dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 95 z 112
Pokaż wyniki od 1.881 do 1.900 z 2232
  1. #1881
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ok to faktycznie szeroka , za zdjeciu wygląda minimalnie a i podłoga bez ogrzewania wiec ok.
    dał bym szarą osobiscie tylko przy szarej predzej czy pozniej brud zrobi wsoje i bedzie ciemna (tak jest u mnie w starym 6 letnim mieszkaniu)
    nie mam czasu czyscic domestosem a i nie impregnowałem jej na początku

    wiec tak jak pisze moj typ to szara.
    w nowym domu wybrałem epoksydową i sam jestem ciekaw jak sie sprawdzi przy wejsciu.

  2. #1882

    Domyślnie

    No wlasnie zastanawiam sie nad epoksydowa, ale te plytki, to tzw. klinkier suchoprasowany, czyli barwiona w masie cholernie twarda masa, cos jak gres, a z wierzchu dosc chropowata. Zmyc zabrudzenia z zaprawy klejowej, czy zwyklej fugi sie da, ale epoksyd, to inna bajka.

  3. #1883
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Szarą, jasnoszara za jasna IMHO.

  4. #1884
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    No wlasnie zastanawiam sie nad epoksydowa, ale te plytki, to tzw. klinkier suchoprasowany, czyli barwiona w masie cholernie twarda masa, cos jak gres, a z wierzchu dosc chropowata. Zmyc zabrudzenia z zaprawy klejowej, czy zwyklej fugi sie da, ale epoksyd, to inna bajka.
    zauważ tez ze fuga epoksydowa troszke sie błyszczy.
    przy płytkach lappato jeszcze jakos to wygląda aczkolwiek nie jestem błyszczący i taki nigdy nie będę lubie płytki matowe jednak jakos tę fugę przeboleję (błyszcząca)

    jak piszesz z e płytki sa matowe to lekko połyskująca fuga chyba nie o to chodzi
    moze normalna cementowa i nie ekstra zacierana tą gąbką

  5. #1885
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    munia_k

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-010
    Posty
    12

    Domyślnie

    Wystarczy w wujku google pogrzebac i da sie znalezc tanio prawdziwa cegle... Ta ogolnie mi sie nie podoba bo jest blyszczaca - ja bym wolala naturalna zaimpregnowac zeby nie zmienila ani barwy ani nie nablyszczyla no ale to kwestia gustu a o nich sie nie dyskutuje

  6. #1886

    Domyślnie

    jasne, o grubosci ponizej 1.5cm? Minimum 180zl/m2.

  7. #1887
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    da się, tylko cena 250 zł/m2 podłogi z takich płytek to trochę dużo

  8. #1888
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ol_ka

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ja widziałam kiedyś propozycję wyłożenia cegłą jednej ze ścian salonu. Co wy na takie połączenie?

  9. #1889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przeczytaj wątek, to będziesz wiedziała.

  10. #1890

    Domyślnie

    i jeszcze taki komin w jadalni, pewnie obraz na nim zawisnie


  11. #1891
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    poczekaj poczekaj - dojezdzasz cegłą do wylewki.
    Moj majster zostawił miejsce przyszło drewno i teraz dojade cegą do deski

  12. #1892

    Domyślnie

    Nie dojezdzam - jest przerwa jakies 16mm na deske.

  13. #1893
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a to cyrklujesz w punkt widzę
    nie widac twego na fotce

  14. #1894

    Domyślnie

    Mam deske na proby - plus dalem tolerancje ok. 1.5mm.

  15. #1895

    Domyślnie

    Olleo - Ja bym dała kolor fugi średni szary, nie za ciemny (prawie czarny), ale też nie zbyt jasny

    Myślicie, że fuga mapei się sprawdzi przy cegle? Kolor wanilia - cegłę mam zwykłą klasyczną "budowlaną".
    Myślę najpierw wyrównać zaprawą fugi, żeby za dużo nie zużyć gotowej fugi, a na koniec wyrównać już na gotowo.

  16. #1896

    Domyślnie

    Groszeczek, fuge juz dalem, wlasnie srednioszara, tj. tytan z palety mapei. Tym samym podpowiem Ci co z ta Mapei - do cegly jest za gladka, bedzie wygladac "plastikowo". Musisz dac fuge z trasem - zdaje sie Ceresit ma takie cos, ale nie wiem, czy wystarczajaco jasna bedzie. A jesli to cegla na sciane, to juz jestes w domu - fuga do klinkieru, np. PCB SK lub Weber. Tylko z Weberem uwazaj, bo przy dozowaniu wg zalecen producenta fuga wychodzi duzo ciemniejsza - kupilem F22 (biala), a wyszla kawa z mlekiem kuzwa. Zeby wyszla taka, jak na wzorniku, to musialbym dac prawie 2x wiecej wody, a wowczas fuga jest po prostu miekka.

    Fuge do cegly rozrabiasz na polsucho (jak mokra ziemia) i aplikujesz spoinowka (inaczej fugowka), a potem modelujesz tym samym narzedziem lub palcem. Na koncu miekkim suchym pedzlem zacierasz, zeby wytworzyc naskorek.

  17. #1897

    Domyślnie

    Telewizzo, wygląda świetnie! Też u siebie zrobię coś takiego.

  18. #1898
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tolabis

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    9

    Domyślnie

    Telewizzo brawo! Zainspirowałeś mnie, uwielbiam take nietuzinkowe połączenia. W sumie już coś podobnego chciałam zrobić w salonie, ale nieco inaczej chyba rozwiąże kwestię oświetleniową.
    NIE REKLAMUJEMY NA FORUM!

  19. #1899

    Domyślnie

    co za telewizzo??

  20. #1900

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    co za telewizzo??
    No właśnie, co za telewizzo? Może ktoś usunął wpis?

    Olleo dzięki za odpowiedź w sprawie fugi - już kupiłam 5 kg tej mapei (i tak za mało) - właśnie szukałam zaprawy do klinkieru np. atlasa, ale nigdzie na składzie nie było jasnego koloru, tylko szarości, a ja chciałam krem albo bardzo bardzo jasny szary (jeśli już) no i nic Jedynie przez neta ściągać.
    To na próbę gdzieś od dołu, gdzie i tak komoda będzie stała chciałam spróbować, ale po Twoim wpisie nie jestem przekonana - hmm, może jak nie zatrę tak dokładnie to nie wyjdzie tak źle?
    No i nie kupiłam aplikatora do fugowania - spróbuję z reklamówką (obcięcie rogu ) - ktoś już pisał w tym wątku, że się sprawdza
    Najwyżej poświęcę końcówkę do ciast jeśli reklamówka foliowa będzie zbyt wiotka.

Strona 95 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony