dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question Projekty "domów zrównoważonych" ?

    Witam.
    Przejdę od razu do rzeczy, przeszukując sieć w poszukiwaniu projektów domów energooszczędnych, natrafiłam na określenie „dom zrównoważony”. Np. pojawia się takie zdanie:

    " Głównym celem działalności jest projektowanie jednorodzinnego budownictwa energooszczędnego, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa zrównoważonego i pasywnego... (...) "

    Jeśli kogoś interesuje kontekst to znalazłam to określenie na stronce jednego architekta, konkretnie na http://www.abcentrum-dom.pl/pracownia.html

    Niestety nigdzie tam nie jest wyjaśnione co oznacza termin „budownictwo zrównoważone”.

    Uprzedzając wasze złośliwości - umiem korzystać z Google, trochę poszukałam na ten temat, ale sprawa ciągle jest dla mnie niejasna. Z tego co wyczytałam, to jeśli dobrze zrozumiałam pojęcie „dom zrównoważony” wiąże się z ekologicznym podejściem do projektowania takiego domu, etc. Ale co to konkretnie oznacza nie znalazłam. Może ktoś mi wyjaśni?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Taki przykład z literatury:

    Domki Hobbitów były domami zrównoważonymi

    Trza poczytać Tolkiena

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał karola_zimna Zobacz post

    Jeśli kogoś interesuje kontekst to znalazłam to określenie na stronce jednego architekta, konkretnie na http://www.abcentrum-dom.pl/pracownia.html

    Niestety nigdzie tam nie jest wyjaśnione co oznacza termin „budownictwo zrównoważone”.
    Coś mało uważnie szukałaś tych informacji, bo na stronie którą linkujesz znajduje się odpowiedź na twoje pytanie:

    Budownictwo zrównoważone to połączenie odpowiedniego projektowania i budowania, ze szczególnym poszanowaniem otaczającej przyrody poprzez wykorzystanie materiałów i technologii przyjaznych środowisku. Głównym założeniem jest zmniejszenie zużycia energii oraz oszczędne gospodarowanie dostępnymi surowcami, zarówno na etapie realizacji inwestycji, jak również użytkowania budynku.


    BTW

    Domki Hobbitów

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Oraz pozbycie się resztek po zamknięciu cyklu życia budynku.
    A o domku Baby Jagi to zapomnieli?
    Taka ekologia przez duże E.Choćby budownictwo słomiano-gliniane .Ciepłe a jak się znudzi to bracia mniejsi rozłożą na części pierwsze.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi teraz mi się trochę rozjaśniło

    Cytat Napisał bushido Zobacz post
    Coś mało uważnie szukałaś tych informacji, bo na stronie którą linkujesz znajduje się odpowiedź na twoje pytanie:
    rzeczywiście znalazłam dopiero później jest cała sekcja na ten temat. dla zainteresowanych [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-02-2016 o 13:03 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  6. #6
    Banned
    MarekWrocław

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-429
    Dzielnica
    Klecina
    Posty
    40

    Domyślnie

    Budownictwo ekologiczne - chwilowa moda czy wymóg naszych czasów?

  7. #7

    Domyślnie

    Przepraszam, ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze jednego linku do ab centrum. no denerwująca jest taka płytka reklama... I nie mówcie, że tak nie jest, bo nie uwierzę.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Denerwująca.

  9. #9

    Domyślnie

    reklama? zadałam pytanie na konkretny temat, to że znalazłam termin akurat na tej stronie nie ma tu znaczenia, mogę podać kilka innych stron gdzie coś takiego widziałam. kogo niby reklamuję?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony