dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 69 z 91
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1807
  1. #1361
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k8ti

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-441
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja znalazłam już firmę ,której oferta i cena są bardzo atrakcyjne http://www.bauder.pl/ - słyszał ktoś może ? w Internecie krązy wiele opini, ale chciałabym się również dowiedzieć nieco od forumowiczów zastanawiam się jedynie nad wyborem pokrycia dachu ? – z doświdaczenia może ktoś cos podpowie ? chcemy dosc szybko skonczycz budowe domku na dzialce -dlatego bede wdzieczna za pomoc

  2. #1362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ja słyszałem a nawet stosuję i polecam.
    Trudno Ci coś podpowiedzieć bo nie wiadomi o co pytasz?
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1363
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    beatrycza

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie odnośnie blachodachówki Icopal Quadro- czy ktoś kładł ją na swój dach i jak wyglada na żywo.Czy warto ją kupować?
    Dotąd byłam zdecydowana na blachę na rąbek Ruukki Classic pural mat...

  4. #1364
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinga233

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zamość okolice
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie , podpinam się pod temat jak widzę bardzo gorący dla mnie też.Bardzo proszę podpowiedzcie w wyborze blachodachówki bo mam ogromny mętlik.Wyczytałam,że
    -ważne jest pokrycie, najlepiej poliuretanowe czy tak?
    -pokrycie ma mieć 50 mikronów /oczywiście ,żeby było trwałe/ i mat,
    -blacha z huty SSAB o nazwie Prelaq czyli słynna blacha szwedzka.?
    Czy powyżej mam trochę racji?

    A ponadto chciałam zapytać co oznacza SUB 280 np.?Jak zapytałam o to oznaczenie w firmie zajmującej się sprzedażą pokryć dachowych to pan mnie wyśmiał.Powiedział ,że nie ma nic takiego i on nigdy o tym nie słyszał.A poza tym jestem pierwszym klientem , który zadaje takie niemądre pytania.

    Ja i tak panu nie wierzę bo wyczytałam na stronie huty SSAB, nie wiem tylko czy dobrze to zrozumiałam.Czy przy wyborze blachodachówki jest istotne ile subów ma blacha? Wg mnie tak.Co o tym myślicie.?

    I moje ostatnie pytanie: Co sądzicie i co wiecie z własnych doświadczeń o firmie Lindab z Łomianek pod W-wą? Czy jest to firma uczciwa tzn czy za blachę szwedzką nie sprzedaje blachodach.ówek z blachy np. chińskiej ? Na innych forach użytkownicy piszą ,że tak się często u nich zdarza. A może ktos zna firmę FOX z Biłgoraja.Czy warto u nich kupić blachodachówkę? Mam bliżej do Zamościa ale własnie w tej firmie ceny na tę samą blachodachówkę są o 10 zł mniejsze niż w Zamościu A czy np. BudMat tez korzysta z Lindaba?

    Proszę pomóżcie:

  5. #1365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinga233 Zobacz post
    ...Co sądzicie i co wiecie z własnych doświadczeń o firmie Lindab z Łomianek pod W-wą? Czy jest to firma uczciwa tzn czy za blachę szwedzką nie sprzedaje blachodach.ówek z blachy np. chińskiej ? Na innych forach użytkownicy piszą ,że tak się często u nich zdarza...
    A jakie to fora? Kto tak pisze? Stosuję produkty tej firmy prawie 20 lat. To nie jest firma handlowa tylko producent o określonej renomie. Skoro jakiś anonimowy przygłup pisze jakieś bzdury a Ty mu wierzysz to już Twoja sprawa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #1366
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinga233

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zamość okolice
    Posty
    6

    Domyślnie

    Szanowny Panie tylko nie tak ostro.Ja jednak wolę rozmawiać na spokojnie. Bez wyzywania osób nawet tych , których nie znam. To po pierwsze.
    a po drugie, 20 lat temu nikt nie pokrywał dachu blachodachówka z Lindaba, no i po trzecie, chyba Pan żyje w innej bajce, bo to ,że zdarzaja się oszustwa to każdy wie.Akurat w jakiej firmie , o jakiej renomie, tego nie wiem.Także nie wiem nic o Lindabie, dlatego zapytałam. A to ,że zamiast blachy szwedzkiej klienci dostają blachę chińską, wiedzą sami klienci , kiedy dostają fa.
    Bo jeśli ja pytam o określone parametry produktu, który chcę zakupić i nie udziela mi się odpowiedzi, lub odpowiada się wymijająco to wg Pana co to jest?
    I żeby było jasne nie mam tu na myśli firmy Lindab! Wiem,że Lindab to producent!


    A może ktoś z Forumowiczów odpowie na moje pytania?
    Pozdrawiam.

  7. #1367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro nie masz na myśli firmy Lindab to czemu akurat jej nazwę przytoczyłaś? Zapytałem konkretnie o jakie forum chodzi i kto tak napisał? Ja swoje wypowiedzi podpisuję czytelnie i biorę odpowiedzialność za to co piszę. Nie można bezkarnie opluwać firmy. Albo się ma dowody albo się tak nie pisze: "tak się często u nich zdarza". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #1368
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinga233

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zamość okolice
    Posty
    6

    Domyślnie

    BLACHODACHÓWKA - wątek zbiorczy: jaką wybrać? którą polecacie? Zdjęcia dachów Taki jest temat działu.



    zawsze uważałam ba nadal tak uważam-wszak jedna jaskółka nie czyni wiosny -,że Forum Muratordom jest bardzo dobrym Forum. Widzę jednak,że nawet inni użytkownicy nie chcą pisać w moim wątku. Dziękuję Wam wszystkim bardzo.Serdecznie pozdrawiam.


    A co do Olimpa Forum nie będę z Panem dyskutować i się tłumaczyć jeśli chce Pan dowodów to proszę iść do sądu.A to ,że ludzie pytają o uczciwość innych to jest w naszym kraju bardziej normalna rzecz niż jedzenie chleba.No nie dziwię się na Olimpie inny świat.

  9. #1369
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zacytowałaś temat wątku no i gdzie w nim jest miejsce na pisanie niesprawdzonych opinii o producentach blachodachówki. Trzy posty i już jesteś obrażona! To nie Twój wątek. To Ty w tym wątku zadałaś pytanie i przytoczyłaś krzywdzącą wyssaną z palca opinię o jednej z firm. Czy to jest w porządku? No ale jak się pisze anonimowo to wszystko można napisać bezkarnie. Zadałem Ci dwa proste pytania, na które nie potrafisz odpowiedzieć. Życzę Ci tylu wpisów co ja mam, to wówczas poznasz jaki jest świat na Olimpie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #1370
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar kamogras
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    05-303
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuję informacji oraz opini na temat blachodachówki modułowej firmy Icopal wzór Decra Elegance błysk.
    Czy ktoś z Was ma, widział? Zastanawiam się nad wyborem tej,a Rukki Finnera Purex.
    Proszę doradźcie.

  11. #1371

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamogras Zobacz post
    Witam,

    Poszukuję informacji oraz opini na temat blachodachówki modułowej firmy Icopal wzór Decra Elegance błysk.
    Czy ktoś z Was ma, widział? Zastanawiam się nad wyborem tej,a Rukki Finnera Purex.
    Proszę doradźcie.
    wes jeszcze pod uwage flexa planji, tu chyba bedzie najlepszy stosunek jakosci do ceny.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  12. #1372
    Banned
    marstan

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    19

    Domyślnie

    Z tego co słyszałem u mnie chwalą sobie bardzo Pruszyńskiego. Znam kilka osób, które montowało od nich zadaszenie.

  13. #1373

    Domyślnie

    W 2008 roku kryłem swoją chatę blachodach. japońską a brat mój szwedzką czy fińską już nie pamiętam. Po 5ciu latach jego na cięciach zrobiła się rudawa a moja japońska jakby dopiero była cięta.

  14. #1374

    Domyślnie

    Cytat Napisał JBBN Zobacz post
    W 2008 roku kryłem swoją chatę blachodach. japońską a brat mój szwedzką czy fińską już nie pamiętam. Po 5ciu latach jego na cięciach zrobiła się rudawa a moja japońska jakby dopiero była cięta.
    jaaasneee...kolo szwedzkiej to ona nie leżała. Albo drugi gat.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  15. #1375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Albo cięte kątówką. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #1376

    Domyślnie

    Tak tak pewnie leżakowała na dnie Bałtyku 10 lat a potem cięli ją szlifierką albo piłą spalinową.Brawo fachowcy!!

  17. #1377

    Domyślnie

    zwyczajnie dostal jakis bubel, bo ja jeszcze nie widzialem podobnej sytuacji, przy prawidlowym montazu oczywiscie
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  18. #1378
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    No sytuacja nie do pozazdroszczenia

  19. #1379

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Mam pytanie do wszystkich znających lub mających doświadczenie z blachą na rąbek. Musimy podjąć na dniach ostateczną decyzję. Stoimy przed wyborem między ruuki classic a rąbkiem pruszyńskiego w powłoce purmat. Obie mają blachy mają powłokę 50 mikronów ale cena kompletnego dachu wg specyfikacji wykonawcy pruszyńskiego jest o 3 tyś niższa. Czy ktoś ma doświadczenia z rąbkiem pruszyńskiego, jak z falowaniem? Wykonawca twierdzi, że jeśli chodzi o efekt falowania najlepsza jest ruuki ale z drugiej strony do tej pory nie kładł jeszcze pruszyńskiego więc nie wiem czy można całkowicie polegać na jego opinii. Po przeczytaniu tego forum wiem, że opinie o blachodachówkach pruszyńskiego są różne. A jak jest z rąbkiem? Jak oceniacie powłokę Purmat pruszyńskiego. Podpowiedźcie coś proszę laikowi. Sprzedawcy wiadomo też nie są do końca wiarygodni bo polecają tych producentów z którymi mają najlepszę warunki współpracy. Z góry bardzo dziękuję

  20. #1380

    Domyślnie

    Ja zrezygnowałam z krycia rąbkiem. Przejechałam się po okolicy i popatrzyłam pod słońce jak wyglądają panele... Powiem szczerze, że nie jest to dla mnie zadowalający efekt. zastanawiam się nad adamante ruukki lub nad icopal Quatro- ta blachodachówka podoba mi się najbardziej. Rąbek byl moim marzeniem od kilku lat... jednak te wrażenia estetyczne zmieniły moje zdanie.

Strona 69 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony