dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 112
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 2232
  1. #1801
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał alinaw Zobacz post
    Witam. A. co to za cegla? Bardzo mi sie podoba odcien
    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    sciana telewizyjna została wyłozona goya z nelissena
    .

  2. #1802
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alinaw

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    .
    A mpzwsz napisac gdzie kupowales i ile za metr wychodzi i czy wysylaja probki?

  3. #1803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Wysyłają, wysyłają próbki , to nie jest problem (kontakt Lublin -Magazyny)
    http://www.nelissen.pl




    APELBLOUSEM
    OLIMPIA
    GOYA
    KERSENBLOUSEM

    bliskie kolory

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03 appelbloesem.jpg
Wyświetleń:	2018
Rozmiar:	58,3 KB
ID:	253639

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18 olympia.jpg
Wyświetleń:	2018
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	253640

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24 goya.jpg
Wyświetleń:	2023
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	253641


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28 kersenbloesem.jpg
Wyświetleń:	2022
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	253642

    podpowiadam , że jeśli macie możliwość cięcia cegły na płytki czy narożniki to ma sens kupowanie cegieł ( potrzebna zwykła maszyna do cięcia choćby terakoty)
    koszty się zmniejszą ( ale uwaga bardzo pyli , więc odradzam cięcie w pomieszczeniach )
    Ostatnio edytowane przez InneMeble.pl ; 08-04-2014 o 20:19

  4. #1804

    Domyślnie

    Czy możecie polecic płytki ceglane do ok. 70-80 zł/ m2? Poszukuję takich na elewację, tylko tamich dość gładkich, a nie wyszczerbionych na każdym rogu. Na kominku mam vandersanden, ale one sa dość drogie.

  5. #1805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    nie jestem ekspertem, ale cena 70-80 zł to ciężki temat .
    Inna sprawa do wnętrza, bo tu nie musisz się bać jakości (nie ma deszcz, słońce , czy mróz i zmienność pogody)
    wiec w takiej cenie można kupić płytki z cegły z trudem ,ale można. Lub kupić coś co jest imitacją a wygląda atrakcyjnie .

    Vandersanden czy Nelissen to prawie to samo , cegielnie ze wspólną historią i dołem z którego czerpią glinę
    Jakość świetna, kolorystyka wspaniała a cena niestety wysoka.
    Lico mają obie te firmy takie jakie jest - tzw "ręcznie formowane" czyli nie gładkie .

    na m2 wchodzi +/- od 50 do 75 sztuk cegły czy płytek (w zależności od formatu cegły) czyli trzeba szukać czegoś w okolicach 1zł-1,3 zł netto za sztukę

    Co Ja bym zrobiła ? A zrobiłam błąd robiąc swoją elewacje i ZAPŁACIŁAM ... nie mało

    nie wiem jaka kolorystyka Ciebie interesuje , ale kupiłabym cegły , potem bym je cięła na płytki i narożniki - ale dobre cegły jakościowo .
    Cięcie nie jest problemem (oby na zewnątrz , bo pyli i to mocno )

    Są przeceny, dobre oferty na rynku , oby nie klasa 2 czy 3 ( trzeba się dopytywać ) bo czasem w słabszych klasach wymiary nie trzymają niczego, wiec układanie jest mordęgą.

  6. #1806
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    U nas też się coś znajdzie tańszego
    na hasło , Gosia mówiła ,że .....atakować JARKA tel 603-752 799

  7. #1807

    Domyślnie

    Inne Meble dziękuję. Dzwoniłam, ale p. Jarek mówił,że za tę cenę nie dostanę niestety. Kurczę, z czego to wynika,ze Vandersanden taki łądny i regularny, a te tańsze obtłuczone. Z ceny, prawda?

  8. #1808
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misza116

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    łódzkie
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    20

    Domyślnie

    Czy ktoś ma namiary na producentów/dystrybutorów płytek gipsowych lub innego rozwiązania imitującego cegłę z Łodzi (lub łódzkiego)?

  9. #1809
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjana Zobacz post
    Inne Meble dziękuję. Dzwoniłam, ale p. Jarek mówił,że za tę cenę nie dostanę niestety. Kurczę, z czego to wynika,ze Vandersanden taki łądny i regularny, a te tańsze obtłuczone. Z ceny, prawda?
    myślę ,że kupisz bez problemu cegły ale do ciecia (samemu) i wyjedzie dobra cena

  10. #1810

    Domyślnie

    Inne Meble a znasz jakąś dobrą cegielnię? Nie chcę cegieł strasznie postarzanych tzn. takich otłuczonych bardzo.

  11. #1811

    Domyślnie

    Cytat Napisał misza116 Zobacz post
    Czy ktoś ma namiary na producentów/dystrybutorów płytek gipsowych lub innego rozwiązania imitującego cegłę z Łodzi (lub łódzkiego)?
    Elkaminodom ma partnera w Strykowie, www.gromos.pl

  12. #1812
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjana Zobacz post
    Inne Meble a znasz jakąś dobrą cegielnię? Nie chcę cegieł strasznie postarzanych tzn. takich otłuczonych bardzo.
    to nie kwestia cegielni tylko hurtowników .
    Z jakiego miasta jesteś ?

  13. #1813

  14. #1814
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjana Zobacz post
    Siedlce
    kolory jakie planujesz ? zdjęcia kolorów , zdjęcia cegieł jakie Tobie się podobają ?
    daj a ja poszperam

  15. #1815

    Domyślnie

    To cegła na ogrodzenie i słupy na zewnątrz domu. Chcę coś czerwono - brązowego. W domu mam kominek obłożony płytką vandersanden i bardzo mi się podoba, bo to płytka o takich regularnych kształtach - nie potłuczona. Jestem już zdesperowana i jak cegły to znajdę to zamówię klinkier Classic. Ten znowu jest zbyt idealny, ale płytki ceglane, które dostałam są dość potłuczone. Tego też nie chcę.

    Tutaj trochę mojego kominka widać [ATTACH=CONFIG]254708[/ATTACH
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 2.jpg
Wyświetleń:	522
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	254708  

  16. #1816
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjana Zobacz post
    To cegła na ogrodzenie i słupy na zewnątrz domu. Chcę coś czerwono - brązowego. W domu mam kominek obłożony płytką vandersanden i bardzo mi się podoba, bo to płytka o takich regularnych kształtach - nie potłuczona. Jestem już zdesperowana i jak cegły to znajdę to zamówię klinkier Classic. Ten znowu jest zbyt idealny, ale płytki ceglane, które dostałam są dość potłuczone. Tego też nie chcę.

    Tutaj trochę mojego kominka widać [ATTACH=CONFIG]254708[/ATTACH
    poszukaj czegoś co pasuje Tobie kolorem i licem ( mam na myśli jak mają być gładkie czy pomarszczone )
    www.handform.eu
    www.nelissen.pl

    jak będę miała kolor to zapytam naszych hurtowników (mają dużo cegielni w ofercie )
    ale potrzebuję przykładu w jakim kierunku szukać

    daj mi konkretny kolor, nazwę

  17. #1817

    Domyślnie

    moze klinkier np. feldhaus? Jesli na zewnatrz, to chyba tylko to.

  18. #1818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    moze klinkier np. feldhaus? Jesli na zewnatrz, to chyba tylko to.
    każda cegła (chyba każda) ma atesty, no chyba ,że kombinowana

  19. #1819

    Domyślnie

    co maja do tego atesty? Zwyklej wspolczesnej cegly bez tynku sie na zewnatrz nie zostawia, bo paru(nastu) latach zacznie sie rozpadac - tylko klinkier.

  20. #1820

    Domyślnie

    Podpytam Was o realizacje. Za 2-3 dni zabieram sie za ostatnia sciane w pierwszej lazience. Na pozostalych mam duze gladkie matowe biale plytki 30x60, a na tej chce dac imitacje bialej cegly i duze lustro:

    Cegielkami wykleic chce tylko dookola lustra, a te bedzie przyklejone na silikon do luster bezposrednio do zagruntowanego tynku. Dookola chce przykleic wyfrezowane listwy drewniane, jako imitacje ramy (nie chce wieszac lustra, bo te przy malych dzieciach moze byc dosc niebezpieczne).

    Tak wyglada to teraz:

    zblizenie:


    Wykreskowana jest okladzina z plytek - circa about 1.5cm na kazda strone.

    Sek w tym, ze szerokosc sciany, to 171.5cm, a szerokosc plytek ceglanych, to 26+/-0.5cm. O ile po bokach lustra byloby banalnie, bo wystarczyloby dac na szerokosc 2 plytek po obu stronach (czyli ok. 52.5cm) i reszta na lustro z rama, to powyzej lustra i ponizej bede musial ciac plytki i gdzies bedzie nieladnie niepelna. Do tego dochodzi obszar okna, gdzie nie ma okladziny z plytek ceramicznych i szerokosc jest wieksza o te 1.5cm.

    Jak to kompozycyjnie rozegrac, zeby sie jak najmniej zarlo?

    Na razie planuje dac na samym dole listwe przypodlogowa (tylko przy tej scianie) koloru podlogi (teak, drewniana), a od podlogi do okna plytka bedzie o te 1.5cm przycieta. Nie moge dac ramy lustra przy samej listwie, bo bedzie sie gryzlo. Nie moge tez dac lustra z rama od podlogi do sufitu, bo bedzie sie zarl kolor ramy (ciemny braz - tak, jak parapet, drzwi i drzwiczki szafki) z kolorem podlogi.

    Co radzicie?

Strona 91 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony