dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 146
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał aps161 2g Zobacz post
    chciałam trochę tego turkusu w firankach dlatego
    ej moje baloniki, też są ręcznie malowane
    No wiem że ręcznie malowane bo znalazłam w necie, chodzi raczej o nie wiem jak to powiedzieć o taki seryjny wygląd i to że to dityk jest.
    Moim zdaniem sam obraz nie jest jakiś bardzo zły tylko jakiś taki mało artystyczny taki bez duszy. Ale jak ci się podoba to nie ma co się przejmować opiniami.
    Nie mam nic przeciwko obrazom drukowanym na płótnie.




    Nie każdego stać na obraz za parę tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 01-08-2014 o 11:44

  2. #62

    Domyślnie

    aps161 2g, jak masz problem z wyborem dzieła sztuki to powieś same ramki Zrób kompozycję z białych ramek w różnych stylach, kształtach i rozmiarach a niektóre możesz pomalować na turkusowo.


    Albo fotografie osobiste - cała rodzina ujęta w jakiś nietypowy sposób albo wybrane z domowej kolekcji ładne fotki np. dzieciaczka lub ślubne, obrobione w programie graficznym i powiększone do wybranej wielkości. Ale to akurat nie w moim stylu...

    W każdym razie nie rób nic wbrew sobie - nie wieszaj obrazka tylko dlatego, że jest na nim kolor turkusowy a sama tematyka nie wzbudza w Tobie (i w ogóle u nikogo )żadnych emocji. Chyba, że powiesisz dużo mniejszych obrazków o różnej tematyce, których wspólnym elementem będzie kolor turkusowy. Albo obrazki czarno-białe i ramki turkusowe...
    Pewnie wolałabyś szybko - wybrać obraz, kupić i powiesić ale jak poświęcisz trochę więcej czasu na skompletowanie "galerii" to będziesz miała satysfakcję, że to Twoje dzieło.
    Na ścianie nie musisz wieszać tylko obrazów/plakatów - raczej nie zaproponuję Ci chińskiego wachlarza czy masek afrykańskich ale jest tyle innych możliwości. Możesz powiesić dodatkowo np. zegar, lustro, jakieś kinkiety(do czytania na sofie, o ile nie planujesz lampy stojącej). Ostatnio modne są literki i napisy - w formie plakatów lub w wersji 3D ale nie wiem czy to nie staje się zbyt oklepane. Możesz przymocować nad sofa wąską półkę albo dwie i na nich stawiać obrazy i inne duperele zależnie od nastroju. Przejrzyj inspiracje w necie i zorientuj się jak to robią inni
    Ważne jest zachowanie proporcji dekoracji na ścianie względem sofy - żeby za łyso nie wyglądał jakiś mały pojedynczy obraz - ja już wolę trochę przeładowaną obrazkami ścianę.
    A co ze ścianą po drugiej stronie? Też jakoś łysawo nad telewizorem i stołem...

    Trudno mi rzucać konkretnymi popozycjami bo nie bardzo wiem jaki styl preferujesz. Aneks kuchenny jest prosty i nowoczesny a część wypoczynkowo-stołowa chyba miała być przytulniejsza. Może to przez sofę i stół ale jakoś przychodzi mi na myśl styl taki trochę rustykalny . Albo "pójdziesz" w kierunku "ocieplenia" salonu czyli szafkę pod tv i stolik kawowy(i dekoracje na ścianach oraz inne dodatki) skombinujesz odpowiednio do tego albo wymienisz stół i krzesła na prostsze w formie i taki też stolik kawowy.
    Gładkie białe firanki będą pasowały do wszystkiego a jak kiedyś zechcesz zmienić kolor dodatków na jakiś inny to nie będzie problemu z tą wstawką turkusową.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    inspiracje:



  4. #64

    Domyślnie

    Przykładowo - wystrój nowoczesny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowoczesny-1.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	272865 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowoczesny-2.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	35,1 KB
ID:	272866 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowoczesny-3.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	33,0 KB
ID:	272867

    Tapeta z turkusem albo szarościami na ścianie z tv(albo wzorek namalowany przez szablon) - na całą ścianę aż do aneksu, lub z zostawionymi po bokach pasami farby albo jako pionowy pas tylko za telewizorem a nad stołem obrazek(lub coś innego). Prosty stolik kawowy nawiązujący formą i kolorem do szafki pod tv i taki też stół jadalniany i krzesła, zasłony turkusowe. Obok sofy stoi lampa a nie suszarka jak u fryzjera
    Dodałabym poduszek na sofę ale już nie z błyszczącego materiału tylko np. ze sztruksu, dzianiny itp. Zastanów się czy nie lepiej byłoby lampę sufitową powiesić nad stołem(na trochę dłuższym kablu) a na suficie zamontować jakiś dyskretny plafon.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Cytat Napisał aps161 2g Zobacz post
    Ja już ostatni raz a takie firanki tylko zamiast szarego turkus i taki obraz? Załącznik 272781Załącznik 272782
    firanki super, sama dopiero jestem na etapie projektu domu a o firankach już myślę

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał milam1 Zobacz post
    Witam. Właśnie zaczynam urządzanie salonu i zastanawiam się nad wyborem koloru tapicerki krzeseł i rogówki.Wnętrze ma być w stylu nowoczesnym.Może jakieś sugestie, podpowiedzi z Waszej strony?Ściana w salonie ma kolor jasno beżowy (antyczny marmur-dulux),komoda jasny beż na wysoki połysk,stół prawdopodobnie wenge(najbardziej pasowały do drzwi,które są właśnie w takim odcieniu).
    milam1 - a dlaczego twierdzisz, że stół ma być taki jak do drzwi? nie w tym rzecz, że wszystko co drewniane ma być w domu jednakowe.
    kolor tapicerki możesz wybrać jaki tobie się podoba, bo tło masz neutralne.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    milam1 - a dlaczego twierdzisz, że stół ma być taki jak do drzwi? nie w tym rzecz, że wszystko co drewniane ma być w domu jednakowe.
    kolor tapicerki możesz wybrać jaki tobie się podoba, bo tło masz neutralne.
    Podoba mi się drewno orzechowe, jednak wydaje mi się, że nie powinno łączyć się tak przeciwstawnych odcieni, a całość mieszkania powinna ze sobą współgrać. Są jakieś zasady przy projektowaniu wnętrz, np. kolor drzwi powinno dobierać się pod kolor parkietu, okien, bądź mebli. U mnie pierwotna koncepcja była taka, że meble będą w ocieniu wenge, teraz jednak opcja się zmieniła, wenge jest już chyba w każdym mieszkaniu i stało się zbyt oklepane, podobnie jak brązy i beże. Chciałabym stworzyć nowoczesny i stylowy salon, ale boję się, żeby nie przesadzić. Odnośnie koloru tapicerki myślę, że odcień 2 (na krzesła) i 5 (na rogówkę) będzie najodpowiedniejszy, inne zestawienie kolorów nie będzie wyglądało dobrze. Ale to jest tylko moje zdanie.

  8. #68

    Domyślnie

    Witajcieod dawna podglądam ten wątek i przyszła pora u mnie na odświeżenie salonu-mam w tej chwili cały zafoliowany
    Poniższe dzielone zdjęcia to: było i jest w tej chwili. Generalnie podobało mi się tak jak było,(poza ścianą z meblami), ale tapeta wymagała już wymiany, wiec może zasugerujecie jakieś zmiany ?
    Salon jest otwarty i po prawej jest przejście do sypialni,a z lewej skos zakończony ścianką z kwadratami.Wymiary to okolo 5,5m (ta ściana z obrazem) na ok.4m
    Meble mogę wymienić, kanapa też pewnie niedługo.
    Styl podoba mi się również Ogródeczka-przeczytałam cały wątek .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	page.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	272996   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	page2.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	23,0 KB
ID:	272997   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0541.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	272998   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj1.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	272999   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0031a.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	273000  

    Ostatnio edytowane przez ważka2 ; 02-08-2014 o 15:11

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poprzenosiłam do właściwego wątku.

    W temacie: "pokażcie swoje salony" pokazujemy wykończone wnetrza a nie pytamy o dodatki, kolory i ustawienie mebli. Od tego są inne watki.

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Tylko tu raczej mało kto zagląda więc pewnie nie bardzo można się doczekać jakiejkolwiek pomocy

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zagląda, tylko pytający pytają w zlych wątkach

  12. #72

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc :*

  13. #73

    Domyślnie

    Chyba faktycznie nikt tu nie zagląda - moja prośba o jakieś propozycje nadal aktualna

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ważka - daj przynajmniej rzut pokoju z wymiarami (okna, drzwi)
    Bo co ja mam aranzowac na tych zdjęciach? Mikołaja?

    ty chcesz mieć wnętrze urzadzone od podstaw a nie drobną zmianę aranżacji.

  15. #75

    Domyślnie

    Mam nadzieję , że taki rysunek wystarczy nie umiem w programie żadnym rysować
    Nie miałam żadnych zdjęc samego salonu przed malowaniem (nie błysnęłam by zrobić), dlatego dołączyłam te z Mikołajem.
    A do tego wątku zostałam przeniesiona.
    Nie wiem jak zrobić,żeby rysunek był bardziej czytelny lub dał się powiększyć
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	274637  

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Problemem twojego salonu jest to, że nie jest on salonem a korytarzem.
    Prowadzi z niego aż pięc wyjść! Na dodatek jest dośc waski.

    Nie wiem jaki styl wnętrz ma ogródeczek, ale u ciebie podłoga w karo sugeruje raczej styl shabby chic albo jakiś angielski.

    W zasadzie duży fragment salonu musi zostać z funkcją komunikacyjną, więc na meble nie ma dużo miejsca.
    Kanapę mozna ustawić albo pod oknem albo w poprzek pokoju, ale wówczas nie może być zbyt duża.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-08-2014 o 22:13

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Podłoga jest bezowa czy szarawa, bo na zdjęciach słabo widac?

  18. #78

    Domyślnie

    Powiedzcie mi, proszę, czy mój pomysł jest dobry. W salonie muszę wydzielić strefę "'biurową". Aby nie robić jej poprzez przesłanianie czymkolwiek miejsca do pracy wymyśliłam, aby wyodrębniona została ona kolorem. Na planie ściany te zaznaczyłam ciemną kreską. Będzie to grafit, malowany do wysokości ok 40 cm od sufitu. Zastanawiam się, czy nie będzie za ciemno, gdyż ścianę kominkową też chciałabym zrobić ciemną i na grafitowej ścianie (ale już do sufitu) ukryć optycznie tv. Reszta ścian biała. Podłoga deska sosnowa naturalna. Pokój, mimo, że ma jedno południowe okno, nie jest słoneczny. Wyjście na taras i okno od zachodu nie dają dużo światła, gdyż taras jest całkowicie zadaszony. Mam też dylemat z oświetleniem. Do części "wypoczynkowej" myślałam o okrągłym plafonie sufitowym średnicy 50 cm. Do części "biurowej" plafon z reflektorami. Czy to się będzie zgrywać? A może do obu części plafon kwadratowy? Na jednej ze ścian (prostopadłej do kominkowej) będą kinkiety. Raczej proste, może gipsowe. Ściany z oknami będą miały maskownicę karniszy na całej ich długości. Nie wiem, co w okna (najchętniej nic, tylko zasłony, w części biurowej roleta). Będę wdzięczna za każdą podpowiedź
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan003.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	274657

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tomkowa - nie wrysowałaś kominka - obawiam się, że albo wejdzie ci mocno na ścianę gdzie planujesz TV albo będzie wystawał mocno na pokój. Kominki to duże "meble".
    Dlatego się zastanawiam nie zrobić dwóch równych kanap - wówczas TV na krótszej ścianie salonu a kominek z boku komina, na ścianie a nie przed kominem.

    Jeśli pracujesz na komputerze, ciemny kąt nie jest zły, bo eliminuje odblask słońca na monitorze.


  20. #80

    Domyślnie

    Elfir, dziękuję Widzę, że też naniosłaś poprawki na pozostałe pomieszczenia Układ sprzętów w kuchni taki, jak jest jest dla mnie idealny Bardzo sobie chwalę płytę kuchenną przy wejściu, bo widzę pozostałe pomieszczenia podczas gotowania i mam kontakt z przebywającymi przy stoliku kuchennym, który dorysowałaś Modyfikacje łazienki małej też nie są możliwe. Po drugiej stronie jest kotłownia i nie da rady cofnąć ściany na wnękę prysznicową ze względu na istniejące instalacje i rury w tym pomieszczeniu. Skoro dotknęłyśmy pozostałych pomieszczeń, to mam jeszcze pomysł, aby pierwsze wejście do kuchni zamurować, a drugie trochę poszerzyć. Od strony jadalni w miejscu zamurowania byłoby olbrzymie wklejone lustro, które odbijałoby światło okna i rozjaśniło pomieszczenie. A w kuchni utworzyłby się mały kącik na stolik. Co o tym myślisz?
    Co do salonu, to planowałam, aby kominek był wcięty trochę w komin, w cały przewód wentylacyjny (ok 25 cm). Wiem, że będzie on wystawał na pokój ok 70 cm. Planuję wkład Nina z kratki.pl Też myślałam o tv na krótszej ścianie, ale nie chciałabym, aby był on centralnym meblem w tej części. Pasowało mi schowanie go obok kominka. Co do ciemnych ścian, to pytałam, czy to dobry pomysł w niezbyt dużym, przecież, pomieszczeniu. Bez wizek trudno mi ocenić, czy nie będzie zbyt ciemno. Te żółte plamki to oświetlenie? Te cztery punkty nad stolikiem kawowym to co to mogłoby być? Dwa kinkiety są na ścianie, na której zaproponowałaś tv. Na listwie maskującej karnisz, na ścianie z wyjściem na taras (w części biurowej) mogłyby być reflektorki, jak tutaj:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	listwy.maskujące.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	274695
    Powiedz mi, co wymyśliłaś na ścianę z oknem w części biurowej? Tę część pokoju chciałam ustawić tak, że na jednej ścianie (ze schodami z tyłu) stoi duże biurko i regał z książkami. Na przeciwko stałoby pianino córki z dużym obrazem powyżej. Plus lampa trójnóg.
    Aj! zapomniałam o rzeczy niezwykle ważnej: gdzie legowisko dla psa?? Teraz jest w rogu przy sofie stojącej przy oknie na ścianie tarasowej.
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 13-08-2014 o 12:15

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony