dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 540 z 625
Pokaż wyniki od 10.781 do 10.800 z 12494
  1. #10781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pospółka pod fundament
    Zwir na rabaty
    Piasek pod bruki

  2. #10782

    Domyślnie

    Czytam i oczom nie wierze. Sciany stoja bez wienca ,szukam ludzi do stropu monolitycznego i brak chetnych za rozsadne pieniadze, Ci chetni rzucaja takimi cenami ,ze zwalaja z nog, Strop 240m ostatnia wycena to 36tys robocizna plus 40tys material . Chyba rok bede zbierac na ten strop , lub zamienie na smarta.

  3. #10783
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Czytam i oczom nie wierze. Sciany stoja bez wienca ,szukam ludzi do stropu monolitycznego i brak chetnych za rozsadne pieniadze, Ci chetni rzucaja takimi cenami ,ze zwalaja z nog, Strop 240m ostatnia wycena to 36tys robocizna plus 40tys material . Chyba rok bede zbierac na ten strop , lub zamienie na smarta.
    To wcześniej nie wiedziałeś, ile to może kosztować? 240m2 stropu ? Wielka ta chałupa
    Nie wiem czy 150/m2 robocizny to jakaś średnia cena- mając rysunki zbrojenia problemu ze zrobieniem chyba nie ma, ale więcej się człowiek nadźwiga stali.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  4. #10784

    Domyślnie

    No , nie wiedzialam ,ze tyle moze kosztowac.Jest juz lepiej ,nastepne propozycje 40zl netto / m2, 45zl/m2 lub 12K za calosc.Dom 23,5 m2 na 9,5m2 plus garaz 6,60/ 6,90.
    Nadal czekam na wyceny smarta i filigran.
    Ostatnio edytowane przez vze ; 21-07-2014 o 16:21

  5. #10785
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Teraz te ceny zaczynają wyglądać do ludzi
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  6. #10786

    Domyślnie

    No nie?Podziwiam tych , ktorym udalo sie zmiescic w 100zl /m2 za calosc.Nie poddaje sie , jeszcze szukam.
    Ostatnio edytowane przez vze ; 22-07-2014 o 01:01

  7. #10787

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez vze ; 23-07-2014 o 14:49

  8. #10788

    Domyślnie

    Dotarla wstepna wycena smarta ze wszystkim okolo 40tys , z dzwigiem, transportem ,montazem . Przeslalismy firmie na ich zyczenie dodatkowo rzuty parteru i poddasza, mozliwe ,ze kwota sie jeszcze zmniejszy, Mamy otwor w stropie przy schodach wielkosci 25m2 .Zapomnielismy o nim.
    Ostatnio edytowane przez vze ; 23-07-2014 o 15:04

  9. #10789

    Domyślnie

    sylwekr;6556574

    Mam u siebie prawie 200 ton żwiru / piasku (z możliwością dowiezienia więcej)

    Gdzie sie budujesz?Ja mam duze zapotrzebowanie na zwir przy dachu odwroconym

  10. #10790

    Domyślnie

    vze
    Nie pozbywam się tego co już leży, a dodatkowo jeszcze zamówiłem "trochę" towaru (póki jeszcze mam możliwość). Nie wiem ile wykorzystam (pomysłów trochę jest), ale ma gdzie to leżeć. Jak zakończę budowę i co zostanie będzie mi przeszkadzać dam ogłoszenie na Tablicy, że oddam za darmo i chętni na pewno się znajdą...
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 23-07-2014 o 21:03

  11. #10791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  12. #10792

    Domyślnie

    Sylwekr
    Ja oczywiscie zartowalam z tym zwirem ,ale jak Ci zostanie to lepiej oglos to na forum, nie na tablicy i niejeden forumowicz bedzie uradowany.Zycze powodzenia w budowie i trafnych wyborow .Ja sie zbytnio rozbujalam z metrazem i juz na etapie ukonczonych murow za pozno na zmiany. Pocieszam sie tylko, ze w tak duzym domu pewne oszczednosci osiagniemy , na parterze pow. uzytkowej 178m2 np. brak praktycznie wydzielonej komunikacji ,a drzwi potrzebuje szt 1 plus wejsciowe.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez vze ; 24-07-2014 o 02:25

  13. #10793

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Nie wiem jak to cos nazwac , kontener , skladzik , buda na rupiecie,ktora wygladem przypomina chatke na drzewie.Zastanawia mnie ta ilosc okien, przerost formy,mam wrazenie goraca i zaduchu .Dwie osoby to juz tlok i nogi w siniakach . W tym przypadku zastosowanie wyrazu ''domek'' jest obrazliwe w stosunku do domku.Zdecydowanie wolalabym zamieszkac w przyczepie kempingowej.
    Ostatnio edytowane przez vze ; 26-07-2014 o 13:37

  14. #10794
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Nie wiem jak to cos nazwac , kontener , skladzik , buda na rupiecie,ktora wygladem przypomina chatke na drzewie.Zastanawia mnie ta ilosc okien, przerost formy,mam wrazenie goraca i zaduchu .Dwie osoby to juz tlok i nogi w siniakach . W tym przypadku zastosowanie wyrazu ''domek'' jest obrazliwe w stosunku do domku.Zdecydowanie wolalabym zamieszkac w przyczepie kempingowej.
    Dla jednego buda dla kogoś innego mały domek, kawalerka. Fajnie rozplanowana przestrzeń, przyjemna kolorystyka, spora ilość okien powieksza optycznie pomieszczenie. Nie jest to willa dla czteroosobowej rodziny to pewne, chociaż i takie często żyją na podobnym metrażu. Jednego stać, drugiego nie. Normalny dom tylko powyżej 150m2 (niektórzy tak twierdzą), reszta to budy i składy na rupiecie. Teraz wnioski, lepszy mniejszy metraż niż sporo za duży i w związku z tym problemy z wykończeniem chałupiska plus koszty utrzymania. Życie prędzej czy później zweryfikuje fantazje i marzenia inwestorów. No ale czego sie nie robi dla prestiżu.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  15. #10795

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Dla jednego buda dla kogoś innego mały domek, kawalerka. Fajnie rozplanowana przestrzeń, przyjemna kolorystyka, spora ilość okien powieksza optycznie pomieszczenie. Nie jest to willa dla czteroosobowej rodziny to pewne, chociaż i takie często żyją na podobnym metrażu. Jednego stać, drugiego nie. Normalny dom tylko powyżej 150m2 (niektórzy tak twierdzą), reszta to budy i składy na rupiecie. Teraz wnioski, lepszy mniejszy metraż niż sporo za duży i w związku z tym problemy z wykończeniem chałupiska plus koszty utrzymania. Życie prędzej czy później zweryfikuje fantazje i marzenia inwestorów. No ale czego sie nie robi dla prestiżu.
    Na ROD- ach widziałem lepsze haciendy . Pewne koszty budowy są wspólne dla 19 m2 prezentowanego domku jak i 150 m2 , nie wspominając o tym że pewne rozwiązania przetestowali swego czasu na sobie powodzianie w postaci kontenerów mieszkalnych.

  16. #10796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Buda jak buda... dla mnie mini domek z kilkoma zaletami miałem kiedyś koło100m2, miałem koło 500m2... znaczy jeszcze mam (w odnośniku) Tylko czasy się zmieniają, potrzeby też. Troszkę przeżyłem... więc jestem trochę walnięty... moje byłe mogą coś na ten temat powiedzieć Mam zaje...dużą ochotę zrobić coś podobnego... troszkę przeliczyłem i w moim przypadku coś podobnego w wersji prawie samowystarczalnej może lekko przekroczyć 15 tyś (wprowadzić tylko ciuchy).... w utrzymaniu śmieszne, a obecnie utrzymanie domu około 150m2 .... oczywiście domku spełniającego minimalne normy to koszt około kilkunastu tyś/rok.

    Mam kumpla... też postawił duży dom... firma mu padła.... wypadek samochodowy, kilka lat odsiadki... na "szczęście" troszkę się połamał i w szpitalu wykryli u niego raka... udało się... jeszcze żyje choć zostały mu tylko długi.

    Dla pocieszenia dodam iż planowana wysokość emerytury za kilkanaście lat to około 30% pensji Za mało by żyć... za dużo by umrzeć... a z czego utrzymać dom
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #10797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Mam kumpla... też postawił duży dom... firma mu padła.... wypadek samochodowy, kilka lat odsiadki... na "szczęście" troszkę się połamał i w szpitalu wykryli u niego raka... udało się... jeszcze żyje choć zostały mu tylko długi.Dla pocieszenia dodam iż planowana wysokość emerytury za kilkanaście lat to około 30% pensji Za mało by żyć... za dużo by umrzeć... a z czego utrzymać dom
    Życie bywa czasami przewrotne. Dzisiaj sie powodzi, jutro już nie i zaczynaja sie kłopoty. Często proporcjonalne do wysokości kredytu i wielkosci domu (niewielki popyt na duże domy). Kolega pierdyknął sobie domeczek koło 200m2, bryła i dach typu "klasyczny gargamel"(cztery lukarny, czterospadowy plus dobudowany garaż). Już drugi rok mieszka na parterze, bo brakuje kasy na wykończenie piętra. Czego tam nie miało być to głowa mała. Teraz marzy tylko o wykończeniu części sypialnej. Życie sprowadza ludzi do parteru i to dosłownie.

    gti11 nie ma sie co oszukiwać, że to "domisko" zapewni człowiekowi przestrzeń i luksus ale na tych 19m2 projektant zmieścił wszystko co jest potrzebne człowiekowi do życia. Przypomina mi to ekspozycje w Ikea, są boksy np. 43m2 urządzone jak normalne mieszkania. Można w tak urzadzonym mieszkanku spokojnie sobie żyć. He he na terenie ogródków działkowych zdarzają sie "domeczki" wieksze od mojego, takie całoroczne domki pietrowe. Kolega kolegi mieszka w takim .
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  18. #10798
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    możecie pisać co chcecie o małej powierzchni tego domku - ale jedno jest pewne: świadczy on o dobrym guście i klasie właścicieli. bardzo chciałabym poznać takich ludzi, muszą być niezwykli. i w końcu o to w tym krótkim życiu chodzi.

  19. #10799

    Domyślnie

    Popadacie w skrajności,zbyt mały dom jest niewygodny,zbyt duży może być nieekonomiczny w utrzymaniu,dlatego dla czteroosobowej rodziny dom 120-140m jest w sam raz,nie za duży,nie za mały,oczywiscie z p.u. o zwartej bryle,taki mam i po ponad dwóch latach mieszkania stwierdzam,że roczne utrzymanie mojego domu kosztuje mnie mniej niż mieszkania w którym mieszkałam w bloku o pow. niespełna 50m.

  20. #10800
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    No , nie wiedzialam ,ze tyle moze kosztowac.Jest juz lepiej ,nastepne propozycje 40zl netto / m2, 45zl/m2 lub 12K za calosc.Dom 23,5 m2 na 9,5m2 plus garaz 6,60/ 6,90.
    Nadal czekam na wyceny smarta i filigran.
    Czy ta wycena dotyczy wyłącznie stropu, czy też wszystkich elementów konstrukcyjnych? Bo jeżeli mówimy o stropie żelbetonowym razem ze wszystkimi elementami konstrukcji jak podciągi, słupy i wieńce to w przeliczeniu na m2 mówimy o cenach kilkukrotnie wyższych
    http://kalkulatorybudowlane.pl/budow...piwnica/strop/
    Oczywiście ceny już z VAT

Strona 540 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony