dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dach odwrócony a kondensacja pary wodnej pod izolacją przeciwwodną ... wilgotny dylem

    Witam.
    W budowanym domu mam dwa tarasy. 100m2 na dachu płaskim ( nad piętrem ) oraz drugi 30m2 nad parterem.
    Stropy wykonane są z płyty kanałowej ( żerańskiej ) a na nich styropian 5cm i wylewka spadkowa z chudego betonu (B10) zbrojony siatką 15x15.
    Obecnie na jednym i drugim tarasie rozłożone są duże płachty ( na 100m2 folia 60m2+40m2 ) z foli budowlanej 0,5mm.
    Nawet przy dużych kilkudniowych upałach pod folią po odwinięciu jest duża ilość skroplonej pary wodnej a strop jest cały czas zawilgocony :-/
    Zastanawia mnie czy układając na tych tarasach właściwą izolację przeciw wodną czyli folia zgrzewana 1,1mm nadal pod folią będzie tak duża wilgoć i mokry strop ???
    Czy może należy zabezpieczyć dodatkowo płytę betonową warstwą masy asfaltowo-kauczukowej (dysprebit) ???
    Pod folię zgodnie z zasadą mam zamiar ułożyć separator zabezpieczający przed uszkodzeniem foli w postaci geowłókniny o gramaturze 150 i też sie zastanawiam czy nie zgnije albo szlak jej nie trafi od wilgoci :-/ jeżeli taka się będzie utrzymywać.
    Docelowo na warstwę foli ma iść 3cm styroduru , geowłóknina i żwir dociskowy a w przyszłości wykończenie tarasu z płyt betonowych i desek tarasowych i troche traweczki
    Proszę o informację bo lada dzień ma być układana folia a nie chciał bym strzelić sobie mega babola :-/ w postaci wiecznie mokrych sufitów

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Teraz masz do czynienia z wilgocią budowlaną, pozostałością wody zarobowej z chudziaka. W pogodne dni zdejmij folię niech wszystko wysycha.
    Natomiast dziwny jest układ izolacji.
    Podaj czy pomieszczenia, nad którymi będą tarasy, będą ogrzewane? Pozdrawiam.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Strasznie dziwne te warstwy. Napisz jeszcze raz dokładnie jak mają wyglądać docelowo i z jakimi grubościami poszczególnych warstw. Co dokładnie ma być hydroizolacją? Zwykła czarna folia budowlana???
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał wedwoje Zobacz post
    Witam.
    W budowanym domu mam dwa tarasy. 100m2 na dachu płaskim ( nad piętrem ) oraz drugi 30m2 nad parterem.
    Stropy wykonane są z płyty kanałowej ( żerańskiej ) a na nich styropian 5cm i wylewka spadkowa z chudego betonu (B10) zbrojony siatką 15x15.
    Obecnie na jednym i drugim tarasie rozłożone są duże płachty ( na 100m2 folia 60m2+40m2 ) z foli budowlanej 0,5mm.
    Nawet przy dużych kilkudniowych upałach pod folią po odwinięciu jest duża ilość skroplonej pary wodnej a strop jest cały czas zawilgocony :-/
    Zastanawia mnie czy układając na tych tarasach właściwą izolację przeciw wodną czyli folia zgrzewana 1,1mm nadal pod folią będzie tak duża wilgoć i mokry strop ???
    Czy może należy zabezpieczyć dodatkowo płytę betonową warstwą masy asfaltowo-kauczukowej (dysprebit) ???
    Pod folię zgodnie z zasadą mam zamiar ułożyć separator zabezpieczający przed uszkodzeniem foli w postaci geowłókniny o gramaturze 150 i też sie zastanawiam czy nie zgnije albo szlak jej nie trafi od wilgoci :-/ jeżeli taka się będzie utrzymywać.
    Docelowo na warstwę foli ma iść 3cm styroduru , geowłóknina i żwir dociskowy a w przyszłości wykończenie tarasu z płyt betonowych i desek tarasowych i troche traweczki
    Proszę o informację bo lada dzień ma być układana folia a nie chciał bym strzelić sobie mega babola :-/ w postaci wiecznie mokrych sufitów
    Oczywiście, że będzie. Będzie tak długo jak długo w chudziaku jest nadmiar wody. Każda izolacja lekka, średnia czy ciężka mają za zadanie nie dopuścić do przenikania wilgoci z podłoża do czegoś co znajduje się na izolacji. Przy nadmiernej wilgoci chudziaka i jej zablokowaniu mogą powstać wewnątrz chudziaka zarodniki pleśni. Dzisiaj zbyt łatwo podchodzi się zamykania wilgoci w podłożach mineralnych, bez oglądania się na konsekwencje zdrowotne. W związku z dodatkami jakie znajdują się w dużej ilości w nowoczesnych cementach dochodzi także do powstawania w niektórych podłożach cementowych gazu radonu.
    Na Twoim miejscu należy suszyć, tak długo jak na to pozwala pogoda. Na dzień zdejmować folię kłaść na wieczór przed porannymi rosami.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony