dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Ja mam mozliwość zrobienia rowu wzdluz mojej drogi ale moja droga dochodzi do chodnika gminego z kostki. Tam nie ma rowu. W chodniku jest kanalizacja deszczowa. jedynie co to mogę zrobić drenaż przy chodniku i puścić do kanalizacji deszczowej. może nie jest tak źle z tym gruntem gdyż miałem na czas budowy wykorytowane i nawiezione tlucznia i co prawda kamień wymieszał się z ziemią ale dosyć twarde podłoże się zrobiło . Będę dalej szukał wykonawcy. A czy ten kamień do 200mm zamiast piasku to duży błąd?

  2. #22

    Domyślnie

    Piach byłby odcięciem od gliny.
    Najpierw dowiedz się ile musiałbyś płacić za odprowadzenie wody do kanału.
    Możnaby dać sączki zbierające wodę puszczone wzdłuż drogi i wpuścić je do kanalizacji. Koszt wykonania niewielki i rowu nie będzie.
    Jak dasz ze 20cm tego kamienia na to kruszywo i kostka, to sama kostka się tak zaklinuje, że nie będzie problemu nawet jak będzie błoto pod tym kamieniam na spodzie. Tylko warto będzie pamiętać, by starać się unikać przywozu opału zaraz po dużych opadach. To samo z szambem i problemu nie będzie.
    Nacisk do 3 ton nie spowoduje pracy podbudowy na samym dnie. Będziesz miał ok pół metra łącznie warst, więc śmiało możesz działać.
    Dopytaj wykonawcy jak on to chce robić, żeby nie było bubla.

    Pozdrawiam.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony