dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    profaner

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-681
    Posty
    12

    Domyślnie Jaka koza, prośba o pomoc w poukładaniu w głowie.

    Witam


    Wiem, że już namarudziłem trochę na tym forum o podłączeniu kozy teraz zaczynam planować ewentualny budżet - pora na wybranie kóz kandydatek.
    Jakiego piecyka potrzebuję? Szukam pieca do rekreacyjnego palenia który będzie stał w salonie ok 40m2, powierzchnia poziomu na którym znajduje się salon pewnie 80-90m2. Koncert życzeń: chcę aby koza była żeliwna, solidna, tania , wylot spalin 120-130 mm, dodatkowym atutem będzie możliwość palenia węglem. Budżet zakładany rzecz jasna im mniej tym lepiej. Chciałbym zmieścić się w 2500 zł max 3kzł.

    Ogólnie bardzo dobre opinie forumowych fachowców zbierały wszystkie nordyckie produkty. Cena takich wynalazków dosyć wysoka, ale za tą ceną na pewno idzie, jakość. Wiem, że za ten temat dostanę po głowie i liczę się z tym a za następne zdanie już na pewno dostanę.
    Byłem wczoraj w castoramie i zauważyłem dwie kozy firmy NordFlam , które przykuły moją uwagę.
    Wylot spalin 120 mm (czegoś takiego szukam 120-130 mm), żeliwo, możliwość palenia węglem. Rewelacyjna cena. Nie mam żadnych doświadczeń, jako użytkownik takich palenisk, mam za to trochę doświadczenia w pracy ze stalą i żeliwem, (chociaż głównie stalą). Naoglądałem się trochę marketowych wynalazków i jakość odlewów jest raczej kiepska. Tutaj było inaczej. Cała konstrukcja wydawała się solidna i dobrze wykonana. Moje pytanie czy ma ktoś jakieś doświadczenie z produktami tej firmy? Wiadomo, że chciałbym Jotula, ale nie moja półka cenowa i nie ta średnica wylotu spalin. Rozważam tez produkty firmy Guca dodatkowo podoba mi się ten po ekspozycyjny chyba model La nordica:

    http://piecepolska.pl/la-nordica-pie...a-o_l_566.html

    Będę wdzięczny za wszystkie porady, krytykę przyjmę na klatę. Chodzi mi również o porady na co zwracać uwagę, gdzieś wyczytałem, że przy ewentualnym paleniu węglem ścianki powinny być podwójne.


    __________________________________________________ ____________

    No i przyznam się do błedu - wylot spalin tych nordFlam to według informacji internetowych 150 mm Producent to HS FLAMINGO - nawet nienajgorsze opinie o tym producencie czytałem ale dla mnie niestety odpada.
    Ostatnio edytowane przez profaner ; 29-08-2014 o 09:26

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Bezkonkurencyjna będzie w tym wypadku kratkowa K9 ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    profaner

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-681
    Posty
    12

    Domyślnie

    Niestety wylot spalin 150 mm - odpada.


    ----------------------------------------------------

    znowu pomyłka jest też wersja 130 mm. Co takiego niezwykłego jest w tej kozie?
    Ostatnio edytowane przez profaner ; 30-08-2014 o 22:11

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał profaner Zobacz post
    Niestety wylot spalin 150 mm - odpada.


    ----------------------------------------------------

    znowu pomyłka jest też wersja 130 mm. Co takiego niezwykłego jest w tej kozie?
    Nic Po za tym ,że Forest jest przedstawicielem tej firmy ....

    A poważnie - poszukaj sobie p. na Alledrogo jakiegoś wiekowego żabojada , belga czy holendra a z dużym prawdopodobieństwem przeżyje i Ciebie i K9

    pzdr.

    ps. zapomniałem o Jotulu - wkłady kominkowe robi takie sobie ale za to kozy nie do zarżnięcia

    ps.2 coby nie być gołosłownym http://allegro.pl/piec-piecyk-komine...535713739.html , http://allegro.pl/jotul-f3-td-radiat...562106393.html , http://allegro.pl/duzy-piecyk-jotul-f8-i4563191240.html i wiele innych
    Ostatnio edytowane przez Bader ; 30-08-2014 o 23:29
    festina lente

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Witam,
    Łukasz z piece polska ma w tej chwili kilka piecy w bardzo dobrych cenach wiec najlepiej zadzwoń do niego i porozmawiaj - wszystko Ci wytłumaczy.
    Jeżeli chodzi o używki to nie tylko na allegro znajdziesz cacuszka
    sprawdź ten link - koza jest zabójcza i tylko 1500zł za białą emalię:
    http://olx.pl/oferta/kominek-jotul-3...tml#6ea322ab8b
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Litośći ... ...

    Ktoś szuka kozy, kóra ma mieć:
    - wylot 130 mm
    - możliwość palenia węglem
    - podwójne ściany
    - cenę do 2500 zł
    - retro wygląd
    - żeliwną, solidną konstrukcję

    Na rynku jest tylko jeden model spełniający te wszystkie rzeczy, kóry właśnie zaproponowałem ... no innego po prostu nie ma ... i to jest najzwyczajniej w świecie odpowiedź na postawione pytanie:
    Co takiego niezwykłego jest w tej kozie?
    Ale w myśl powiedzenia że "moja mojszość jest najmojsza" dostajemy tymczasem od Badera i Ktotaki, wstęp do teorii spiskowej dziejów oraz dobrą radę żeby kupić francuski, dwudziestoletni wkład lub przechodzony piecyk z serwisu aukcyjnego, żeby zadzwonić do Łukasza, który wszystko wytłumaczy oraz kupić zniszczoną, poobijaną i nie dającą się naprawić białą emalię "cacuszko" na kozie sfatygowanej co prawda ale za to renomowanej firmy ...

    Gratuluję kolegom "doradcom" toku rozumowania i "najmojszej mojszości" ...
    I prośbę rónowcześnie kieruję o wskazanie innych modeli piecyków spełniających te wszystkie ww. wymagania ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    profaner kup koze od foresta datury on Ci ją wyśle w dowolne miejsce w polsce za darmo i paczkę zapałek jako gratis dorzuci wszak jego jego najmojsza mojszość zna sie na wszystkim najlepiej i jak coś wyskrobie to je to święte
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    I prośbę rónowcześnie kieruję o wskazanie innych modeli piecyków spełniających te wszystkie ww. wymagania ...
    Dziękujemy jednemu doradcy za rzetelną i jakże dużo wnoszącą odpowiedź
    Czekamy jeszcze na drugiego.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    profaner

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-681
    Posty
    12

    Domyślnie

    uaaaaaa

    Ale się dyskusja zrobiła.
    Powiem szczerze że nie rozjaśniło mi to sytuacji nic a nic
    Bardziej chodziło mi o wskazanie drogi którą kroczyć ale dostałem dwie sprzeczne drogi wiem, wiem
    za chwilę dostanę jakiś głos, że chcę aby ktoś za mnie odwalił całą robotę lub za mnie podjął decyzję.

    Jotul odpada ze względu na standardową średnicę wylotu spalin 150 mm .
    Używane kozy - ja jestem dosyć sceptyczny tzn jakbym trafił coś fajnego to chętnie ale ciężko będzie mi ocenić stan techniczny, ale mojej żony do używki to chyba nie przekonam.

    Co do wymagań:

    most have:

    120 -130 mm wylot spalin
    solidność konstrukcji (gniotsa nie łamiotsa ma być)
    żeliwo

    reszta to miłe dodatki tzn. fajnie gdyby dało się palić węglem,
    ale np. klasyczny wygląd to już nadinterpretacja
    Wnętrze będzie pewnie nowoczesne... tyle że nie chciałbym stalowej nietrwałej puszki.

    Co to są za firmy żabojadzkie, olęderskie, czy belżijskie?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał profaner Zobacz post
    uaaaaaa


    Jotul odpada ze względu na standardową średnicę wylotu spalin 150 mm .
    Używane kozy - ja jestem dosyć sceptyczny tzn jakbym trafił coś fajnego to chętnie ale ciężko będzie mi ocenić stan techniczny, ale mojej żony do używki to chyba nie przekonam.

    Co do wymagań:

    most have:

    120 -130 mm wylot spalin
    solidność konstrukcji (gniotsa nie łamiotsa ma być)
    żeliwo

    reszta to miłe dodatki tzn. fajnie gdyby dało się palić węglem,
    ale np. klasyczny wygląd to już nadinterpretacja
    Wnętrze będzie pewnie nowoczesne... tyle że nie chciałbym stalowej nietrwałej puszki.

    Co to są za firmy żabojadzkie, olęderskie, czy belżijskie?
    Profaner, a o redukcji za 30-40 złotych Ty słyszał? Czy może jakiś kominkowy baran Ci wmówił ,że jaka średnica komina taka średnica wylotu ?

    Na nową kozę z takimi wymaganiami to budżet masz za mały Miałem okazję remontować kilkadziesiąt piecyków w wieku 50-120 lat i powiadam Ci- jakością żeliwa , wykonania oraz rozwiązań technicznych biją na łeb współczesne . Ledwie kilka produktów na rynku im dorównuje.
    Ze starych , poczciwych firm możesz poszukać wyrobów Nestor Martina, Bragi, Franco-Belge'a, Turbo Fonte'a ,Salamandry, Vendome, St. Nicolas, Chappe, Devill, Fava, Mirus - więcej nie chce mi się wymieniać.

    Przy okazji zapytaj Foresta czy wie z czego Pan Mareczek zerżną k9 i czy to '' cudo techniki " potrafi utrzymać czas spalania jednego ładunku węgla na poziomie 28h( ogrzewając kubaturę ok. 100m3) , jak mój prawie 100 letni Dziadek Godin?

    litości

    pzdr.


    ps. ale kupując nową zawsze będziesz miał gwarancję - pytanie tylko czego ?
    festina lente

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    profaner

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-681
    Posty
    12

    Domyślnie

    ten teges

    Słyszał o redukcji... ale słyszał również (nie wiem czy słusznie) żeby spalin za bardzo nie dławić - tzn. najlepiej o jeden "rozmiar" w szeregu.

    Muszę powiedzieć, że zainteresowały mnie wasze wypowiedzi - nie wiem czy będę miał na tyle odwagi aby kupić retro kozę ale sam uwielbiam np.: retro sprzęt grajacy którego i też uważam że wykonanie jest dużo lepsze.

    hmm... nie rozjaśniło się nadal ale będę szukał

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Bader ... najlepsze samochody jakie w moim życiu miałem to były ( w kolejności posiadania) Skoda 1000 MB, czterobiegowy, biały (wszyscy znajomi mieli kość słoniową) Kanciak (125p) w gazie i cztery kolejne Polonezy ...
    ... łooomatko jak zapierdały ... ponad setkę ...
    ... a ile paliły ... tyle co nic ... (serio ... jeden Poldek z gaźnikiem łoił 7,2 l gazu na setkę)
    ... a ile kosztowały ... jeszcze mniej ...
    ... a ile spędzały czasu u mechanika ... też nic (bo wszystko sam robiłem) ...
    No i możemy se pogadać ... przy grillu ...
    Pozdrawiam.
    PS. Czwartek u Ciebie ...pasi ?
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Bader ... najlepsze samochody jakie w moim życiu miałem to były ( w kolejności posiadania) Skoda 1000 MB, czterobiegowy, biały (wszyscy znajomi mieli kość słoniową) Kanciak (125p) w gazie i cztery kolejne Polonezy ...
    ... łooomatko jak zapierdały ... ponad setkę ...
    ... a ile paliły ... tyle co nic ... (serio ... jeden Poldek z gaźnikiem łoił 7,2 l gazu na setkę)
    ... a ile kosztowały ... jeszcze mniej ...
    ... a ile spędzały czasu u mechanika ... też nic (bo wszystko sam robiłem) ...
    No i możemy se pogadać ... przy grillu ...
    Pozdrawiam.
    PS. Czwartek u Ciebie ...pasi ?
    Myślałem ,że stać Cię na więcej , niż na taką dość prymitywną demagogię ... Ale lecąc takim torem myślenia- W-123 , Corolla z przełomu 80-90, Volvo 850, P-205 GRD, i wiele innych . I masz komfort, niskie spalanie , bezawaryjność i niesamowitą żywotność...... a zamiast tego masz teraz dylemat - jaka klameczka do wkładu, bo ja jestem perfekcjonistą i wszechobecny badziew, różniący się od marketowego jedynie lepszą reklamą.

    W czwartek ? Jak najbardziej , ale po 20 grudnia Ale i tak mnie do niczego nie przekonasz - kręgosłup mam mocny i tak łatwo nie zmieniam poglądów jak Ty

    Niszczarki do drewna .......... i od razu mam lepszy humor

    pzdr.

    ps. czyżbyś odwiedzał nawiedzonego teoretyka - gawędziarza ???
    festina lente

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rzochu
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-114
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam. Jeśli można to podepne się pod temat. Chcialbym kupić kozę - piec kaflowy, co by trochę trzy mal cieplo po znaczeniu, a nie wydać zbyt wielu pieniędzy, bo te przeznaczone na kominek poszly na inne cele. Tez patrzylem na gazetkę castoramy i jest jakiś nordflam zestaw nazywa się imperia. Mam 90m na dwóch poziomach. A może ktoś ma inne pomysły?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Wszystkie gotowe piece kaflowe dostępne na rynku to atrapy. Marketingowy ukłon w waszą , kupujących stronę. Chcecie kaflaka? Proszę bardzo. Kafle najczęściej łączone są na silikon . Większość z nich trzyma ciepło nie dłużej niż 45 minut. Dodatkowe elementy szamotowe w ich wnętrzu trzymają ciepło 2-3 godziny, ale jest niewiele modeli które maja taka opcję. Tego szamotu jest tam tyle co kot napłakał, więc nie spodziewajcie się jakiś fantastycznych osiągów. Trzymać ciepło nie oznacza automatycznie grzać. Dla przypomnienia - dobry współczesny kaflak trzyma ciepło 12-24 h, i z odpowiednio dobraną akumulacją i sprytnym montażem, może ogrzać nawet 200 m2

    Jeszcze małe wyjaśnienie. Trzymać ciepło, oznacza czas od zniknięcia ognia w palenisku.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rzochu
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-114
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Wszystkie gotowe piece kaflowe dostępne na rynku to atrapy. Marketingowy ukłon w waszą , kupujących stronę. Chcecie kaflaka? Proszę bardzo. Kafle najczęściej łączone są na silikon . Większość z nich trzyma ciepło nie dłużej niż 45 minut. Dodatkowe elementy szamotowe w ich wnętrzu trzymają ciepło 2-3 godziny, ale jest niewiele modeli które maja taka opcję. Tego szamotu jest tam tyle co kot napłakał, więc nie spodziewajcie się jakiś fantastycznych osiągów. Trzymać ciepło nie oznacza automatycznie grzać. Dla przypomnienia - dobry współczesny kaflak trzyma ciepło 12-24 h, i z odpowiednio dobraną akumulacją i sprytnym montażem, może ogrzać nawet 200 m2

    Jeszcze małe wyjaśnienie. Trzymać ciepło, oznacza czas od zniknięcia ognia w palenisku.
    Dziękuję Piotrze ( juz kiedyś bylem pod Wagrowcem i straciles na mnie swój cenny czas) .
    Zatem pytanie z innej beczki. Kratki, model Blanka, może go testowales, co to jest warte? Czy ktoś to juz montowal i kto ma to w swojej ofercie. Czekam na propozycje pod P-niem.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zależy do czego. Mam pionową po testach w dobrej cenie.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rzochu
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-114
    Posty
    18

    Domyślnie

    Co znaczy w dobrej cenie? Daj znać na priv. Dzięki

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rzochu
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-114
    Posty
    18

    Domyślnie

    Zona upiera się na gotowy piec kaflowy Blanka, czy ktoś na forum ma takowy? Mnie z kolei podobają się betoniaki, najlepiej z miejscem na drewienka. Czy taki gotowy piec lepiej trzyma cieplo ? Czy też trzeba go wypalać by zaginal zapach nowości. Zaletą na pewno jest szybkość montażu , chwila moment i jest podlaczony. Budżet to 6 tys. Akurat na gotowa Blankę. Co Wy na to?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rzochu
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-114
    Posty
    18

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi
    Zatem ogłaszam że zamówiłem piec kaflowy Blanka http://kratki.pl/pl/produkt/piecyk-k...k_blankakafelk
    Jak przyjedzie to dam znać i wrzucę jakieś foty

    Pozdr

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony