dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fajowy Zobacz post
    ...
    Prosze rozwincie takze skrot RBR
    ...

    ...
    Tu znajdziesz odpowiedź: http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fajowy

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    dolnyslask
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Może jeszcze odpowiedz na pytanie dlaczego tylko 1150 szerokości? Przy podajniku ślimakowym jest wymagane co najmniej 0,5 m na demontaż ślimaka. Czy to było brane przez ciebie pod uwagę?
    Tak - jest to brane pod uwage - przebije sobie przez sciane otwor umozliwiajacy wyciagniecie slimaka.

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fajowy

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    dolnyslask
    Posty
    9
    Ostatnio edytowane przez Fajowy ; 22-07-2014 o 18:39

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fajowy

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    dolnyslask
    Posty
    9

    Domyślnie

    Koledzy - ogolnie proste pytanie
    Firma Kotłostal (nie mylic z kotlospaw) - jakie opinie ??
    Ich kociol z opisow - dla mnie Genialny.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fajowy Zobacz post
    Ich kociol z opisow - dla mnie Genialny.
    A widziałeś żeby którykolwiek w opisie nie był genialny, najlepszy i najbardziej zaje..sty niż cała reszta ?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fajowy

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    dolnyslask
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A widziałeś żeby którykolwiek w opisie nie był genialny, najlepszy i najbardziej zaje..sty niż cała reszta ?
    a wiec dokoncze poprzedni wpis - Genialny pod wzgledem glownie wymiarow.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zwróć uwagę na wpis pod tabelką z rozmiarami, niema rozmiarów D1 i D2, gdzie są to rozmiary kotła z palnikiem, miał, ekogroszek ( stalowy i żeliwny )
    Zatem jaki palnik jest w tym kotle ?
    Ostatni wpis pod tym : "Kocioł c.o. o przybliżonej mocy 15kW wykonujemy na życzenie klienta"
    Zapytałbym co oznacza pojęcie: "przybliżonej mocy 15kW" jak ta moc zbliżona, bo to trochę dziwne określenie mocy, znam pojęcia minimalna, maksymalna a przeważnie podaje się nominalną, no i kocioł 15kW do 100m2, tak jest w opisie, także jak ta moc jest mocno zbliżona do tej deklarowanej, w sumie takim wpisem nic się nie deklaruje.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wasyl_psp

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    ja mam kocioł eko max 4 berski 20 kW na budynek 280 m2 , kolega zamówił też tam gdzie ja na 100 m2 10 kW przy dobrym ociepleniu i też dał w granicach 5000 zł , tak że jak coś to tam można kupić taki koło 10 kw i chyba mają również z rusztem wkładanym.pozdrawiam

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fajowy

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    dolnyslask
    Posty
    9

    Domyślnie

    Niech mi ktos bardzo prosze wytlumaczy dlaczego wszyscy tak unikaja dodatkowego rusztu wodnego.
    Wydwaloby sie, ze dodatkowe miejsce do grzania wody.
    Liczylem na to, ze palac np ekogroszkiem w kazdej chwili bede mogl sobie wrzucic na ruszt troche wegla kamiennego czy drzewa a w przypadku rusztu zeliwnego chyba ta opcja odpada bo na czas palenia palnikiem trzeba go wyciagac ?

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fajowy Zobacz post
    Niech mi ktos bardzo prosze wytlumaczy dlaczego wszyscy tak unikaja dodatkowego rusztu wodnego.
    Wydwaloby sie, ze dodatkowe miejsce do grzania wody.
    Liczylem na to, ze palac np ekogroszkiem w kazdej chwili bede mogl sobie wrzucic na ruszt troche wegla kamiennego czy drzewa a w przypadku rusztu zeliwnego chyba ta opcja odpada bo na czas palenia palnikiem trzeba go wyciagac ?

    Pozdrawiam
    Ja mam dodatkowy ruszt wodny i nie używam ...

    Też myślałem że będę używał , bo pełno mi drewna zostało z budowy i z palet , ale okazało się że miejsca na "opał" w tym dodatkowym ruszcie wodnym jest co kot napłakał , ale dodatkowo się później ten ruszt "zapycha" i spaliny się "wędzą" i dużo więcej czyszczenia niż w przypadku samego palenia węglem ...

    Choć w tym sezonie co się rozpocznie sądzę że będę używał rusztu bo wreszcie chciałbym się pozbyć drewna jakie mi zalega kilka lat
    Albo znów skończy w kominku ...
    I znów będę kilka lat się męczył zanim drewno sosnowe spalę ...

    Ja gdybym mógł ponownie wybrać kocioł to bym nie wybrał z rusztem , bo mocniej kocioł się syfi , a ten ruszt to taka ściema , bo jest za mały a palenie przy pomocą niego za mocno upierdliwe ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Ja gdybym mógł ponownie wybrać kocioł to bym nie wybrał z rusztem , bo mocniej kocioł się syfi , a ten ruszt to taka ściema , bo jest za mały a palenie przy pomocą niego za mocno upierdliwe ...
    Ja każdemu to tłumaczę ale widać ludzie są pod wrażeniem opisów ze stron producentów
    Kolego Fajowy, żeby części lotne były dopalone w komorze spalania musi być wysoka temperatura, o ile dobrze pamiętam Zawijan_2 mówił coś o min 300 stopni.
    Co dzieje się z tą temperaturą skoro nad palnikiem masz rury ( ruszt wodny ) z cieczą o temp. zadanej na kotle czyli średnio około 50 stopni, czasem trochę więcej a bywa że i mniej ?
    Po prostu ruszt tego typu wychładza komorę, a ciepło z tych części lotnych które powinny być dopalone i odebrane przez wymiennik pozostaje na tym ruszcie i wymienniku w postaci sadzy.
    To tak na szybko próbuję Ci wytłumaczyć, prościej nie potrafię
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ,,,, Kolego Fajowy, żeby części lotne były dopalone w komorze spalania musi być wysoka temperatura, o ile dobrze pamiętam Zawijan_2 mówił coś o min 300 stopni. ,,,,
    Pozwolę się z Tobą nie zgodzić.

    W temperaturze od 300-350*C do 500*C rozpoczyna się odgazowanie pierwotne, organicznej substancji węglowej, któremu towarzyszy intensywne wydzielanie smoły, ciężkich węglowodorów i wody rozkładowej.

    Powyżej temperatury 500°C zachodzi odgazowywanie wtórne i dalszy rozkład termiczny karbonizatu.
    Najbardziej intensywne odgazowanie związane głównie z wydzielaniem lżejszych węglowodorów w tym metanu i wodoru zachodzi w zakresie
    temperatur od 650*C do 720*C.

    Czyli by spalić te produkty odgazowywania, to temperatura w obszarze zachodzących zjawisk powinna być jeszcze większa.

    Oczywiście takie temperatury nie muszą być w każdym zakątku komory spalania, ale w strefie w której odbywa się proces spalania węgla.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Pozwolę się z Tobą nie zgodzić.

    W temperaturze od 300-350*C do 500*C rozpoczyna się odgazowanie pierwotne, organicznej substancji węglowej, któremu towarzyszy intensywne wydzielanie smoły, ciężkich węglowodorów i wody rozkładowej.

    Powyżej temperatury 500°C zachodzi odgazowywanie wtórne i dalszy rozkład termiczny karbonizatu.
    Najbardziej intensywne odgazowanie związane głównie z wydzielaniem lżejszych węglowodorów w tym metanu i wodoru zachodzi w zakresie
    temperatur od 650*C do 720*C.

    Czyli by spalić te produkty odgazowywania, to temperatura w obszarze zachodzących zjawisk powinna być jeszcze większa.

    Oczywiście takie temperatury nie muszą być w każdym zakątku komory spalania, ale w strefie w której odbywa się proces spalania węgla.
    Napisałem: o ile dobrze pamiętam
    A jak sam twierdzisz: "temperatura w obszarze zachodzących zjawisk"
    Dalej: o ile dobrze pamiętam, nie pamiętam na jakiej mocy ale "temperatura w obszarze zachodzących zjawisk" mierzona na OE+ 16kW sięgała 900 stopni.
    Czy w takim razie nie zgodzisz się ze mną i twierdzeniem że ruszt wodny, czyli rury z cieczą o temp. zadanej nie powodują problemu o którym mowa ?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony