dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 174 z 416
Pokaż wyniki od 3.461 do 3.480 z 8306
  1. #3461

    Domyślnie

    Palę śmieciami między innymi butelkami i pampersami... Tak jakby sobie życzył tego Arturek.





    a tak na serio to





    Ruskim z Bykowa Ustawiłem w ustawieniach zaawnsowanych pompę tylko na CWU, a nie CWU+mieszająca i spalanko w dół. Tyle, że rozbioru wody nie ma. Wczoraj to już zmieniłem, gdzieś między 13 a 15 i spalanie spadło o 1kg, a dzisiaj to już o 1,6-1,7kg.
    W zimie muszę mieć CWU+mieszająca bo kociołek stabilniej pracuje, ale w lato już nie.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 31-07-2014 o 20:44
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  2. #3462

    Domyślnie

    Czyli 1,2kg na samo podtrzymanie.
    Ile płacisz za ten węgiel?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3463

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Czyli 1,2kg na samo podtrzymanie.
    Ile płacisz za ten węgiel?

    podtrzymanie i uzupełnienie strat zbiornika CWU
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  4. #3464

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Będziesz otrzymywał co 2 miesiące 2 faktury. Jedna od Duona a druga od xxxx. Na obu będzie abonament i itd .. Jedynie odejdzie ci cena za sam "czysty prąd". Reszta pozostaje ...
    przecież o tym wiem i piszę, że sumaryczny koszt 1 kWh w nocy to 19 gr brutto (energia od Duon + dystrybucja od Tauron) w porównaniu do około 30 gr (+/- w zależności od umowy), gdybym kupował energię od Tauron (energia od Tauron + dystrybucja od Tauron). do tego opłaty, które płaci się dystrybutorowi zostają, opłata handlowa dla przeniesiona zostaje na Duon.

  5. #3465

    Domyślnie

    Oj nie pamiętam ile zapłaciłem, ale z transportem (kurier z paleciakiem, ustawił mi węgiel tam gdzie chciałem) chyba 840 zł ? Dość drogo.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  6. #3466
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    proponuje tutaj obecnym sprzedawcom
    z branży węglowej skupić się na rozwinięciu sprzedaży na ekogroszek w okolicach 2 -6 5 kw
    takie piece w ich branży to przyszłość
    a to że ludzie budują domy na 10-15 kw a kupuje na ZAŚ CZY CUŚ 20 KW TO WYCHODZI KIBEL
    Dokładnie tak, tylko jakoś producenci nie chcą słuchać odbiorców.

  7. #3467
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    a Ty czytałeś te umowy? 19 gr brutto w drugiej taryfie to jest razem z opłatą przesyłową dla dystrybutora (którą musisz sobie wyszukać na fakturze lub stronie dystrybutora), czyli w tym wypadku dla Tauron Dystrybucja. waflos już z tego korzysta i nie narzeka, chociaż u niego w regionie pewnie inny dystrybutor i cena może się nieznacznie różnić. reszta to opłaty stałe, które i tak płacimy dystrybutorowi według jednego cennika, oraz opłata handlowa, chyba o 2 zł miesięcznie wyższa w Duonie.
    imrahil,kretynie.Gdybyś zostawił te forum Arturowi,i pilnował architekta a nie ilości kW-miałbyś teraz dom,a nie gabaryt przypominający śmietnik albo
    kurnik-w zależności od oglądanej elewacji.
    Daj pokój.Zabierz z pod nicka fotkę swej "chaty",wykasuj sarany dziennik i daj ludziom wybrać to,na co maja ochotę.

  8. #3468

    Domyślnie

    Hehehe w sumie na avatarze tak wygląda. Ludziom kWh przysłoniły oczy. Mamy przykład jak można brzydko budować w PL. Takie domy nie powinny dostać pozwolenia na budowę. Jestem za wolnym wyborem, nie chciałbym żeby Państwo narzucało nam co mamy robić i jak budować, ale jak widzę takie kwiatki...

  9. #3469

    Domyślnie

    A niech budują co chcą , to oni tam będą mieszkać ...

    Ale przeraża mnie takie patrzenie aby dom zużywał jak najmniej i likwidacja wszystkiego co może zwiększyć koszty ogrzewania , czyli kasowanie balkonów , wykuszy , stosowanie jak najmniejszych okien , stosowanie zamiast uchylnych okien nieotwieralnym fixów , stosowanie prostych brył ...

    Niestety większość domów pasywnych jest po prostu paskudna i wygląda jak kurnik / obora ...

    Szczerze mówiąc dziwę się ludziom którzy tak naprawdę mają pieniądze że chcą mieszkać w takim czymś ...

    Kasa , kasą , oszczędności ,. oszczędnościami ale nie dajmy się zwariować ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #3470
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Balkony w domu z ogrodem są bezsensowne nie ze względu na energooszczędność ale ze względów praktycznych bo do czego one mają służyć ?
    Termoizolacja to sposób na oszczędność energii,nie zależnie czym będziemy grzali bo dom stawiamy ns kilkadziesiąt lat a nie na rok a przez ten okres energia raczej nie stanieje.
    Jeśli już dzisiaj ktoś w nowym domu grzeje miałem lub najtańszym węglem bo tak najtaniej to co będzie za 5-10 lat ? Będzie wrzucał do kotla pampersy i inne śmieci ?

    Małe okienka ? Nie rozumiem tego.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-08-2014 o 08:15

  11. #3471
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jak to do czego służą balkony? Np. do wietrzenia pościeli i suszenia prania. Po za tym najczęsciej są tak kiczowate, że nie idzie na nie patrzeć. Och te kute elementy...

  12. #3472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak to do czego służą balkony? Np. do wietrzenia pościeli i suszenia prania. Po za tym najczęsciej są tak kiczowate, że nie idzie na nie patrzeć. Och te kute elementy...

    Miałem już nie pisać na tym forum ale o tym parę słów na koniec następnego postu ….


    Balkony i wykusze oprócz kwestii praktycznych polegających namożliwości wieszania pościeli, prania, opalania się, mogą być tez jednym z elementów podkreślających estetykę domu. Podobnie jak dach, podcienie, słupy itp.Gust każdy ma swój. Równie kiczowata może być barierka z kwasówki w domu klasycznym lub energooszczędna katalogowa stodoła na osiedlu utrzymanym w stylu „Żoliborza Oficerskiego”. W odniesieniu do domów energooszczędnych kwestiaestetyki nie jest najważniejsza, dlatego ich wygład taki a nie inny tłumaczy sięwłaśnie tym że są to domy energooszczędne. Może wraz z upowszechnianiem się tego typubudownictwa również poprawi się estetyka gotowych projektów i każdy będzie mógłwybrać cos dla siebie. Pożyjemy zobaczymy.

  13. #3473

    Arrow

    Co do spalania w piecach na ekogroszek, palenie miałem, węglem rosyjskim jest wybierane właśnie dla tego, że jest najbardziej ekonomiczne, przy niewiele większej uciążliwości z tym związanej. W sposobie spalania przy nowoczesnych palnikach zauważalnej różnicy do kwalifikowanego ekogroszku nie ma Jeżeli ktoś z powodów ekonomicznych np. „utrata pracy” ma palić śmieci i smrodzić, równie dobrze będzie robił to w kominku lub kozie nawet mając powietrzną pompę ciepła. Tak naszybko przypomniała mi się Twoja sytuacja Arturo72. Swego czasu po utracie pracy i oczekiwaniu na opóźniającego się „Myszkę”, zmuszony zostałeś "pokochać kozę". Jakoś wtedy smrodzenie z komina i nieefektywne spalanie odpadów po budowie (pisałeś o deskach) Cię nie martwiło. Człowiek tak wrażliwy na smrodzenie innych pewnie grzałby prądem lub gazem z butli.
    Nie wiem na ile to doświadczenie mogło zaważyć na decyzji o budowie kominka ale kominek jest na razie „dla klimatu”. Czy w tej sytuacji później klimat może być z pampersów? Pewne tak samo jak przy piecu na ekogroszek. Życie weryfikuje każdą teorię i nie jednego teoretyka tego od ekogroszku i tego od Pc.
    Dla nowy na forum, Arturo to jest ten sam człowiek, któremu
    obecnie tak bardzo przeszkadza „smrodzenie” kotłów na ekogroszek, które celowo myli ze „śmieciuchami”. Ciekawe dlaczego dzielni krzyżowcy nie uprawiają swojej krucjat w wątkach poświęconych śmieciuchom? Pisałem już wcześniej, że więcej niż prawdziwej troski jest tu marketingu pompowego, niestety moje posty w dziwny sposób nie znajdują uznania admin. i są usuwane. Ten się pewnie też nie uchowa, bo też jest z „Myszką”
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 01-08-2014 o 11:37 Powód: literówki

  14. #3474
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    mogą być tez jednym z elementów podkreślających estetykę domu. Podobnie jak dach, podcienie, słupy itp.Gust każdy ma swój. Równie kiczowata może być barierka z kwasówki w domu klasycznym lub energooszczędna katalogowa stodoła na osiedlu utrzymanym w stylu „Żoliborza Oficerskiego”.
    Właśnie to miałem na myśli pisząc do imrahila ,kretynie.
    Owszem gust każdy ma swój,o tym się nie dyskutuje.
    Co innego,kiedy koleś pokazuje wszystkim swój dom,jaki to on nie piękny,a jest on flagowym przykładem jak nie powinno się projektować.Ba,jest obrazem tego,jak ktoś kto nie zna się na projektowaniu (inwestor) ,został oszukany przez kogoś kto się zna (architekt).Błędy typu zła lokalizacja wg.stron świata,brak okien na elewacji (chyba nawet na dwóch) i inne niewybaczalne błędy w projektowaniu,takie jak taras od północy (sic!).I jak dla mnie, najbardziej karygodny błąd,brak w projekcie lokalizacji takich jak np.sypialnia.To jak,projektowany dom,a nie wiadomo gdzie śpimy?Jak pisałem,wynika to z braku wiedzy projektanta albo,i tu pewnie tak było,pełnej ignorancji do zasad projektowania i budowania inwestora.
    A aktem,potwierdzającym fakt,że ludzie wydaja pół bańki (albo więcej) na dom,a nie mają nawet charakteru by dowiedzieć się jak się domy projektuje i dlaczego tak ,a nie inaczej,jest to, że koleś w swym dzienniku na wstępie pokazuje projekt itd.a nikt z komentujących (kilku z nich w tym czasie buduje domy) nie zauważa baboli i kretyńskich pomysłów inwestora,właściciela dziennika.Absurd.
    I tyle.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 01-08-2014 o 12:30

  15. #3475

    Domyślnie

    a jak wygląda temat z korzystania z roślin energetycznych zajmował sie ktoś tym, czy można dużo zaoszczędzić rocznie na ogrzewaniu domu i zużyciu energii?

  16. #3476
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Wink

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Tak naszybko przypomniała mi się Twoja sytuacja Arturo72. Swego czasu [/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=#000000]po utracie pracy i oczekiwaniu na opóźniającego się „Myszkę”, zmuszony zostałeś "pokochać kozę". Jakoś wtedy smrodzenie z komina i nieefektywne spalanie odpadów po budowie (pisałeś o deskach) Cię nie martwiło. Człowiek tak wrażliwy na smrodzenie innych pewnie grzałby prądem lub gazem z butli.
    Nie wiem na ile to doświadczenie mogło zaważyć na decyzji o budowie kominka ale kominek jest na razie „dla klimatu”. Czy w tej sytuacji później klimat może być z pampersów? Pewne tak samo jak przy piecu na ekogroszek.
    Co ty za bzdury wypisujesz.W zadnym momencie budowy nie byłem zmuszony do palenia w kozie,nawet po utracie pracy.
    Koza była w domu w stanie SSZ nie wykończonym bez instalacji grzewczych i jak każdemu budujacemu służyła do utrzymywania plusowych temperatur w domu i do szybszego wygrzewanie i pozbywania się wilgoci.

  17. #3477
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Druga sprawa,że budując dom myślałem o tym,że mogę stracić kiedys pracę i czy wtedy stać mnie będzie na utrzymanie domu a nie jak ekogroszki budują swoje wielkie chalupy myślą,że jak ich nie będzie stać na wungiel to są przecież jeszcze pampersy...
    Po roku mieszkania w domu koszt eksploatacji w porównaniu do dotychczasowego mieszkania w M-4 52m2 jest nizszy obecnie o ok.3-4tys.zl rocznie i to w domu niewiele drozszym niz właśnie te M.

  18. #3478

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Właśnie to miałem na myśli pisząc do imrahila ,kretynie.
    .............................
    A faktem,potwierdzającym fakt,że ludzie wydaja pół bańki (albo więcej) na dom,a nie mają nawet charakteru by dowiedzieć się jak się domy projektuje i dlaczego tak ,a nie inaczej,jest fakt że koleś w swym dzienniku na wstępie pokazuje projekt itd.a nikt z komentujących (kilku z nich w tym czasie buduje domy) nie zauważa baboli i kretyńskich pomysłów inwestora,właściciela dziennika.Absurd.
    I tyle.
    Znów nie na temat.

    Mam to szczęście że pamiętam to inne, wcześniejsze forum muratora. Tam ludziebez względu na to czy byli wykonawcami, czy budującymi, starali się być sobie życzliwymi, pomagać i wspierać . Mniej było ubliżania i wytykania błędów,więcej serdeczności i zrozumienia dla każdego kto buduje, najczęściej po razpierwszy i ma prawo je popełniać. Tej jakości już nie ma. Zastąpił ją albo bardzo nachalny marketing albo grupa niedojrzałych gówniarzy (po datach w opisach wydaje się że powinni to być dorośli ludzie) ,którzy za pomocą forum starają się dowartościować i podnieść swoje „ego”. W realu musi ono bardzo cierpieć, skoro robią to wirtualnie. Szkoda że cierpi na tym jakość wypowiedzi na wątkach.

    Patrząc po liczbie postów przy nickach, może pora zrozumiećże okazując szacunek komuś innemu, okazujemy go również sobie? Przy budowie domu nie ma złotego środka i jednej racji. Ja już to zrozumiałe a to co się tu dziej sprawia że odechciewa mi się tu pisać

    Do przemyślenia
    Pzdr

  19. #3479
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Znów nie na temat.

    Mam to szczęście że pamiętam to inne, wcześniejsze forum muratora. Tam ludziebez względu na to czy byli wykonawcami, czy budującymi, starali się być sobie życzliwymi, pomagać i wspierać . Mniej było ubliżania i wytykania błędów,więcej serdeczności i zrozumienia dla każdego kto buduje, najczęściej po razpierwszy i ma prawo je popełniać. Tej jakości już nie ma. Zastąpił ją albo bardzo nachalny marketing albo grupa niedojrzałych gówniarzy (po datach w opisach wydaje się że powinni to być dorośli ludzie) ,którzy za pomocą forum starają się dowartościować i podnieść swoje „ego”. W realu musi ono bardzo cierpieć, skoro robią to wirtualnie. Szkoda że cierpi na tym jakość wypowiedzi na wątkach.

    Patrząc po liczbie postów przy nickach, może pora zrozumiećże okazując szacunek komuś innemu, okazujemy go również sobie? Przy budowie domu nie ma złotego środka i jednej racji. Ja już to zrozumiałe a to co się tu dziej sprawia że odechciewa mi się tu pisać

    Do przemyślenia
    Pzdr
    Nie wiesz od czego się zaczęło.Pochopne opinie.
    Nie może być tak,że tacy kolesie jak imrahil,Arturo,map itd.,wmawiają innym ,że ich domy są najlepsze ,najbardziej energooszczędne,bryły maja nowatorskie,a rozwiązania wewnątrz są na miarę XXII wieku.
    Wyszydziłem imrahila,bo on nie szczędzi w słowach kiedy poniża innych ,grzejących węglem-bez względu na zasób portfela.Zrobiłem to w bardzo uczciwy sposób.Podałem błędy i zaniechania do jakich doszło na etapie projektowania jego domu.Od tego jest forum,a nie od czepiania się tych co chcą grzać inaczej.Wypisałem mu błędy,a nie różnice w gustach.Tak IMHO,powinno wyglądać forum budowlane.

  20. #3480

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co ty za bzdury wypisujesz.W zadnym momencie budowy nie byłem zmuszony do palenia w kozie,nawet po utracie pracy.
    Koza była w domu w stanie SSZ nie wykończonym bez instalacji grzewczych i jak każdemu budujacemu służyła do utrzymywania plusowych temperatur w domu i do szybszego wygrzewanie i pozbywania się wilgoci.
    O tej właśnie sytuacji pisałem. Instalacji nie było bo pompa podróżowała o świecie, te w sklepie były w normalnej cenie, a myszka był nawet gotowy jechać po nią chyba do Francji, a na drodze stanęły mu meandry Twojej podłogówki. Wtedy o zamiast włączyć guzik farelki lub wynająć ekipę od osuszania, Viceprezes zmuszony został pokochać kozę. Rozumiem że wtedy nie trułeś sąsiadów, nie było smrodu palonych odpadów. Człowiek tak wrażliwy na te aspekty i zatroskany o zdrowi własne i innych pewne grzałby gazem z butli lub farelkami. Dziwne człowiek który nie lubi smrodu sam był zmuszony smrodzić innym. Oczywiście nie z powdów ekonomicznych ale pewnie dla zemsta na sąsiadach. Miałem nadzeje że ta sytuacja nauczy Cię trochę pokory do życia i zrozumienia dla innych. Ja widać nie na długo
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 01-08-2014 o 13:34

Strona 174 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony