dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 188 z 416
Pokaż wyniki od 3.741 do 3.760 z 8306
  1. #3741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mój cały dom to jeden wielki babol
    Najważniejsze,że świadomie każda decyzja została podjęta
    Spoko. Twój dom Twoja sprawa ...

    Mówię jedynie że jeśli kiedyś by Ci dom spłonął to nie masz szans na odszkodowania a dodatkowo możesz mieć problemy bo okaże się że zastosowano materiały (styropian) które nie mogą być stosowane przy konstrukcji drewnianej i której nie stosuje ŻADEN konstruktor ani projektant ze względu na bezpieczeństwo konstrukcji , dodatkowo widziałem u Ciebie że przewody na konstrukcji drewnianej idą bez peszli.
    Dodatkowo możesz być pociągnięty do odpowiedzialności za użycie materiałów niezgodnych z projektem domu i nie nadających się do konstrukcji dachowej i zagrożenie życia mieszkańców ..

    To samo w przypadku wentylacji garażu.

    Żaden kominiarz nie powienien podpisać się przy odbiorze domu przy braku WG w salonie (kominek) jak i braku WG w garażu (wlot i wylot).
    W garażu nie może być nic innego jak WG ...

    U mnie kiedyś w garażu odpaliłem samochód i jeszcze nie miałem wlotu powietrza i włączył mi się czujnik czadu ...
    Dopiero po otwarciu okna alalrm się wyłączył ...

    W garażu mam obecnie świetną wentylację która działa niezależnie czy to zima czy lato. Mam dziurę w ścianie i otwarte okno
    Wieje , ale już nigdy się czujnik nie włączył ...

    Widzę że ludzie wpadają w paranoję jeśli chodzi o ocieplanie , uszczelnianie a nie dbają o najważniejsze o ... bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #3742
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    To jak to na końcu jest: gdy jest zamontowana WM, a w salonie kominek

  3. #3743
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    To jak to na końcu jest: gdy jest zamontowana WM, a w salonie kominek
    :

    Przede wszystkim, kominek powinien być przystosowany do pobierania powietrza zewnętrznego, którego wylot umieszcza się pod paleniskiem. Łączy się go rurą o średnicy ok. 100 mm, prowadzoną np. pod podłogą, z osłoniętym kratką otworem w
    ścianie zewnętrznej.
    Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze potrzebne do spalania opału nie będzie wyciągane z pomieszczenia, zatem nie będzie to wpływać na pracę systemu wentylacyjnego.
    Trzeba jednak pamiętać, że komora spalania kominka nie jest całkowicie szczelna i w wyjątkowo niekorzystnych warunkach (słaby ciąg kominowy, przymknięty szyber), przy nieodpowiedniej regulacji układu wentylacyjnego, może wystąpić zasysanie dymu do pomieszczenia.
    Dlatego wentylacja powinna pracować z pewnym nadciśnieniem (większy dopływ powietrza niż jego usuwanie), na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę w przypadku instalowania filtrów na dopływie powietrza wentylacyjnego.


    Kominki z zamkniętą komorą spalania można instalować w domach z dowolnym systemem wentylacji: z wentylacją naturalną, mechaniczną nawiewno-wywiewną lub mechaniczną wywiewną.
    Podobnie jednak jak w wypadku kominków z otwartym paleniskiem należy zadbać o doprowadzenie powietrza niezbędnego do spalania. Ze względu na budowę wkładów i kaset powietrze zwykle doprowadza się bezpośrednio do paleniska kanałem ułożonym pod podłogą pomieszczenia. Kanał powinien być ocieplony i mieć przepustnicę odcinającą. Jeśli w budynku jest wentylacja naturalna, w pomieszczeniu z kominkiem musi się znaleźć osobny kanał wentylacyjny Wentylacja nawiewno-wywiewna w zasadzie nie wymaga specjalnych rozwiązań, choć niektórzy projektanci i w tym przypadku proponują zastosowanie dodatkowego kanału wywiewnego w pokoju kominkowym.
    Jest on zabezpieczeniem na wypadek, gdyby z kominka zaczął się wydostawać dym lub tlenek węgla, a drzwi oddzielające pomieszczenie z kominkiem od innych, w których znajdują się kanały wywiewne, były zamknięte.

  4. #3744
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Żaden kominiarz nie powienien podpisać się przy odbiorze domu przy braku WG w salonie (kominek)
    Bzdura.

  5. #3745
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.661
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Żaden kominiarz nie powienien podpisać się przy odbiorze domu przy braku WG w salonie (kominek)

    Nie dotyczy kominków z doprowadzeniem powietrza.
    Ty myslisz, że wszyscy kominiarze łamią podpisy, odbierając przewód dymowy w salonie ?

    To mieszanie WM i WG raczej jest uznawane za błąd.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-08-2014 o 20:00
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #3746

    Domyślnie

    Ludzie. Nie ma co bić piany. Wszystko w temacie kominka i wentylacji mechanicznej i ryzyku z tym związanym już w tym wątku zostało powiedziane. Nie bijcie już piany. Kominiarz podpisze odbiór, bo
    § 150 9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione. 10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową.

  7. #3747
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    U mnie w mieścinie produkują kominki. Niemal cała produkcja idzie za granicę. Zgadnij jakie państwo jest największym odbiorcą.

  8. #3748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nie lepiej sie przeprowadzic tam gdzie nie trzeba grzac?



    Tam handlarzy wegla nie ma
    A czy Ty już tam mieszkasz?

  9. #3749
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Uganda?
    Nie uwierzysz, Grecja

  10. #3750
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    wiadrami tzatziki placa ?
    Jak to jest po polsku to co napisałeś ?

  11. #3751
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    A czy to jest nie po polsku?
    Chodzilo Varme, ze nie placa gotowka (bo jej nie maja?), tylko wiaderkami takiego sosu greckiego.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  12. #3752
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    No wybaczcie moją niewiedzę.
    W Grecji nie byłem, potraw greckich fanem nie jestem, nie wiedziałem też że dogrzewają się polskimi kominkami.
    Wiem że pieniędzy nie mają.
    Swego czasu Niemcy chcieli kupić jakieś ich wyspy....
    Prościej chyba jest wyspę zająć ? Jest już specjalista po sąsiedzku.....

  13. #3753
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    No wybaczcie moją niewiedzę.
    W Grecji nie byłem, potraw greckich fanem nie jestem, nie wiedziałem też że dogrzewają się polskimi kominkami.
    Wiem że pieniędzy nie mają.
    Swego czasu Niemcy chcieli kupić jakieś ich wyspy....
    Prościej chyba jest wyspę zająć ? Jest już specjalista po sąsiedzku.....
    Pieniędzy to oni mają więcej niż my. Po prostu im się w doopach poprzewracało. Ty jakbyś przez kilka lat zarabiał 20tys. miesięcznie i nagle obcięli by Ci pensję do 15tys. to też byś protestował Pracowałem z wieloma grekami - bardzo roszczeniowi ludzie, a do pracy dwie lewe ręce
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  14. #3754
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Może nie ekogroszek, ale też paliwo stałe i kolejny "kwiatek"

    Cytat Napisał pawelkula Zobacz post
    Dom w Lucernie z Archonu, trochę przerobiony, 136m2, ocieplenie ścian 15cm, poddasza 25cm, podłogi 13cm, okna trzyszybowe z roletami, pierwszy sezon grzewczy, kocioł Kostrzewa Pellets 100 o mocy 24kW, zużycie 4 tony pelletu LAVA ze Stelmetu w ciągu całego roku, w tym całoroczne podgrzewanie CWU.
    24kW - "przedsionek piekła'

    Tak na marginesie cena tego pelletu to na alledrogo 910PLN/tona
    Ostatnio edytowane przez Hanss ; 19-08-2014 o 22:31

  15. #3755
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Pieniędzy to oni mają więcej niż my. Po prostu im się w doopach poprzewracało.
    Niedawno widzialem calkiem fajny dokument dotyczacy ich oszustw przy wchodzeniu do owczesnego EWG i pozniej do strefy Euro. To jest mentalnosc ludzi z 3-go Swiata, a nie Europejczyków. Kolebka demokracji byly 10-tysieczne starozytne Ateny i po tych ludziach nic juz nie zostalo oprocz kamieni, a wspolczesni Grecy dalej jada na "opinii" i doja frajerow.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #3756
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał majself Zobacz post
    Heh... Monterzy w sumie trzech, są jacyś jednomyślni - jakiś monopol , albo mocny marketing... Oferowali pompę Alfea Excelia Tri 11 kW [ tutaj znalazłem w katalogu : http://dane.atlantic-polska.pl/ATLANTIC_ulotka_2014_e1_energie_odnawialne.pdf ]
    Mnie nic ta nazwa, ani marka nie mówi...
    Najniższą cenę jaką dostałem niby "po znajomości" to 22 300 z montażem - bez zasobnika. Baniaczek 250 L to dodatkowo 2100 brutto. Czyli razem jakieś 24 400 - a i tak pewnie minimum w 25 tys się zamknie.
    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    Kupiłem to podam ceny jakie dostałem bez łaski, na 8% VAT, od instalatora uprawnionego czyli z gwarancją.

    Otóż za ok 24 tys. mam wycenioną całą kotłownie (sam muruję słupki pod jed. zewn), ale z zasobnikiem Galmet Maxi 300L czyli lepszy od Ermet 250 oraz na pompce ciepła T-Cap 9kW 1 faza! a nie seria C. Montaż, uruchomienie. Ewentualnie z kilkaset złotych (400-500 z montażem) dopłaty za sterownik bo do wyceny prosiłem na sterowaniu pogodynki z PC. Za to w cenie jest oryginał taca do skroplin.

    Zaś co do ceny na serię C to również do porównania dostałem ofertę i tak 1 FAZOWA 9kW kosztuje u mojego instalatora niespełna 20 000.

    Także jak te ceny za 24 i 25 tys są na 1 fazie to są słabe.
    Niebawem u mnie instalacja i chętnie instalatora polecę jak się sprawdzi. Całość kotłowni z dotacją u mnie nie przekroczy 19K i to jest kwota rozsądna jak na PC powietrzną, powiedział bym - bezkonkurencyjna do najtańszej za 32 K gruntowej z odwetami jakie miałem do wyboru.
    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    ja za kompletna kotlownie TCAP 9kW, galmet maxi 300 dalem 25k na gotowo. jedynie musialem wymurowac sobie postument pod jednostke zewnetrzna,
    No to chyba już nikt nie będzie miał wątpliwości po powyższych postach,że system grzewczy na ekogroszek nie dość,ze jest nieopłacalny w nowych domach to jeszcze jest o wiele droższy niż w/w bezobsługowe źródło ciepła.

  17. #3757

    Domyślnie

    A może ktoś by się połasił na ocenę całości kosztów ogrzewania paliwem stałym w okresie żywotności kotła za 5kzł i pompy ciepła za 20kzł z uwzględnieniem (rozłożeniem) na te powiedzmy 10 lat kosztów kotła węglowego i pompy ciepła, które po tym czasie pójdą na złom ?
    Gdy się do rocznych kosztów ogrzewania doda w przypadku ekogroszku 500zł a do PC 2000zł to już tak różowo nie jest.
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 20-08-2014 o 23:33

  18. #3758
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Ze niby po 10 latach zezlomujesz pompe ciepla? Moze Ci sie urzadzenia pomylily?

    Wunglem sasiedzi grzeja za duzo wieksza kase podobne domy, ale oni maja kociolki za 8-10k zl, a nie 5k zl, wiec rozowo nie maja.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #3759
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    A może ktoś by się połasił na ocenę całości kosztów ogrzewania paliwem stałym w okresie żywotności kotła za 5kzł i pompy ciepła za 20kzł z uwzględnieniem (rozłożeniem) na te powiedzmy 10 lat kosztów kotła węglowego i pompy ciepła, które po tym czasie pójdą na złom ?
    Gdy się do rocznych kosztów ogrzewania doda w przypadku ekogroszku 500zł a do PC 2000zł to już tak różowo nie jest.
    O kominie zapomniałeś ? Przez 10 lat ile wydasz na czyszczenie albo wymianę komina jak już przegnije od sadzy z przewymiarowanego kotła jak to w każdym przypadku w nowych domach jest normą ?
    Chyba żartujesz,że 10 letnią pompę oddasz na złom.Czy 10 letnie auto także oddajesz na złom ? Czy jak padnie Ci sprężarka w dieslu to także oddajesz go na złom czy wymieniasz ją lub jakąkolwiek część,która się zepsuje ?

    Obudźcie się ludzie...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-08-2014 o 00:06

  20. #3760

    Domyślnie

    Komin ? Mój już stoi 35 lat i nic nie było przy nim robione. Uparciuch, nie chce przegnić, czyszczony też nie pamiętam kiedy był, jakoś same sadze z niego odpadają. Kocioł najzwyklejszy, wszystkożerny.

    Poza tym w domach z PC też jakoś trzeba wentylować wnętrze domu a wiadomo powszechnie, że dachówkowe kominki wentylacyjne są takie sobie w działaniu.

    Co do PC - myślę, że awarie mogą się już prędzej przytrafić i nie będzie w stanie ich samodzielnie usunąć każdy z minimum zacięcia do majsterkowania.
    Poza tym pompa ciepła to nie auto, porównaj ją raczej z lodówką, ta ma po 10 latach taką sprawność i wartość użytkową, że się zwykle na złom nadaje a w aucie 10-cio letnim jak mu silnik padnie z przebiegu to raczej mało kto aplikuje nowy bo on droższy od tego samochodu, samochód idzie na części lub pod prasę.
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 21-08-2014 o 00:23

Strona 188 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony