzką ?te ok 4-6cm ? czy wtedy się na początku garażu wylewa ok 16cm i robi taki spadek aby przy bramie wyszło te 12cm ?

    Bo nie wiem czy wstawić bramę 2.1m , 2,15m czy 2.2m ?
    Przy brami
    2.1m bym miał ok 22cm od chudziaka do bramy
    2.15m ok 17cm
    2,1m ok 12cm.

  17. #237

    Domyślnie

    Jeśli dasz spadek do bramy bez odpływu to przy silnych mrozach możesz od razu zamawiać gumowy, kosztowny, dolny fartuch.
    I już mieszkamy !

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A czy ja o to pytam ? Dużo osób tak ma i jakoś gumy nie wymienia. Może i się da jakiś odpływ ale przy bramie, jeżeli będzie możliwość bo nie ma żadnego podłączenia do kanalizacji itd.

    Pytam o wysokość bo jutro muszę podać przy pomiarach.

  19. #239

    Domyślnie

    A to przepraszam. Pytaj dalej.
    I już mieszkamy !

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Widzę, że do jutro raczej odpowiedzi nie dostanę I nie wiem co zrobić

Strona 12 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony