dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Renowacja parkietu

    Hej,

    Mam w mieszkaniu parkiet dębowy, olejowany. Układany w latach 50, więc już mocno trzeszczy i ma sporo luzów. Podoba mi się jednak i chciałbym go zachować. Docelowo ma być nadal nielakierowany, ale też nietrzeszczący

    Wygląda na to, że trzeba go zdjąć, oczyścić, przygotować podłoże, ułożyć na nowo z klejem, wycyklinować, zaolejować.
    Na razie był jeden fachowiec, bardzo polecany i chwalony. Za całość robót i materiałów wyszło w jego wycenie 270zł/m². Trochę się nogi pode mną ugięły, bo mam ponad 40m do zrobienia.

    Zastanawiam się teraz, czy nowy parkiet nie wyszedłby taniej.
    Albo może ktoś poleci fachowca na Dolnym Śląsku, żebym mógł porównać oferty?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał esemes Zobacz post
    Hej,

    Mam w mieszkaniu parkiet dębowy, olejowany. Układany w latach 50, więc już mocno trzeszczy i ma sporo luzów. Podoba mi się jednak i chciałbym go zachować. Docelowo ma być nadal nielakierowany, ale też nietrzeszczący

    Wygląda na to, że trzeba go zdjąć, oczyścić, przygotować podłoże, ułożyć na nowo z klejem, wycyklinować, zaolejować.
    Na razie był jeden fachowiec, bardzo polecany i chwalony. Za całość robót i materiałów wyszło w jego wycenie 270zł/m². Trochę się nogi pode mną ugięły, bo mam ponad 40m do zrobienia.

    Zastanawiam się teraz, czy nowy parkiet nie wyszedłby taniej.
    Albo może ktoś poleci fachowca na Dolnym Śląsku, żebym mógł porównać oferty?
    Wyszło drogo bo jest masa brudnej pracy. Zakładam że parkiet jest na subicie lub czymś podobnym
    Trzeba parkiet zerwac , spakowac w paczki zabrac na warsztat , czyscić , trzeba wyczyścić wylewke i zapewne ją naprawić . Trzeba znów parkiet zapakowac i na nowo wtargać do mieszkania, ułożyc, wyszlifować i zaolejowac . Do tej robocizny dochodza materiały do naprawy wylewki , grunty kleje, fugenkity, oleje itp.
    Za nowy dębowy wyjdzie też sporo ale zawsze ten parkiet będzie nowy , .Przy nowym odejdzie tylko cała zabawa z czyszczeniem klepek .

    Zawsze możesz przyzwyczaić się do trzeszczenia i tylko go wycyklinowac , odnowisz go za około 50-80zł /2, ale szpary pozostana bo szpachla nie utrzyma sie na ruchomym parkiecie
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Pełna naprawa starej podłogi często kosztuje więcej niż wykonanie nowej. Pytanie czym się kierujemy, sentymentem czy rozsądkiem. Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Pytanie czym się kierujemy, sentymentem czy rozsądkiem.
    Nie wiedziałem, że recykling wychodzi tak drogo. Cóż, może bardziej opłaca się ściąć parę kolejnych dębów

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał esemes Zobacz post
    Nie wiedziałem, że recykling wychodzi tak drogo. Cóż, może bardziej opłaca się ściąć parę kolejnych dębów
    Przekładki zawsze wychodza drogo a jeśli jeszcze dochodzi pozbywanie sie tego czarnego G***** to już całkiem drogo.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał esemes Zobacz post
    Nie wiedziałem, że recykling wychodzi tak drogo. Cóż, może bardziej opłaca się ściąć parę kolejnych dębów
    Nowy parkiet przyzwoitej jakości będzie jakieś 20-30% tańszy, zobacz sobie poniższą wycenę - 7200 zł za 40 m2 w średnim standardzie cenowym
    http://kalkulatorybudowlane.pl/salon...03b1383c1c2a4/

  7. #7

    Domyślnie

    A pomijając czyszczenie, czy ułożenie parkietu z używanych klepek jest zdecydowanie trudniejsze niż z nowych?

    Nie chodzi tu o ewidentnie zniszczone elementy, bo zapas klepek będę miał z przedpokoju, gdzie taki sam parkiet rozbieram.
    Czy parkieciarz z takiego materiału dopasowuje deski "na sucho", czy tylko przesortowuje te w lepszej kondycji i z nich układa jak z nowych, pozostawiając ubytki do zaszpachlowania później?

    Pytam, bo wycenę dostałem szczegółową, a pozycja "układanie" pozostaje droższą niż "czyszczenie".

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Nakład pracy przy samym montażu (bez czyszczenia) i wykończeniu starego parkietu względem nowego jest wyższy nawet dwukrotnie.

    Wszystko zależy od rodzaju, stopnia zużycia deszczułek, ich deformacji na uprzedniej podłodze, strukturalnego zanieczyszczenia itp

    W sumie jest to koszt wysoki, jednak jeżeli drewno, szczególnie dębowe, zostanie należycie odrestaurowane to wówczas podłoga podwaja swoją wartość.

    Nowa podłoga, nawet patynowana, postarzana, nigdy nie będzie miała tego uroku jak podłoga z drewna, które ma swój wiek.

    Pozdrawiam.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    A czy czasami ten parkiet nie jest na ślepej podłodze ?
    Tu była reklama....

  10. #10

    Domyślnie

    Zrobiłem dziś odkrywkę.
    Pod spodem, niestety, czarny syf, zapewne niesławny subit.
    Wygląda jak smoła, ale jest twardy i w odkrytym miejscu mocno roztarty na pył (odkrywałem w wejściu do łazienki, więc mocno uczęszczanym miejscu, gdzie klepki były bardzo rozchwiane). Zrobię jeszcze test benzyną, żeby się upewnić co to.

    Wieść to nie jest dobra, bo oprócz wspomnianych 44m² pozostaje mi jeszcze 13,5m² przedpokoju do wyczyszczenia z tego szajsu przed położeniem kafli. I najgorsze — sypialnia z kolejnymi 13,5m² — gdzie jest inny parkiet, w lepszym stanie, którego nie chciałem ruszać, ale który pewnie też leży na subicie.

    Z drugiej strony, to spędziłem całe dzieciństwo w tym domu, a moja rodzina zamieszkiwała je od 1960 i nikt raka nie dostał

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Nie musi to być Subit. Często z "braku laku" parkiety kładziono na lepiku , który z biegiem lat twardniał i się kruszył.
    Tu była reklama....

  12. #12

    Domyślnie

    Jak się domyślam, w przypadku lepiku szkodliwość jest mniejsza, zaś trudności w usunięciu raczej rosną?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Lepik ładnie się kruszy i jest łatwiejszy do usunięcia. Jednak i tak do klejenia trzeba spody strugać albo bez strugania położyć na gwóźdź na ślepej podłodze.....
    Tu była reklama....

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał esemes Zobacz post
    Zrobiłem dziś odkrywkę.
    Pod spodem, niestety, czarny syf, zapewne niesławny subit.
    Wygląda jak smoła, ale jest twardy i w odkrytym miejscu mocno roztarty na pył (odkrywałem w wejściu do łazienki, więc mocno uczęszczanym miejscu, gdzie klepki były bardzo rozchwiane). Zrobię jeszcze test benzyną, żeby się upewnić co to.

    Wieść to nie jest dobra, bo oprócz wspomnianych 44m² pozostaje mi jeszcze 13,5m² przedpokoju do wyczyszczenia z tego szajsu przed położeniem kafli. I najgorsze — sypialnia z kolejnymi 13,5m² — gdzie jest inny parkiet, w lepszym stanie, którego nie chciałem ruszać, ale który pewnie też leży na subicie.

    Z drugiej strony, to spędziłem całe dzieciństwo w tym domu, a moja rodzina zamieszkiwała je od 1960 i nikt raka nie dostał
    Jaki ma odór miejsce odkryte? Czy kłujący, ostry smród "pogorzeliska" ? Subit jest lepiszczem pochodzenia węglowego. U ciebie może być ropopochodny, mniej szkodliwy. Subit to nie koniecznie rak, również wiele innych schorzeń uciążliwych i przykrych. Nie wszyscy palacze umierają na raka płuc, mi9mo, iż w papierosach równiez znajduje się benzo(a)piren.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  15. #15

    Domyślnie

    Nie ma w ogóle zapachu. I nikt nie pamięta, by kiedykolwiek był.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hejzi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-125
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jeśli chcesz kogoś sprawdzonego to przejrzyj tą listę. Powinieneś znaleźć kogoś odpowiedniego w Twojej okolicy http://www.bona.com/pl/Polski/Contra...ied-Craftsmen/

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki!
    W moim mieście nie ma nikogo, ale są w regionie. Już napisałem.

    Co do samego parkietu, to już wiem, że to subit. Nie rozpuszcza się w benzynie, po rozgrzebaniu zalatuje coś jakby palonym drewnem czy węglem drzewnym. Zapach na szczęście nikły, dziadostwo mocno zwietrzałe ale miejscami mocno trzyma się posadzki. Trzeba będzie wezwać kogoś, żeby to zaorał.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał zimnyk Zobacz post
    mam do wyremontowania podłogę w budynku z 1930 roku. Podłoga to dechy na legarach które wiszą nad pustą przestrzenią, pod nią chyba chudziak. Jakieś 10 lat temu położyłem na tym OSB i dałem wykładzinę podłogową. Niestety przy psie to porażka więc planuję teraz założyć parkiet nie wiem tylko jaki 16 mm czy 22 mm http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/parkiety,a190.html . Do tego zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym (elektrycznym), ale pewnie wówczas musiałbym wylać podłogę pewnie na stary chudziak 12 styropian, potem z 25 cm wylewki ze zbrojeniem ponownie styropian podłogowy 5 cm i dopiero posadzka. Przeraża mnie taka ilość betonu. Pewnie musiałbym z trzy miesiące wietrzyć. Ale dzięki temu mógłbym zamiast parkietu dać płytki ceramiczne drewnopodobne. Czy są jakieś inne sposoby na remont mojej podłogi. Przyznam że legary trochę sprężynują i z pewnością skakać w pokoju sie nie da bo wszystkie meble latają.
    Na istniejące płyty możesz rozłożyć folie grzewcze a na nich warstwówki z zamkiem.
    Folie grzewcze wymagają kompletu podkladów, ale są proste w montażu, bez inwazji w konstrukcję podłogi.
    Szczegółowych informacji szukaj u dystrybutorów w/w folii.
    Szukaj poważnych firm, ponieważ te mniejsze nie mają pełnej orientacji i bajki opowiadają aby sprzedać.
    Pamiętaj o zapotrzebowaniu ciepła w pomieszczeniach i o stratach ciepła w dół.
    Pozdrawiam.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Na istniejące płyty możesz rozłożyć folie grzewcze a na nich warstwówki z zamkiem.
    Folie grzewcze wymagają kompletu podkladów, ale są proste w montażu, bez inwazji w konstrukcję podłogi.
    Szczegółowych informacji szukaj u dystrybutorów w/w folii.
    Szukaj poważnych firm, ponieważ te mniejsze nie mają pełnej orientacji i bajki opowiadają aby sprzedać.
    Pamiętaj o zapotrzebowaniu ciepła w pomieszczeniach i o stratach ciepła w dół.
    Pozdrawiam.
    25cm wylewki to nie 3 miesiące a pewnie 15 lub dłużej. Parkiet dał rozwiązanie optymalne tym bardziej, że wszystko się huśta.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    25 cm wylewki ? A strop to wytrzyma ?
    Tu była reklama....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony