dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 416
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 8306
  1. #2081
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja osobiście wziąłbym na styk a na pewno nie na ponad 100%.
    Uprzedzając dziwne komentarze,ja miałem inną i bardziej skomplikowana sytuację dlatego tak mocna pompa.
    Nie bujcie się grzałki,niech i pracuje 100h a to znaczy,że zużyje 300kWh a to jest aż 120zł a różnica między słabszą i mocniejszą pompą jest znacznie wieksza.
    Te 100h to mocna przesada z mojej strony przy mocno niedowymiarowanej pompie.
    Moja jest raczej na styk i zużyła na grzałce całe 9kWh, czyli 3,5zł w G12w lub 5,8zł w G11, jak kto woli
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  2. #2082
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Moja jest raczej na styk i zużyła na grzałce całe 9kWh, czyli 3,5zł w G12w lub 5,8zł w G11, jak kto woli
    Ale w jakim czasie?
    Ostatniej "zimy"?

  3. #2083
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Ale w jakim czasie?
    Ostatniej "zimy"?
    Podczas tej zimy, a w zasadzie od uruchomienia, czyli ostatnie 210dni. Grzałką wspomaga się zawsze podczas defrostow i raz przy uruchomieniu po przejściu Ksawerego, gdy nie miałem prądu przez 4 dni. Grzałkę mam na osobnym podliczniku, także mam nad nią pełną kontrolę

    P.S. Na twoim miejscu wziąłbym tego Panasa 9kW serii F - przy A-15W35 ma 5,9 kW więc będzie Ci śmigać bez grzałki i na pewno styknie. Patrzyłem na alledrogo, że można ją nabyć za 17500zł z montażem, lub 15800zł bez do tego zbiornik CWU za 3000zł i masz super system, no chyba że wolisz ekogroszek
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  4. #2084
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Obawiam się ze nie pojąłeś sensu tego co zacytowałeś. Pozwól że Ci wyjaśnię - sprawność to jedno. Natomiast wartość opałowa to drugie - płacimy za MJ w węglu. Można zapłacić drogo - po 37 zeta za GJ. Można i taniej - po 25 zeta. Nie ma to nic do sprawności. Ale skoro już przy niej jesteśmy - zgodzisz się, że kiedy spada temp. zewnętrzna i dom potrzebuje więcej energii sprawność kotła na ekogroszek rośnie? I że dokładnie odwrotnie jest z pompą PC PW ?
    Zgadzm się, ale ty się zgodzisz że dobrze policzyłeś koszt energii kupionej i nie jest on równy kosztowi wykorzystanej?

  5. #2085

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Kiepską

    Jeszcze co do tych klimakonwektorów, to one nie działają non stop - zablokowałem im pracę na 3biegu, żeby nie hałasowały, więc do dyspozycji mają 1 i 2. I tak jak powiedziałem jak dt między zadaną a mierzoną jest 1,5st to włącza 2-gi bieg i po <>15min nagrzewa z powrotem do 23st i się wyłącza. Jak były te styczniowe mrozy, gdzie przez 2 tyg miałem temp -10, -15st to w nocy pracowały dłużej na 1- wszym biegu, ale też robiły sobie przerwy.
    No fakt niezłą wydajnośc mają , tylko kurcze jeden "grzejniczek" kosztuje najmniej 2300zł !
    Mi były by potrzebne 3 czyli prawie 7000zł musiałbym wyłożyc , a dla porównania grzejniki na poddasze kosztowały mnie razem - 500zł ...

    U mnie więc zapewne ja u Ciebie wyszła by modernizacja minimum 30 tys zł ...

    Jeśli da się aby te klimakonwektory działały tylko w taniej taryfie bez utraty komfortu w pomieszczeniach to jestem pod wrażeniem ...
    Jednak dla mnie cena zaporowa ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #2086
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No fakt niezłą wydajnośc mają , tylko kurcze jeden "grzejniczek" kosztuje najmniej 2300zł !
    Mi były by potrzebne 3 czyli prawie 7000zł musiałbym wyłożyc , a dla porównania grzejniki na poddasze kosztowały mnie razem - 500zł ...

    U mnie więc zapewne ja u Ciebie wyszła by modernizacja minimum 30 tys zł ...

    Jeśli da się aby te klimakonwektory działały tylko w taniej taryfie bez utraty komfortu w pomieszczeniach to jestem pod wrażeniem ...
    Jednak dla mnie cena zaporowa ...
    No niestety trochę to kosztuje Ja za swoje trzy dałem równe 7500żł, ale uważam że było warto, bo kolega robiąc podobną modernizację przewymiarował grzejniki na poddaszu i nie wychodzi mu to już tak różowo. Poza tym trzeba pamiętać, że jest to również pełnosprawny klimatyzator co na poddaszu ma niebagatelne znaczenie.
    Super klimakonwektory sprzedaje od tego roku Panasonic - mają zdolność akumulacji połączoną z pełną funkcjonalnością klimakonwektora, ale cena najtańszego to 5tys. zł więc jak to powiadasz zaporowa
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  7. #2087
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l_ukasz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No fakt niezłą ........................Jeśli da się aby te klimakonwektory działały tylko w taniej taryfie bez utraty komfortu w pomieszczeniach to jestem pod wrażeniem ...
    Jednak dla mnie cena zaporowa ...
    zyskujesz dodatkowo pełnowartościową klimatyzację co daje duże zalety w lecie. Ale kocioł malegomiki też ma pewno funkcję klimatyzacji

  8. #2088

    Domyślnie

    No cóż jak dla mnie cena zaporowa i zapewne nigdy na to się nie zdecyduje.
    Zapewne wolałbym kupić jakiś duży grzejnik aluminiowy i tyle ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #2089
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Czyli kolejny argument dla nowych inwestorów,że jednak nie grzejniki a tylko wodna podłogówka,która jest bardziej uniwersalna.
    Ale podłogówka wykonana z głową a nie wg widzimisie instalatora,któremu wszystko jedno jakie będą rozstawy rur.

  10. #2090
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post

    P.S. Na twoim miejscu wziąłbym tego Panasa 9kW serii F - przy A-15W35 ma 5,9 kW więc będzie Ci śmigać bez grzałki i na pewno styknie. Patrzyłem na alledrogo, że można ją nabyć za 17500zł z montażem, lub 15800zł bez do tego zbiornik CWU za 3000zł i masz super system, no chyba że wolisz ekogroszek
    Rzeczywiście są pompki 9 KW za ok 17,5 tys.
    Są z montażem i bez. Pytanie czym się różnią...
    Rozeznałem się dziś w temacie i jeśli chodzi o 9KW
    to ostatecznie wychodzi te 25 tys. Niestety.

  11. #2091
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Rzeczywiście są pompki 9 KW za ok 17,5 tys.
    Są z montażem i bez. Pytanie czym się różnią...
    Rozeznałem się dziś w temacie i jeśli chodzi o 9KW
    to ostatecznie wychodzi te 25 tys. Niestety.
    Negocjuj
    Niedawno zapodałem tutaj wycenę właśnie na tą pompkę i cena wyniosła 20,5tys.zł ze wszystkim:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6453445

    Porada dla nowych inwestorów,przy zapytaniach sprawiajcie wrażenie kumatych
    To znaczy,zwracajcie się z konkretnym pytaniem o cenę pompy pod konkretne obciążenie cieplne domu,które musicie wiedzieć i podać jakie jest,zasobniki cwu także różnią się i to znacznie ceną między sobą i o nich też musicie kapkę wiedzieć.
    Bez tego możecie dostać ofertę "dla jeleni" czyli z maksymalną marżą i drogą pompą z drogim zasobnikiem bo taki sprzedawca wyczuje laika,który nie ma pojęcia o swoim domu o pompach a tym bardziej o ich cenach
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-04-2014 o 19:50

  12. #2092
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Porada dla nowych inwestorów,przy zapytaniach sprawiajcie wrażenie kumatych
    To znaczy,zwracajcie się z konkretnym pytaniem o cenę pompy pod konkretne obciążenie cieplne domu,które musicie wiedzieć i podać jakie jest,zasobniki cwu także różnią się i to znacznie ceną między sobą i o nich też musicie kapkę wiedzieć.
    Bez tego możecie dostać ofertę "dla jeleni" czyli z maksymalną marżą i drogą pompą z drogim zasobnikiem
    Porada może i dobra ale jak sprzedawca mówi, że "starsze" typy
    zostały już sprzedane a teraz są tylko "nowe",
    które kosztują więcej to co mi pozostaje?
    Zapytać o rabat... ciekawe czy z 25 tys. może zejść do 20 tys.

  13. #2093
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Porada może i dobra ale jak sprzedawca mówi, że "starsze" typy
    zostały już sprzedane a teraz są tylko "nowe",
    które kosztują więcej to co mi pozostaje?
    Zapytać o rabat... ciekawe czy z 25 tys. może zejść do 20 tys.
    No to teraz ja nie jestem w temacie,byłem przekonany,że tylko T-CAP-y się unowocześniły

  14. #2094
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Porada może i dobra ale jak sprzedawca mówi, że "starsze" typy
    zostały już sprzedane a teraz są tylko "nowe",
    które kosztują więcej to co mi pozostaje?
    Zapytać o rabat... ciekawe czy z 25 tys. może zejść do 20 tys.
    Już tu pisałem w tym wątku, ze za swoja pompę, która w katalogu kosztuje 27,5tys netto zapłaciłem 24,4tys brutto i dostałem gratisów wartości kolejnych 2tys. więc negocjować jak najbardziej można.
    Poza tym możesz kupić z allegro i znaleźć instalatora, który to podłączy. Trzeba pokombinować, ale chyba warto, bo jak nie to czeka cię wspaniały groszek eko
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  15. #2095
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Jestem przekonany do pompy ale nie za wszelką cenę.
    Nie straszny mi kocioł z podajnikiem, obsługa co kilka dni to nie katastrofa.
    Ale trochę kasy poszło w "standard energooszczędny"
    i pompa byłaby taką wisienką na torcie
    Jeśli ceny nie będą oscylowały wokoło 20 tys. to sobie zaśpiewam
    Jak się nie ma co się lubi... to się węglem komin brudzi

  16. #2096
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Ale trochę kasy poszło w "standard energooszczędny"
    i pompa byłaby taką wisienką na torcie
    Propozycja grzania prądem tylko za 2,5tys.zł w inwestycji jest ciągle kusząca

    Szczerze,ja miałem limit na pompę maks.20tys.zł,gdybym musiał zapłacić więcej to wolałem grzać prądem
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-04-2014 o 20:44

  17. #2097
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Jak się nie ma co się lubi... to się węglem komin brudzi
    Sprzedaj samochód lub teściową ale nie pakuj się w piec na ekogroszek. To mówię ja babrający się od ośmiu lat takim ogrzewaniem.
    Na szczęście już niedługo. Nowa budowa rozpoczęta.

  18. #2098

    Domyślnie

    w odniesieniu do poprzednich postów w tym temacie mogę powiedzieć jedno....iż jeśli chodzi o ekonomiczność tego rozwiązania....to nie jest jeszcze ono na najwyzszym poziomie....ale myslę że w ciągu najblizszych lat wszystko powoli się zmieni na korzyść grzania prądem lub wykorzytsujących prąd do przetworzenia go np. PC na ciepło....
    sam temat jest mi znany dość dobrze...gdyż sam 5 lat temu zastanawiałem się nad tym co wybrać....mój wybór padł na piec z podajnikiem szufladowym na miał....
    i z mojego punktu widzenia tamta decyzja jaką podjąłem 5 lat temu była trafna w 100%....piec pracuje cały czasu u mnie....brak awarii...(po za kosztem bezpieczników topikowych po 25 gr /szt jak mi się trafi w miale jakiś większy kawałek wegla....) więc koszty napraw wyniosły 0 zł....instalacja w domu w raz z kotłownią 16500 zł ( w tym piec) koszty ogrzewania po 5 latach oscylują w granicach 1000 zł na cały rok (łącznie z grzaniem CWU latem, gdyż piec chodzi cały rok - ok. 3t miału na rok / po 320 zł/t)
    ostatni sezon zamnkąłem się w 2,8 t MIAŁU na rok więc chyba nic tańszego na dzień dzisiejszy nie ma ....(powierzchnia 165 m2 +84 piwnicy).....
    co do innych rozwiązań ogrzewania domu ...czy też grzania CWU rzeczywiście przyszłość to prąd bo można go wytwarzać w bardzo różny sposób....i
    i sam napewno nad tym się zastanawiać będę co dalej jesli tylko piec mi wysiądzie....bo jak na razie źródło ciepła jest na bardzo niskiem poziomie kosztowym....a nawet jesli będzie coś w przyszłości trzeba będzie zmienić źródło ciepła....to juz instalacja jest w domu więc tylko koszt np. PC....albo zbiornika i grzałek...
    pozdrawiam wszystkim BOBÓW BUDOWNICZYCH

  19. #2099
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chwile nie zaglądałem na forum a tu wątek przez miesiąc urósł na 114 stron, temat ma wzięcie choć trochę odpowiedzi nie na temat , w moim przypadku zrobię takie ogrzewanie na jakie mnie będzie stać ale to dopiero jak zakończy się SSZ ,jeden komin zostawiłem tak na wszelki wypadek ,wersja tańsza groch , wersja droższa PC + DZ poziome, miejsce się znajdzie na 44 ar działce ,w obu przypadkach ogrzewanie podłogowe w całości budynku+ WM .

  20. #2100
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    w moim przypadku zrobię takie ogrzewanie na jakie mnie będzie stać ale to dopiero jak zakończy się SSZ ,jeden komin zostawiłem tak na wszelki wypadek ,wersja tańsza groch , wersja droższa PC + DZ poziome, miejsce się znajdzie na 44 ar działce ,w obu przypadkach ogrzewanie podłogowe w całości budynku+ WM .
    Czyli jednym słowem,no może paroma,nie wiesz co budujesz,nie wiesz za ile budujesz i nie wiesz co wyjdzie z tego budowania,byleby na głowę się nie lało.
    Z ogrzewaniem podłogowym po całości trafiłeś akurat w dziesiątkę.
    Bardzo dobre podejście do tematu budowy domu na całe życie
    WM jak najbardziej ok,przy ekogroszku i pompie zrobiłbym bez reku,stykło by WM+GWC,będzie taniej,zwłaszcza na etapie przed fundamentowym ale jak masz takie hektary to spokojnie można zrobić przy okazji DZ poziomego.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-04-2014 o 19:43

Strona 105 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony