dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie Slupy betonowe a sciana pasywna U=0,10W/(m2K)

    Witam,
    w projekcie domu nie mam slupow zewnetrznych (z wyjatkiem dwoch wewnetrznych podpierajacych w srodku strop nad parterem).
    Przed wylaniem plyty fundamentowej mialem wizyte kierbuda i inzyniera nadzoru budowlanego(obydwaj z uprawnieniami projektowymi konstrukcyjnymi) i uslyszalem od nich ze: architekt- konstruktor pewnie zapomnial o slupach zewnetrznych naroznych wiec prosze wypuscic startery i zrobic slupy bo przy tej kategorii szkod gorniczych(III) moga sie rozjechac sciany z betonu komorkowego
    Dom ma zaprojektowana sciane 2W o U< 0,10 W/(m2K) (24 BK+ 30styro Grafit) a taki slup zelbetowy jest niepotrzebnym mostkiem termicznym.
    Nad scianami parteru mam zaprojektowany wieniec zelbetowy, plyta fundamentowa ma gr 30cm i zazbrojona jest wiencami fi12 oraz podwojna siatka fi 8 wiec raczej pancerna.
    Nie mialem okazji jeszcze rozmawiac z kierbudem bo przy odbiorze byla moja zona.

    -Czy 4 slupy betonowe sa takim powaznym mostkiem w ogolnym rozrachunku?
    -Poniewaz startery na wszelki wypadek mam wypuszczone to moze uzyc jakiegos styrobetonu zeby zrobic te slupy?
    -Czy jest jakies cieple systemowe rozwiazanie na szalowanie slupow?
    -Czy olac i zrobic zgodnie z projektem?
    Ostatnio edytowane przez Brunoxp ; 24-07-2014 o 11:46

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Rób zgodnie z projektem. Mam podobnie jak ty - bez słupów narożnych.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Rób zgodnie z projektem. Mam podobnie jak ty - bez słupów narożnych.
    tyle, że na szkodach górniczych III kategorii słupy są raczej normą. ja bym je zrobił, przy 30 cm styropianu materiał ściany nie ma aż takiego znaczenia.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #4

    Domyślnie

    Jak się tak obawiasz tych mostków to może ( po porozumieniu z KierBud ) cofniesz słupy o 2 cm do środka i dasz np. 2 cm płyty poliuretanowe, co da ci zrównanie z BK.

  5. #5

    Domyślnie

    I jak w końcu rozwiązał Pan sprawe? Bo szczerze mówiąc jestem ciekaw
    Generalnie moim zdaniem w przypadku wykonania słupów współczynnik przenikania ciepła nie powinien jakoś drastycznie wzrosnąć...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony