dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 83
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1647
  1. #1161
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    no wiesz.. wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.. powiem tak, my z żoną też jesteśmy zmęczeni.. nie ma się co oszukiwać.. jak się pracuje w zupełnie innej branży i raczej przy biurku to taki fizyczny zapieprz powoduje zmeczęczenie.. żona położyła wszystkie płytki ceramiczne, ja docinałem itp. - pierwszy raz w życiu to robiliśmy.. dzisiaj szlifowała gładzie (ktore wcześniej sama położyła) - też sama.. ja w tym czasie właśnie z hydrauliką walczyłem, panelami i sam nie wiem czym jeszcze.. i to zmęczenie powoduje czasem frustrację.. bo jak się nie frustrować jak cos nie poszło, bo odkręcasz te cholerne śrubunki piąty raz a potem okazuje się ze coś jeszcze masz wsadzić i rozkręcasz.. i to zmęczenie powoduje takie myśli.. ale nie martw się, nie jesteś sam.. jak nie masz wielkiego ciśnienia to po prostu lekko odpocznij.. my na rowerze ostatnio cały dzień spędziliśmy.. pomaga..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  2. #1162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jedyny wykrywacz metali "budowlanych", z jakim się spotkałem (a widziałem ich trochę) i który dawał realne wskazania mogące być realną podpowiedzią odnośnie tego, co w ścianie siedzi to był Bosch niebieski. Wszystkie inne, zwłaszcza tanie modele zapewniały całkowitą losowość wskazań. Co ciekawsze, wszystkie działają doskonale w sklepie, kiedy się je testuje - wtedy jest perfekt. Nawet w domu też działają ok. Na budowie, czy też w tymże samym domu, ale kiedy potrzebujemy konkretnych wskazań - całkowita porażka, albo nie wykrywa nic, albo twierdzi, że np. cała ściana jest stalowa i pod napięciem.
    Sam mam wykrywacz Stanleya, model kupiony w Lidlu i działa różnie, niemniej nauczyłem się już rozpoznawać jego fochy i jakoś sobie radzimy

    Klucz do śrubunków - też nie mam Znakomicie go u mnie zastępuje dłuto "szpicak" do młotowiertarki - czworokątny szpic świetnie pasuje do gniazda końcówki śrubunku, za sześciokątne "stylisko" kręcę kluczem. nie mając pod ręką szpicaka kiedyś podobnie użyłem bardzo małego młotka (część szpiczasta - do rurki).

    A co do "chwili zwątpienia" - nie łam się, to normalne. Mija A potem wraca. I znów mija. I tak jeszcze parę razy. Potem, kiedy już usiądziesz na swoim własnym tarasie (czy gdzieśtam) z browarem w garści i popatrzysz, że to wszystko Ty, Temi Ręcami zrobiłeś - cały spuchniesz z dumy. A za moment, pójdziesz w jakieś inne miejsce domu, spojrzysz na coś, co Ci wyszło niespecjalnie, pokiwasz głową, przypomnisz sobie te wszystkie wnętrza z inspiracji i realizacji "na tip top", którymi się zwłaszcza forumowiczki tu na forum chwalą i będziesz miał ochotę się uchlać z rozpaczy Pamiętaj jednak, że nawet ci od wnętrz jak z katalogu wnętrzarskiego też nie wszystko na pewno pokazują (bo gdzieżby skazy na krystalicznej wizji mogli), a satysfakcji z samodzielnego dojścia do czegoś nie zastąpi nic.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #1163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    ........... A co do "chwili zwątpienia" - nie łam się, to normalne. Mija A potem wraca. I znów mija. I tak jeszcze parę razy. Potem, kiedy już usiądziesz na swoim własnym tarasie (czy gdzieśtam) z browarem w garści i popatrzysz, że to wszystko Ty, Temi Ręcami zrobiłeś - cały spuchniesz z dumy. A za moment, pójdziesz w jakieś inne miejsce domu, spojrzysz na coś, co Ci wyszło niespecjalnie, pokiwasz głową, przypomnisz sobie te wszystkie wnętrza z inspiracji i realizacji "na tip top", którymi się zwłaszcza forumowiczki tu na forum chwalą i będziesz miał ochotę się uchlać z rozpaczy Pamiętaj jednak, że nawet ci od wnętrz jak z katalogu wnętrzarskiego też nie wszystko na pewno pokazują (bo gdzieżby skazy na krystalicznej wizji mogli), a satysfakcji z samodzielnego dojścia do czegoś nie zastąpi nic.
    Hi hi dobrze prawicie kolego Jarosławie. Jak mi czasami balonik dumy się nadmie to zona od razu "poprawiłbyś to lub tamto" Tez mam parę takich miejsc na widok których jest tylko jedno wyjście "uchlać się z rozpaczy".

    Artur ma rację czasami trzeba trochę zwolnić i odpuścić na 1 , 2 dni. Ale po tych wszystkich emocjonalnych i fizycznych zawirowaniach jest światełko w tunelu. Niedługo ty też będziesz mógł się uchlać z rozpaczy (wiem nie używasz alkoholu- ale np kawą lub herbatą) na widok paru bugów budowlanych.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  4. #1164
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Czyli już wiem jak jest, zniechęcenie pojawia się i znika... Trzeba robić swoje i już. Dołożyłem jeszcze do tego trochę wysypiania, więcej wody, magnezu i wapnia, plus jakieś mikroby na trawienie i można działać dalej.
    Wczoraj zwróciłem felerny czujnik profili, nabyłem coś 'a la klucz do śrubunków (to mieli na półce 'samochodowej' tańsze i działa. Skręciłem zestaw zaworowo-filtrowo-śrubunkowy na sucho, wykułem dla niego podejścia na ścianie w toalecie i trzeba było wracać do domu.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  5. #1165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Zestaw zaworowo-filtrowy .... ciągle się robi. Jest ciasno, dużo zakrętasów, i związanych z tym błędów. Jak w końcu się przez to przebiję to dalej powinno być już łatwiej.

    Czy istnieje jakiś patent na prężące się rurki pp, typu grzanie suszarką, ...?
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 10-07-2014 o 13:25
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  6. #1166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Co to znaczy prężące się? Nie trafiające na siebie? One dość giętkie są, po prostu trzeba je nagiąć (oczywiście mówimy o lekkim nagięciu!), ułożą się same.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #1167
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Prężące, to znaczy np. wystające same z siebie z wykutego rowka w ścianie. Jak je wcisnę i przymocuję to będą potem cały czas naprężone. Przeszkadza to w czymś?

    A poza tym, pochwalę się - wczoraj w końcu ten pieroński zestaw z zaworem zrobiłem. Ufff!
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  8. #1168
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    a widzisz.. ciepła czy zimna woda?
    jak gorąca to otulina i naddatki na długości obowiązkowo bo rury pod wpływem temperatury się rozszerzają (bywa że do 2 cm na 1m długości) - chyba że do gorącej masz takie z włóknem w środku (takie czerwone pomiędzy warstwami rury).
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  9. #1169
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    W moim konkretnym przypadku temperaturę ciepłej wody w rurach chcę ustawić na 45*, teraz jest około 20 - 25*. Współczynnik podają (mm/m*K = 0,15) wychodzi więc 3 - 4 mm na metr. Rury prowadzę w między warstwami styropianu po podłodze - to chyba otulina jeszcze niepotrzebna? Może tylko do wyprowadzeń w ścianach.

    Zgrzewając, myślę już o przeprowadzeniu próby ciśnieniowej. Korki widziałem, to nie problem. Są wątpliwości jednak:
    1. Jak tymczasowo połączyć obiegi ciepły z zimnym?
    2. Jak po próbie spuścić niepotrzebną wodę? Dać jakiś zawór spustowy w najniższym punkcie? Mam mieć POŚ i na razie brak możliwości prostego pozbywania się ścieków.
    3. Przy napełnianiu instalacji, jak zrealizować odpowietrzenie?
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  10. #1170
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    1. ja połączyłem przy prysznicu wężykiem 30cm i dwoma nyplami
    2. Zawór spustowy albo cokolwiek w najniższym punkcie.. wody w rurach to parę wiaderek tylko jest.. ja puszczałem z bojlera 200l na podwórko szlauchem.. to nie ścieki przecież tylko czysta woda..
    3. odpowietrznik z zaworkiem w najwyższym punkcie - ja mam na strychu bojler i naczynie przeponowe więc chyba mam odpowietrzone..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  11. #1171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Prężenie nie przeszkadza w niczym, o ile tylko rurkom zostawisz trochę luzu. Czyli w ścianie - koniecznie w otulinie. W podłodze styropian powinien wystarczyć, jeśli tylko masz go na tyle grubo, żeby rury były osłonięte wokół. Na parterze to nie problem zwykle, ale np. na poddaszu już owszem.

    Do prób ciśnieniowych nie wiem, czy nie lepiej robić na każdym obiegu osobno. Bardziej czasochłonne, ale w razie problemu mniej szukania potem.
    Jeśli koniecznie chcesz naraz - kup sobie wężyk elastyczny w oplocie, dwa nyple i po prostu zrób "zwarcie" na wyprowadzeniach którejś baterii

    Spuszczanie wody - a musisz dokładnie? Bo nie wiem, planujesz na zimę zostawić jeszcze chałupę nieogrzewaną? Ryzykowne trochę... Jeśli bardzo trzeba, to po zalaniu instalację warto byłoby dokładnie przedmuchać, pożycz skądś kompresor po prostu. A jeśli chodzi po prostu o spuszczenie wody z powodu, że dalsze prace, to się nie pierdziel, otwórz najniższy zawór jaki masz, podstaw wiadro, potem otwórz zawór w najwyższym punkcie i idź się napić herbaty
    Odpowietrzanie tak samo, tylko w odwrotnej kolejności. I też się tym nie kłopocz, instalacja się dość szybko sama odpowietrzy, najwyżej przy pierwszych paru użyciach krany będą parskać

    EDIT: nie miałem odświeżonej strony i pisząc nie wiedziałem, że Artur mnie ubiegł. Jeśli na szczycie instalacji jest bojler, to odpowietrzenie oczywiście warto zrobić dokładniej, wtedy odpowietrznik zainstalowany na stałe może być dobrym pomysłem.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #1172
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    ...A jeśli chodzi po prostu o spuszczenie wody z powodu, że dalsze prace, to się nie pierdziel, otwórz najniższy zawór jaki masz, podstaw wiadro, potem otwórz zawór w najwyższym punkcie i idź się napić herbaty
    ...
    Właśnie o to chodziło, porady zastosowane, także w sobotę już prawie cały parter mam oblecony. Została jeszcze góra, ale w poniedziałek niewiele zrobię bo kolejna agencja ogląda mieszkanie.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  13. #1173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Oglądanie wczoraj się odbyło, jeszcze nawet doszedł kolejny klient. Jakie ludzie mogą mieć koncepcje na swoje M , w stylu '"... a jezioro da się tu, "
    - kto bogatemu zabroni.
    Po oględzinach, pojechałem na budowę, chociaż 2 godzinki wykorzystać. Przeniosłem sprzęty na górę, zdążyłem zrobić podejście do pralki w pralni i podłączyłem pierwsze rurki do pionu, ciasno i niewygodnie, ale dałem radę.

    Na piątek jesteśmy umówieni do notariusza z kupcem na działkę. Oby wszystko poszło pomyślnie - Murphy, weź sobie wolne tym razem, albo urlop, czy co.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  14. #1174
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No to powodzenia w sprzedaży

    Fajnie by było jakieś fotki tej kleconej instalacji wodnej zapodać moglibyśmy trochę nad nią pomarudzić , pokrytykować albo nie daj Boże pochwalić .
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #1175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Fociny będą, a jakże. Tak mi się wydaje, że to strasznie niefotogenicznie na razie wygląda, ale dokument musi być. Może dziś wezmę jeszcze pstrykacza i jutro wrzucę ku uciesze licznie zgromadzonej gawiedzi .
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  16. #1176
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    ...Może dziś wezmę jeszcze pstrykacza i jutro wrzucę ku uciesze licznie zgromadzonej gawiedzi .
    skleroza blekowcę nie boli, porobiłem trochę fotek telefonem, starym telefonem, a że było ciemno to osoby co wrażliwsze proszone są o nieoglądanie tego co poniżej...
    No dobra, uprzedzenie było, teraz program od lat 18-tu


    pomieszczenie techniczne, podejście do zasobnika cwu i umywalki, na dole widać niedokończoną jeszcze rurkę - tu pójdzie tymczasowy zawór spustowy

    w siną dal, rurki do kuchni lecą..., z odnogą w lewo do WC na parterze, widok z perspektywy kota


    i jeszcze raz rozstaj dróg z góry, obok - gratownik dorobił się zgrabnego postumentu


    i kuchnia - podejścia od lewej; zmywarka, zlewozmywak i wyjście na ogród uzyskane rurhakiem starożytnym. Kanaliza rozkręcona dla wygody hydraulika - znaczy mnie , skręcę po udanej próbie szczelności.

    ciemność widzę, w WC znaczy


    w mrokach majaczy również zespół śrubunkowo-zaworowo-filtrowy


    przechodzimy do łazienki, nieco jaśniej, prawda? tu podejście do umywalki

    Pionu już nie pokażę, bo tylko czarność widzę.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  17. #1177
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    czemu nie robisz wyjść C/Z na jednym poziomie? są takie wyjścia połaczone już na blaszkę 10 lub 15 cm (te pod baterię).
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  18. #1178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Wyjścia pod baterię robię rzeczywiście w jednym poziomie, na takiej plastikowej 'deseczce'. Te pokazane i tak są łączone potem elastycznym wężykiem i nie na widoku. Byłoby trochę mniej kucia... - lenistwo... wylazło.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  19. #1179
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    haha.. pytam nie dlatego tylko ostatnio wierciłem w płytkach a pod spodem rurki - musiałem pomiędzy płytkami wywiercić.. i jak nierówno będzie to za parę lat może się przydać że jest równo.. ja przy zgrzewaniu dodatkowo markerem zaznaczałem aż do krawędzi z której strony rurka jest wsadzona - kreska pomaga też w ustawianiu a potem zostaje..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  20. #1180
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Przy tak blisko siebie rozstawionych wylotach podejść będziesz bardzo klął montując na nich cokolwiek. W skrajnym przypadku, przy mocno rozbudowanych zaworkach może się to nawet okazać niemożliwe.

    Jak już marudzę, to przyczepiłbym się jeszcze do peszli z przewodami, nie podoba mi się, że się krzyżują. Ciężko będzie wokół tego utkać styropian, dodatkowo mogą się potem zagniatać pod naciskiem warstw.

    Dobrze widzę przy wyjściu na ogród, przewód sobie chlasnąłeś przecinakiem? To jest najfajniejszy moment przy takich robótkach
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 59 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony