dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 416
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 8306
  1. #2181

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Widzę, że jeszcze analizujesz dane z faktury Spoko nie śpiesz się Mam teraz chwilę to opisze historię moje kominka, bo domyślam się do czego pijesz, ale w moim przypadku chyba znowu się mylisz
    A więc od początku: kominek zrobiłem od razu przy wykończeniówce domu, także mam go od 4 lat, a więc miałem go i podczas ery groszku. Kominek, za całość prac i zakup materiałów kosztował mnie ok 3tys. zł. Jest to tani wkład z Casto za chyba 1600zł, obudowany płytą K/G z ozdobną ramką granitową bez rozprowadzeń. Od początku miał pełnić jedynie funkcję ozdobną - dlatego nie inwestowałem w porządny wkład, DGP, itp.
    Przez 4 sezony spaliłem w nim ok 10mp drzewa, z czego 4mp w pierwszym sezonie grzewczym, gdzie mój przewymiarowany kocioł na eko nie domagał i było nam zimno Podczas dwóch kolejnych sezonów z ekogroszkiem używałem kominka podczas okresów przejściowych - głównie wiosną gdy miałem już serdecznie dość wungla i grzałem tylko kominkiem, a CWU grzałką. Od czasu zainstalowania PCi kominek odpaliłem 2 razy i spaliłem ok 8 szczap drzewa Raz po przejściu Ksawerego, gdy nie było prądu, a drugi raz rekreacyjnie na wyraźna prośbę znajomych blokersów, którzy chcieli popatrzeć na ogień
    Jak bym nawet teraz budował nowy dom z PCi, czy z prądem to kominek i tak bym pewnie zbudował, bo raz że mi się podoba i nawet nieodpalany stanowi wg mnie ozdobę salonu, a dwa że stanowi jednak backup, gdy coś się popsuje naszym energetykom, co w PL niestety rzaodkością nie jest.
    Hehe...uwiez mi, ze mialem ciekawsze zajecia w sobotnie popoludnie Co do Twoich rach fakt jestem pod wrazeniem... dla mnie odwrotne proporcje do Twoich to juz przesada...ale kazdy zyje jak uwaza

    Co do kominka to prowadze nieoficjalne statystyki - ilu posiadaczy pci ma kominki Jak narazie 100% pytanych na tak A i z regoly kazdy z nich pali 2 razy do roku wiec tez wyjatkiem nie jestes

  2. #2182

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    ....a w promieniu 200km od siebie taniej nic nie znalazlam, wszystkie oferty sa podobne cenowo, w granicach 45tys. Wiec nie dziwcie sie ludziom, ze decyduja sie na ekogroszek. Maja domu nie wykonczyc, ale pompa musi byc????...
    Nie moze byc 45tysi??? A tu chlopaki kupuja po 15tysi z montazem z allegro...baaa niektorzy to gruntowki to z odwiertami...za 20tysi I wszystkie z calorocznym COP3... Ktos Cie robi w konia Tereska Ty to przemysl raz jeszcze...bo na droga kostke, ogrodzenie i kosiarke Ci nie styknie i beda potem zale na forum...

  3. #2183
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Hehe...uwiez mi, ze mialem ciekawsze zajecia w sobotnie popoludnie Co do Twoich rach fakt jestem pod wrazeniem... dla mnie odwrotne proporcje do Twoich to juz przesada...ale kazdy zyje jak uwaza

    Co do kominka to prowadze nieoficjalne statystyki - ilu posiadaczy pci ma kominki Jak narazie 100% pytanych na tak A i z regoly kazdy z nich pali 2 razy do roku wiec tez wyjatkiem nie jestes
    witam

    z ostatniego roku
    ponad 80 nowych instalacji (kotły gazowe, różne pompy ciepła, kotły węglowe...) - chyba wszystkie inwestycje były z kominkami
    zdecydowana większość użytkowników pali w kominku "od święta" - sam mam i tak samo robię

    pozdrawiam
    ,,,,

  4. #2184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Nie moze byc 45tysi??? A tu chlopaki kupuja po 15tysi z montazem z allegro...baaa niektorzy to gruntowki to z odwiertami...za 20tysi I wszystkie z calorocznym COP3... Ktos Cie robi w konia Tereska Ty to przemysl raz jeszcze...bo na droga kostke, ogrodzenie i kosiarke Ci nie styknie i beda potem zale na forum...

    Taaaa.... tez do takich wnioskow doszlam, to jest zmowa i wszyscy chca mnie zdoic
    Moze to taka specjalna promocja dla blondynek, facetom sprzedaja za 20tys, a jak zadzwoni kobieta to cena x2
    Co najsmieszniejsze, roznica miedzy ofertami na "droga" pompe i "tania" wynosi chyba 5tys, gdzie teoretycznie tania pompa kosztuje o polowe mniej
    Mam oferty na Alpha InnoTec, Ekontech, Ecopower, Dimplex, Zubadan i Viessmann, wszystko powyzej 40tys, nawet blizej 50 niz 40

  5. #2185

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    z ostatniego roku
    ponad 80 nowych instalacji (kotły gazowe, różne pompy ciepła, kotły węglowe...) - chyba wszystkie inwestycje były z kominkami
    zdecydowana większość użytkowników pali w kominku "od święta" - sam mam i tak samo robię

    pozdrawiam
    Nie żebym był przeciwko kominkom. Tylko akurat mam niedaleko siebie sąsiadów mających ogrzewania gazowe, elektryczne ogólnie i przy temperaturach ujemnych często widzę dymy z kominków. Nie jest to tak od święta czy nawet niedzieli dla klimatu. Tylko często w dni powszednie.O składach drewna nie wspominam , bo to może być zapas na kilka lat. Jestem "penzyjstom" i to widzę. Chyba ze akurat koło mnie mieszka te 20 procent których nie wymieniłeś.Niemniej kominek też brudzi i dziwi mnie że "czyścioszkom" akurat to nie przeszkadza.

  6. #2186

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Nie żebym był przeciwko kominkom. Tylko akurat mam niedaleko siebie sąsiadów mających ogrzewania gazowe, elektryczne ogólnie i przy temperaturach ujemnych często widzę dymy z kominków. Nie jest to tak od święta czy nawet niedzieli dla klimatu. Tylko często w dni powszednie.O składach drewna nie wspominam , bo to może być zapas na kilka lat. Jestem "penzyjstom" i to widzę. Chyba ze akurat koło mnie mieszka te 20 procent których nie wymieniłeś.Niemniej kominek też brudzi i dziwi mnie że "czyścioszkom" akurat to nie przeszkadza.

    A to dlatego, ze roznie ludzie interpretuja "od swieta"...ja np lubie szczelic sobie drinka w poniedzialek albo np w srode - w koncu nie codziennie mamy 'srode '

  7. #2187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nie mam kominka... O czym pisalem... A wiec klamiesz.
    Ciebie sie akurat nie pytalem

  8. #2188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nie mam kominka... O czym pisalem... A wiec klamiesz.
    A co w Szwecji zabronili, niemożliwe? Przecież to taka fajna sprawa dla klimatu i relaksu.

  9. #2189

    Domyślnie

    Arturo72

    ile wydałeś na budowę swojego domku....?
    i jakie w takim razie masz koszty roczne za energię elektryczną (w tym CO i CWU)?

  10. #2190
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigrw Zobacz post
    Arturo72

    ile wydałeś na budowę swojego domku....?
    i jakie w takim razie masz koszty roczne za energię elektryczną (w tym CO i CWU)?
    Całkowicie wykończony z obejściem ale bez ogrodzenia frontowego 310tys.zł,koszt energii elektrycznej za okrągły rok w taryfie G11 wyjdzie ok.3500zł czyli za prąd bytowy(3200kWh)+c.o(1900kWh)+cwu(1400kWh)
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-04-2014 o 15:28

  11. #2191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    No tak , pytales tylko tych co maja...
    Mialem zapytac i Ciebie, nie czuj sie pominiety ale wykosztowales sie na pompke tak, ze na kostke braklo to zalozylem, ze na kominek tym bardziej. Szkoda troche... bo co Ty biedny jeden poczniesz na 'zlocie pompiarzy' jak juz zejda na temat kominkowego relaksu?

  12. #2192

    Domyślnie

    Arturo72 i widzisz....ja wydałem na dom wraz zakupem działki (2200 m2) mniej niż ty za sam dom....bo 238 tys. zł + 33 tys.zł działka + kostka i ogrodzenie 28 tys.zł
    a mam dom o 47 m2 wiekszy (takie są moje potrzeby) oraz o dodatkową piwnicę pod całością domku....
    7natomiast moje wydatki na ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ + co + cwu TO WYDATEK MAX = 2700 Zł rocznie
    niby oszczędności małe w stosunku do ciebie ale biorac pod uwagę fakt iż nas jest 4 a dodatkowo musze jednak w przyszlości bliskiej zaopiekować się tesciami....to m2 które mam są w sam raz.... sytuacje ludzi są różne...potrzeby również...
    poprostu ty dokonałeś wyboru który twojej osobie odpowiada i koszty również....
    ja nie tylko optymalizowałem koszty budowy ale i zależało mi na optymalizacji kosztów ogolnie ekloatacyjnych....i uwierz że sam mam zboczenie zawodowe takie iż patrzę na wszystko z punku widzenia ekonomicznej zasadności danego rozwiazania....
    dlatego też choc mam kominek...(to akurat to rozwiązanie jak dla mnie nie jest ekonomiczne ani tez praktyczne) to ja odpalam go głównie 5-7 razy w roku tylko i wyłacznie dla atmosfery w świeta itp. ....a dlatego tak mało rozpalam go gdyż najtaniej wychodzi mi grzanie CO i CWU MIAŁEM...
    swój dom budowałem od 2006 VIII do 2010do III kiedy sie wprowadziłem...
    i akurat wpadłem w okres wielkiej drozyzny....tym bardziej wtedy ogladąłem każdą złotówkę jaką miałem wydac...
    obecnie nie musze ogladac się na to co i kiedy właczam w domu aby nie zuzywać za dużo energii elektrycznej...ani tez aby ograniczać się w ogrzewaniu domu i pomieszczeń gdzie ja i cała moja rodzina ma czuć się komfortowo i przyjemnie...
    dltego zrozum....że nie tylko ty masz rację....gdyż nie masz odniesienia...znasz tylko i wylącznie swoje potrzeby i swoje wymagania...
    a inni nie muszą miec takich samych jak ty...
    widzisz ja za swoje źródło ciepła dałem 4800 zł....pracuje juz 5 rok....i mam nadzieję że popracuje jeszcze 10 lat....
    z pompami PC jest tak że są to urządzenia uzaleznione od elektroniki....a w dzisiejszych czasam wszystkie urzadzenia elektroniczne...nie wytrzymują zbyt długo bez napraw...życzę ci aby nic złego twojej pompy PC nie spotkało...
    ja w razie czego poprostu tylko i wyłącznie zmienię źródlo ciepła...ty....bedziesz musiał w przypadku (kryzysy energetycznego) przerzucić się na drewno i palić w kominku nonstop...
    daj życ innym i podejmować innym własne decyzje bez obrażania ich itp.

  13. #2193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie raz pisałem to na wątku elektrycznym ale z chęcią powtórzę
    Piszesz mały koszt inwestycyjny,miałem u siebie wycenę na kable Elektry(11kW) ze sterami za 8tys.zł+doszedłby do tego bojler i wychodzi 9tys.zł(R&K za kable Devi zapłacił chyba 9,5tys.zł),wodną podłogówkę z Kospelem i bojlerem mogłem mieć w tej samej cenie jak nie taniej.Kospela jak i każde źródło ciepła na prąd masz maksymalnie bezobsługowo.
    Poza tym,nie wiem jaki budujesz dom i jakie masz zapotrzebowanie ale zdarza się,że nie zawsze to co na papierze będzie w rzeczywistości i po pierwszym sezonie będzie zonk
    tak się jakoś dziwnie składa że w realnym świecie cały system na kablach można kupić o połowę taniej niż podajesz a ten oparty na PC i układzie wodnym dwa razy drożej ...
    więc te twoje wyliczanki są co najmniej nie na miejscu, porównujesz coś czego tak na prawdę na oczy nie widziałeś z tym co masz u siebie w chałupie...
    załóż może wątek z porównywaniem takiego samego domu jak twój i licytuj się tam do woli...

  14. #2194
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    tak się jakoś dziwnie składa że w realnym świecie cały system na kablach można kupić o połowę taniej niż podajesz a ten oparty na PC i układzie wodnym dwa razy drożej ...
    Piszę to jaką dostałem ofertę na kable na 11kW firmy Elektra.
    Pompę też można kupić nie markową np.meeting za połowę wartości.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    więc te twoje wyliczanki są co najmniej nie na miejscu, porównujesz coś czego tak na prawdę na oczy nie widziałeś z tym co masz u siebie w chałupie...
    Czy trzeba coś na oczy widzieć,żeby znać ceny ?

    Tak przy okazji jak tam wspólny wózek ?
    Calość prądu w domu za rok 6500kWh.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-04-2014 o 16:23

  15. #2195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Piszę to jaką dostałem ofertę na kable na 11kW firmy Elektra.
    Pompę też można kupić nie markową np.meeting za połowę wartości.

    Czy trzeba coś na oczy widzieć,żeby znać ceny ?

    Tak przy okazji jak tam wspólny wózek ?
    Calość prądu w domu za rok 6500kWh.
    a ja dostałem ofertę na PC za 50k i co to nam mówi ...?

    COP- 2 ...

  16. #2196

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Akurat tu Arturo ma racje, nigdy nie byl za kablami, tylko kociołkiem elektrycznym i wodną podlogówką, żeby można było podpiac PC, jak cena spadnie "do poziomu lodówki"
    Coś mi tu nie pasuje? Mówisz że nigdy nie był za kablami, a taką opcje rozważał, bo sprawdzał oferty.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Piszę to jaką dostałem ofertę na kable na 11kW firmy Elektra.....

  17. #2197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Coś mi tu nie pasuje? Mówisz że nigdy nie był za kablami, a taką opcje rozważał, bo sprawdzał oferty.
    Pisalem to w znaczeniu, ze nie promował kabli na forum.
    Ja sprawdzalem oferty na kotły na pellet i co z tego ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #2198

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pisalem to w znaczeniu, ze nie promował kabli na forum.
    Ja sprawdzalem oferty na kotły na pellet i co z tego ?
    Nie będę się z Tobą sprzeczał, ale wiem że Arturo manipuluje danymi jak mu wygodnie. W każdym bądź razie jest człowiekiem nie godnym zaufania. Nie jestem przeciwny pompom ciepła. Mało tego sam swojego syna który będzie się budował do pompy namawiam. Tylko nie toleruje manipulantów typu Arturo72. Można doradzać ale nie można narzucać tylko swojej racji.

  19. #2199
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Tylko kiedy mi sie to zwroci
    .
    Jak wino popijesz wódką.

  20. #2200

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    ..tylko nie toleruje manipulantów typu Arturo72...
    Z Was wszystkich tylko 'Wskazowka' jest godny zaufania

Strona 110 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony