Dostałem już pierwsze wyceny i w sumie dalej nie mam kotła, który by podpasował.
Niby idealny wydaje się Termet Gold, ale nie ma za dużo opinii o Termecie, a już nowej serii Gold tym bardziej. Czy jest sens ryzykować z nowym produktem ?

Jest Vaillant VC 146 i jak kolega sugerował ma nawet dośc dobrą moc min od 3.3kw. Koszt 5300 z vat. Minus to ma dość ograniczone sterowanie. W sumie tyle, za Viessmana 10kzł płacić nie będe a wszystkie inne mają za duże moce min.

Cytat Napisał sherif Zobacz post
Witam !

W ciągu najbliższego miesiąca -dwóch chcę wyposażyć kotłownię w niezbędne graty i muszę się określić nt pieca. Chce piec jednofunkcyjny (+ oddzielny bufor), wiszący, kondensacyjny , na gaz ziemny - czyli std

Dom (170m2 +garaż) wg projektu ma obciążenie cieplne ok 13 kW, projektant założył moc 16kW. Z racji że dość znacznie zmieniłem termike budynku OZC wg moich wyliczeń pokazuje 6,5kW, także ok 9kW myślę że będzie dobrym wyborem. Tyle, że takich pieców nie ma

Zrobiłem sobie rozeznanie, zakładając wymagania:
- modulowana moc, im niżej tym lepiej
- jak najniższy piec - niestety wlot spalin mam obsadzony na ok 1,8m
- możliwość sterowania sterownikami innymi niż producenta oraz sterowanie zdalne będzie dod atutem

Sprawdziłem ofertę Vaillant, Die ditrich, Viessman, Junkers, Buderus, Immergas i Termet. Generalnie bez rewelacji,nie znalazłem kociołka który by mi idelanie podpasował.
Nr 1 jest Termet, z nową linią kotłów "gold", mają niby unikalny palniki, który może pracować z 10% mocy, co daje 2-20kW, wspierają też opentherm, więc będzie coś można pokombinować ze sterowniem.
Pytanie czy ktoś się spotkał z tymi kotłami ? Czy jest to zupelnie nowa linia, czy tylko jakieś graty zmienili ?

W moim porównaniu dobrze też wypadł Viessman (Vitodens 300W), ale z ceną przeszło 2x większa niż inne kotły, więc odpada. Jest jeszcze Buderus GB072, ale jest najwyższy .
Czy doradzicie jakim jeszcze piecem warto się zainteresować ?